raul facut in saptamana patimilor,ramane nepedepsit?

demoano, in cazul asta, inainte de a mai deschide un topic, incearca sa si gandesti ceea ce vrei sa expui pe aici si ceea ce vrei sa se discute, nu le deschide numai de dragul de a-ti vedea nickname-ul pe undeva.
In caz contrar, nu vei fi decat o alta irinuca, neaparat "crestina", singura diferentiere dintre voi doua fiind lipsa substantivului "barbati", asezonat cu epitetele aferente, din postarile tale.
Faptul ca 99% din topicuri sunt niste aberatii, nu iti da nici o scuza. Asta daca vrei sa fii respectata.
Just... think
Thor_again
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:13

asa cum ziceam, sa cresti mare....


Thor, baba cinta la pian in timpul asta.... Cum era melodia aia...'Deci autorul a vrut sa va faca o imagine a ceea ce se intampla. Iar lacrimile cade, camerele merge si face o balta mica ce simbolizeaza nesfarsirea."
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:13
mie imi place aia cu ineptiile infantile

Freya__
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:15

in cazul asta, cu siguranta am impiedicat-o sa se mai urce in autobuz!

Freya, exact ceea ce spuneam despre impostura... alatura cuvinte ca nuca in perete si vrea sa treaca ceea ce nu este
Thor_again
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:17
pot sa fac si o dedicatie?

http://youtu.be/yLDsHQcAakA
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:22

ti-o mai cazut o tzigla de pa casa, q
"buei, dacat sa-tz' fie rau, mai bine sa-tz' fie bine!"
asta e exact ca aia cu binele - opusul raului

gata, Alles Gute si Gute Nacht!
Thor_again
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:24
pai prea bate vintul...cit sa ma tina si tiglele alea....
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:35
'Deci autorul a vrut sa va faca o imagine a ceea ce se intampla. Iar lacrimile cade, camerele merge si face o balta mica ce simbolizeaza nesfarsirea."


tzaglele ca tzaglele,da' io opinez ca ramanem fara casa in curand...
precizilla
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:01
preci, da-o dreaq de casa, prunele sa-tz' ramaie toate-n straitza, ca de nu, ramanem fara combustibil si fac moarte de uom!
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:15
thorele...
de-oi muri m-or pune-n groapa
si la cap mi-or pune-un prun
groapa mea prea vizitata
o sa fie - tz spun de-acum!
precizilla
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:23
ia sa-ncerc si eu:
Un caine-a vrut sa fure
Carnatul din dulap
Stapanul il loveste
Cu polonicu-n cap
Si cainii toti la groapa
Il cara-ntr-un sicriu
La cap ii pun o cruce
Si pe cruce ii scriu
CA...
Un caine-a vrut sa fure...
sora_ilsi
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:25
ilsi

si raul s/a facut in saptamana patimilor ?
cricat
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:48
bien sur, ma cherie de-aia il si pusei aci...spre vesnica lui pomenire...

cainele poate fi inlocuit cu un alt animal...carnatul la fel...
sora_ilsi
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:57
poate fi inlocuit si cu carnatul.
viceversa e mai complicat.
quasaria
Postat pe 29 Aprilie 2011 09:09
De la: quasaria, la data 2011-04-26 20:40:22thor, excuse me, da'daca ma uit un pic mai sus vad neste balcoane albastre, si un pic si mai sus o vad pe irina, vindecata de toate neputintele deja. Nimic nou sub soare.
Ar trebui sa ma uit SI mai sus?



....hahaha...desi cam misogina treaba :))))
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 13:04
De la: demonsauinger, la data 2011-04-26 23:08:55
De la: demonsauinger, la data 2011-04-26 22:23:10care e problema voastra,vreti sa aflati daca binele si raul sunt doar inventii umane,ca fundament al moralitatii?eu nu fac filozofie,nu pentru ca nu as fii in stare ,insa chiar nu imi pierd timpul cu teorii.am lucruri mult mai interesante de facut decat sa discut in contradictoriu cu persoane care asta isi doresc de fapt.eu am pus o intrebare si asteptam raspuns,nu intrebari "existentiale".nu am scris despre bine si rau ,ca sa le transformati voi in obiecte de studiu.daca aveti raspunsuri concrete bine,daca nu ,e fara suparare.





chiar nu inteleg de ce trebuie sa ma repet.sunteti adeptii moralei crestine? sunteti adeptii lui Aristotel,Fr.Nietzsche,Platon)? gata incercati sa va abtineti.nu intru in polemica cu nimeni.era o tema retorica,pastele a trecut asa ca intrebarea nu isi mai are rostul.va las topicul sa faceti ce vreti cu el.desfasurati-va in voie.bye!


bye ! sfatul tau a venit tardiv, ptr. mine cel putin... ca eu l-am desfasurat de la inceput, ca pe un sul de hartie igienica ! topic inutil, asa cum sta bine cand se intalnesc un demon si o ingerasa... !!! care va rezumati doar la crestini... ca si cum pe lumea asta nu mai traiesc si alte credinte, popoare, pe scurt... inca vre-o 5 miliarde diferiti de voi ! dar e forum public, asa ca fiecare isi poate depune ineptiile... si filozofiile !
sorry !
barboneli
Postat pe 30 Aprilie 2011 13:33
Au trecut si Patimile si Invierea ....hai sa trecem la cele lumesti:

http://youtu.be/aDfn74MoIA8 - am ras la unison cu Barboneli...
elisabeta_boia
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:03
Betyy, cauta-le si pe celelalte marca "Fara Zahar". Sunt vechi, dar efectul e garantat. Incepe cu "Penes Curcanul"
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:08
taaaare misto sunt... !!! cum de n-am auzit de ei pana acuma... ? mare pierdere !

http://youtu.be/PTlOeQzq5xc

http://youtu.be/JhriQhkoGFo



http://youtu.be/jhzDMy-Fmws

ii prefer cum cantau inainte.... !

barboneli
Postat pe 1 Mai 2011 06:31
Un lucru rau e rau indiferent in ce perioada il faci.spiritul se incarca cu energie negativa indiferent de perioada cand raul este savarsit.
garbo074653
Postat pe 1 Mai 2011 10:28
da, di undi stii asta?
si_totusi
Postat pe 1 Mai 2011 10:32
io as fi curios ce anume e ala "un lucru rau"?
a, ca nu te rogi la doamne-doamne de trei ori pe zi si o data in pauze...
Thor_again
Postat pe 1 Mai 2011 10:36
thoru,astia care se bat pe spinare cu alde nenea si tanti spirite,cunosc .daca tu nu ti-ai facut prieteni din astia si nu ai energie pozitiva, iote ca nu stii
si_totusi
Postat pe 1 Mai 2011 10:48
corect, tushelu! da' io ce vina am ca spiritele aiestea stau numa-n birt si beau bere la pet?
Thor_again
Postat pe 1 Mai 2011 10:59
De la: garbo074653, la data 2011-05-01 10:28:07Un lucru rau e rau indiferent in ce perioada il faci.spiritul se incarca cu energie negativa indiferent de perioada cand raul este savarsit.




spiritul se incarca cu o mare energie,in perioada sarbatorilor,involuntar .acum depinde si cu ce fel de energie se incarca.rugaciunile,starea emotionala sau bucuria oricarei sarbatori religioase ridica puterea energetica spirituala.asta nu inseamna ca toti devin"ingeri."depinde cum intelegi semnificatia sarbatorii si cum o respecti.exista mai multe feluri de credinciosi.
1)credinciosi cu iubire de Dumnezeu
2)credinciosi de forma,de imagine
3)credinciosi de duminica
4)credinciosi consumisti(ca e la moda)
5)cedinciosi indoctrinati(habotnici)
6)non credinciosi
7)credinciosi care sunt adeptii trocului(Doamne daca imi dai....voi face o mare donatie..ex)
8)credinciosii care in rugaciuni sunt adeptii blestemelor,farmecelor..
conteaza mult cum te rogi,la cine te rogi,pt cine te rogi,ce spui in timpul rugaciunii,astfel rugaciunea fiind cea care ridica puterea energetica a sarbatorii sau o coboara.pt multi aceste explicatii pot fii halucinatii.pt altii sunt usor de descifrat.ignoranta ne distruge,iar informarea ne salveaza.tema topicului este foarte clara,faci bine sau rau,vei primi ce ai creat,cu o si mai mare intensitate pe timpul sarbatorilor religioase.important este sase inteleaga ca iubirea divina nu are termen de intensificare.de sarbatori sau nu, ea exista .
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 09:45
HODORONC TRONC... !!! dar am promis lui iasomie... apropo, mi-a imflorit in curte si mereu ma gandesc la tine..... ca nu mai intru pe topicuri din astea subersive ! asa ca va las doar aroma florilor de iasomie !!!
barboneli
Postat pe 4 Mai 2011 15:38
De la: garbo074653, la data 2011-05-01 10:28:07Un lucru rau e rau indiferent in ce perioada il faci.spiritul se incarca cu energie negativa indiferent de perioada cand raul este savarsit.




ma intreb mereu ,de ce se straduiesc unii sa schimbe mentalitatea si comportamentul altora,daca acei "altora" nu o doresc?lasa-i frate sa constate pe pielea lor daca fac rau sau bine.incercarea se face doar o data,nu se repeta ca la babe surde.in rest Dumnezeu cu mila ! &
ratuscaceaurata
Postat pe 9 Mai 2011 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAMERA DE GARD 790 De la: Axl_22 16 Ianuarie 2016 21:31
de ce barbatii au o gandire asa macarbra,care inspira groaza? 3 De la: ingerasulluptator 16 Iulie 2012 22:37
:D 16 De la: hermosa20 17 Iulie 2012 17:56
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
Dumnezeu,omul si Scriptura 14 De la: luptatoareacurajoasa 16 Iunie 2010 22:58
Setari Cookie-uri