Fara olita fara pampers, visul orcarei mamici!!!

Ca veni vorba de cum ii invatam la olita si de cind...dar dupa ce se invata la olita ZIUA cu noptile ce facem?Fiecare dintre noi ne gandim la o solutie cum sa il invatam si noaptea sa spuna sau sa se tina ceea ce este mai greu.Cu problema asta ma confrunt eu si nu numai...Ziua este ok imi spune cind ii vine sa faca toate cele, dar noapte se mai intimpla si rateuri.Nu se intimpla des dar nu imi vine sa o las fara pampers peste noapte asa la ghici cum mi-o fi norocul...ehehe Asa ca vin si eu cu o intrebare:
As vrea sa stiu unde se gasesc cearceafuri impermeabile/teflonate ptr a proteja asternuturile de accidentele cu pipi din timpul somnului unde doamne le gasesc ca in toata Timisoara asta cit e de mare nu le-am gasit.
Cred ca daca gasesc aceste cearceafuri as incheaia si eu operatiunea pampers definitiv.

alinakatt
Postat pe 9 August 2009 20:52
Eu am rezolvat problema "de noapte" cu pipi inainte de culcare, apoi trezit dupa 2-3 ore, pus pe olita (cateodata chiar si dormind), si cu un scutec. Atunci cand nu se mai uda scutecul, e rezolvata problema. Cearceafuri am vazut la quelle. Succes.
Aveti incredere in copii si va vor raspunde pe masura.
CameliaMihai
Postat pe 10 August 2009 00:12
Cearceafuri impermeabile gasesti in orice supermarket, la un pret bun. Sunt de la Happy si sunt 8 buc/ set, parca.
Succes!
aryadna_9
Postat pe 10 August 2009 11:59
pai si noi facem pipi inainte de culcare si chiar sunt nopti cind ma cheama ca trebuie sa faca pipi, si la fel pampersul este uscat dimineata, dar dupa destule nopti uscate se mai intimpla si cite una ratata.Practic nu trebuie eu sa o trezesc noaptea sa o pun pe olita dar se mai intimpla ca se mai scapa uneori.Ma gindeam ca avind acest cearceaf magic in momentul caind realizeaza ca sa scapat o sa se trezeasca si o sa tina minte ca nu e voie sa faca pe ea.Sa zicem ca ar fi pus in aplicare acealsi sistem pe care il folosim si ziua.Nu mai punem pampers doar chilotel si in momentul cind face pipi o data de doua ori realizeaza si spune.
Acele paturici le stiu si eu dar nu ma refeream la ele...sunt niste cearceafuri special facute pentru bebei si chiar persoane cu probleme cu elastic care infasoara toata salteaua.Alea le vreau eu dar nu le gasesc in comert nici unde Cel putin in Timisoara nu sunt iar pe net nu am gasit sau nu am stiut eu unde sa le caut. Daca stie cinevade unde le pot cumpara ......

alinakatt
Postat pe 10 August 2009 12:21
Merci!!!!CameliaMihai cred ca am gasit cearceful mult visat pe Quelle,eu aveam nevoie de o masura mai mare (avem pat mare 120/200), domnisoara mea trebuie sa se lafaie in pat ca nu are loc.Din cauza dimensiuni nu gaseam eu ce vroiam dar se pare ca cei de la quelle au.Pe cine mai intereseaza le gasiti pe site su denumirea HUSA PROTECTOARE DIN MOLTON sau FROTIR.Am sa-mi comand chiar daca sunt mai scumpe si incep operatiunea Eliminarea Pampers
alinakatt
Postat pe 10 August 2009 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme pe parcursul sarcinii...sau fobiile noastre! 6 De la: kidz004054 3 Noiembrie 2009 13:43
copii de 5 ani 1 De la: adrianatatu09 5 Februarie 2009 09:15
insarcinata in somaj 3 De la: Mony08 3 Februarie 2010 20:36
nasuc infundat 8 De la: kidz001100 5 August 2009 17:31
despre amigdalita 34 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:15
Setari Cookie-uri