Urmarile divortului

ai mai robytza...nu e vorba de un nene, maica
is fomeie batrana, ce dreaq
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 21:12
aham..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 21:25
bre, ma jur!

ce dreaq mami...io uita-te oleaca ce varsta am...is batrana, pacatele mele...

le las p-astea mai tinere sa se nenoroceasca
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 21:27
qui s'excuse...
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 21:28
aham..,varsta da..
io ma uit la avatar bre...
so..,cum il cheama..?
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 21:30
you, little bastard!

uita-te maicuta...ca privitu' nu face rau

si daca tot te uiti, uita-te si la poazele din auckland...sa vezi acolo peisaje
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 21:32
bre robytza..noi suntem preteni? zic de de-aia cu acte, ca de simpatizat stii bine ca ne simpatizam
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 21:34
asa,mamoantza ...ca e luna la perigeu...
abia astept sa ajunga la apogeu iar...
iasomia
Postat pe 18 Martie 2011 21:37
bre..,nush' cum dreaq ne'om numi..,dar cu siguranta, stiu ca, ocolesti maestruos "o" intrebare..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 21:39
perigeu...apogeu...

aidi mai iaso...stii ca io nu crez in de-astea

da; chiar! cum de nu am fost inca invadati cu toapice despre armaghedon si apocalipsa?

roby, este? am talent, mami
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 21:41
aaa...,acu' ma luminai..
cre' ca nu..,da' se rezolva..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 21:42
De la: roby_cado, la data 2011-03-18 17:17:05"..duomnu O.K.
sunt uimita ca te-a deranjat asa tare ce am afirmat eu....n-am spus-o cu valoare de adevar absolut, e parerea mea, din experienta mea personala! alta n-am!

vad in schimb ca nu te deranjeaza deloc aberatiile pe care le sustine roby.."

...care sunt tot pareri ,bazate pe experiente personale..
eh..,zambilico..
ti-am mai spus eu candva..,mai cresti taica..



mda, la tatzi ni-i greu...
ideea era ca am spus ceva de bun simt, n-am jignit pe nimeni, asa cum faci tu de fiecare data, pe baza "experientei" tale
zambila
Postat pe 18 Martie 2011 21:49
michelle, baga si tu un ochi la privat
asa ceva!!!!
zambila
Postat pe 18 Martie 2011 21:51
asa cum am jignit-o pe wifa mai sus..,nu..?
sa trecem peste..
de fapt nu..
mai cresti intai..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 21:53
nah! ce v-am zis? iar a crapat opera

am obosit stergand cuchii de-aia
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 22:04
roby, decat sa cresc si sa ajung la fel ca tine, mai bine raman asa, mica si proasta! e bine?

scumpo, vorbim maine!
am io o banuiala, da' astept confirmare!
zambila
Postat pe 18 Martie 2011 22:14
dap, vine a mica sa ma vaza niumai maine nu vor fi 3 saptamani
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 22:20
me, eu cu Google Chrome, n-am probleme d-astea
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 22:51

"..roby, decat sa cresc si sa ajung la fel ca tine, mai bine raman asa, mica si proasta! e bine?.."

roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 00:12
iti dai seama ca nu conteaza inaltimea, he he...=))
eu_geminy
Postat pe 19 Martie 2011 00:13
De la: zambila, la data 2011-03-18 22:14:21roby, decat sa cresc si sa ajung la fel ca tine, mai bine raman asa, mica si proasta! e bine?

scumpo, vorbim maine!
am io o banuiala, da' astept confirmare!


Ce zici acolo? ca ai o banuiala? nu conteaza ce e...armata sa faca...
Naa...ca am gresit...acum si fumeile fac armata....
Atunci...chiar,fie ce-o fii...
O_K
Postat pe 19 Martie 2011 00:30
De la: me_reloaded, la data 2011-03-18 22:20:16dap, vine a mica sa ma vaza niumai maine nu vor fi 3 saptamani


aia micaaa..a cui?!? ca ne lasasi in ceatzaa...
O_K
Postat pe 19 Martie 2011 00:32
De la: me_reloaded, la data 2011-03-18 21:27:54bre, ma jur!

ce dreaq mami...io uita-te oleaca ce varsta am...is batrana, pacatele mele...

le las p-astea mai tinere sa se nenoroceasca



Mamii...astea tinere nu se nenorocesc...astea-s ca fierul rau...il pierzi pe drum...si-l gasesti acasa...
O_K
Postat pe 19 Martie 2011 00:35
De la: zambila, la data 2011-03-18 15:41:48duomnu O.K.
sunt uimita ca te-a deranjat asa tare ce am afirmat eu....n-am spus-o cu valoare de adevar absolut, e parerea mea, din experienta mea personala! alta n-am!

vad in schimb ca nu te deranjeaza deloc aberatiile pe care le sustine roby...noi sa fim sanatosi!
imi cer scuze daca mi se pare normal sa te porti civilizat!
n-a zis nimeni sa te pupi in bot cu fostul sau sa-i faci prajituri, dar dupa ce ai stat jumate de viata cu un om, ai mai facut si un copil, sa-l saluti pe strada sau sa-i urezi "la multi ani" de sarbatori nu mi se pare deloc deplasaT!
dar nah....e doar parerea mea!


Domnitza...vreau,nu vreau...iti place,nu-ti place...trebuie sa-i dau dreptate lui Roby..."mai cresti taica..."
desi, a creste ... s-ar putea sa insemne alte deziluzii care sa te aduca in tagma lui Roby si a multor alti useri...
Te invit sa recitesti mesajul meu si sper sa intelegi ca doar am vrut sa punctez un pic altfel niste afirmatii facute de tine...nici vorba de deranj,fiecare cu ideile sale...
Vizavi de Roby, mi-am spus parerea si n-as vrea sa ma repet...te invit sa recitesti si acest aspect...
in rest,vorba ta..."e doar parerea mea!"...sau altfel spus, fiecare pasare pe limba ei canta...
O_K
Postat pe 19 Martie 2011 00:51
De la: eu_geminy, la data 2011-03-19 00:13:46iti dai seama ca nu conteaza inaltimea, he he...=))


Ge_...sunt de acord cu tine...la orizontala inaltimea dispare...
O_K
Postat pe 19 Martie 2011 00:54
da, mey OK-ule, eu ma gandeam la persistentza prostiei:)))
eu_geminy
Postat pe 19 Martie 2011 01:18
o casnicie incheiata cu un divort trebuie sa ramana incheiata. o eventuala revenire ar avea acelasi deznodamant. de ce? din exact aceleasi motive care au dus la primul divort.
dupa ce trece durerea initiala, pentru a ne proteja sufletul si sanatatea, a uita durerea si a ne ierta pentru esecul avut, ne amintim doar clipele frumoase traite impreuna si uitam esentialul - cauzele care au dus la divort, ceea ce a facut imposibila continuarea relatiei.
asemeni clipelor frumoase si cele neplacute vor reveni in relatie si inevitabil vor duce din nou la despartire si, sa nu uitam, din nou la durere cu costul a altor cativa ani din viata, tot mai pretiosi pe masura ce ne indepartam de tinerete.
eusebia
Postat pe 19 Martie 2011 06:14
Sunt intr-un totul de acord cu eusebia (si nu neaparat datorita faptului ca numele meu real este chiar...EUSEBIU), privitor la faptul ca tot ceea ce este infaptuit pe lumea asta este facut cu un anume scop, si din anumite motive, bine intemeiate de altfel, la respectiva vreme.
Unii insa reusesc in timp sa isi reevalueze conditia si sa se repozitioneze in plan social vis-a-vis de ex-ul sau ex-a , dupa caz. In fond nu suntem altceva pe aceasta lume decat suma actiunilor noastre trecute si prezente, posibil si...viitoare.
In alta ordine de idei, o eventuala "reimpacare" , insa cu reale sanse de succes si durabilitate ulterioara, nu poate avea sens decat daca sunt indeplinite cel putin doua conditii, dupa umila mea parere, si anume: constientizarea si consumarea definitiva a tot ceea ce a fost rau intre "fosti", plus o mult mai buna comunicare realizata prin dezvoltarea abilitatilor comunicationale ale fiecaruia dintre cei doi.

Un oarecare simplu ...muritor.
(barbat, divortat de 3 ani, un copil minor)
zeratus
Postat pe 19 Martie 2011 07:30
Aceasta fiinta nu se regaseste pe Sine. Cautand iin afara fiintei nu gaseste puncte de reper pentru a se implini pe toate planurile.Ceva ii lipsest, este un handicap DE O ANUMITA NATURA care il face sa nu aiba incredere in Sine agatandu-se de statutul ex sotiei.Nu aceasta este solutia ,ci sa persevereze in acea cautare exterioara ,dar care sa fie complementar astfel incat sa se plieze pe masura SUFLETULU CARE MANIFESTA ACEL STRIGAT MUT SPRE IMPLINIRE.

IMPACAREA POATE FI UNA AUTENTICA INSA POATE FI SI O FORMA DE RENUNTARE,DE DEPUNERE A ARMELOR ACCEPTAND ACEASTA CONDITIE A RESEMNARII ,CREZAND CA NUMAI POATE FACE NIMIC.



THATHYSOL
Postat pe 19 Martie 2011 08:19
Buna
si eu am trecut prin asa ceva si inca de doua ori ,in general barbatii in timpul unui mariaj nu prea sunt atenti cu partenera multi dintre ei ne considera un "bun" al lor si din diverse motive, nu mai stiu sa ne dea aceea atentie care noi avem nevoie,se ajunge la diverse discutii in care constati ca de fapt nu ai nimik in comun cu partenerul de viata se ajunge la divort.Dupa un divort multi dintre barbati (nu toti) ajung sa se distreze o periaoda de timp incearca diverse relatii doar numai de distractie dar facand o comparatie intre acele distractii de moment si fosta sotie ,constata ca au pierdut o persoana importanta din viata lor ,ca fara acea perssoana nu reusesc sa isi echilibreze viata deoarece in miulte cazuri am vazut femeia face totul .Probabil fostul tau sot isi doreste acum o stabilitate ,considera ca timpul i-a trecut degeaba si a realizat ca nu a facut nimik in acest timp ,a vazut ca tu ti-ai creeat un alt drum in care iti este bine,doreste ca sa lege dinou acea relatie cu tine ,dar niciodata nu va mai fi ca la inceput ,deoarce va cunoasteti deja ,fiecare stie potentialul fiecaruia,mereu va exista o indoiala in aceaa relatie si se va ajunge dinou la despartire.Consider ca orice "nod" il vei simti in relatie,,mereu te vei impiedica de acel nod relegat in casnicie si nu va merge.Si mie mi sa propus de fostul sot sa ma impac cu el dupa o perioada cand el a vazut ca eu mi-am refacut viata cu altcineva si nu am fost deacord deoarece il cunosteam foarte bine,stiam ce poate ,pana unde poate duce si nu avea rost sa trec dinou prin acea experienta neplacuta ,cand la ora actuala imi este bine.
Dar fiecare are dreptul sa aleaga ce doreste in viata.
bafta
andra_30_tm
Postat pe 19 Martie 2011 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce Restaurante recomandati ptr nunta si ce ponturi aveti ptr viitoarele miresici? 15 De la: garbo_446242 13 Martie 2019 13:55
Diferenta de 11 ani e prea mare? 35 De la: garbo_1650 24 Aprilie 2012 14:11
Ciau tuturora de pe Garbo! 36 De la: eladaela 30 Aprilie 2010 09:34
mety 10 De la: inuyas 1 Iunie 2016 19:48
Meniuri cu bauturi incluse la nunta? 4 De la: garbo028614 8 Octombrie 2009 08:00
Setari Cookie-uri