relatii pe internet ...

Buna! as avea nevoie de un sfat mam indragostit de un barbat ce l-am cunoscut pe internet ne-am vazut , placut, iubit de toate :-))
Doar ca am descoperit ca ma mintise relatia e de 6 luni timp i n care domnul DAN filtrase si cu alte domnisoare am aflat i-am si spus ca stiu dar nu a recunoscut !
lucrurile au inceput sa se raceasca intre noi eu imi vedeam de afaceri el de job si ne-am distantat un timp (cca.1 luna)
el nu stia nimic de starea mea materiala pana can itr-o zii eu vbisem cu un prieten de al lui despre afacea mea ,profit etc
A inceput a doua ,treia zii interesul lui DAN pt mn .... telefoane , smsuri , chiar sa-mi spuna iar ''te iubesc'' imi arunca cate un apropo care e masina visurilor sale...
si uite asa trecuse o luna de zile timp in care nu ne-am vazut deloc iar saptamana trecuta i-am spus : ''Gata Dan! pana aici ! punem punct .'' a inceput cu fraze gen '' ma omor'' ajunsese la spital cu preinfart .
a recunoscut ca a fost necinstit in relatie ca il doare ca ma mintit , ca isi doreste sa continuam ca se va schimba , ca nu se vede langa o alta femeie etc.
Sincer ma luat mila , am inca si sentimente pentru el dar nu stiu ce sa fac si eu si el avusem doua mariaje esuate inainte eu unul de un an el o rel de 8 luni
nu as vrea sa imi distrug iar viata atat mie cat si lui .
chiar nu stiu ce sa fac .
VA ROG MULT DATI-MI UN SFAT !
Blonda_Suprema
Postat pe 10 Martie 2013 01:05
Incerca pe mobile.ro, sau pe autovit.

Daca e sa imi ceri parerea, eu as prefera un Lexus, si musai euro 5; dar na, acuma trebuie sa imi filtrez putin optiunile.
anakin
Postat pe 10 Martie 2013 01:25
e foarte greu de dat un sfat! dar ce zic eu de dat un sfat, e chinuitor de citit ceea ce ai scris acolo!
intrebare:
cum draq ajung toti analfabetii sa conduca afaceri???
raspuns:
uite asa, simplu!
heartbit
Postat pe 10 Martie 2013 01:25
Nene, ai avut rabdare sa citesti tot? neah, eu am rezistat doar pana la partea cu "masina visurilor", apoi m-am lasat. Daca as fi insistat sa citesc gogmaniile pana la final, ma alegeam cu fractura de cornee, la naiba...
anakin
Postat pe 10 Martie 2013 01:28
"nu as vrea sa imi distrug iar viata atat mie cat si lui .
chiar nu stiu ce sa fac ."

Cumpara-i trotineta ,ca cu masina s-ar putea sa faca accident si i-ai distrus viata...
Rotty
Postat pe 10 Martie 2013 08:07
Doamne, mulam c nu-s blond. Filtrase... Gata, pn aici!
Axl_R
Postat pe 10 Martie 2013 10:07
....io ma bucur ca nu-s suprema
Rotty
Postat pe 10 Martie 2013 10:37
asta cu blonda "suprema" e un fel de autoironie...sau?
quasaria
Postat pe 10 Martie 2013 10:46
Neintentionata ....
Rotty
Postat pe 10 Martie 2013 10:52
haiditi, bre, nu fiti rele! e suprema in detectarea filtrarilor. ce dreak.

esme
Postat pe 10 Martie 2013 11:00
O fi fost o saptamana in America si o devenit blonda...

http://humour-blague.com/page/photo/grande1/joconde-usa.jpg

Rotty
Postat pe 10 Martie 2013 11:08


Poi, ii DANdanaua mare, blondino!

...privind din tati "unghiurile" s-o axat pi ce-i mai important chestia cu "masina visurilor" ti-o spus-o cu scopul sa te plimbe....;)) sa te scoata in lume sa vezi si tu visul cu ......eee!.....las' ca mai vb. noi


zi cum iti doresti?
Fss_ssu
Postat pe 10 Martie 2013 13:51
ale dreak drame... http://www.youtube.com/watch?v=raksm7IZg20

anyway supremo, eu zic sa-ti achizitionezi alt vib... alta caroserie.
Daca pe asta nu il tine pipota sa piarda o masina, cum dreak sa iti tina trena in cazinourile din vegas, pe unde te racoresti tu dupa intilnirile de afaceri?


ce mi se pare cam cinderella este ca in sase luni (sase luni!) nu s-a uitat cu atentie la eticheta de pe kilotii tai tetra. Si n-a observat ca esti si suprema, nu numai blonda. Banii, cum sa iti explic, se CAM vad... nu iti trebuie prea multefiltre.
Da' asta e, desigur, cu tooootul alta discutie....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2013 13:56
ei....ce-i pasa......chip de lut, DAN o iubeste si altiii......"""


Mai , treaba cu afacerea banoasa....ii clara, vrea si ea barbat in casa....
(sa numere banii).


Fss_ssu
Postat pe 10 Martie 2013 14:08
barbat in casa = casier....

Desi....exista diverse aparate pt asa ceva!
quasaria
Postat pe 10 Martie 2013 14:22
exista, sigur.....fiecare femeie de "afaceri" are nevoie ...

...aparatele functioneaza numa' daca este evo....eeee, di unde??
nu ca filtreaza?......eu i-as recomada o sita la cat de ocupata este....

da' mai sunt chiloti "tetra"?? eu stiu di aia cu snur si cu gauri...;))
Fss_ssu
Postat pe 10 Martie 2013 14:43
Buna tuturor!
Incep prin a-mi cere scuze pentru ortografie , nu stiam ca urmasii lui GH.Pruteanu sunt aici pe forum ; apoi va multumesc pentru raspunsurile ironice !
Nu cred ca e cazul sa radeti de trairile unui om ,de intrebarile lui fara raspuns !
V-am cerut un sfat , nu ma asteptam sa primes raspunsuri ironice ; dar fie!
Poate multi din voi nu o sunteti la nivelul meu ,sunt sigura de asta ! Ca va accept replicile rautacioase.... o fac pentru ca stiu ce om sunt .
Legat de culoarea parului... :-)) multumesc de ''aprecieri''
In final va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri !
(fiecare scoate din sac ceea ce are ) atat aveti, atat oferiti !
Blonda_Suprema
Postat pe 10 Martie 2013 18:12
N-am trecut, se pare prin filtru, noi suntem doar oameni simplii. Mai avem oleac pn la suprem.
Axl_R
Postat pe 10 Martie 2013 18:31
Daca "suprem" e asa cum vaz......nu merci.
Rotty
Postat pe 10 Martie 2013 20:02

Poi filtru meu zace:
-esti, respectuasa (saluti si-ti ceri scz,)
-cunosti (foste)personalitati ai Lb. ro.(dar continui sa gresesti)
-esti constatatoare si toleranta la ironii (dar eu, nu le vad )
-nivelu' tau, ii undeva pi la sub/sol... da, asa, arata blondele supreme ;))( in general)
- tu, inca mai crezi in "mos Craciun" cel blond(se pare)....ca doar el scoate din sac..... :sml-tongue0023
Si mai zac??
Sara!
...cu placere!;)
Fss_ssu
Postat pe 10 Martie 2013 21:04
well, din sacul meu vuitton.... scot ca e asa de trasa de par povestea asta incit n-aveai ce sa obtii altceva decit un batz de la mos craciun, cu care sa faci ce stii tu mai bine.
quasaria
Postat pe 11 Martie 2013 11:34
Trasa de parul ala blond ?
Rotty
Postat pe 11 Martie 2013 11:38
suprem.
quasaria
Postat pe 11 Martie 2013 11:40

mai degraba .......tribunalul suprem

domne, da ' cata rautate ........car' va sa zica nu mai poate lumea sa fie blonda
jeanette40
Postat pe 11 Martie 2013 13:26

Extraveral!....cini n-o lasa bre??
Hai, sa nu zaci ca tu stii cum arata "blonda suprema" si cini o numit-o asa/pi buni
Sara!

O fi vreo fosta MISS blonda si ii incoronata?
...n-o explicat nica ....trage-o tu di poate 'ti zace, na

sau ii fiica lu' bulibasa? lasa, mai ghini 'ti zace tie.
Fss_ssu
Postat pe 11 Martie 2013 20:37

nu se stie ca pamantul dincotro va bate vantul ...

poate-i doar .....vopsita la intimidare
poker face
jeanette40
Postat pe 11 Martie 2013 20:43
ba sigur ca poate fi lumea blonda si mai presus de atat chiar blonda_suprema!
asa cum canta regretatul Florian Pitis - nu conteaza cat de lung am parul, important e ce si cum gandesc! - ... pastrand ideea versurilor zicem - nu conteaza culoarea parului, a ochilor, a pielii, a unghiilor... important e ce si cum gandim!

mai blonda_suprema, adica altfel spus cioara_vopsita, daca incerci a ne jigni prin ideea ca "Poate multi din voi nu o sunteti la nivelul meu ,sunt sigura de asta !" , te asigur ca nu faci decat sa te injosesti pe tine! si ca sa-ti argumentez... foarte multi dintre noi nu suntem la nivelul tau subintelectual... ci suntem mult peste!
daca vroiai sa faci referire la nivelul tau material, ca nu suntem acolo... aici chestiunea se poate divide in multe aspecte! daca tu ai 200000 de euro in cont si doar 5 carti (doua de sandra brown, una de coelho, una de dan brown si una de georgescu jorjel) in casa de 20 de camere cu dressing cu tot si o plasma cat peretele "living-ului"... nu inseamna ca esti mai bogata decat unul care are un televizor normal, o casa normala (3, 4...5 camere) si o biblioteca plina de carti de valoare, pe care le-a citit si inca doua biblioteci pe care le are in cap! faptul ca ai stiut cum sa-ti utilizezi blondul_suprem, ca sa produci niste bani cu care sa faci furori pe aici sau/si prin alte parti... este nu numai irelevant ci si neimpresionant, pentru 99% din cei carora te-ai adresat! dincolo de aparenta unei vieti materiale lipsite de griji... si a unui nivel de viata cu care incerci sa te lauzi... esti goala pe interior ca o statuie de ghips! si nu numai atat... dar golul tau interior rasuna ca o oala de lut crapata... (are o sonoritate specifica... de gol_suprem si profund!)
daca erai la un nivel superior, n-ai fi ajuns aici cu topicul tau si cu aberatiile tale agramate si postate in forma continuata, cu o persevernta demna de mila!

in incheiere pentru ca ne-ai rugat cu majuscule, dupa cum se poate vedea aici: "VA ROG MULT DATI-MI UN SFAT ! " - voi incerca cu umilinta si blandete sa-ti dau unul sau mai multe sfaturi!

substantivul "zi" si verbul "a zice" [ zi, ce zi este maine! primul "zi" este verb, al doilea "zi" este substantiv (spune, ce zi este maine!)]
"pana can itr-o zii eu vbisem cu un prieten de al lui despre afacea mea "
"A inceput a doua ,treia zii interesul lui DAN pt mn..."
cand scrii despre zile se scrie asa: o zi, doua zile, prima zi, a doua zi, a treia zi ... zi dupa zi, intr-o zi!
cand vrei a scrie despre verbul "a zice" la forma imperativa - il scrii tot cu un singur i, adica "zi" ... zi-i lui Dan, zi-i ei... zi-i Traiane!
conjugarea verbului a zice:
zce (a ~) vb., ind. prez. 1 sg. și 3 pl. zic, 1 pl. zcem, 2 pl. zieți, perf. s. 1 sg. zisi, 1 pl. zserm; imper. 2 sg. zi, neg. nu zce; part. zis
DOOM 2 (2005)

si ca sa nu faci vreun PREINFARCT... ar fi bine sa stii, LA NIVELUL TAU, ca nu se zice si nici nu se scrie PREINFART!
totusi... '' a inceput cu fraze gen '' ma omor'' ajunsese la spital cu preinfart ." - "ma omor" e o propozitie simpla si nu o fraza! iar ideea ca iti spune ca se omoara si ajunge la spital cu preinfarct, daca erai la un nivel avansat despre ce inseamna preinfarct si cum ajunge cineva la el... ti-ai fi dat seama de cacialma! daca tu nu ti-ai dat seama si pentru tine a fost impresionant, pentru cei care au idee de un pic de medicina si afectiuni ale cordului... ramane doar amuzant nivelul la care te afli!
cordul sau miocardul este o chestia asa, ca inima si din cand in cand mai face infarct si preinfarct!
PREINFRCT ~e n. Stare patologic manifestat prin insuficienț coronarian care preced infarctul miocardic.
INFRCT s. n. boal constnd n astuparea unui vas de snge, care are ca urmare necrozarea țesutului pe care acesta l hrnește. ~ miocardic = boal a miocardului datorat obstrurii unei ramuri a arterei coronare.
acum intelegi de ce nu avea cum sa ajunga el la spital cu asa ceva decat daca sufera de o boala? (e drept ca isi poate opri circulatia sanguina catre unele organe, pana la necrozarea acestora, cu aplicarea unui garou, dar asta e alta poveste!)

apropos, nu ti-a spus inca nimeni ca distanta de la FLIRTARE la FLITRARE este mai mare decat cea de la un capat la altul al Caii Lactee? daca nu stii ce este Calea Lactee, ai ceva circumstante atenuante!

acum sper ca esti multumita de sfaturi si ca stii ce ai de facut!
heartbit
Postat pe 11 Martie 2013 20:47

...scoate -'jtu si tine-l in directia in care simti ca-ti ridica poalele ;))

poi stii tu ce zaci....ca ..."face"

Auzi di fata, da tu mai ai aripioaRe??
... ca numa ti salti :*
Fss_ssu
Postat pe 11 Martie 2013 20:50
cer scuze in forma continua si alternativa colegilor forumisti pe care i-a plictisit mesajul meu anterior!
heartbit
Postat pe 11 Martie 2013 20:51
Bit, consider-te ucat. i emoticon. tii tu de ce.
Axl_R
Postat pe 11 Martie 2013 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a fost odata, ca de n-ar fi fost, nu s-ar povesti 1042 De la: iasomia 1 Noiembrie 2009 17:51
am innebunit! 60 De la: anakin 21 Decembrie 2009 18:26
buna 20 De la: narcysa 12 Mai 2011 20:32
A devenit sexul ghilotina omenirii? 148 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:38
Menaje a trois 92 De la: quasaria 10 Februarie 2010 20:24
Setari Cookie-uri