dragoste fara banii???

De la: garbo173858, la data 2011-04-27 17:02:58Majoritatea de aici de pe acest FORUM care au tot ce le trebuie mai putin RESPONSABILITATE ZERO??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Totul este posibil 99,99% exista doar 0,1 %!!!!!!!!!!!!!!!!????????????? ESEC...
M-am uitat la varsta celor care au raspuns la acest subiect NUMAI CELE/CEI care au O RESPONASABILITATE!!!???CA RESTUL....???!!!! Si nu ma mir deloc de raspunsurile pe care le-ati dat fiecare deoarece ESTE NUMAI PAREREA VOASTRA.......... PAREREA MEA E CU TOTUL ALTA SI AM SPUS-O MAI DEVREME....
SA FITI IUBITE/IUBITI CU ADEVARAT!!!??? FIECARE ARE NUMAI CEEA CE MERITA.....
Eu cred ca persoana care a deschis topikul are dreptate....Ea ca femeie nu ii place sa isi imparta banii cu un barbat,pt ca barbatul este cel care trebuie sa ajute femeia,,nu invers....Barbatul trebuie sa se gandeasca din timp sa munceasca sa isi faca o situatie daca vrea o familie si sa nu se tina de lucruri slabe...Eu zic ca cel mai bine pt ea este sa isi gaseasca un barbat cu o situatie materiala ca a ei asa se simte ea linistita si se poate implica intro relatie fara sa se gandeasca ca acel barbat este pt bani,,Pt ca barbatii sunt dupa bani...Barbatii romani nu le place munca,ei vor totul dea gata..Nu zic toti dar majoritatea...Si ea as face la fel...Nu m-as incurca cu prapaditi,care nu au bani si sa astepte bani de la o femeie..Pt mine acesti barbati sunt niste creaturi ciudate
ingerasulluptator
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:10
858, comentariile tale privitoare la responsabilitate le trec la rubrica Late Night Show...

a se slabi...ti-ar trebui o viata sa ne cunosti, ca sa-ti dai cu parerea..iar noi nu vrem
Freya__
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:14
Cheia unui schimb de opinii civilizat este sa nu infieram opiniile celorlati chiar daca cele proprii sunt radical diferite! !
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:38
As_, daca la Freya te refereai cu infieratul opiniilor, atunci trebuie sa-ti spun ca nu ai nimerit-o.
Eu, personal, nu am inteles mare lucru din postarea lui 858. Incoerenta, semne de punctuatie aiurea si in plus. Tu? Ce ai inteles?
Ca sa nu iti mai spun ca partea cu viata intreaga pentru a-i cunoaste pe ceilalti, mi se pare corecta.

A, ok, am priceput ca s-a uitat in profilul [si al] meu, ca sa-mi vada varsta. Crezi ca ea a inteles ceva de acolo? Din cei 71 de ani pe care ii am eu afisati?
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:43
As, aici cu cine vorbesti ?
Freya__
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:44
ce frumos ar fii sa gasim si sa pastram acesta'" cheie " ca regula de baza in relationare!
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:47
era o replica a lui 858 la care ma refeream. Deci, nicio legatura cu replica Freya! Thor, nu te mai grabi sa cataloghezi, pls! Mai apar si erori!
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:49
Off topic dar am observat ca se repeta des: De ce se sterg replici? si cine o face?
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:51
Asule, nu am catalogat nimic. Pur si simplu am facut o presupunere legitima, avand in vedere ca nu ai specificat cui te adresezi, si venea la oarecare timp dupa postarea Freyei. Ei, uite ca acum ai clarificat.
Apoi am pus niste intrebari. Stiu ca am faima de cinic, ironic si distrugator de topicuri (who cares?), da' zau ca nu am putut sa ma abtin!
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:52
As_: "virgule" informatice. Adica rateuri. De aia dispar postari.
Demoano, hai sa iti explic ceva, si e pentru ultima data: ai zis o chestie. Corecta si de bun simt. La final insa ai bagat maimutoiul ala. Tie ti se pare ca e un "ingeras" serios, care intareste ceea ce ai spus tu. In realitate este un emoticon care intareste sau transforma o fraza intr-o ironie. Deci, mesajul tau ce era pana la urma? Bataie de joc? Daca iti mai spun ceva, iar incepi sa [te] plangi
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:55
De la: jeanette40, la data 2011-04-26 09:29:42 crezi ca sunt posibile aceste iubiri????? ia , sa ne gandim putin ......cum crezi tu ca ar putea un evreu ( cat de libertin ar trebui sa fie ) sa iubeasca o nemtoaica ultranatinalista ?????? sau
cum ar putea un erudit sa iubeasca o tipa semianalfabeta????
despre diferentele dintre religii nu mai vorbim ......si tot asa
ce spui tu ..........nu vei gasi niciodata

total deacord..
eu nu nici nu m-as fi uitat la un barbat cu mult mai mare sau mai mic ca mine sau de alta religie...
poate sa spuna cine vrea ca sunt inapoiata dar asa a fost
cu toate astea cred ca mi-am gasit sufletul pereche.. un sot bun si muncitor care ma iubeste.. plus ca e un tata minunat...... nu cred in dragostea asta oarba care nu tine cont de diferentele majore dintre oameni.... na asa care iti sa una peste cap si te lasa inconstient de toate lucrurile.. si vezi doar dragostea.......
adryaana
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:58
He, he, he! Chiar asa, adryaaaaaano? Nu te-ai fi uitat la un barbat de alta religie? Da' la alde Brad Pitt te-ai uita? Intreb si eu... Ori la un Tom Cruise, in zilele lui de glorie... Si exemplele ar putea continua.
Astia au alte religii
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:03
Thorele ...........mai facem cate o exceptie d'asta mica
jeanette40
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:07
De la: Thor_again, la data 2011-04-27 18:03:57He, he, he! Chiar asa, adryaaaaaano? Nu te-ai fi uitat la un barbat de alta religie? Da' la alde Brad Pitt te-ai uita? Intreb si eu... Ori la un Tom Cruise, in zilele lui de glorie... Si exemplele ar putea continua.
Astia au alte religii

thore ca de obicei faci haz de necaz
am folosit "nu m-am uitat" in sensul de "nu mi-as fi dorit o relatie"............
cu cei enumerati de tine.. sigur nu mi-as fi dorit o relatie......
adryaana
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:09
fiind singurul emoticon care reprezinta un ingeras il folosesc in mod serios. pt neseriozitate,glume ,zambete,etc exista alte emoticoane.ca sa nu repetam si alta data aceasta discutie iti spun de acum ca voi folosi doar doua emoticoane:demonul si ingerul.motivele le pestrez pt mine.nu doresc sa te plictisesc cu detalii.plangerile mele daca au existat erau nefondate?m-as mira.dar nu imi place contradictia intentionata,de aceea ma opresc considerand ca am raspuns la intrebarea ta,Thor.
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:09
atunci, demoano, ori de cate ori il vei mai folosi, pune si o legenda, ca la harti. Ceva de genul "nu l-am folosit cu sensul pe care il are, ironic!"
e buna asta cu "singurul care reprezinta un ingeras"... numai ca nu ai zis "asa ca-l folosesc, ca asa sunt eu, credincioasa"... nu conteaza ca de fapt asta e ca inchinatul ortodoxului in fata bisericii penticostale, ca doar e biserica si aia, nu?
credeam ca le-am citit pe toate pe aici. m-am inselat.
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:12
a, inca ceva, eu zic sa o lasati mai incet cu procentele, acelea se dau doar in urma unor cercetari sociologice... medicale.. dupa caz
adryaana
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:14
De la: Thor_again, la data 2011-04-27 18:12:28atunci, demoano, ori de cate ori il vei mai folosi, pune si o legenda, ca la harti. Ceva de genul "nu l-am folosit cu sensul pe care il are, ironic!"
e buna asta cu "singurul care reprezinta un ingeras"... numai ca nu ai zis "asa ca-l folosesc, ca asa sunt eu, credincioasa"... nu conteaza ca de fapt asta e ca inchinatul ortodoxului in fata bisericii penticostale, ca doar e biserica si aia, nu?
credeam ca le-am citit pe toate pe aici. m-am inselat.



nu ma deranjeaza sa specific sensul folosirii emoticonului "ingeras".ms pt sfat.restul comentariului tau asumati-l.nu are nici o legatura cu motivatia mea.coexistenta intre cele doua personaje inger si demon,modul de gandire si actiune al fiecaruia,sunt f interesante .......restul interpretezi tu...daca ai inteles explicatia mea.este o experienta unica pt mine... de a fii in acelasi timp si inger si demon,gandind diferit,avand doua puncte de vedere insa contradictorii si intentii diferite....
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 18:38
demoano, ierea o carte cu matale, bre?... da' parca acolea scapashi. sau ce dreaq facu tantalau' ala de popa exorcist?
cre' ca ti-a luat numa' banii, da' de exorcizat nu te-o exorcizat deloc... al dreaq popa!
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:09
De la: As_ninge, la data 2011-04-27 09:45:08
Sa va mai mentionez cazurile de romance chinuite de musulmanii cu care s-au dus?
Am reusit sa clarific ideea?


Nu.
N-ai reusit.
Ce spui tu este o insiruire de criterii care n-au nici o legatura cu sentimentele. Il iubesti atunci cind criteriile tale sint influentate de el. Nu invers. Iar procesul este subconstient...
quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:47
da' cazurile bietilor musulmani pricopsiti cu o romanca le-a mentionat cineva?

bre,voua nu va miroase a aleha?
precizilla
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:56
. saracii..
ajung ei la vb aia... Bigamy is having one wife too many. Monogamy is the same.
quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:22
Thor,ce este asta ''povestiri din cripta?"cand spui carte te referi la sfanta "Biblie''? pe preotii care practica exorcizarea nu ii amesteca,este doar o afacere pt ei.daca ai vrut sa fie doar o gluma este ok,le "gust" pe cele inteligente si mai ales subtile. insa emoticonul cu ingeras nu este folosit sub forma de gluma.
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:28
asa,asa,demoano...ia da-ne tu o lectie despre folosirea corecta a emoticoanelor...
precizilla
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:31
ia lasati-o pe demoana ca avem aceleasi gusturi muzicale.... Nu stiu cu care partea a ei, da'banuiesc ca nu aia neironica. Pardon.
quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:34
bre, Q, pe demoana n-o las eu. ashe, ca sa nu uite sa puna si legenda la emoticonul ala, ca ea il foloseste "la modul serios", nu ironic. ai naibii adminii astia, ia sa le spun eu sa bage si un emoticon cu o icoana, un isus cu beculete, o cruce, ceva, ca n-are demoana emoticoane
si ea e credincioasa, bre, nu ca voi!
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:42
De la: quasaria, la data 2011-04-27 21:34:01ia lasati-o pe demoana ca avem aceleasi gusturi muzicale.... Nu stiu cu care partea a ei, da'banuiesc ca nu aia neironica. Pardon.






Quasaria imi place mult muzica recomandata de tine.azi am cerut cuiva sa-mi faca inregistrari.ms (neironic)
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:43
demoano,
1. cand ma refer la biblie, scriu biblie si atat. spun clar, simplu, concis, sa priceapa toata lumea: biblie. nu "sfanta", nu "preacitita", nu nu-mai-stiu-cum, si nu fac nici aluzii. nici macar "plagiat" nu ii spun...
dar astea sunt niste chestiuni care cred ca te depasesc pe matale.
la fel cum ma refer la coran, la tripitaka sau la talmud.
2. nu era o gluma, eu iti povesteam de o carte pe care o citisem prin liceu si care se numea "Exorcistul"
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:47
Thor,nu incerca sa imi faci educatie religioasa.pt mine este sfanta carte Biblia si asa va ramane toata viata.gandurile mele intime mai ales cand e vorba de credinta,nu mi le schimba nimeni.dar nici nu vreau sa plictisesc pe cineva propovaduind.nu sunt genul.nu sunt popa.cand consider ca am ceva de spus o spun fara abtinere si pastrand mult bun simt,pentru a nu deranja pe nimeni.nu ma dau cunoscatoare de alte religii,insa ceea ce comentez o fac cu un mare procent de cunostiinte.




apropo de "exorcistul" poate iti amintesti si autorul.ms (neironic)
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 22:17
fatuca draga, tu asta ai inteles? ca EU incer sa iti fac tie educatie religioasa ori sa iti schimb credinta? nu ai impresia ca te crezi cam prea importanta? e sfanta biblia pentru tine? who cares? e "sfanta" pentru cateva sute de milioane de oameni. cu ce esti tu mai deosebita? prea putin imi pasa de credinta ta sau a altcuiva. ceea ce ma irita este ca pleci de la o chestiune si ajungi la cu totul altceva, luand-o in nume personal. o dai ca nuca in perete, cum ti-am spus si ieri, pe urma te vaicaresti.

nu, nu stau acum sa imi amintesc si autorul, n-ai decat, daca te intereseaza exista motoare de cautare.
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 22:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde, cum si cu cine??? 33 De la: anisoaraf 25 Decembrie 2010 19:49
Caldura mare- mon cher 34 De la: garbo265966 10 Iulie 2012 17:45
Dizertatie 11 De la: Freya__ 9 Martie 2011 23:52
Singuratatea din...mijlocul familiei..!! 80 De la: garbo171675 10 Ianuarie 2013 22:09
Say about Golf Ball 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:53
Setari Cookie-uri