Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei?


Eh, eu am cam aflat pe pielea mea ca unul din ele este gelozia...sotul meu e fooooarte gelos. Un altul cred ca mai e cicaleala...

Voi ce credeti?
garbo_1322
Postat pe 27 Martie 2012 17:14
credem ca sotul/sotia sint cei mai mari dusmani ai casniciei....
quasaria
Postat pe 29 Martie 2012 14:33
De la: garbo_1322, la data 2012-03-27 17:14:01
Eh, eu am cam aflat pe pielea mea ca unul din ele este gelozia...sotul meu e fooooarte gelos. Un altul cred ca mai e cicaleala...

Voi ce credeti?

Eu cred ca invidia celor din jur este dusmanul daca casnicia merge bine.Unde exista dragoste și incredere nu exista gelozie,dar pot aparea influente nefaste,o amanta ,un amant care distrug casnicia.
http://www.youtube.com/watch?v=PhgdmZH3jpM&feature=related
CAVALER
Postat pe 31 Martie 2012 00:56

deci amantul...e influenta nefasta
dor72_
Postat pe 31 Martie 2012 01:00
"apare" un amant.... din intimplare, asa, iti mai creste cite un amant din cind in cind, na, ce vina ai tu.... Si nenorocitul are si influenta nefasta. Nu putea sa fie unul care sa dea cu tamaie si sa te binecuvinteze pe tine si casnicia ta. Dom'ne ce oameni invidiosi....
quasaria
Postat pe 31 Martie 2012 01:08

fi-r-ar el sa fie...colo numa lapte si miere..dragoste profunda...gram de gelozie...si hop..vine nerodul cu cravata mov la gat...si da cu influenta lui nefasta..si strica totul...si tu...habar nu ai ce te-a lovit....
ghinion de nesansa, ce mai
dor72_
Postat pe 31 Martie 2012 01:29
parerea mea este ca minciuna este un dusman de neinvins.....sunt oameni ce mint crezand ca e mai bine sa ascunzi un adevar dureros, dar sunt inconstienti ca nimic nu e mai bine decat sa afli adevarul de la persoana pe care o iubesti indiferent de cat de dureros este...:(
andreeiandreea
Postat pe 31 Martie 2012 10:02
Asa este , cei mai mari dusmani ai casniciei sant cei doi,pentru ca aceasta exista atat timp cat ,exista o realitate comuna , pe oameni de obicei ii unesc defectele, nu calitatile si la un moment dat procentul de defecte comune inclina intr-o parte sau alta si preocupati de propria persoana (cum este firesc) iesim din tandem si nu mai santem conectati unul cu celalat si de aici de fapt nu intelegem ce spune celalat si nici nu-i putem comunica nimic. Aceste lucruri se intampla cu mult timp inainte ca sotii sa vada efectele, ca si contactarea rubeolei, trece un timp in care boala se instaleaza in organism si nu stii, dar fara sa vrei sau sa-ti dai seama te-ai expus acestei boli, ai fost in locul nepotrivit ai luat o decizie gresita si odata instalata nu ai ce face .Cum sa cresti imunitatea la divort?, ai grija intai de tine, fii tu in primul rand puternic , nu lasa ca toata puterea ta sa vina de la partener il poate epuiza si locul din care iti luai puterea pentru viata , dragostea ta poate deveni prabusirea ta, nu sufoca, nu te mintii, fii realista si mai ales ca pentru orice boala incearca sa previi, cu singuranta stii vulnerabilitatile partenerului, comunica-i-le , discuta-le inainte ca ca ele sa se manifeste si mai ales nu amana discutiile vizavi de orice temeri
Oamenii dau sfaturi ca sa-si arate superioritatea ,aceasta este concluzia la care au ajuns unii psihologi, dar daca tot intreaba cineva imi spun si eu parerea, imi pare rau nu sant concisa ca si Quassaria, dar raspunsurile ei cinice sant mai concludente decat ale mele
carmen46
Postat pe 31 Martie 2012 10:10
Lipsa IUBIRII intre parteneri...sau a neechilibrului iubirii{unul iubeste mai mult decat celalat}
Lipsa increderii unul in altul Si nu in ultim rand...Lipsa materiala...
Ar mai fii:bautura, asa zisii prieteni=anturajul,educatia de-acasa,soacrele si socrii si nu rareori..distanta mare dintre soti!!
elisabeta_boia
Postat pe 31 Martie 2012 10:55
vecina,secretara,prietena cea mai buna,
apoi da,cicaleala,
si rutina.
ne inecam in obligatii zilnice,si nu acordam nici cinci minute pe zi,manifestarii iubirii.
uitam.
trebuie sa faci aia,apoi cealalta,asa toata ziua.
seara esti prea obosit si vrei somn.
trebuie sa ne amintim cat de putin aveam nevoie cand eram copii,ca sa fim cei mai fericiti.
si sa lasam balta treburile,pentru o imbratisare si un cuvant bun care sa mearga la suflet.
d
daniilia
Postat pe 31 Martie 2012 13:16
cDa!Gelozia!Este cel mai mare dusman in casnicii.Apoi minciuna si neincrederea unuia in celalalt!Dar.......... cand suntem sinceri, atunci cand iubirea este **adevarata** se rezolva toate!Succes si **UN PASTE FERICIT**!!
Jojolin
Postat pe 31 Martie 2012 13:21
femeia este cea care face sa mearga casnicia.numai femeia poate sa faca ceva pentru a nu strica casnicia.doar in cazul persoanelor cu probleme psihice nu ai cum sa lupti singura,atunci ai nevoie de ajutor medical specializat!
cat
Postat pe 31 Martie 2012 15:13
daca femeia umbla ,atunci totul este pierdut .daca nu femeia deschide discutii sincere calme si totul se repara ,barbatul intelege si o va aprecia pentru ca este o luptatoare.totul trebuie facut la timp cu calm si rabdare!
cat
Postat pe 31 Martie 2012 15:16
DIAVOLUL ISI BAGA COADA ,EL ETE DEVINA, EL DISTRUGE CASNICII SI SE BUCURA PENTRU ACEASTA!CU CREDINTA INTELEGERE ,RABDARE SI RUGACIUNE SINCERA LUCRURILE SE VOR INTORCE PE FAGASUL CEL BUN!!!
cat
Postat pe 31 Martie 2012 15:20
NU FA MISTO! NICIODATA SA NU CREZI CA ESTI INVULNERABIL[A]!
cat
Postat pe 31 Martie 2012 15:23
Pey.....plictiseala ar fi un dusman aprig ha?
mitiduk
Postat pe 31 Martie 2012 16:16
Cat!!!!..''..numai femeia poate face ceva pentru a nu strica casnicia???????

haida' de!si el? barbatul?..nimic,nimic....doar se uita la ea cum face.....
Cristina_Adler
Postat pe 2 Aprilie 2012 09:12
auzi cat, de faptul ca mai sint si diavoli care leaga si preoti care dezleaga ai auzit? Sau esti asa de sigura ca diavolul doar dezleaga?
quasaria
Postat pe 10 Aprilie 2012 23:29
De la: cat, la data 2012-03-31 15:13:51femeia este cea care face sa mearga casnicia.numai femeia poate sa faca ceva pentru a nu strica casnicia.doar in cazul persoanelor cu probleme psihice nu ai cum sa lupti singura,atunci ai nevoie de ajutor medical specializat!
Da!! Sunt de acord cu tine ca femeia este aceea care face liniste si pace in casnicie, atunci cand ai cu cine!!Daca ai langa tine un **animal hidos cu chip de om**care desi faci totul si el nu ti ofera decat **jigniri, cuv. murdare...**atunci cum sa ai o casnicie fericita??!! Nuuuuuuuuu este cazul , este cazul unei persoane dragi mie!!
Jojolin
Postat pe 12 Aprilie 2012 05:44
Casnicia nu o face nici barbatul, nici femeia, ci amandoi. Cand merg lucrurile bine casnicia se pastreaza asa cum este scrisa. Daca nu, se schimba o litera. ( Caznicie )
garbo_1713
Postat pe 12 Aprilie 2012 07:17
De la: garbo_1322, la data 2012-03-27 17:14:01
Eh, eu am cam aflat pe pielea mea ca unul din ele este gelozia...sotul meu e fooooarte gelos. Un altul cred ca mai e cicaleala...

Voi ce credeti?

Lipsa de comunicare,respectul reciproc ,neincrederea ,tradarea,
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16513/quote/742938.html
LA MULTI ANI PENTRU PASTI !
CAVALER
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sa inseli???Daca ai tot ce vrei...??? 40 De la: gio_kiko 16 Martie 2013 17:11
cum e viata de cuplu 1 De la: NIKOO 8 Septembrie 2009 22:18
Plictiseala 6 De la: sfinxul 26 Aprilie 2015 14:32
cam cat ii firul de sandwich cu dragoste??? 38 De la: fleur_de_lis 9 Octombrie 2009 19:48
relatii sexuale cu sotul 83 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
Setari Cookie-uri