relatii

Draga Karina, nu are nici o importanta ce culoare are pielea voastra alba, neagra, mulatra... esti un sufletel care ai nevoie de un sfat si de un ajutor de la noi care cica ne-am numi ADULTIi??? Sau suntem copii de gradinita tu esti mai mare decat unii dintre noi???
Amandoi sunteti TAURI aveti aceleasi pasiuni si aceleasi conceptii; amandoi sunteti foarte practici si veti reusi sa va afirmati prin multa munca si prin acumulari importante, iar relatia dintre voi ar putea fi foarte romantica; Diferenta dintre voi e de 6 ani voi doi va aflati in opozitie si nu va suportati unul pe altul si va aflati de fapt intr-o relatie de complementaritate adica fiecare are ceea ce ii lipseste celuilalt si daca ar pune cele doua parti in slujba unui ideal comun ar realiza un intreg perfect; RELATIA DE COMPLEMENTARITATE ESTE DE FAPT CEA MAI BUNA RELATIE EXISTENTA INTRE DOUA PERSOANE.

Roaga-te in fiecare zi la Ingerul tau Pazitor si la Sfantul cel mai apropiat de ziua ta de nastere sau daca ai si un prenume de Sfant te rogi la el si ti se vor da niste raspunsuri la tot ce vrei tu.
Greseli de ortografie avem cu totii si unii au cu carul ca de e tare grea limba romana si nu avem 15 ani ci 38-54 de ani sau de la 03-85 de ani la alegere...
Ai mare grija de tine in primul rand si du-te la scoala si daca il iubesti cu adevarat ai mare grija si de iubitul tau si intr-adevar iubirea pura face minuni roaga-te si la ingerii iubirii. Te pup si sa ne mai scriem cu mult drag si toata iubirea din Univers sa te ajute la cele mai inalte sentimente de iubire infinita.
garbo173858
Postat pe 12 Februarie 2011 22:12
VEDE-TI???????????????SAU VEDETI---? SA NE MAI GANDIM...NU?
kokomic
Postat pe 12 Februarie 2011 23:36
Nu credem nimic. Cred ca toti sunt in asentimentul meu cand spun ca la varsta asta trebuia sa te joci, daca nu cu papusile, macar cu creionul pe hartie . Cred ca nici tu, nici sotul tau, nu stiti inca cu ce se mananca casnicia. Cred ca se gandeste si la iubita din gradinita, la cat e de necopt. De tine ce sa mai zic ....
_Leo
Postat pe 13 Februarie 2011 01:07
Manca-le-ar tata de lingviste...care este ele !! Cum "se rade" ele una de alta !!


De-ar veni saracu' Pruteanu pe Garbo si ar vedea ...in cea mai mare viteza s-ar baga la loc in mormant si s-ar acoperi bine cu pamant !
tatoo
Postat pe 13 Februarie 2011 01:22
De la: _Leo, la data 2011-02-13 01:07:04Nu credem nimic. Cred ca toti sunt in asentimentul meu cand spun ca la varsta asta trebuia sa te joci, daca nu cu papusile, macar cu creionul pe hartie . Cred ca nici tu, nici sotul tau, nu stiti inca cu ce se mananca casnicia. Cred ca se gandeste si la iubita din gradinita, la cat e de necopt. De tine ce sa mai zic ....




tatoo
Postat pe 13 Februarie 2011 01:27
PATRISIA......cel care ti-a fost iubit(pentru ca nu-ti mai este), vrea spatiu.Adica l-ai plictisit si e cazul sa te dai la o parte , onorabil (cat mai poti). Nu e iubire.E obisnuinta din partea lui, si poate sentiment de vina fata de tine(asta il mai aduce langa tine din cand in cand). Nimanui nu-i place un iubit sau o iubita dependent/a de tine.Toti vrem langa noi persoane cu personalitate. Tie ti-ar placea sa ai un iubit care sa-ti arate dragoste si ca e dependent de tine? Nu. La 19 ani ar trebui totusi sa fii ceva mai intuitiva ....Da-i distanta pe care si-o doreste. Arata-i ca se poate si fara el. De asta are nevoie relatia voastra
BondarelBzz
Postat pe 13 Februarie 2011 08:50
karina, probabil cautand un sfat pe acest site, care a fost in final o greseala,deoarece ai ajuns sa te cam rada lumea si sa te faca probabil sa te simti prost, nu a fost cea mai buna solutie...eu zic sa apelezi la un psiholog caruia sa`i poti spune toate problemele legate de varsta ta...casatoria ta..familie si apoi sa`ti poata da un sfat....aici poti intreba multe, dar de la fel de multe ori poti si sa devi si mai confuza decat erai pana acum...succes!
yoana_clau
Postat pe 13 Februarie 2011 12:09
clau, eu zic ca acest topic e o facatura, marca "garbo". sa presupunem ca exista o karina . ca sa se duca la un psiholog, ii trebuie bani si ceva graunte de gandeala in cel cap. fata asta nu stie sa scrie, nu stie ce e cu ea, se marita in loc sa urmeze o scoala si tu ii cetesti din scripturi
si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2011 12:30
De la: BondarelBzz, la data 2011-02-13 08:50:39PATRISIA......cel care ti-a fost iubit(pentru ca nu-ti mai este), vrea spatiu.Adica l-ai plictisit si e cazul sa te dai la o parte , onorabil (cat mai poti). Nu e iubire.E obisnuinta din partea lui, si poate sentiment de vina fata de tine(asta il mai aduce langa tine din cand in cand). Nimanui nu-i place un iubit sau o iubita dependent/a de tine.Toti vrem langa noi persoane cu personalitate. Tie ti-ar placea sa ai un iubit care sa-ti arate dragoste si ca e dependent de tine? Nu. La 19 ani ar trebui totusi sa fii ceva mai intuitiva ....Da-i distanta pe care si-o doreste. Arata-i ca se poate si fara el. De asta are nevoie relatia voastra





Mersi de sfat. asta o sa fac, o sa ii arat ca pot si fara el :)
garbo097609
Postat pe 13 Februarie 2011 15:55
De la: scumpa31, la data 2011-02-12 20:37:34
De la: garbo095559, la data 2011-02-12 16:59:41Da Scumpo,multumita,lamurita..asa-i ca azi n-am baut lapte sa ma "prnd"..Nu tip la tine ca n-am de ce,esti f. simpatica si nici din greseala n-as ridica vocea,nici la tine si nici la altcineva..Merci ptr.explicatii,sunt cam neatenta...ceva se intampla cu mine..?!
Am avut dreptate:esti o dulce!1
elisabeta_boia
Postat pe 13 Februarie 2011 22:03
De la: garbo095559, la data 2011-02-13 22:03:55
De la: scumpa31, la data 2011-02-12 20:37:34
De la: garbo095559, la data 2011-02-12 16:59:41Da Scumpo,multumita,lamurita..asa-i ca azi n-am baut lapte sa ma "prnd"..Nu tip la tine ca n-am de ce,esti f. simpatica si nici din greseala n-as ridica vocea,nici la tine si nici la altcineva..Merci ptr.explicatii,sunt cam neatenta...ceva se intampla cu mine..?!
Am avut dreptate:esti o dulce!1

scumpa31
Postat pe 13 Februarie 2011 22:16

Fetele,da' daca va iubiti,luati-va ,maica...
tatoo
Postat pe 13 Februarie 2011 23:24
De la: garbo185704, la data 2011-02-08 13:50:49]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?


lasa caterinca...ce spui tu e vrajala curata. iti incerci talentul de artist sau ce?
allay
Postat pe 14 Februarie 2011 17:58
buna tuturor.
am citit aceste pagini si am ramas ingrozita sa aflu cata rautate si trufie exista in aceasta lume.Ca si-a inceput viata sexuala atat de devreme ,recunosc ca nu e nimic de laudat,dar sa fim realisti: nu e singura ! Si nu spun sa o incurajam in ceea ce face , dar nici nu putem fii asa de batjocoritori!Toti facem geseli mai devreme sau mai tarziu! Fapta e deja consumata si odata ce a luat-o pe acest drum nu ii e usor sa se mai opreasca(ca ii spuneti ca ar tr sa se duca la scoala si sa invete !da asa e dar fapta e deja cosumata).Cel mai bine ar fii sa o sfatuim cum, ar tr sa procedeze mai bine in acest caz, ca de aceea ea a cautat ajutor pe acest site si nu a gasit decat rautate si deznadejde.Ii spun si eu ca nu trebiua sa isi complice viata atat devreme si ca ar fi trebuit sa isi traiasca copilaria sa mearga sa se distreze cu prietenele ei, sa fie copil , ca o sa aiba destula vreme pt a avea probleme.Nu conteaza de ce etnie e,suntem oameni cu totii.haideti sa aratam un pic de umanitate.Cand cineva iti cere sfatul consider ca tr sa il oferim dc suntem in masura .Nu vreau sa supar pe nimeni si nici sa o incurajez pe ea ca ceea ce a facut e bine,dar pur si simplu nu m-am putut abtine cand am vazut cate cuvinte grele arunca unele persoane. Va las si ajutati lumea sa devina mai buna numai bine
garbo160740
Postat pe 14 Februarie 2011 20:04
termina de imbracat papusile...mai citeste si -DOI FETI CU STEA IN FRUNTE-...IA-TI COMPRIMATUL CU UNTURA DE PESTE CA INCA AJUTA LA FIXAREA CALCIULUI...TAIE-TI UNGHIUTELE...SPALA PICIORUSELE...PIAPTANA-TE...IAR INAINTE DE CULCARE...SPUNE RUGACIUNEA-INGER INGERASUL MEU-.....ESTI UN COPIL..INDIFERENT CA RROM SAU NU,ESTI UN COPIL...TREBUIE SA SIMTI ACEST LUCRU...SA TRAIESTI COPILARIA, INDIFERENT DE CEEA CE AU INCERCAT ALTII SA TE FACA SA CREZI CA ESTI...FEMEIE...ESTI INCA UN COPIL...EU ZIC SA INCERCI SA REINVETI SA FII COPIL...ESTE MINUNAT....
kokomic
Postat pe 14 Februarie 2011 21:50
de acord cu tine kokomic, insa dupa atatea luni pe post de "sotie", e dificil sa-si regaseasca inocenta de dinainte . -parerea mea.
scumpa31
Postat pe 14 Februarie 2011 23:10
depinde ce simte ea ca "FEMEIE"...SAU CEEA CE SIMTE...SAU MAI SIMTE CA SI COPIL-...ESTE INGROZITOR CEEA CE SE INTAMPLA CU ACESTI COPII...CARE INCA MAI SUNT COPII....
kokomic
Postat pe 15 Februarie 2011 15:26
garbo187362
Postat pe 16 Februarie 2011 21:03
CE VARSTA 15 ANI EEEE. TRAIESTE COPILARIA. CU VIATA DE FEMEIE MARITATA AI SA TE PLICTISESTI DAR, COPILARIA NU SE MAI INTOARCE. DISTREAZA-TE, CALATORESTE, FILTRAZA, TRAIESTE BUCURIA DE A TE DUCE LA SCOALA.
lllorena
Postat pe 23 Februarie 2011 14:50
De la: tatoo, la data 2011-02-13 23:24:50
Fetele,da' daca va iubiti,luati-va ,maica...
Nu comentez ce-ai zis,o meritam!!Vreau sa vad daca am reusit sa schimb avatarul si nr.-ul..!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Februarie 2011 20:53
Eu nu vad!1Voi vedeti schimbarea??
elisabeta_boia
Postat pe 23 Februarie 2011 20:54
nu!
esme
Postat pe 23 Februarie 2011 20:57
mai incearca
eladaela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:02
Am profitat de bunavointa lui Thor,am urmat intocmai pasii,si eu tot...blonda!!Carew din voi sta mai aproape de mine,si vine sa ma invete pe viu,schimbarea avatarului?Va previn ca sotul meu e acasa si doar avatarul si nr.-ul...!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Februarie 2011 23:14
ce strengarita esti!
esme
Postat pe 24 Februarie 2011 09:07

deci..,sotul e acasa cu numerele lui..,si.. nimic..
thorel..,iti da si el un numar..,si tot nimic..?
roby_cado
Postat pe 24 Februarie 2011 09:31
ghinion de nesansa!
cricat
Postat pe 24 Februarie 2011 09:35
De la: roby_cado, la data 2011-02-24 09:31:15
deci..,sotul e acasa cu numerele lui..,si.. nimic..
thorel..,iti da si el un numar..,si tot nimic..?
[/quote RAULE!! Esti un rau...poate necesar...dar eu cum imi schimb avatarul?Inca o data:RAULE!! Dar tot te iubesc....platonic...!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Februarie 2011 16:47
De la: cricat, la data 2011-02-24 09:35:10ghinion de nesansa!
RAULE!!De nesansa,ai??Pai sotul meu e elecrtonist,nu se pricepe la calculatoare,si are niste ani cand nu mai are chef sa invete..Esti rau!Dar tot te iubesc...platonic,zau!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Februarie 2011 16:50
cu cine te certi?? 559

tu iubesti pe toata lumea??
cricat
Postat pe 24 Februarie 2011 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uscaciune in zona intima... 7 De la: garbo_387339 9 Noiembrie 2013 07:56
Este posibila sarcina la premenopauza? 1 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:20
... 6 De la: quasaria 31 Iulie 2011 15:51
Telefonu....... 20 De la: nathalie 31 Octombrie 2011 09:12
cum o satisfaci daca ai penisul mic? 1234 De la: allexanndrra 8 Februarie 2016 22:23
Setari Cookie-uri