Urmarile divortului

.........gand la gand , Totusi
jeanette40
Postat pe 17 Martie 2011 12:58
"Totusi" ce? Si unde sunt cele trei puncte? Sau ti-ai uitat ideea?
Thor_again
Postat pe 17 Martie 2011 13:10
despre care puncte vorbesti Thor???
jeanette40
Postat pe 17 Martie 2011 13:15
de vedere?
crilore
Postat pe 17 Martie 2011 13:29
ce zici totusico????
pai nu eram eu aia nebuna cand am zis asta???
ia uite si janette.....

mai...si io chiar incepusem sa cred ca io-s nebuna....de fapt,si dac-as fi,care-ar fi problema
e nebunia mea....



bine c-am vazut la timp....ca iar dadeam subiect de...dezbatere
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 16:03
ela,nu erai nebuna daca ai sustinut asta. spui bine. trecutul sa fie inchis intr-o cutiuta si sa aruncam cheia.nu ajuta la nimic daca o mai deschidem, daca mai scoatem o poza, daca ne mai uitam la o scrisorica ingalbenita de timp. ce a fost a fost;cu bune, cu rele, a trecut.
si_totusi
Postat pe 17 Martie 2011 16:45
cand ai copii nu tine smecheria...
copiii vor avea intotdeauna un tata,cu cat mama o sa se inversuneze sa nu...cu atat copiii o sa se inversuneze sa da...

sa rascoleasca,adica...
iasomia
Postat pe 17 Martie 2011 16:53
"..cand ai copii nu tine smecheria..."

.. atunci nu poti UITA..,in consecinta,nici IERTA..,oricat te-ai stradui..
roby_cado
Postat pe 17 Martie 2011 16:56
iaso
daca tot ai venit, zi-mi ce crezi de nenea
ufishor
Postat pe 17 Martie 2011 16:57
iasomica, cat se poate de corect. in cazul cand apare inversunarea, asa se intampla. de asta spuneam sa uitam si sa nu mai privim cu ranchiuna. pare greu dar nu este imposibil.iar daca aducerile aminte ne mai dau tarcoale, ca de, au fost sigur si clipe frumoase, apoi sa le facem loc si sa le lasam asa cum au fost frumoase.sa nu incercam sa innegrim si ce nu a fost negru
si_totusi
Postat pe 17 Martie 2011 16:57
ufu'

care nene? de roby?
e fix treaba lui cum a ales sa traiasca,nu sunt in vana,pastrez energia pt mine,maicutza..

totusoaico..

asta e cu totu' si cu totu' altceva,mai ales ca un copil te leaga pe viatza,vor fi ambii parinti prezenti la examenele vietii lui(ei),vor juca la nunta,la botez.. la nepoti..
viata e prea scurta,si eu am avut in familie divorturi,dar am pastrat cu primul cumnat o relatie f frumoasa,mi-a fost ca un frate...
daca nu ar fi existat copilul lui,nepoata mea..sunt sigura ca nu am mai fi avut de-a face..
iasomia
Postat pe 17 Martie 2011 17:08
De la: roby_cado, la data 2011-03-16 22:01:23gresit..
am incercat,am vrut,am reusit sa uit..
de iertat insa...,niciodata..


acilea era un pic invers..
roby_cado
Postat pe 17 Martie 2011 17:09
nu mami, daca vreau sa stiu de roby, pe el il intreb
de nenea care vrea bebe , ce crezi?
ufishor
Postat pe 17 Martie 2011 17:14
iaso...tu ne spui CUM AR TREBUI sa fie....
uneori nu e...
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 17:17
de ala mi se rupe complet,pisilica...

da' pt ca mi-ai dat floricea...
cred ca tanti il incureajeaza,si nici nu este f fericita cu actualul ,altfel,crede-ma...i-o taia dramatic...poate pe undeva se simte magulita...

ela,

se poate,se poate...
numai cand nu vrei,nu poti...
iasomia
Postat pe 17 Martie 2011 17:17
robi, cu iertatul si uitatul e mai mult ceva ce tine tot de acea reactualizare a trecutului. stii cand ierti sau cand uiti? cand acel ce a fost odata perechea ta, nu te mai intereseaza. cand ti-i indiferent, cand sentimentele ce te-au legat odata au disparut. atunci chiar nu-ti mai pasa. il tratezi ca pe o simpla cunostinta si atat.
si_totusi
Postat pe 17 Martie 2011 17:19
multumesc
ufishor
Postat pe 17 Martie 2011 17:25
si cand nu vrea...o lasi naibii de putinta....
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 17:36
"..robi, cu iertatul si uitatul e mai mult ceva ce tine tot de acea reactualizare a trecutului.."

corect..,iar asta se intampla inevitabil,atunci cand iti intalnesti sufletelul (copilul,pentru a nu lasa loc de interpretari)..
roby_cado
Postat pe 17 Martie 2011 17:37
De la: zambila, la data 2011-03-17 11:14:11pe mine ma amuza roby
nici macar nu pot sa-l iau in serios, pt ca citeste printre randuri, si vede doar ce vrea...

si daca inca o urasti atat de tare pe fost sotie e pt ca nu poti s-o uiti! nu ceea ce ti-a facut, ci pe ea! da, e neplacut sa auzi asta, dar asa e! si nu o uiti din 2 motive: pt ca inca o iubesti si pt ca esti frustrat ca tu ai fost cel parasit!

faptul ca poti ramane in relatii civilizate cu fostul tine de capacitatea ta de intelegere si de normalitate! practic, a fost o parte din viata ta, buna sau rea, nu mai conteaza! daca il jignesti pe el, automat iti bati joc de tine!


Zambilico..pe mine nu ma amuza Roby...
Pe mine ma intristeaza...si spun asta pt ca ceva mai jos ai pus punctul pe "i"...sigur ca este frustrat ca a fost parasit,cine n-ar fi?!?...dar si pt ca si eu gandesc ca este posibil sa o mai iubeasca dar sa realizeze ca nu mai exista nici o cale de regasi ce a pierdut...sa nu uitam ca este un copil la mijloc si un adevarat parinte stie ca cel mai important pt un copil este sa pastreze familia unita...si atunci devine neiertator...
Cu certitudine nu asta-i calea cea buna...eu, in locul lui,as incerca o alta relatie...cui pe cui se scoate...stiu ca e f greu dar nu toate femeile sunt la fel...ar fi o mare greseala sa bagam toti barbatii si toate femeile in aceeasi ciorba...si doar o noua relatie il va face sa uite prin ce a trecut...
Mie imi place istetimea lui,raspunsurile acide pe care le gaseste...sunt comvins ca si voi admirati aceleasi lucruri...si faptul ca va ocupati de el imi spune ca aveti o simpatie deosebita si o intelegere a situatiei...sper sa fie asa...

Zambilico...ma lasi cu "capacitatea de intelegere si cu normalitatea"? de cand doar asa este normal, cand ramai in relatii civilizate cu fostul/fosta? este ca si cum asta ar fi singura si adevarata solutie in toate situatiile...
Eu cred ca nu se poate da o soluite viabila pentru toata lumea...solutia depinde de la individ la individ,functie de implicare emotionala,caracter,nivel de pregatire,selfrespect-vorba lui Q..si de la situatie la situatie,functie ce a insemnat si de cat de tare te-a ranit, de anii pe care i-ai pierdut si de ce ramane in urma...(fiecare poate enumera si alte argumente viabile)
Eu am foste cu care sunt in relatii "normale", cum le spui tu...dar si foste cu care nu mai am nici o comunicare...si,eu sunt acelasi...
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 19:30
De la: me_reloaded, la data 2011-03-17 10:47:57ok, intr-adevar, nu am uitat si nu am iertat nimic.dar, daca o buna perioada de timp nu as fi aruncat cu apa pe el daca lua foc, dupa un timp am fost capabila sa imi depasesc conditia de femeie ranita si sa fiu capabila sa am un comportament civilizat

comportamentul asta nu presupune ca ma duc sa-i fac un ceai daca e blnav, sau ca sunt la curent cu ce se intampla in viata lui. ne sunam de doua ori pe an si ne uram sanatate. si avand in vedere ca datorita lui o am pe fiica mea, zau ca nu trebuie sa fac niciun efort ca sa ii spun la multi ani


me_...nu stiu ce dreaq dar parca am asa un sentiment de a te corecta chiar daca nu stiu nimic din istoria ta decat ce ai spus mai sus,chiar daca o sa-mi sari in cap...adica,parca nu suna corect ca "datorita lui o am pe fiica mea"...parca ar fi mai adevarat sa spui,"datorita lui...si datorita tie...o aveti pe fiica voastra..."
pot presupune ce te-a determinat sa pui problema in felul tau dar tot nu-i poti lua dreptul...chiar daca el si-a batut joc de acest drept...

in rest,presupun ca ai procedat ca orice femeie ranita...ai alergat la tribunal...ca barbatii,din pacate,sunt lasi...nu-s capabili sa dea divort indiferent cat si-ar iubi amanta...
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 19:47
O K....de data asta chiar o sa te pup
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 19:49
ufulica..

acu' am mai citit nitel si am sesizat ceva nuante,am vrut initial sa ma scuz,da' cred ca e ok,m-ai intrebat,ti-am raspuns.

cu placere...
iasomia
Postat pe 17 Martie 2011 19:51
""""ai procedat ca orice femeie ranita...ai alergat la tribunal...ca barbatii,din pacate,sunt lasi...nu-s capabili sa dea divort indiferent cat si-ar iubi amanta..."""



si eu
cricat
Postat pe 17 Martie 2011 19:51

io-te OK ce ...pupat devenisi....
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 19:52
Fac o precizare vizavi de cele de mai jos:
"Eu am foste cu care sunt in relatii "normale", cum le spui tu...dar si foste cu care nu mai am nici o comunicare...si,eu sunt acelasi... "

a nu se intelege ca am avut mai multe sotii...
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 19:52
De la: eladaela, la data 2011-03-17 19:52:20
io-te OK ce ...pupat devenisi....


Deh...ce sa zic...fiecare cu necazul lui...
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 19:56
pai da ela ... daca mi-a placut ce i-a iesit din cioc (taste).
cricat
Postat pe 17 Martie 2011 19:56
si mie mi-a placut Cri....
acu' am inteles....
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 19:58
Maiii...vi s-a facut de ciugulit?!?
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASATORIA ESTE INVESTITIA VIETII. 216 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei? 21 De la: garbo_1322 13 Aprilie 2012 18:38
Divort dupa 2 saptamini Kalibra nu mai vrea sa fie sotie 18 De la: garbo_roberta 13 Ianuarie 2012 04:08
casatorie 14 De la: garbo_9408 18 Noiembrie 2012 15:41
O RUBRICĂ NOUĂ PENTRU DOAMNELE ŞI FETELE CARE VOR SĂ SE MĂRITE? 22 De la: garbo233027 31 Ianuarie 2014 16:25
Setari Cookie-uri