Urmarile divortului

tocmai ce am spus ca povestile sunt diferite..
dar..,daca tii cu tot dinadinsul sa ti-o asemuiesti cu cea a lui Q..,
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 21:04
haide ela ca are si imaginatie: ne-a compus povesti DIFERITE.... Eu am mai multe casnicii ca tine, na!
Da'tot neste courve insensibile, oricum....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 21:06
nu bre roby...da-s femeie,deci pe cale de consecinta courva...
las' ca-i bine si-asa rau
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 21:07
hmm..,discutii inteligente..,nu asa..
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 21:11
draga mea
totul este coroborat
lasa l pe el, ai grija de tine
ORICUM EL ESTE SUFICIENT DE TANAR SA SI POATA REFACE VIATA, si daca nu a facut o pana acum a fost faptul ca tu i ai dat mereu nas....tinandu l in sah.
Daca nu l mai iubesti mergi mai departe pe drumul tau, iar daca vrei sa l ajuti...EVITA L!!

Eu am avut o relatie de 11 ani din care 8 de casnicie, sunt divortata de 3 ani si am un fiu de 7 ani jumatate pe care l am crescut mereu singura. Desi EU am divortat, desi el este de 2 ani intr o relatie, este mereu la usa mea, NU PTR COPIL ci ptr sex....asadar neintelese sunt caile ....

SUCCES SI CASA DE PIATRA...LASA PROSTII ...SPER CA AI FACUT DE DATA ACEASTA O ALEGERE CORECTA!!!
garbo178184
Postat pe 20 Martie 2011 09:16
si tu ii deschizi usa? sau iti place cum canta refrenul acela cu "ne dati sau nu ne dati". posibil sa aiba voce frumoasa
si_totusi
Postat pe 20 Martie 2011 09:41
tenor, nu alta ..
Freya__
Postat pe 20 Martie 2011 10:06
e in puterea ei sa-l faca soprana
si_totusi
Postat pe 20 Martie 2011 10:35
fara violenta
Freya__
Postat pe 20 Martie 2011 10:36
Ia pune-l sa cinte vreun Con Te Partiro... si cu asta basta.
quasaria
Postat pe 20 Martie 2011 10:51
In timpul divortului meu, mama s-a intalnit cu soacra in speranta unei remedieri a situatiei(exista un copil la mijloc).stiti ce a spus soacra mea''lasa cuscra ca peste 10 ani isi va da seama ca tot prima sotie e cea mai buna''...si atunci eu ce ar fi trebuit sa fac? sa stau cuminte acasa si sa astept ca el sa se satura de umblat la toate c....... si de distractii?. Intre timp eu am prograsat foarte mult , din toate punctele de vedere: financiar, profesional , doua facultati si un master si mi-am crescut copilul singura pt ca el s-a limitat la a plati pensia alimentara la salariul minim pe economie din 2004 (70 lei pe luna).El in continuare nu stie altceva decat sa ma urasca, sa ma invidieze, sa ma jigneasca si sa ma ameninte, doar pt faptul ca breau sa obtin o pensie decenta la nivelul veniturilor sale reale. Nici macar copilul nu il mai vrea innapoi, pentru ca de cate ori ii cerea ceva ii raspundea'' sa-ti dea mta, sa-ti faca mta, sa te duca mta''. Bunicii din partea lui nici macar de ziua ei nu au vrut sa o primeasca la ei in casa, nu i-au deschis usa..... Ce ar trebui sa fac eu in cazul in care el s-ar intoarce si mi-ar cere sa ne impacam?....Spuneti-mi voi,pentru ca eu de atunci chiar daca nu am fost singura, tot nu am ami simtit aceleasi sentimente. ..
In cazul tau draga mea, nu stiu ce sa-ti spun. depinde cum v-ati despartit si de ce.Ar trebui sa pui in balanta ce ai pt omul cu care esti acum, ce ai realizat alaturi de el, cum vede el viitorul alaturi de tine......sfatul meu e ceva de genul ...'' nu da cioara di mmana pt cea de pe par daca nu esti sigura ca o vei prinde si va fi buna''. Plus ca mie mi se pare ca el vrea sa se impace cu tine pt ca probabil nu e bine asa cum a crezut . s-a gandit ca fara el tu vei decadea si vei fi o nefericita. Acum cand realizeaza ce a pierdut te vrea innapoi.sau poate ca nu a gasit niciuna care sa fie dispusa sa ii ofere calitatea de tata si totodata sa il si suporte ca om.Gandeste bine inainte de a lua o hotarare, sa nu regreti apoi. Succes
andy1972
Postat pe 20 Martie 2011 11:47
garbo178184, m-ai lasat PAF! pe bune
garbo103907
Postat pe 20 Martie 2011 12:06
well, what can I say? I'm disappointed...
michelle_
Postat pe 20 Martie 2011 12:32
apodgorean, eu zic sa-l primesti-daca vine. daca nu, sa-l astepti toata viata si sa speri. asa e normal, asa e bine .nu poti da cioara din mana, chiar daca ea te ciupeste de nas .risti ca cea de pe gard sa nu vina si sa cante la usa ta. si aiasta ar fi un dezastru.fara cioara cantatoare, viata nu-si mai are rostul. bine zici. asta inseamna sa gandesti .corect

"s-a gandit ca fara el tu vei decadea si vei fi o nefericita". da, da! exact asa s-a gandit.imi place. esti o femeie cu capul pe umeri, cu sira spinarii dreapta si cu un respect de sine demn de lauda.
si_totusi
Postat pe 20 Martie 2011 13:15
Am citit, si am tras concluzia: indiferent cine, ce, cum sau cand a gresit, clar ca la urma urmei intr'o relatzie ca si intr'un divortz este nevoie de doi. Rar se intampla sa fie doar unul care ia decizia...Si daca se intampla asta, e stimulat de comportamentul celuilalt....poate greseste prea mult, si vb aia: ulciorul nu merge de f multe ori la apa...
Ideea e asta: atunci cand intr'o viatza de cuplu intervine monotonia, unul dintre cei doi cedeaza, psihic, emotzional, cum vretzi sa ii spune'ti....si asta atrage cu sine discutzii contradicztii si in final se ajunge intr'un punct mort. Si unul dinte cei doi cedeaza...Asta e asha ca o regula nescrisa...
Ca si urmari in urma unui divortz, atunci cand e un copil implicat se ivesc vrand-nevrand....de multe ori copilul reuneste destinele intrerupte la un moment dat.
Daca nu e un copil implicat, atunci lucrurile devin mai simple, in sensul ca fiecare isi vede de viatza lui...Independent de vointa lor...
Ca sfat: chiar dak este un copil implicat, acolo unde nu se merita, nu e cazul sa acordatzi o a doua sansa, pt ca asta nu face altceva decat sa prelungeasca agonia..care e mai rea decat ceea ce a fost inainte...
Succes celor puternici care au avut curaj sa infrunte o jumate pentru care nu s'a mai meritat sa lupte pt a o schimba...Ca vb aia: lupul isi schimba parul, dar naravul ba...
Numai bine !
mary180876
Postat pe 20 Martie 2011 16:17
sau a realizat ca nu este capabil sa faca nimic pur si simplu din cate am inteles eu 5 ani nu a facut mare lucru si da cred si eu ca pe undeva vrea sa strice aceea relatie si bine zis ciorba reincalzita are alt gust :) parerea mea este sa il lasi sa mai mediteze inca 5 ani:) iar tu sa iti vezi de viata ta ca este mai bine daca nu a stiut ce sa faca cat a-ti fost impreuna si brusc a avut o relevatie:) asta este cam tarzie :) gandeste-te la motivul divortului vostru caci a fost un motiv pana la urma ceva nu mergea indiferent ptr cine dar ... exista ceva ce nu mergea ... crezi ca v-a merge de data asta nu cred :)
aniko
Postat pe 20 Martie 2011 21:55
no coment bravo
aniko
Postat pe 20 Martie 2011 21:57
buna! stai ca nu inteleg........in relatia asta tu ce rol ai???si acum ......sa comentez...cred ca nimeni nu-l mai baga in seama ca respectiva.. pe vremuri si.......concluzia ....hai sa ma impac cu ea ca doar ea stie ce e viata.....de fapt el sa invatat cu stilul ei si nimic nu-i place decat acel stil.....Mare teapa ca suntem
andaluzia
Postat pe 20 Martie 2011 21:59
buna! stai ca nu inteleg........in relatia asta tu ce rol ai???si acum ......sa comentez...cred ca nimeni nu-l mai baga in seama ca respectiva.. pe vremuri si.......concluzia ....hai sa ma impac cu ea ca doar ea stie ce e viata.....de fapt el sa invatat cu stilul ei si nimic nu-i place decat acel stil.....Mare teapa ca suntem
andaluzia
Postat pe 20 Martie 2011 21:59
... pe mine tocmai m-a parasit sotul de... 15-20 de minute
Si-a facut valiza si a plecat... Urmeaza divortul. Dupa 7 luni de casatorie... Peste 5 ani o sa va scriu ce s-a intamplat cu noi.
happy_aki
Postat pe 20 Martie 2011 22:48
eladaela
Postat pe 20 Martie 2011 22:50
Ufishor relatia actuala nu e asa de roza pe cat se declara. Sigur lipseste acolo CEVA. Daca totul ar fi ok discutiile cu ex-ul n-ar produce framantari.
Eu ma intreb daca ea a discutat si cu actualul despre propuneri . Da' ce zic eu discutat . Daca macar i-a spus despre... asa ar trebui cand faci planuri sa pleci mai departe in viata cu cineva.
Mielutza
Postat pe 20 Martie 2011 22:53
De la: happy_aki, la data 2011-03-20 22:48:29... pe mine tocmai m-a parasit sotul de... 15-20 de minute
Si-a facut valiza si a plecat... Urmeaza divortul. Dupa 7 luni de casatorie... Peste 5 ani o sa va scriu ce s-a intamplat cu noi.


Allegra
Postat pe 20 Martie 2011 22:54
relatie la indigo! ce ai lasat in urma, lasat sa fie! te incanta ca vrea un copil cu tine?! si actualul prieten-sot o sa vrea copii! lasa-l in pace pentru ca nu stie ce vrea de la viata si doar o sa te incurce din nou! o sa se descurce singur ca e baietel mare! te va prinde din nou in panza lui de paianjen si nu o sa mai poti scapa!
coffeecoffee7810_yahoo_com
Postat pe 20 Martie 2011 23:15
happy, te-a parasit sotul de 15 minute si tu te-ai repezit sa postezi pe garbo???!!!

foarte tare, nene!!!

sa mai zica cineva ca femeile is sexu' slab
michelle_
Postat pe 21 Martie 2011 08:52
rainbowdash, cum sa vorbeasca cu actualul de propunerea fostului. Ca sa, ce? cu ce ar putea sa o ajute?
Da! dupa ce se hotaraste, da, poate sa-i spuna ce propunere a avut.
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 08:59
De la: me_reloaded, la data 2011-03-21 08:52:13happy, te-a parasit sotul de 15 minute si tu te-ai repezit sa postezi pe garbo???!!!

foarte tare, nene!!!

sa mai zica cineva ca femeile is sexu' slab


Nu,Me....Ea era la calc si omu'o intreba:te lasi de Garbo sau te parasesc?Alege:ori,ori
Si ea a ales Garbo...sorry...
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 10:06
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 12:37

si bine a facut
eladaela
Postat pe 21 Martie 2011 12:40
v-ati jucat frumos

din mesajul lui 184 se intelege ca o fapta buna ar fi sa-l eviti pe exul, dar ea il are pe al sau ex la usa de 3 ani, la portia de sex
spune-ne 184, vrei sa te razbuni pe fostul sot? De-asta il mai primesti? Apreciez sfatul, ai si tu grija.
ufishor
Postat pe 21 Martie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
copii 1 De la: garbo221763 4 Septembrie 2011 15:42
relatie 96 De la: Helen29 7 Decembrie 2009 13:57
CASATORIA ESTE INVESTITIA VIETII. 216 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
TRADAREAPARTENERULUI-SPORT NATIONAL-FINALA 1 De la: crissreno 3 Decembrie 2009 02:55
relatii sexuale cu sotul 83 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
Setari Cookie-uri