De ce oare apoape toti oamenii te invata lucruri rele...Oamenii se inraiesc unii pe altii.Greu gasesti pe cineva ca sa te invete ceva de bine,ca sa iti mearga bine..

cum era un italian invata romanii sa faca sex,tampenii.
Dar nu i-a invatat cum sa faca ca sa le mearga mai bine,,pt ca multi italiani profita de munca romanilor,,,si nu ii invata lucruri bune ca sa le mearga mai bine cum le merge lor...Toti oamenii sunt rai pt ca lupta doar pt lucruri materiale,,dar nu si pt lucruri spirituale sa se autoeduce...Pt ca ei nu au credinta in Dumnezeu si fara Dumnezeu nu poti face nimic
ingerasulluptator
Postat pe 28 Ianuarie 2012 17:36
stiu unde vrei sa ajungi... tot la nenorocitii de barbati care inraiesc si fraieresc fumeile.
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 19:44
1) scopul scuza mijloacele:2)interesu-si poarta fesul: 3) de dai,nai....i-a nu da sa vezi cum ....nare: 4) pentru invatat de bine sunt scoli si de rau sunt site-uri: (dar nu peste tot) 5)ca sa-ti mearga bine trebuie sa te inchini la toti si la toate fara sa faci cruce.....aia ti-o PUN EI cica asa fac si pomana! Multumita de raspuns IRINUK? O zi luminata sa ai si fara dorinta de-a convinge.....!
garbo225639
Postat pe 8 Februarie 2012 11:21
esti tare intelegator,
fiindca nici tu nu convingi pe nimeni...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 8 Februarie 2012 20:29
De la: eu_geminy, la data 2012-02-08 20:29:51esti tare intelegator,
fiindca nici tu nu convingi pe nimeni...:D
=))
te las pe tine sa convingi cu-->
garbo225639
Postat pe 9 Februarie 2012 10:02
De la: garbo225639, la data 2012-02-08 11:21:41 1) scopul scuza mijloacele:2)interesu-si poarta fesul: 3) de dai,nai....i-a nu da sa vezi cum ....nare: 4) pentru invatat de bine sunt scoli si de rau sunt site-uri: (dar nu peste tot) 5)ca sa-ti mearga bine trebuie sa te inchini la toti si la toate fara sa faci cruce.....aia ti-o PUN EI cica asa fac si pomana! Multumita de raspuns IRINUK? O zi luminata sa ai si fara dorinta de-a convinge.....!
Fiecare om este asa cum vrea el sa fie....asa ca daca unii aleg sa fie rai este bine sa stai departe de ei si sa nu te imperenesti cu aseamenea oameni
ingerasulluptator
Postat pe 9 Februarie 2012 10:16
nici in realitate sa nu ma " imperenesc"? m-ai convins!.... o zi luminata si tie!
garbo225639
Postat pe 9 Februarie 2012 13:13
nu are rost sa cautam defecte oamenilor,suntem imperfecti prin natura noastra,
daca nu cauta lucrurile materiale,cauta altele.
toti suntem la fel,nu e nici unul mai breaz,nici macar cel ce tine posturi si merge la biserica....
daniilia
Postat pe 20 Februarie 2012 06:51
...ei,nu chiar toti....mai sunt si exceptii
Fss_ssu
Postat pe 22 Februarie 2012 08:38
De la: daniilia, la data 2012-02-20 06:51:39 nu are rost sa cautam defecte oamenilor,suntem imperfecti prin natura noastra,
daca nu cauta lucrurile materiale,cauta altele.
toti suntem la fel,nu e nici unul mai breaz,nici macar cel ce tine posturi si merge la biserica....
mai sunt si oameni cinstiti,,,numai ca sunt foarte rari..
Oamenii cinstiti sunt acei oameni care fac lucrurile de la sine si se simt singuri,,,chiar daca cateodata nu tii cont,,,si nu esti atent ei nu te trag in piept...
Adica un om cinstit se simte singur,,fara sa ii spui...
si este recunoscator...numai ca putini sunt acei oameni.......care sa fie cu adevarati convertiti lui Hristos si sa il lase pe el sa ii conduca viata...smerit lui Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 22 Februarie 2012 10:50
pe oamenii si caracterizeaza neomenia pt ca de mici au practicat doar lucruri inumane..nu i-a invatat nimeni pe copiii lucruri constructive
ingerasulluptator
Postat pe 22 Februarie 2012 10:55
De la: daniilia, la data 2012-02-20 06:51:39 nu are rost sa cautam defecte oamenilor,suntem imperfecti prin natura noastra,
daca nu cauta lucrurile materiale,cauta altele.
toti suntem la fel,nu e nici unul mai breaz,nici macar cel ce tine posturi si merge la biserica....
Noi putem deveni perfecti,desavarsiti daca mergem pe calea lui Hristos..
Daca facem bine,,,chiar daca noi nu primim nimic,,recunostinta din partea oamenilor,,,tu ii inveti de bine si ei te invata de rau,,,si Dumnezeu este cel care te plateste spiritual....si mereu cand vei avea probleme se va gasi cineva sa iti intinda o mana,,,chiar daca nu sunt aceia care i-ai ajutat si te-au dezamagit,,dar vor fii altii...Sa nu uitam ca lumea este coordonata de Dumnezeu..
Si oamenilor le merge rau pt ca ei nu sunt condusi de Duhul lui Dumnezeu si al celui rau
ingerasulluptator
Postat pe 22 Februarie 2012 10:59
Bucur-te c-i merge bine!
Axl_22
Postat pe 22 Februarie 2012 11:01
Da bucurate cat mai poti ca nemultumitorilor ,li se ia darul !
Fss_ssu
Postat pe 22 Februarie 2012 13:38
pai imi merge bine pt ca imi vad de treburile mele si nu ma injcurc cu oameni rai..Cum ar fii sa ma casatoresc..dupa ce te casatoresti dai de dracul,pt ca barbatul este frate cu dracul...cand te casatoresti trebuie sa pregatesti si actele de divort....unii zic pai da este pacat sa divortezi,,dar eu cred ca este mai pacat sa stai casatorita du dracul,,adica cu un barbat care este condus de duhul lui sarsaila
ingerasulluptator
Postat pe 22 Februarie 2012 20:29
si care e treaba ta?
Katinka
Postat pe 22 Februarie 2012 21:29
Nu ingeras,nu pot sa cred ca eu,barbat fiind sunt frate cu sarsaila acela.....nu se poate! Trebuie s-o intreb pe mam..... Da tu, postul asta-l il detzii ?
Fss_ssu
Postat pe 23 Februarie 2012 13:26
Intre inger si drac e doar un pas
Un pas in gol si ... ala esti!
SAL
Postat pe 23 Februarie 2012 13:40
De la: SAL, la data 2012-02-23 13:40:49Intre inger si drac e doar un pas
Un pas in gol si ... ala esti!
pai barbatii sunt frate cu dracul pt ca asa se zice de cei care slujesc pe dracul prin faptele lor....faptele vorbesc pe cine slujesti si ai cui fiu esti......faptele tale si gandirea ta demostreaza a cui fiu esti si pe cine slujesti
ingerasulluptator
Postat pe 23 Februarie 2012 14:40
...deci intre inger si drak ii barbatul? sa mor daca inteleg! ....si de ce ma rog, asa se zice si unde se zice ingeras? La biserica mea ortodoxa ,nu zice asa ceva Nu cred ca vrei sa ma si inraesti pe langa faptul ca sunt deja suparat. Recapituleaza te rog frumos.
Fss_ssu
Postat pe 23 Februarie 2012 20:13
parca ziceai ca nu esti suparat.
Katinka
Postat pe 23 Februarie 2012 20:27
De la: suparatu_, la data 2012-02-23 20:13:52 ...deci intre inger si drak ii barbatul? sa mor daca inteleg! ....si de ce ma rog, asa se zice si unde se zice ingeras? La biserica mea ortodoxa ,nu zice asa ceva Nu cred ca vrei sa ma si inraesti pe langa faptul ca sunt deja suparat. Recapituleaza te rog frumos.
Pai si tu chiar pe preotii curvari ii iei ca exempli si ii asculti.
Aia nu au credinta si nu sunt convertiti la Hristos...nu merg pe calea credintei pt ca pe ei ii intereseaza banii ca doar de asta au si invatat teologia,pe care toata lumea poate face facultatea de teologie,,,dar cati doresc sa mearga pe calea credintei,,,nu stiu daca exista multi,cred ca sunt foarte rari
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2012 14:01
Daca vrei sa devii crestin trebuie sa studiezi amanuntit viata lui Hristos si pe El sa il iei ca exemplu...
Pt ca Iisus Hristos este exemplu nostru...El s-a lasat crucificat,,,pt noi ca sa il acceptam ca Dumneeu dar noua nu ne cere sa murim pt El,,ci El doreste doar ca sa ne construim caracterele unii la altii..........
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2012 14:08
Pai daca preotii sunt toti curvari, barbatii niste nemernici , doar femeile sunt sfinte si vor ajunge ,, In sinul lui Avraam"?
SAL
Postat pe 24 Februarie 2012 14:12
De la: SAL, la data 2012-02-24 14:12:46Pai daca preotii sunt toti curvari, barbatii niste nemernici , doar femeile sunt sfinte si vor ajunge ,, In sinul lui Avraam"?
Pai nici femeile nu sunt sfinte,,pt ca asculta de barbatii pacatosi,,fac avorturi...fac si ele rautati,,,femeile intre ele,,,femeile sunt rele intre ele ca mainutele.....pt ca barbatii le-au invatat asa ca sa dezbine femeile ca sa poata face ei barbatii ce vor cu ele....barbatii sunt dracul si femeile ucenicii lui dracul,mai sunt si exceptii dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2012 14:24
Buna fetelor!Vreau si eu un sfat?Daca se paote?Ultima oara mia venit pe 20 octombrie...Am asteptat sa-mi vina in noiembrie si nu mia venit...Mi-am facut testul de sarcina dupa cateva zile dupa care am vazut ca nu mai imi vine si mie iesit pozitiv...As vrea sa stiu in cate luni sau saptamani sunt...Mai pot face avort?Va multumesc
Denisuca25
Postat pe 24 Februarie 2012 14:26
Irino, raspunde-i tu Deniuscai si explica-i asa ca de la femeie la femeie , ca-i mare pacat sa faci avort, adica sa ucizi. Uite, ai acum ocazia sa ajuti o femeie cu cunostintele tale
SAL
Postat pe 24 Februarie 2012 14:32
Eu sunt in Italia de 6 ani si am observat la 99% dintre italieni ca nu se implica in borsul nimanui ,mai mult observ ca mamicile i-si invata de mici copii sa-si vada de borsul lor FATI AFFARI TUOI .De aceea sunt niste javre ordinare si fara suflet ,interesati doar de bani,sex si mancare ,pentru ca la fel ca cei de aici care te invata sa stai departe de astfel de probleme nu -si bat capul cu nimic de aceea umanitatea e pe cale sa-si piarda umanitatea !VAI DE CAPUL VOSTRU ADORMITILOR ! Fiecare om se naste cu o lectie de invatat ,nimeni care intra in viata ta nu este intamplator si nici locurile pe unde ajungem nu sunt la intamplare !Ne nastem fiecare cu liberul albitru toate deciziile care le luam ne apartin .Fac parte dintre cei care invata oamenii de bine nu ca voi !De ce toti de aici dati sfaturi sa stea departe de astfel de oameni ?Din contra implicate si daca poti schimba ceva in mentalitatea acelor amarati e ceva ,pt ca fiecare merita o sansa, tu de ce sa nu i-o dai te crezi mai bun decat persoana care ai dat-o exemplu ?Eu asta fac ajut oile ratacite si adormite !Daca te plictisesti citeste asta poate te va ajuta sa vezi altfel filozofia vietii !http://www.scribd.com/doc/28495039/Istoria-secreta-a-lumii-Jonathan-Black
garbo220368
Postat pe 24 Februarie 2012 17:55
se pare ca nu ti-a priit prea mult Italia.
Bineinteles ca nu trebuie sa te bagi in ciorba nimanui, sint fiecare adulti responsabili si cu discernamint - nu te asteapta toti pe tine, tanti profesoara, sa le spui ce sa faca cu viata lor....
Daca te intreaba ceva raspunzi, daca nu, sanatate si un praz verde. Pentru delirium ca "stii tu mai bine" exista tratament.
quasaria
Postat pe 24 Februarie 2012 18:12
eu am inteles ca trebuie sa ma implic si sa merg sa schimb mentalitatea italienilor
Eugenia69
Postat pe 24 Februarie 2012 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESTIN NEFAST...SAU EU NU STIU SA-MI ALEG BARBATII DIN VIATA MEA ???? 24 De la: Dor_marunt 8 Februarie 2010 22:33
Exista etica in relatiile timpurilor noastre ??? 33 De la: quasaria 18 Decembrie 2011 21:20
prietena psiholog? 41 De la: lorey01 9 Aprilie 2013 12:21
cum poti castiga inima unui player? :) 73 De la: garbo_10179 11 Ianuarie 2013 18:39
am visat copil mic.. 23 De la: hermosa20 19 Mai 2014 08:06
Setari Cookie-uri