Cum scapam de vergeturi post-natale?

Sunt insarcinata in luna a-3-a si sunt precopata de faptul ca dupa nastere voi ramane cu vergeturi. Va rog sa imi spuneti ce creme ati folosit?
Kimberlita
Postat pe 23 Martie 2011 23:46
de la farmacie ....si ar fi bine sa incepi de acum ca sa pregatesti pielea . o seara buna.
floare_cu_colti
Postat pe 23 Martie 2011 23:51
daca folosesti zilnic creme hidratante sau ulei masaj pe zonele predispuse nu vei avea vergeturi, eu pe burta nu am deloc cu toate ca m-am ingrajat de la 54 la 74 kg, am doar pe sani si coapse, dar putine, s-au estompat mult cu cremele folosite.
garbo187655
Postat pe 25 Martie 2011 10:00
Cremele ajuta mult.
Ai grije sa nu iei prea mult in greutate.
Sa ai un copil frumos si sanatos si sa te bucuri de el .
garbo176391
Postat pe 25 Martie 2011 10:16
Doamnelor nu este mare lucru folosirea cremelor....ajuta si ele intr-o oarecare masura dar totul depinde de muschii abdominali ai fiecarei femei.....daca sunt slabi la intindere acestia se rup si apar vergeturile indiferent de cate creme nu am folosi.....si nu vorbesc din reviste ci din cunostinte trecute prin asta....si fara vergeturi fara a folosi macar vreun pic de crema....si cu vergeturi desi a folosit doar creme de calitate inca din primele luni de sarcina....asa ca nu prea depinde noi....
monik30
Postat pe 25 Martie 2011 10:55
Asa este.Eu am luat in greutate in timpul sarcinii 22 kg. Dar nu mi-au aparut vergeturi nici pe burta , nici pe coapse. Conteaza foarte mult ,pe langa musculatura si elasticitatea pielii.In schimb m-am trezit cu multa celulita pe picioare. Am scapat de ea cu ajutorul masajului dupa nastere.
luana_ase
Postat pe 25 Martie 2011 11:48
foloseste creme pt vergeturi ,lady`s are produse ieftine si bune de ex din gama Regal dar nu numai
ciule
Postat pe 25 Martie 2011 14:07
eu cu primul copil m-am ingrasat de la 64 la 93 dar nu am avut nici o vergetura dar acum am nascut in urma cu 2 luni si am facut vergeturi pe burta si sani cu toate ca am incercat sa nu iai prea mult in greutate tot am ajuns la 91 de la 68 si m-am dat cu o gramada de creme si ulei de masline,cu primul copil nici nu m-am dat cu crema sau uleiuri.iti doresc un bebelus sanatos si o nastere cat mai usoara.multa sanatate
ramona_iordania
Postat pe 25 Martie 2011 15:32
Foloseste creme, dar si gimnastica.>Eu am nascut cand aveam 18 ani, eram afoane in toate :)) asa ca acuma...sa-mi traiasca vergeturile ca nu mai scap de ele :(( .Sa ai un copil frumos si mai ales sanatos. Cu drag Mihaela
Mihaela_ela
Postat pe 25 Martie 2011 23:47
Se pot preveni folosind creme,uleiuri de corp dar si lotiuni de corp,Dar odata aparute se pot masca fie cu fond de ten aplicat pe zona problema,sau prin bron la solar sau cu crema auto-bronzanta:Succes
Gabriela1989
Postat pe 26 Martie 2011 00:26
si eu am un bebe,sa ai parte de o sarcina usoara. intr-adevar daca folosesti din timp creme si uleiuri speciale pentru sarcina ,nu o sa ai probleme. eu am folosit un ulei de la eucerin foarte bun. dar trebuie folosit cu regularitate si masat bine dar in acelasi timp un masaj usor pt a nu agresa in vre un fel copilul.nastere usoara!
panacristina
Postat pe 26 Martie 2011 20:30
Sincer sora mea a folosit ulei de migdale cand a fost insarcinata si nua are nici o vergetura,e cel mai bun,se gaseste in farmacii.
garbo197863
Postat pe 27 Martie 2011 21:40
scuza-ti greseala
garbo197863
Postat pe 27 Martie 2011 21:41
Tot in luna a treia am inceput sa folosesc un gel pentru fermitatea si tratarea vergeturilor post-nastere de la bruno vassari, la recomandarea unei prietene care nascuse anterior, si am continuat sa il folosesc si la ceva timp dupa nastere. Rezultatul? piele fara vergeturi. In schimb, nu am fost asa norocoasa la capitolul celulita. Aici astept sugestii. Cum ati reusit sa scapati de ea?
garbo198964
Postat pe 29 Martie 2011 18:05
buna vreau sa va spun povestea mea am nascut acum 4 ani o fetita minunata si spre nefericirea mea am ramas cu vergeturi pe burta am incercat cu toate cremele dar nu trece este vrajeala toate reclamele raman reclame trebuie la inceput sa actionezi dar totul depinde de elasticitatea pielii asta eeeeeeeeeeeee cine ne place ne place si asa mai important este bebe in momentul acela multa sanatate sa ai grija de tine si de bebe.
garbo197293_ALIS
Postat pe 14 Mai 2011 00:24
ce te mai mira?!? toucanul meu nici n-a nascut si tot la vergeturi a ramas...nu pot sa-l invat la seminte,doamne-fere...
O_K
Postat pe 14 Mai 2011 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diversificarea 32 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:10
dermatita seboreica 26 De la: garbo_446242 14 Iulie 2017 16:22
mergem la mare? 20 De la: oto_otto 22 Mai 2009 16:05
Rosu in gat 39 De la: andracalin 19 Noiembrie 2017 19:16
Peste o luna luam motzul. Cum procedam??? 34 De la: ninutza 23 Ianuarie 2009 19:22
Setari Cookie-uri