o poveste trista dar adevarata

Ne am cunoscut pe internet cand eu aveam doar 15ani am tinut legatura timp de 7ani la telefon pe mes dar nu ne am intalnit niciodata deoarece el era in spania iar eu aici...tot timpu imi spunea sa merg la el sau knd venea in tara ma suna sa ne intalnim sa ne cunoastem personal insa eu aveam o teama si nu am mers niciodata insa eu anul asta am plecat in spania si la m sunat k ajung acolo insa am primit o veste foarte neplacuta de la sora sa ca el este la puscarie din cauza unei probleme pe care eu o stiam de cand vb amandoi(a ajuns acolo in urma unei incaerai pt ca la batut pe un baiat de a stat in spital2 luni)la aflarea vesti nu puteam sa imi revin....bine inteles ca la m sunat cum am ajuns acolo iar el imi trimitea msj zi de zi pt ca avea acces la un telefon.....si uite asa am reusit sa ne cunoastem dupa atata timp cand eu ma m intors si am mers la el la vizita.sunt dispusa sa il astept 2ani(adik pedeapsa lui)oare este bn ce fac?il iubesc si sunt in stare sa fac orce pentru el....vrem sa ne casatorim acolo,ne facem planuri...oare gresec...?voi ce ati fi facut in locul meu...da ti mi un sfat...multumesc
03fluturas
Postat pe 29 Aprilie 2011 21:24
fluturas...revino-ti!! nu toata lumea prefera telenovelele :-))
reyya
Postat pe 29 Aprilie 2011 21:30
oare de ce se gaseste de cuviinta a se deschide toapice de genul acesta? subiecte rasuflate si povestioare scrise ca de lumet ce nu are 4 clase.
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2011 21:36
adik ce vrei sa spui cu asta???????nu te pune nimeni sa citesti ceva care nu te intereseaza
03fluturas
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:05
fluturash, bine i-ai zis, daca i-ai zis-o reyyei! chiar asa!
da' daca i-ai zis-o lui si_totusi, sa stii de la mine ca ea e invidioasa si geloasa! ea nu a trait o poveste din asta de dragoste, pe ea a venit direct un printz si a rapit-o pe caii aia albi pe care ii vezi la poza ei si a dus-o la vila lui cu piscina si limuzina, bagabontu' si animalu'', pardon, amiralu' ca era si amiral!
ei, d-aia e geloasa, ca ea nu a avut parte de un preludiu de 7 ani la telefon si pe mess, cu unul care sa mai faca si puscarie
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:10

trist,da' adevarat...
precizilla
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:15
las thorule ca nu e tarziu.pun si eu de-o poveste romantica . il pun sa fure un vapor cu incarcatura cu tot si sa mi-o aduca la picioare. sa vezi ce discut la telefon cu el printre zabrele,vreo 7 ani-cat ii dau astia parnaie
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:15

fluturash, fluturash, mai apleaca okiu-ncoa', la mine, sa nu vaza ele: shtii ca pe unul din copiii lui si_totusi il cheama william, micul bill, cum ii spunea ea cand nu ii auzea nimeni? ca nu avea voie sa-i spuna printzishorului de fiu-so decat pe numele intreg.
da' s-o scapat de el ieri, asa ca trebuie s-o intelegi, e un pic stresata de nunta care tocmai s-a terminat
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:20
thorule,m-ai vazut cu palarie galbena si gata. ma spui la toata lumea. tre' sa stie toti ca-s elisabeta .nu stii sa tii un secret, neam
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:29
na, fluturash! ai vazut? a recunoscut si ea ca cine e ea!
si ti-am zis sa bagi okiu' acilea, sa nu vaza si ea!
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:32
bai nene... iar s-a spart conducta cu bacterii din astea analfabete...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 1 Mai 2011 03:40
MERITA SA ASTEPTI SA IL CUNOSTI,DAR NU TE ASTEPTA CA LEGATURA IN REALITATEsa fie ca cea de pe net.....
daca a batutpe cineva asa de rau,ineamna ca are fire violenta.
daca nu ai cunoscut pe altcineva intre timp,cunoaste-l pe el,dar nu te astepta sa fie perfect.....
in viata,daca nu incerci,nu stii ce ar fi fost.
orice experienta e o lectie,chiar daca doare,chiar daca iese bine.
stii cezicea Cezar: trebuie sa incerc,fie ca voi reusi,fie ca nu.
succes,fii optimista,indiferent ce va iesi,bine sau rau.
d
daniilia
Postat pe 2 Mai 2011 10:41
e foarte usor sa critici sau sa faci comentari rautacioase insa daca nu traiesti si simti ce simt eu nu sti ce inseamna.poate u esti o persoana care iti place sa te crezi perfecta(t)daia nici nu ai trait nici o poveste de dragoste si nu sti sa apreciezi un om la adevarata valoare......fiecare om greseste in viata fie greseli mici sau mari....fiecare avem dreptu la o sansa...Chear asa cum este el golan si cu greselile lui nu la s schimba cu niciunu....sti e o vb un golan cand iubeste iubeste sincer k de restu e satul;)
03fluturas
Postat pe 2 Mai 2011 14:16
Nimeni nu este perfect......de cunoscut la m cunoscut insa eu nu garantez pt mine dapei pentru alcineva....pana la urma viata este o loterie de pierdut nu am nimik insa de castigat totul....ne potrivim pana si din punct de vedere zodiacal(el rac si eu pesti):*
03fluturas
Postat pe 2 Mai 2011 14:22
din punct de vedere zodiacal inseamna ceva in legatura cu zodia cal ?
elodia
Postat pe 2 Mai 2011 15:50
Fluturas, tare am impresia ca tu ai scris aici nu pentru a primi sfaturi ci pentru a-ti intari convingerile.
Fa ce vrei, fetita, tu chiar crezi ca ii pasa cuiva de pe aici de soarta ta? Daca cei care incearca sa-ti deschida ochii sunt rautaciosi si nu stiu nimic, de ce mai stai de vorba pe aici cu noi? Ia-l de bun si sa-ti fie de bine! Va meritati unul pe altul. Si pana la urma, fiecare cum isi asterne asa doarme. Tu vrei sa-ti asterni cu ajutorul cuiva de pe forum?
Lidiaolteanu
Postat pe 2 Mai 2011 17:38
....ce bine ar fi daca s-ar inventa o tastatura care sa scrie singura, asa poate nu ne-am mai rani ochisorii citind randuri scrise cu funduletu'

nimeni nu este perfect ...toata lumea greseste din graba dar chiar sa scrii la infinit agramat si sa te superi cand ti se face observatie ca esti analfabe, t asta e ........... prostie!!! bine ca nu doare
cory_emy
Postat pe 4 Mai 2011 10:36
draga mea eu sunt de parere ca daca ai reusit sa rezisti 7 ani la o iubire ne palpabila doar auzid o voce si iubind un suflet la o distanta atat de mare merita sa te sacrifici inca 2 ani pt a avea iubirea pe care o astepti de atat timp ,eu te inteleg perfect si te sustin sa il astepti te pwpik si iti doresc multa putere .....
nimasramona
Postat pe 5 Mai 2011 11:02
multumesc frumos.....eu sper ca va fi bine
03fluturas
Postat pe 5 Mai 2011 17:35
deci...15+7 fac 22 de ani ai acum. plus inca 2 fac 24.
o sa regreti acesti ani in care ai stat sa visezi la fat frumos calare. ai pierdut mult. ai pierdut emotia primei intalniri
ai pierdut emotia primului sarut. si toate astea pt a sta in fata unui ecran si a unei tastaturi.
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 6 Mai 2011 13:59
De la: 03fluturas, la data 2011-05-05 17:35:15multumesc frumos.....eu sper ca va fi bine


in primul rand consider ca ai cam exagerat cu titlul! la inceput am crezut ca militezi pentru protectia fluturilor. ma rog...nu d'aia de care ai tu
In alta ordine de idei nimeni nu te poate ajuta. Desteapta-te singura ca esti mare d'acu
ps: speranta nu duce la nimic concret.
unspeakable_ingredient
Postat pe 7 Mai 2011 16:34
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 22:10:46fluturash, bine i-ai zis, daca i-ai zis-o reyyei! chiar asa!
da' daca i-ai zis-o lui si_totusi, sa stii de la mine ca ea e invidioasa si geloasa! ea nu a trait o poveste din asta de dragoste, pe ea a venit direct un printz si a rapit-o pe caii aia albi pe care ii vezi la poza ei si a dus-o la vila lui cu piscina si limuzina, bagabontu' si animalu'', pardon, amiralu' ca era si amiral!
ei, d-aia e geloasa, ca ea nu a avut parte de un preludiu de 7 ani la telefon si pe mess, cu unul care sa mai faca si puscarie


shi totusi...alter ego-ul ei e shi mai gelos!...ca el n-a avut parte nici de animalu, pardon amiralu'...ahi totusi stia de povestea ta de dr.?...ca daca stia...d-aia l-o fi bagat in puscarie
garbo056859
Postat pe 7 Mai 2011 19:42
ha?
859, vrei sa desenezi? ca noi suntem mai tampitzei, ashea, si nu prea intelegem simbolurile filozofice superioare
Thor_again
Postat pe 7 Mai 2011 19:48
Povesti nemuritoare?
Sau "Din amintiri care n-au fost"?
panty_C
Postat pe 7 Mai 2011 19:53
De la: Thor_again, la data 2011-05-07 19:48:51ha?
859, vrei sa desenezi? ca noi suntem mai tampitzei, ashea, si nu prea intelegem simbolurile filozofice superioare

nu's sa desenez...eu ma exprim mai greu ashea...dar inteleserati voi cam ce-ash vrea sa spui!
garbo056859
Postat pe 8 Mai 2011 16:57
pai tocmai ca nu prea inteleseram...
adica ce legatura avea postarea mea cu ceea ce ai spus tu?
Thor_again
Postat pe 8 Mai 2011 17:08
De la: Thor_again, la data 2011-05-08 17:08:29pai tocmai ca nu prea inteleseram...
adica ce legatura avea postarea mea cu ceea ce ai spus tu?

nu stiu...vb shi eu asa...sa ma aflu in treaba...da' daca te-am suparat nu mai fac (k)!
garbo056859
Postat pe 9 Mai 2011 15:30
De la: eu_geminy, la data 2011-05-01 03:40:35bai nene... iar s-a spart conducta cu bacterii din astea analfabete...:D
:)))
Cum ai zis?"bacterii..analfabete/"' De unde le "scoti'? ai o imaginatie debordabila!! Merci ca m-ai facut ,iar, sa rad!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Mai 2011 15:44
De la: garbo_dar_nu_greta, la data 2011-05-06 13:59:03deci...15+7 fac 22 de ani ai acum. plus inca 2 fac 24.
o sa regreti acesti ani in care ai stat sa visezi la fat frumos calare. ai pierdut mult. ai pierdut emotia primei intalniri
ai pierdut emotia primului sarut. si toate astea pt a sta in fata unui ecran si a unei tastaturi.


PAPUSHA... CUM ITI PERMITI SA TRIMITI MESAJE? MAI ALES CA INBSINUEZI CU MINTEA TA DE GISCA IDIOATA ALTE CHESTII. SA-TI FIE RUSHINE SI SA SPUI COLEGILOR TAI COIT ESTI DE PERFIDA. DACANU TE DUCE MINTEA, NU VENI CU TIMPENII.
garbo007525
Postat pe 9 Mai 2011 16:02
525, esti prea obosita.... se vede....tipi prea tare...te-am auzit
siesta cand ti-o faci?
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie leu barbat gemeni 47 De la: cory_emy 8 Martie 2011 16:50
Ajutor! fumatul...Sa indraznesc sa aplic reteta prietenei? 10 De la: Ciresica 6 Aprilie 2010 21:27
va rog sa ma ajuta-ti 2 De la: vieru_cezar_iasi 21 Iulie 2010 01:27
DE ZIUA FEMEII 1 De la: ysa30 8 Martie 2010 09:00
Copiii indigo si 2012? 80 De la: pantera_neagra 27 Decembrie 2011 00:57
Setari Cookie-uri