dragoste sau prostie

bna sunt nou si am si eu o problema ,in urma cu 7ani m-am insurat cu femeia iubita dupa un an a rams gravida si nu voia un copil ,la insistentele mele am mers mai departe ,pe atunci eu aveam o mica afacere din care traiam bine mersi ea fosta ,acum este fosta sotie avea un statut social mai bun este notar,sa revenim sa nascut copilul un baiat superb eu am intrat in crestere copil barbat fiind faceam navet la birou ei sa alapteze copilu si dupa multe multe discuti ca sa saturat sa ma "intretina" eu m-am apucat sa construim o casa era vremea imobiliarelor atunci dupa ce am consruit casa muncitorii lucrau in continuare la interiore in urma discutiei avute cu sotia mea pe atunci ea adecis sa nu mai bagam nici un ban in casa cu toate ca eu in perioada aceea ma ocupam de cadastru ,eu am mers mai departe mintindo tot timpul ca mincitorii tot in bani aia lucreaza .....pe scurt a picat piata imobiliara si cadastru nu a mai mers gresala vieti este ca am ajuns sa iau 2000euro de la camatari ne spunandui sotiei bani sau daus in casa consrtuita si ute asa am divortat pentru ca am mintito si nu iam spus ca am luat bani de la camatari ea intrbanduma de multe ori ......si asa am ajuns eu in stainatate sa lucrez departe de casa si de copil pe care ai iubesc enorm si colac peste pupaza nici copilul nu mai vrea sa vb cu mine la tel cand ai sun ...iar eu o iubesc pe fosta sotie enorm si imi doresc sa ma inpac cu toate ca ea mi-a spus ca o relatie cu un alt barbat am incercat sa am o relatie cu o fata dar nu pot cu cine sunt vb tot timpul de ea ce sa fac
garbo187816
Postat pe 27 Februarie 2011 12:01
pai foarte urat ca ai mintito...voi barbatii faceti mereu doar ce vreti voi...trebuia sa luati deciziile impreuna...pt ca asa se face...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Februarie 2011 13:55
sunt deacord cu tine dar mai departe este oare un motiv de divort ,sincer nu cred iar faza cu noul iubit
garbo187816
Postat pe 27 Februarie 2011 15:37
De la: garbo187816, la data 2011-02-27 15:37:47sunt deacord cu tine dar mai departe este oare un motiv de divort ,sincer nu cred iar faza cu noul iubit
sigur ca acesta nu este un motiv de divort,,dar poate au mai fost si alte motive si cam sau adunat...
ingerasulluptator
Postat pe 28 Februarie 2011 18:36
garbo 816 ... cam periculos cu camatarii. Tu ai plecat si ai lasat datoria in tara sa o plateasca familia? Vezi ca astia nu glumesc.
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 21:51
faza ca eu am plecat nu inseamna ca am lasato cu datorii eu muncesc sile trimit banide aci asa ca nu am lasato pe ea sa platesca
garbo187816
Postat pe 1 Martie 2011 20:02
Ok. Platiti datoriile ... si nu mai bate la usi inchise.... ca tot degeaba bati.
cricat
Postat pe 1 Martie 2011 22:47
eu zic sa iti vezi de treaba ta mai bine....parerea mea ca femeia avea deja prea multe fumuri in cap(notar fiind) daca am inteles bine....ai zis ca nu a vrut copil....inseamna ca nu te-a vrut nici pe tine daca dintr-o prostie te-a lasat cat ai zice peste....mai bine iti refaci viata cu cineva care merita...iti dorec numai bine
luly83
Postat pe 4 Martie 2011 03:53
Eu zic sa iti refaci viata si sa nu te mai gandesti la ea.Nu merita sa suferi si sa iti distrugi viata pentriu o femeie care nu a vrut copii si care te-a lasat dintr-o prostie.Eu zic ca ea nu te-a iubit cu adevarat.Daca te iubea ar fi procedat altfel,mai ales ca aveti un copil impreuna.Mai gandeste-te. Viata merita traita.Lasa trecutul in urma si priveste spre viitor.Nimeni nu e indispensabil.Doar asa ni se pare cateodata cand nu vrem sa vedem realitatea.Capul sus si mergi inainte.Succes
garbo181261
Postat pe 4 Martie 2011 09:30
extrem de multa prostie...

iasomia
Postat pe 4 Martie 2011 09:51
ai adoptat calea cea mai usoaraMINCIUNA dar totusi casa nu era numai pt tine asa caci nu asta a fost motivul despartiri voastre
iar in privinta copilului ,trebuie doar rabdare
copiii vor intotdeauna mai mult decat le poti oferi asa caci canva ajunge la varsta potrivita te va cauta
piper
Postat pe 4 Martie 2011 21:00
eladaela
Postat pe 4 Martie 2011 21:02
Eu una nu pricep si pace cum o femeie care e notar - deci are un nivel de educatie ( cel putin asa cred) se marita cu unul care nu scrie corect romaneste. Nu te supara autorule de topic - nu neg ca ai un suflet mare - dar diferenta de educatie dintre tine si sotie nu avea cum sa nu creeze probleme la un moment dat.
Pentru o relatie armonioasa de durata se spune ca e nevoie de :
- compatibilitate sexuala
- o impartire justa a problemelor casnice
- compatibiltate sociala
De toate trei aspectele fara exceptie - daca unul scartaie e PA.
Lady_Di
Postat pe 5 Martie 2011 03:31
Eu zic sa-i scuzam scrisul-e roman ,e in alta tara-alta limba..e greu!Si cu problema sotie-notar,nu scrie nici unde ca e si OM!Ce mama,daca ar fii cu adevarat mama,si-ar educa copilul imotriva tatalui?El l-a crescut de mic,si-a sacrificat afacerea lasand-o pe ea sa se ridice profesional,el e cel care acum plateste greseala cu imprumutul.Dar sunt de acord cu toti cei care-l sfatuiesc s-o rupa cu ea!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Martie 2011 10:25

multumesc ,dar subiectul era cu totul altul cat despre - compatibilitate sexuala
- o impartire justa a problemelor casnice
- compatibiltate sociala
este o alta problema iar vata noastra sexuala era buna ,probabil si tu esti divortata si sti cum este cand barbatul nu te satisface dar pentru a salva o relatie iti trebuie comunicare ,nu sa iti pui poza alt-ei persoane dar probabil nu sti ca si Daiana facea greseli de ortografie citeste biografia ei iar tu nu esti o doamna cum a fost Daiana fara suparare ,m-ai degraba faci parte din categoria prima generatie de incaltati fara suparare
garbo187816
Postat pe 5 Martie 2011 15:53

...dar..dar... CINE suntem NOI ca sa ii JUDECAM pe altii

HELP!!!
cotorontziloooor!!!
mai ales INTELEPTULE
vezi ce ii ciu GRAMATICA pe-acilea!! AA AA AA

LILO
Postat pe 5 Martie 2011 16:23
Nu era chiar motiv de divort ...Dar totusi...asta nu inseamna sa abandonezi !
LUPTA PENTRU COPILUL TAU sa te apropii de el cum poti , pentru ca poate mai tarziu iti va reprosa ca nuai facut ceva mai mult decat sunatul...SUCCES!!
RaMy_mona
Postat pe 6 Martie 2011 17:13
DOamneeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bravo, Ladi Di! Si eu as fi fugit in lume de cineva ca domnul din subiect!
As_ninge
Postat pe 6 Martie 2011 20:16
De la: garbo187816, la data 2011-03-05 15:53:21
multumesc ,dar subiectul era cu totul altul cat despre - compatibilitate sexuala
- o impartire justa a problemelor casnice
- compatibiltate sociala
este o alta problema iar vata noastra sexuala era buna ,probabil si tu esti divortata si sti cum este cand barbatul nu te satisface dar pentru a salva o relatie iti trebuie comunicare ,nu sa iti pui poza alt-ei persoane dar probabil nu sti ca si Daiana facea greseli de ortografie citeste biografia ei iar tu nu esti o doamna cum a fost Daiana fara suparare ,m-ai degraba faci parte din categoria prima generatie de incaltati fara suparare
Tinereeee!!Mi se pare ca jignesti o doamna!!Nu-i frumos,d-na te-a tras un pic de maneca,o meritai!Eu te-am scuzat,zic eu-elegant,si mataluta ce faci?Jignesti?Acum in prag de 8 Martie?O doamna?!!BULINA NEAGRA!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Martie 2011 22:42
si cine te opreste de 8 matie
garbo187816
Postat pe 7 Martie 2011 20:28
de 8 martie
garbo187816
Postat pe 7 Martie 2011 20:29
Dragoste sau prostie? De ce sau? Una n-o exclude pe cealalta, ia citeste singur cu atentie ce-ai scris (si nu, nu ma refer la greselile de ortografie)!
charmelen
Postat pe 7 Martie 2011 21:17
De la: garbo187816, la data 2011-03-05 15:53:21
multumesc ,dar subiectul era cu totul altul cat despre - compatibilitate sexuala
- o impartire justa a problemelor casnice
- compatibiltate sociala
este o alta problema iar vata noastra sexuala era buna ,probabil si tu esti divortata si sti cum este cand barbatul nu te satisface dar pentru a salva o relatie iti trebuie comunicare ,nu sa iti pui poza alt-ei persoane dar probabil nu sti ca si Daiana facea greseli de ortografie citeste biografia ei iar tu nu esti o doamna cum a fost Daiana fara suparare ,m-ai degraba faci parte din categoria prima generatie de incaltati fara suparare



Mare badaran si incult mai esti! Nu-i de mirare ca ti-a dat papucii, nu te-as fi tinut 5 minute.
Vesnic_Tanara
Postat pe 10 Martie 2011 19:31
" Iubirea e o raza de foc,pe care ochii nostrii nu o pot vedea...Doar inima o cheama,prin tacerile absolute ale dorului...Adevaratele dureri,sunt cele pe care le duci in tacere si de care nu vrei sa fii nici compatimit ,nici mangaiat ..."
George Sand !!!
Si inca ceva...ai grija ca viata e o piesa de teatru care nu permite repetitii ....!!!
NUTI52
Postat pe 12 Martie 2011 12:21
Multumesc pentru sfat
garbo187816
Postat pe 12 Martie 2011 15:41
De la: garbo187816, la data 2011-03-01 20:02:11faza ca eu am plecat nu inseamna ca am lasato cu datorii eu muncesc sile trimit banide aci asa ca nu am lasato pe ea sa platesca

ea notar, tu nu stii nici sa scrii...nu merge, sunt diferente de educatie clar, sorry
MARILENA_25
Postat pe 13 Martie 2011 11:27
De la: Vesnic_Tanara, la data 2011-03-10 19:31:43
De la: garbo187816, la data 2011-03-05 15:53:21
multumesc ,dar subiectul era cu totul altul cat despre - compatibilitate sexuala
- o impartire justa a problemelor casnice
- compatibiltate sociala
este o alta problema iar vata noastra sexuala era buna ,probabil si tu esti divortata si sti cum este cand barbatul nu te satisface dar pentru a salva o relatie iti trebuie comunicare ,nu sa iti pui poza alt-ei persoane dar probabil nu sti ca si Daiana facea greseli de ortografie citeste biografia ei iar tu nu esti o doamna cum a fost Daiana fara suparare ,m-ai degraba faci parte din categoria prima generatie de incaltati fara suparare



Mare badaran si incult mai esti! Nu-i de mirare ca ti-a dat papucii, nu te-as fi tinut 5 minute.
si tu cum te numesti,daca jignesti oameni care nu ti-au facut nimic...Poate tu stii sa scrii,dar in capul ala bunul sint habar nu ai ce inseamna...Toti prostii stiu sa scrie dar putini stiu ce este ala bunul simt,,,un om fara bun simt nu se poate numi om
ingerasulluptator
Postat pe 13 Martie 2011 23:51
unii stiu sa scrie dar nu au calitatile pe care trebuie sa le aiba un om...Asa ca acei oameni nu sunt pot numi oameni,,ci maimute....Eu nu inteleg cum poate vorbi bietul om cu niste maimute....
ingerasulluptator
Postat pe 13 Martie 2011 23:55
multumesc ,si daca tot vrei sa vorbesti cu maimutele sau sa le intelegi ,parerea mea este sa incepi prin a manca banane si pe urma inveti sa te cateri in bananier,si daca am inteles bine ca sunt maimuta si ca sunt incult badaran analfabet de ce te chinui sa mai scri la adresa mea ,nu crezi ca este pierdere de vreme
garbo187816
Postat pe 14 Martie 2011 21:42
ups.. ingerasule... ce faci???
cricat
Postat pe 14 Martie 2011 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lyoness-recomanzi si castigi! 1 De la: garbo045767 7 Martie 2010 09:32
civilizatia mayasa anul 2012 4 De la: Freya__ 29 Mai 2011 19:43
conteaza inaltimea intr o relatie??? 102 De la: hermosa20 29 Mai 2014 12:15
De ce oare sunt femeile mai batrane asa rele ca niste vrajitoare....Cred ca le-au inrait barbatii....imi este frica sa nu ajung si eu asa rea 25 De la: ratuscaceaurata 17 Noiembrie 2011 21:07
SOLICIT UN SFAT URGENT, DE LA ADEVARATE DOAMNE 78 De la: 9 Iulie 2012 22:56
Setari Cookie-uri