Nu stiu:(...

De ce nu stim sa apreciem ce avem in viata si ce ne ofera altcineva tratam cu indiferenta nu aratam ce simtim cu adevarat...Asa sunt eu nu stiu sa apreciez parintii nu le arat ca ii iubesc si fara ei nu imi vad viata.Tot timpu ma comport urat fara urlete si tipete nu fac nimic din ce mi se spune.de ce nu stiu sa fiu mai blanda cand mi se cere sa fac ceva tot timpu la mine este NU.Vreau sa imi schimb comportamentu fata de ei sa le arat ca tin la ei.


Multumesc!!!
blondina_X
Postat pe 26 Aprilie 2011 14:40
si ce te-opreste ?...
Freya__
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:25
Limba romana.
anakin
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:44
fractura de limba, bag seama..
Freya__
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:29
ce face pastele asta din oameni....
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:08
Freya__
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:09
De la: Freya__, la data 2011-04-26 15:25:41si ce te-opreste ?...

nu ma opreste nimic...:-??
blondina_X
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:05
BA DA...egoismul tau ultra exagerat...
si faptul ca ne consideri pe noi, astia mai "copti"...niste tampiti
trebuie sa intelegi tu ce gresesti....altfel,teorii, hmmm...suntem suprasaturati de teorii si pretentii exagerate
daca vrei sa schimbi ceva, trebuie sa te porti cu ceilalti exact cum vrei sa se poarte ei cu tine.
P.S. Am crezut ca te-ai dezmeticit si ti-ai dat seama ca nu se face sa umbli cu doi odata... vad insa ca esti din ce in ce tot mai confuza...nu cred ca este scapare...
dor72
Postat pe 28 Aprilie 2011 20:03
De la: blondina_X, la data 2011-04-28 16:05:15
De la: Freya__, la data 2011-04-26 15:25:41si ce te-opreste ?...

nu ma opreste nimic...:-??


e scris in manualul copilului sa isi streseze parintii si invers
kamil8
Postat pe 28 Aprilie 2011 20:18
eu cred k marea ta problema este incapatzanarea mai fah si ce zic ei,nu numai ce vrei tu. esti incapatanata si crezi ca ce faci tu este mai bine decat ce zic parintii tai sa faci . daca ai lasa' orgoliu' la o parte si ai mai asculta ce zic ei,ar fi mai bine pt k ei nu-ti vor raul . ca sa le arati k tzi la ei,trebuie sa lasi de la tine,sa-i asculti pe ei si sa nu le vorbesti urat
cretz0oolina
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:03
De la: cretz0oolina, la data 2011-04-28 21:03:30eu cred k marea ta problema este incapatzanarea mai fah si ce zic ei,nu numai ce vrei tu. esti incapatanata si crezi ca ce faci tu este mai bine decat ce zic parintii tai sa faci . daca ai lasa' orgoliu' la o parte si ai mai asculta ce zic ei,ar fi mai bine pt k ei nu-ti vor raul . ca sa le arati k tzi la ei,trebuie sa lasi de la tine,sa-i asculti pe ei si sa nu le vorbesti urat



da dar eu imediat ma enervez orce ma scoate din sarite...mie nimic nu imi convine
blondina_X
Postat pe 28 Aprilie 2011 23:14
De la: dor72, la data 2011-04-28 20:03:27BA DA...egoismul tau ultra exagerat...
si faptul ca ne consideri pe noi, astia mai "copti"...niste tampiti
trebuie sa intelegi tu ce gresesti....altfel,teorii, hmmm...suntem suprasaturati de teorii si pretentii exagerate
daca vrei sa schimbi ceva, trebuie sa te porti cu ceilalti exact cum vrei sa se poarte ei cu tine.
P.S. Am crezut ca te-ai dezmeticit si ti-ai dat seama ca nu se face sa umbli cu doi odata... vad insa ca esti din ce in ce tot mai confuza...nu cred ca este scapare...



Toti imi zic asa k numai eu vreau sa am dreptate ...sunt rea dar nu si la suflet:X
blondina_X
Postat pe 28 Aprilie 2011 23:14
ce e pe limba e si in suflet...
nu poti face bine unui om daca el nu vrea...
tu alegi cum sa traiesti...important este sa iti asumi consecintele comportamentului tau...oricare ar fi...
daca ai postat aceste "suparari" esti pe drumul cel bun..e semn de maturitate...realizezi ce ceva nu e in ordine...
iar egoismul...daca reusesti sa iti recunosti (tie) ca gresesti, ai sanse...tu alegi...
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 17:44
Cred, inainte de toate, ca nu ti-ar strica niste ore de limba romana. Fara suparare. Si ai sa vezi ca vei privi cu alti ochi problemele de genul "nu stiu", "nu pot", NUUUUUU, eu NUUUUUUU...
Nu vei gasi toate rezolvarile in limba materna, si asta e adevarat, in schimb educatia, cultura si nu in ultimul rand, dialogul cu parintii, te vor ajuta grozav de mult. Aaaaaa...unde e Thor_again????
Cu siguranta te-ar fi luminat mai bine...
alessia29
Postat pe 6 Mai 2011 22:23
De la: dor72, la data 2011-04-30 17:44:41ce e pe limba e si in suflet...
nu poti face bine unui om daca el nu vrea...
tu alegi cum sa traiesti...important este sa iti asumi consecintele comportamentului tau...oricare ar fi...
daca ai postat aceste "suparari" esti pe drumul cel bun..e semn de maturitate...realizezi ce ceva nu e in ordine...
iar egoismul...daca reusesti sa iti recunosti (tie) ca gresesti, ai sanse...tu alegi...


Mie greu sa imi doresc ceva si sa nu primesc in momentu aceela...aici nu cred k ii vb de educatie mea primita de la parinti aici tine numai de mine.ms pt sfat
blondina_X
Postat pe 12 Mai 2011 18:44
blondino, parca incepe sa iti dispara confuzia...
si parca poti sa comunici...sa nu ma dezamagesti...
cheia e la tine...la oricare dintre noi...daca vrem....
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 22:08
De la: blondina_X, la data 2011-04-26 14:40:56De ce nu stim sa apreciem ce avem in viata si ce ne ofera altcineva tratam cu indiferenta nu aratam ce simtim cu adevarat...Asa sunt eu nu stiu sa apreciez parintii nu le arat ca ii iubesc si fara ei nu imi vad viata.Tot timpu ma comport urat fara urlete si tipete nu fac nimic din ce mi se spune.de ce nu stiu sa fiu mai blanda cand mi se cere sa fac ceva tot timpu la mine este NU.Vreau sa imi schimb comportamentu fata de ei sa le arat ca tin la ei.


Multumesc!!!
pai ai sa fii parinte la randul tau si nu cred ca ai vrea ca copii tai sa se poarte asa cu tine cum te comporti tu
narcysa
Postat pe 14 Mai 2011 08:32
De la: dor72, la data 2011-05-13 22:08:58blondino, parca incepe sa iti dispara confuzia...
si parca poti sa comunici...sa nu ma dezamagesti...
cheia e la tine...la oricare dintre noi...daca vrem....


bine zis daca vrem...eu vreau sa le arat k ii iubesc dar nu le si pot spune asta ma retine ceva..de multe ori ii spun mamei mie dece nu imi zice k ma iubeste sau alte chesti care i le zice nepotei mele.nu sunt inidioasa pe ce'a mica pt k ea nu are nici o vina dar imi doresc sa imi zica si mei macar ca se poate mandr cu mine sau alte chesti sa ma faca sa ma simt si eu bine.
blondina_X
Postat pe 16 Mai 2011 15:52
De la: narcysa, la data 2011-05-14 08:32:19
De la: blondina_X, la data 2011-04-26 14:40:56De ce nu stim sa apreciem ce avem in viata si ce ne ofera altcineva tratam cu indiferenta nu aratam ce simtim cu adevarat...Asa sunt eu nu stiu sa apreciez parintii nu le arat ca ii iubesc si fara ei nu imi vad viata.Tot timpu ma comport urat fara urlete si tipete nu fac nimic din ce mi se spune.de ce nu stiu sa fiu mai blanda cand mi se cere sa fac ceva tot timpu la mine este NU.Vreau sa imi schimb comportamentu fata de ei sa le arat ca tin la ei.


Multumesc!!!
pai ai sa fii parinte la randul tau si nu cred ca ai vrea ca copii tai sa se poarte asa cu tine cum te comporti tu


De multe orii imi zice mama,cand ai sa fi parinte ai sa vezi tu...dar nu am bagat de seama pt k nu sunt deocamdata.Dar vad ca tot timpu sau tras de la ei sa ne ofere noua ceva ce ei probabil nu au avut.
blondina_X
Postat pe 16 Mai 2011 15:54
Am citit toate raspunsurile date topicului tau si in mare parte ...majoritatea au dreptate! Tu singura decizi cum sa te comporti de aici inainte dar...cum nu este foarte usor sa te schimbi...iti sugerez o carte care mie mi-a placut foarte mult si care te poate ajuta si pe tine...se numeste...Puterea extraordinara a subconstientului de Joseph Murphy. Vei invata foarte multe lucruri folositoare citind aceasta carte.
lady_white
Postat pe 18 Mai 2011 16:05
De la: lady_white, la data 2011-05-18 16:05:36Am citit toate raspunsurile date topicului tau si in mare parte ...majoritatea au dreptate! Tu singura decizi cum sa te comporti de aici inainte dar...cum nu este foarte usor sa te schimbi...iti sugerez o carte care mie mi-a placut foarte mult si care te poate ajuta si pe tine...se numeste...Puterea extraordinara a subconstientului de Joseph Murphy. Vei invata foarte multe lucruri folositoare citind aceasta carte.


normal ca au dreptate...ei stiu mai multe despre viata si mai ales ca si ei au copiii
blondina_X
Postat pe 18 Mai 2011 21:54
Dileme unei fete....iara incep eu cu ale mele dar primesc sfaturi diferite de la oamen diferiti...

viata sexuala....cat timp ar fi normal sa astepte un baiat???
blondina_X
Postat pe 25 Mai 2011 14:25
Plec la facultatae dezamagita ..vad ca nimeni nu imi da un sfat...
blondina_X
Postat pe 25 Mai 2011 14:57
De la: blondina_X, la data 2011-05-25 14:25:43Dileme unei fete....iara incep eu cu ale mele dar primesc sfaturi diferite de la oamen diferiti...

viata sexuala....cat timp ar fi normal sa astepte un baiat???


daca te iubeste, pana cand hotarasti tu...deci atunci cand vrei tu, fara discutie.
dor72
Postat pe 25 Mai 2011 19:20
De la: dor72, la data 2011-05-25 19:20:09
De la: blondina_X, la data 2011-05-25 14:25:43Dileme unei fete....iara incep eu cu ale mele dar primesc sfaturi diferite de la oamen diferiti...

viata sexuala....cat timp ar fi normal sa astepte un baiat???


daca te iubeste, pana cand hotarasti tu...deci atunci cand vrei tu, fara discutie.


Daca ma iubeste...el spune ca a asteptat destul.Dar nu ma simt pregatita
blondina_X
Postat pe 25 Mai 2011 21:51
daca nu esti pregatita, nu ai de ce sa cedezi doar de dragul lui...
lumea e foarte mare...nu e singurul...
ce inseamna destul? 2, 3, 5, ani?
iti spun eu sigur: daca te iubeste asa cum pretinde, va astepta atat cat este nevoie...
daca nu, are doar interesul palmaresului... nu vei conta dupa ce vei ceda...
fii inteleapta!
dor72
Postat pe 25 Mai 2011 22:30
De la: dor72, la data 2011-05-25 22:30:09daca nu esti pregatita, nu ai de ce sa cedezi doar de dragul lui...
lumea e foarte mare...nu e singurul...
ce inseamna destul? 2, 3, 5, ani?
iti spun eu sigur: daca te iubeste asa cum pretinde, va astepta atat cat este nevoie...
daca nu, are doar interesul palmaresului... nu vei conta dupa ce vei ceda...
fii inteleapta!


Am discutat cu el ieri despre chestia asta am fost foarte deschisi unul fata de celalalr ca niciodata...El spune ca este constient ca nu va primi nimic de la mine si eu i-am zis k asa cum vrea el si asa de repede nici sa nu se gandeasca dar in timp cand ma simt si eu pregatita atunci voi vedea eu daca vad ca se merita sa fac pasul asta cu el.pt k este un pas important in viata mea.El a insistat cu chestia asta sa vada mai mult cum reactionez eu,dar nu prea cred el a incercat sa vada daca pic pt ca asa sunt toti ei macar incearca...Sincer ms pt sfat si pt sinceritate.
blondina_X
Postat pe 26 Mai 2011 19:31
foarte multe tinere fac aceasta greseala...de a ceda la rugaminti si declaratii, dupa care isi blestema zilele...
e foarte bine ca ai discutat deschis...asa stii cum stati fiecare....
cand a vazut felul in care ai pus problema, a incercat sa o scalde...
crede-ma e pentru palmares
tu hotarasti cand vrei sa iti incepi viata sexuala si cu cine...la timpul potrivit vei simti acest lucru...nu va fi o dilema, vei darui pentru ca asa vei simti...am incredere in judecata ta
P.S. Acum sper ca ai inteles turnura discutiei , in functie de ceea ce postezi. Si sa stii ca noi, astia mai mari...nu glumim niciodata cu lucruri serioase...iar daca uneori ai simtit ironie, era doar pentru a intelege mesajul asa cum trebuia...
dor72
Postat pe 27 Mai 2011 00:54
chiar vb zilele astea cu surorile mele despre asta cand simti...oare chiar simti cu adevarat ca merita sa faci un pas atat de important pt pers respectiva????sunt atat de curioasa...dar sincera sa fiu cu el as vrea dar mai vreau sa ma astepte putin pt linistea mea.chiar i-am zis ca o sa imi caut altu cand am fost certati pe tema aceasta si el a spus asa...te va astepta o luna maxim si dupaia cand va primi ce urmareste te va lasa si u vei ramane cea ranita,intr-un fel imi dau dreptate ca in ziua de azi este gtreu sa gasesti un baiat care sa isi mai piarda rabdarea cu cineva.mie tot imi zice dupa ce fac figuri ma mai si asteapta si dupaia tot el are de pierdut.

blondina_X
Postat pe 29 Mai 2011 00:00
chiar vb zilele astea cu surorile mele despre asta cand simti...oare chiar simti cu adevarat ca merita sa faci un pas atat de important pt pers respectiva????sunt atat de curioasa...dar sincera sa fiu cu el as vrea dar mai vreau sa ma astepte putin pt linistea mea.chiar i-am zis ca o sa imi caut altu cand am fost certati pe tema aceasta si el a spus asa...te va astepta o luna maxim si dupaia cand va primi ce urmareste te va lasa si u vei ramane cea ranita,intr-un fel imi dau dreptate ca in ziua de azi este gtreu sa gasesti un baiat care sa isi mai piarda rabdarea cu cineva.mie tot imi zice dupa ce fac figuri ma mai si asteapta si dupaia tot el are de pierdut.

blondina_X
Postat pe 29 Mai 2011 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere va rog:* 47 De la: garbo_9056 11 Decembrie 2012 17:50
zodii 51 De la: garbo005849 5 August 2009 12:21
Ce inseamna a fii sectant? 180 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 02:40
barbatul sagetator femeia capricorn 2 De la: gabrielistiza 14 Mai 2010 13:13
Ce sa fac, sa il mai astept sau ... ? 5 De la: preciouss 15 Mai 2010 19:19
Setari Cookie-uri