relatii

SCUMPO..n-am priceput aia cu "PAULA"?E vreo emisiune tv.?Umbla Protectia Copiluilui dupa vreo Paula?Si eu de ce nu stiu?Care e emisiunea,s-o urmaresc si eu?Sau te-ai referit la altceva?Lamureste-ma!!Multumesc,dar nu ma lasa in ceata...!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Februarie 2011 10:07
Iubita...parerea mea e sa-ti traiesti adolescenta...sa te bucuri de aceasta frumoasa varsta si sa lasi barbatii....momentan nu sunt pt.tine si mai ales sa intretii si relatii sexuale la varsta ta...mai bine te duci la scoala,sa inveti ca apoi sa-ti faci griji pt.un viitor alaturi de cineva...caci daca vei continua asa poate cine stie...ai vei face si tu un copil... si apoi vei fi un copil cu un copil...iti distrugi copilaria de pe acum ....
lili_eliza29
Postat pe 12 Februarie 2011 10:09
la voi in satra e moda aceasta...nu-mi dau cu parerea asupra obiceiurilor voastre...in ceea ce priveste viatza voastra ca si familie,cred ca este cazul sa va maturizati!faptul ca intuitia ta iti spune ca in relatia ta ceva este schimbat inseamna ca trebuie sa fii atenta mai mult in casnicia ta,observa-i comportamentul sotzului tau in continuare insa fa schimbarile care se impun acolo unde vezi sunt divergentze,relatzia de convetzuire se construeste nu o iei de a gata si o ai asa cum o construesti!orcine ai fi,sa auzim de bine!
garbo173229
Postat pe 12 Februarie 2011 10:16
De la: BondarelBzz, la data 2011-02-12 09:59:50Bine, hai sa fac un pustiu de bine sa fac pe "mama" dupa cum ne sfatuieste domnul 094021.
In primul rand nu-i esti sotie.Ii esti iubita sau amanta. A tine la tine nu e totuna cu iubirea. Daca fosta lui cu care are copil ii lua bani ca "hoata" fii sigura ca el nu isi aducea suficient aportul fata de copil. Si cat va trai, va trebui sa aiba grija de copilul lui, macar financiar. Daca se mai gandeste la ea? Evident. Si se va gandi toata viata pentru ca ii leaga un copil(asta fie ca vrei sau nu).Si o sa trebuiasca sa o vada de cate ori va voi sa-si vada copilul.Sa inteleg ca a iubit-o? Iti explic cum vede el lucrurile? Omul este satul de casa, de facut copii, de INTRETINUT copii (iti explica ca dadea prea multi bani in casa si de asta a parasit-o).Este la randul lui un copil si chiar nu stiu cum isi castiga existenta.Munceste? Are un venit?Eu iti traduc ce vrea sa-ti zica fara sa vorbeasca : nu vrea copii, nu e dispus sa intretina pe nimeni, nu te iubeste(pentru ca nu asa se comporta un barbat care iubeste).Te sfatuiesc sa ai foarte mare grija sa nu ramai insarcinata(mergi la farmacie si cumpara-ti pilule contraceptive lunar-ia-ti Marvelon daca nu stii ce sa iei) Si ia-le lunar exact cum e scris in prospect.Nu costa mult. Locuiti impreuna? Ai parinti? Crede-ma, nu stii ce inseamna sa ai si sa cresti un copil. Sa nu faci prostii crezand ca o sa-l tii langa tine daca ii faci copil(sunt convinsa ca ti-a dat prin cap) ! Te foloseste doar sexual. Esti un copil prost si dezorientat. La varsta ta e bine sa ai prietene, si sa mergi la scoala. Presupun ca esti de etnie tigan. Nu-mi explic altfel chestiuni de genul exprimarii "e sotul meu".
lili_eliza29
Postat pe 12 Februarie 2011 10:16
...asta da teorie....bravo..respect
De la: BondarelBzz, la data 2011-02-12 09:59:50Bine, hai sa fac un pustiu de bine sa fac pe "mama" dupa cum ne sfatuieste domnul 094021.
In primul rand nu-i esti sotie.Ii esti iubita sau amanta. A tine la tine nu e totuna cu iubirea. Daca fosta lui cu care are copil ii lua bani ca "hoata" fii sigura ca el nu isi aducea suficient aportul fata de copil. Si cat va trai, va trebui sa aiba grija de copilul lui, macar financiar. Daca se mai gandeste la ea? Evident. Si se va gandi toata viata pentru ca ii leaga un copil(asta fie ca vrei sau nu).Si o sa trebuiasca sa o vada de cate ori va voi sa-si vada copilul.Sa inteleg ca a iubit-o? Iti explic cum vede el lucrurile? Omul este satul de casa, de facut copii, de INTRETINUT copii (iti explica ca dadea prea multi bani in casa si de asta a parasit-o).Este la randul lui un copil si chiar nu stiu cum isi castiga existenta.Munceste? Are un venit?Eu iti traduc ce vrea sa-ti zica fara sa vorbeasca : nu vrea copii, nu e dispus sa intretina pe nimeni, nu te iubeste(pentru ca nu asa se comporta un barbat care iubeste).Te sfatuiesc sa ai foarte mare grija sa nu ramai insarcinata(mergi la farmacie si cumpara-ti pilule contraceptive lunar-ia-ti Marvelon daca nu stii ce sa iei) Si ia-le lunar exact cum e scris in prospect.Nu costa mult. Locuiti impreuna? Ai parinti? Crede-ma, nu stii ce inseamna sa ai si sa cresti un copil. Sa nu faci prostii crezand ca o sa-l tii langa tine daca ii faci copil(sunt convinsa ca ti-a dat prin cap) ! Te foloseste doar sexual. Esti un copil prost si dezorientat. La varsta ta e bine sa ai prietene, si sa mergi la scoala. Presupun ca esti de etnie tigan. Nu-mi explic altfel chestiuni de genul exprimarii "e sotul meu".
lili_eliza29
Postat pe 12 Februarie 2011 10:18
draga mea, cred ca ceea ce te-a determinat sa te casatoresti nu are dreptul nimeni sa judece...dar tu ai ales si asta e o responsabilitate mare, trebuie sa te maturizezi si sa accepti ca intre voi nu este dragostea din filme la care vizezi tu...daca ai ales viata asta nu te astepta sa fii fericita...cred ca ai avut un trecut f neplacut si ai sperat sa il compensezi...dar aici ai gresit, parerea mea..VORBESTE CU SOTUL TAU, DAR CU MATURITATE, VORBESTEI CA FEMEIE, PT CA ASTA AI ALES SA FI...NU II CERE SA TE IUBEASCA ASA CUM VREI TU PENTRU CA NU POATE...SPUNEI CE TE DERANJEAZA SI CERE-I SA ITI ACORDE MAI MULTA ATENTIE, spune-i ca doar el are de castigat...tu nu fi alintata si rasfatata..SPUNE-I SA TE RESPECTE PENTRU CA EL A ALES SA FIE CU TINE.
garbo186771
Postat pe 12 Februarie 2011 10:29
De la: garbo185704, la data 2011-02-08 13:41:49BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tma asta si a zis k el la mine tine nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la si ce putea sa zika k nu dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. NU stiu ce sa mai zic oare se mai gandeste la fosta sotie ?
garbo062707
Postat pe 12 Februarie 2011 10:43
Buna! Sunt Patrisia si am si eu o problema legata de ... relatie :( ... Am 19 ani si iubitul meu , de fapt fostul iubit tot 19. Am avut o relatie de 6 luni in care totul a fost aproape perfect,cu exceptia certurilor din cauza exagerarilor mele... Acum 3 sapt a trebuit sa plece la munte cu facultatea sa stea 10 zile..in timpul asta ne'am tot certat,a suferit si un mic accident acolo si s'a intors total schimbat.El zice ca e din cauza accidentului si din cauza certurilor, ca vrea sa vada care o sa fie rezultatul ma medic,si ca pana nu afla ceva nu mai vrea sa fim impreuna.
Ma debusoleaza pt ca acum imi zice.. crezi ca mie nu imi e dor de tine si chestii de genul iar dupa ce mai discutam imi zice nu stiu daca te mai iubesc,vreau sa fiu doar eu si atat o perioada de timp,dar dupa ce o sa ne revenim amandoi,cand o sa vreau o relatie pe tine o sa te caut,si ar trebuii sa fii constienta de lucrul asta,pt ca ce am simtit cu tine nu am simtit cu nimeni si te'am iubit mai mult decat am putut sa iubesc pe cineva vreodata ... Imi spune sa am incredere in el , dar... mai zice si nu vreau sa raman acum cu tine sa imi dau seama ca nu te mai vreau pe parcurs si sa iti dau sperante degeaba....

Voi ce parere aveti? credeti ca e posibil sa fie doar un pretext si vrea sa ne despartim? Sau poate chiar ma iubeste dar deocamdata sunt problemele la mijloc care l'au dat peste cap?
garbo097609
Postat pe 12 Februarie 2011 11:19
la cei 15 ani ai tai...vrei sa te joci sau sa faci sex?la varsta ta tb sa ramai copil....sa mai profiti de anii astia care nu se mai intorc.timpul este cel mai mare dusman al nostru....
daca nu-ti acorda atentie,sotul tau,inseaman ca nu te iubeste asa de mult,un taur este f grijuliu,tandru si afectuos cu cei pe care ii iubeste....deci....
lia260468
Postat pe 12 Februarie 2011 11:31
De la: garbo187328, la data 2011-02-12 07:59:18
De la: garbo094021, la data 2011-02-12 06:42:58citesc aici si face-ti niste comentarii fara rost. Aceste lucrurii se petrec in mizeria asta de tara, Va-ti pus problema ca la aceata fata nu exista nici un parinte linga ea pentru a o indruma.Poate este de o alta etnie si asta este o alta problema. NU VREI SA VEDE-TI CA AM AJUNS O TARA CA-N AFRICA.??/
Cred ca sunt mai multi cei care trebuie sa treaca pe la scoala sa invete sa scrie si sa citeasca.La 14 ani ar trebui sa se gandeasca la examenele care le are de trecut nu la satisfacerea "sotului" .


Pentru "garbo094021'

Nu ar trebui sa conteze "etnia", legile sunt aceleasi ptr toti!!!
Referitor la "sunt mai multi cei care trebuie sa treaca pe la scoala sa invete sa scrie si sa citeasca" - ai grija si d-ta la scriere: nu scrie "va-ti" deoarece este corect "v-ati"; iar in alt mesaj ai scris "ia-ti" cand coresc se scrie: i-ati!!!
garbo185928
Postat pe 12 Februarie 2011 12:14
De la: garbo185928, la data 2011-02-12 12:14:23
De la: garbo187328, la data 2011-02-12 07:59:18
De la: garbo094021, la data 2011-02-12 06:42:58citesc aici si face-ti niste comentarii fara rost. Aceste lucrurii se petrec in mizeria asta de tara, Va-ti pus problema ca la aceata fata nu exista nici un parinte linga ea pentru a o indruma.Poate este de o alta etnie si asta este o alta problema. NU VREI SA VEDE-TI CA AM AJUNS O TARA CA-N AFRICA.??/
Cred ca sunt mai multi cei care trebuie sa treaca pe la scoala sa invete sa scrie si sa citeasca.La 14 ani ar trebui sa se gandeasca la examenele care le are de trecut nu la satisfacerea "sotului" .


Pentru "garbo094021'

Nu ar trebui sa conteze "etnia", legile sunt aceleasi ptr toti!!!
Referitor la "sunt mai multi cei care trebuie sa treaca pe la scoala sa invete sa scrie si sa citeasca" - ai grija si d-ta la scriere: nu scrie "va-ti" deoarece este corect "v-ati"; iar in alt mesaj ai scris "ia-ti" cand coresc se scrie: i-ati!!!
scumpa31
Postat pe 12 Februarie 2011 12:16
Fatoooo,in ciuda tuturor rautatilor spuse pe acest site,eu iti raspund.stiu ce inseamna sa te oblige neamul sa te casatoresti devreme,sa lasi scoala si sa iti faci datoria de sotie.e cel mai urat lucru pe lumea asta sa iti pierzi copilaria.sincer lasa timpul sa treaca si asteapta sa termini scoala daca mai esti la scoala.tu vezi de scoala si de casa,asta daca tu faci treaba in casa,si ai sa vezi,ca va veni el la tn,se va urca el pe tine,el te va lua in brate. va simti nevoia de trup langa el si daca te iubeste,va simti lipsa tandretei tale fata de el.nu il refuza cand cere sa aveti intimitate,dar nici nu ii sari in brate,intreaba-l dupa ce faceti dragoste la ce se gandeste mereu.iti va raspunde invatati sa comunicati asa,o sa prindeti incredere unul in celalalt,si nu face crize de gelozie,nu te compara cu fosta,nu incerca sa fi mai buna ca ea.fi mai buna ca tine astfel incat sa le ai pe toate in lesa:
- sa nu uiti de tine in primul rand si sa nu te epuizezi
- sa nu uiti de el
- sa colaborati si la treburi pentru ca indiferent de etnie,femeia si barbatul sunt egali asa A Spus Dumnezeu si nimeni nu poate contrazice acest lucru
- sa comunicati cu calm.
Sper ca mesajul meu va ajunge la tine si iti va influenta rezolvarea problemelor in mod pozitiv.
Am spus ca stiu ce inseamna sa fi rrom pentru ca 70%din neamurile mele sunt rromi.eu am iesit alba dupa mama. desi as fi vrut sa fiu tiganca la culoare
Si inca ceva:nu te grabi sa faci copii. veriosarele mele sunt tiganci cu fuste si au pus piciorul in prag,sunt la facultate si inca nu au copii. deci si tu poti sa faci asta.nu spun ca un copil nu aduce bucurie ,insa de la varsta ta,aduce numai chin pentru toti dar cel mai important,pentru el insasi. nu te grabi,stiu ca ai o viata dar tocmai de aceea,ai intai grija de tine si de cei din jur,educa-te pe tine,pentru ca toati avem de invatat toata viata,si apoi dupa 20-23 vei fi pregatita sa faci un copil.atunci vei fi destul de matura,sper eu,incat sa fi pregatita sa devii mamica,acesta fiind cel mai frumos lucru de pe planeta.
babbytzza_cariba
Postat pe 12 Februarie 2011 14:34
deci copilita asculta bine ce iti spune "mamica" ta adoptiva. gandescte-te bine si citeste de 200 de ori aceste sfaturi. dragostea in perioada asta a voastra trece prin stomac. nu vezi ca asa zisul tau sot se vaita ca toata lumea la folosit si la umilit? si ce sot pana la urma la 15 ani MARITATA? mamica mea am si eu fata dar sa fereasca Dumnezeu sa aud de asa ceva. pune mana fata tatii si dute la scola si invata. de sex ai timp toata viata. apropo ai bunica? intreab-o daca stie bancul cu nepoata si bunica. poate nu il stie. ti-l spun eu. "BUNICA ERA PE PATUL DE MOARTE. NEPOATA LANGA EA SI SE GANDESTE SA II PUNA O INTREBARE INTRE FEMEI. NEPOATA: -BUNICO PANA CAND POATE O FEMEIE SA SA CULCE CU UN BARBAT? BUNICA: - PANA ACUM NEPOATA. SI ISI DADU SUFLETUL." asa ca fata tatii vezi de copilaria ta ca nu iti trebuiesc griji si copii de la varsta asta. si vreau sa te asigur 500% ca tu nu ve-i ramane cu el sau el cu tine. vorba oamenilor astia care iti da intr-un fel sau altul un sfat. nu este dragoste este uz de sex. DUTE ACASA LA AI TAI SI VEZI-TI DE VIATA TA DE COPIL MOMENTAN.
dvb26ro
Postat pe 12 Februarie 2011 15:49
De la: BondarelBzz, la data 2011-02-12 09:16:20Mai copilash! Legal , fetele se pot casatori de la 16 ani. Baietii au voie doar la 18.Desi e un proiect de lege care vrea sa modifice varsta de 16 a fetelor in cea de 18 (bine ar fi) Eu in locul tau as pune mana sa invat sa scriu corect limba romana, as merge la scoala si m-ar interesa mai putin sexul si cum sa atragem atentia baietilor.O sa te prinzi mai pe la 20 de ani ca e mai importanta scoala decat calareala.O sa te saturi de ea:)) Rusinica....rade lumea pe aici de tine si de "inocenta" ta. Fugi la scoala! N-arte importanta ca esti tiganca sau romanca.



FALS ! BZZ....informeaza-te !
nu spune nimeni ca aici oferim consultatii juridice,dar nu este cazul nici sa DEZINFORMAM!
elodia
Postat pe 12 Februarie 2011 16:05
In primul rand,multi dintre dumneavoastra,cei care o indrumati pe fata sa invete limba romana ati reusit sa scrieti incorect din punct de vedere gramatical.Nu asta conteaza.Ce conteaza cu adevarat este faptul ca,desi are doar 15 ani este "casatorita".Noi nu suntem aici sa judecam pe nimeni,dar am putea sa incercam sa intelegem ma multe dintre aceste actiuni ale adolescentilor,in general sunt sprijinite de adulti,oamenii aceia care ar trebui sa le faca vietile mai usoare.Ganditi-va ca exista copile care au nascut la numai 11-12 ani,ganditi-va ca unele dintre ele pleaca de acasa pentru a scapa de traiul mizer.Nu credeti ca le caut scuze pentru ca nu o fac.Nu sunt de acord cu toate acestea,insa ganditi-va,inainte de toate ca lucrurile astea nu sunt stopate.Ca societatea noastra este una nedezvoltata ,daca i-as putea spune asa,oamenii din tara asta sunt preocupati de multe alte porcarii.Oare nu e,catusi de putin si vina noastra pentru tot ce se intampla?Asta e o problema la nivel national!
Adina_Radu
Postat pe 12 Februarie 2011 16:31
alina, este o problema la nivel national, politicile sociale nu au ignorat-o, doar ca aplicarea prevederilor legale deseori este impiedicata de normele si cutumele existente
elodia
Postat pe 12 Februarie 2011 16:39
Da Scumpo,multumita,lamurita..asa-i ca azi n-am baut lapte sa ma "prnd"..Nu tip la tine ca n-am de ce,esti f. simpatica si nici din greseala n-as ridica vocea,nici la tine si nici la altcineva..Merci ptr.explicatii,sunt cam neatenta...ceva se intampla cu mine..?!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Februarie 2011 16:59
Draga mea,

Ceea ce traiesti tu e o adevarata drama!
Din ce oras esti? Doresti un sprijin? Cu toata dragostea te voi sustine! Spune-mi ce nevoi realeai si cum crezi ca te-ar putea ajuta cineva? Lasa o adresa de e-mail, un nr. de telefon sau adresa la care locuiesti.
Pentru urgente retine adresa de e-mail: damaris_66@yahoo.com
daniela_iasi
Postat pe 12 Februarie 2011 17:10
nu vreau sa judec faptul ca dupa spusele tale la 15 ani ai un "sot".avand in vedere ca el are 21 si pe deasupra a mai fost si casatorit si din urma acelei casnicii are si un copil..e cam greu..si diferenta de varsta..tu ca sa zic asa treci printr-o iubire adolescentina..dak o pot numii in acest fel..parerea mea e ca parintii tai ar fii trebuit ca macar liceul sa te lase sa il termini pt k mai ales in romania asta in care traim noi ai nevoie de scoala..indiferent de ce nationalitate suntem..daca era pana acolo la 18 ani te puteai casatorii fara probleme..in legatura cu faptul k ar mai fii o posibilitate ca el sa se mai gandeasca la fosta lui sotie este foarte mare..pt k intotdeauna o sa ii lege un lucru pe care nimeni nu il poate schimba si anume copilul lor.esti tanara vrei sa"te joci"sa "fii iubita"dar gandeste-te k poate nu e chiar asa cum doresti tu sa fie.Daca intradevar simti ca ink se mai gandeste la ea vorbeste cu el prin lucru asta nu pierzi nimic asculta'l fii langa el in aceste "momente"sa vada ca ii esti alaturi..nu poti sa astepti ca mereu el sa faca primul pas..pt k dak astepti lucru asta o sa isi dea seama poate k tu nu vrei sa faci anumite lucruri.stati de vorba si incercati sa aveti o conversatie deschisa in care tu sa dai macar o mica dovada de maturitate..desi la 15 ani e cam greu nu esti trecuta prin viata..nu ar trebuii sa judecam lumea pt k nu suntem in masura..cine judeca pana la urma este D-zeu.


Si mai am si un sfat pt garbo097609..lasa-i timp de gandire nu face presiuni asupra lui..mai ales dak are si probleme medicale..pe langa acest lucru ingrozitor pentru el dak mai ii stai si tu pe cap toata ziua nu o sa rezolvi nimic..nu zice nimeni sa nu vorbesti cu el din cnd in cnd doar atata cat sa nu simta k faci presiuni asupra lui..daca intradevar te iubeste o sa se intoarca.ai putina rabdare totul o sa se rezolve de la sine..daca ar fii dupa tine gata in momentul asta s-ar intoarce la tine..D-zeu ne da cum sa zic la modul cel mai apropiat..aaa...oportunitatea ca sa vedem daca persoana de langa noi pe care o iubim este cu adevarat potrivita.Vrea sa ne deschida ochii pentru k el face asta cu un scop.sper sa va impacati si ca totul sa fie bine pentru voi.la fel ii doresc si lu Karina.
loxy_loxy
Postat pe 12 Februarie 2011 17:49
De la: babbytzza_cariba, la data 2011-02-12 14:34:07Fatoooo,in ciuda tuturor rautatilor spuse pe acest site,eu iti raspund.stiu ce inseamna sa te oblige neamul sa te casatoresti devreme,sa lasi scoala si sa iti faci datoria de sotie.e cel mai urat lucru pe lumea asta sa iti pierzi copilaria.sincer lasa timpul sa treaca si asteapta sa termini scoala daca mai esti la scoala.tu vezi de scoala si de casa,asta daca tu faci treaba in casa,si ai sa vezi,ca va veni el la tn,se va urca el pe tine,el te va lua in brate. va simti nevoia de trup langa el si daca te iubeste,va simti lipsa tandretei tale fata de el.nu il refuza cand cere sa aveti intimitate,dar nici nu ii sari in brate,intreaba-l dupa ce faceti dragoste la ce se gandeste mereu.iti va raspunde invatati sa comunicati asa,o sa prindeti incredere unul in celalalt,si nu face crize de gelozie,nu te compara cu fosta,nu incerca sa fi mai buna ca ea.fi mai buna ca tine astfel incat sa le ai pe toate in lesa:
- sa nu uiti de tine in primul rand si sa nu te epuizezi
- sa nu uiti de el
- sa colaborati si la treburi pentru ca indiferent de etnie,femeia si barbatul sunt egali asa A Spus Dumnezeu si nimeni nu poate contrazice acest lucru
- sa comunicati cu calm.
Sper ca mesajul meu va ajunge la tine si iti va influenta rezolvarea problemelor in mod pozitiv.
Am spus ca stiu ce inseamna sa fi rrom pentru ca 70%din neamurile mele sunt rromi.eu am iesit alba dupa mama. desi as fi vrut sa fiu tiganca la culoare
Si inca ceva:nu te grabi sa faci copii. veriosarele mele sunt tiganci cu fuste si au pus piciorul in prag,sunt la facultate si inca nu au copii. deci si tu poti sa faci asta.nu spun ca un copil nu aduce bucurie ,insa de la varsta ta,aduce numai chin pentru toti dar cel mai important,pentru el insasi. nu te grabi,stiu ca ai o viata dar tocmai de aceea,ai intai grija de tine si de cei din jur,educa-te pe tine,pentru ca toati avem de invatat toata viata,si apoi dupa 20-23 vei fi pregatita sa faci un copil.atunci vei fi destul de matura,sper eu,incat sa fi pregatita sa devii mamica,acesta fiind cel mai frumos lucru de pe planeta.



Si eu sper ca mesajul tau sa fie de folos!
E cat se poate de bine argumentat, iar evaluarea e facuta privind din interior lucrurile. Felicitari pentru maturitate si sper sa nu fi trecut prin multe experiente neplacute ca sa jungi sa gandesti astfel.
daniela_iasi
Postat pe 12 Februarie 2011 17:59
de ce femeile,folosesc ca limbaj,penisul barbatului,in vocabularul lor?credeti ca este necesar sa stati ca 'madularul' pe limba la fiecare trei cuvinte?oare cu copii dumneavoastra tot asa comunicati?dar sotul vostru ce zice?nu credeti,ca aceste aspecte trebuie sa ramana in budoarul vostru?
vuvuzela
Postat pe 12 Februarie 2011 18:15
De la: vuvuzela, la data 2011-02-12 18:15:57de ce femeile,folosesc ca limbaj,penisul barbatului,in vocabularul lor?credeti ca este necesar sa stati ca 'madularul' pe limba la fiecare trei cuvinte?oare cu copii dumneavoastra tot asa comunicati?dar sotul vostru ce zice?nu credeti,ca aceste aspecte trebuie sa ramana in budoarul vostru?






erata----cu "madu....."
vuvuzela
Postat pe 12 Februarie 2011 18:23
De la: vuvuzela, la data 2011-02-12 18:15:57de ce femeile,folosesc ca limbaj,penisul barbatului,in vocabularul lor?


Pai ca sa il deosebeasca de penisul femeii. Logic!
Thor_again
Postat pe 12 Februarie 2011 18:32

..concluzia?????????????
in ultima vreme(in vremea cea de pe urma) nu mai exista LOGICA

ori cel putin logica fugeeee unde nu poate fi gasita
LILO
Postat pe 12 Februarie 2011 18:36
draga garbo daca vrei sa ii dai un sfat probabil saraca fata l-ar primi cu drag....decat sa ii atragi atentia ca nu stie sa scrie mai ales ca si tu ai facut o greseala gramaticala,asa ca hai nu ii mai judecam pe altii si sa ii ajutam daca putem macar cu un sfat bun.......
ancuti
Postat pe 12 Februarie 2011 18:39
ancuti,cand se sta cu "organul masculin"in ....vocabular,doamnele ar trebui sa realizeze,ca si ele au uitat cum se conjuga....masculinitatea unui penis ,caci prea si-l asimileaza la feminin.rusinos,mai ales ca se ridica si cu pretentii de mari gramatice!!!
vuvuzela
Postat pe 12 Februarie 2011 19:01
Mersi loxy ... momentan ne'am despartit.. a zis ca vrea sa se schimbe sa nu il mai intereseze de nimeni etc ... I'am respectat decizia,am hotarat sa ramanem amici si sa vedem ce o mai fii pe viitor :)
garbo097609
Postat pe 12 Februarie 2011 19:14
De la: garbo185704, la data 2011-02-08 13:50:49]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?


nu pot sa zic decat atat,
,,MARE E GRADINA TA DOAMNE"

am si eu doua fete una de 22 si un de 12 ani dar doamne fereste cred ca as inebuni daca una dintre ele ar fi in situatia ta,cine stie ce nebuna de mama ai avut.
spun asa pt ca si eu am avut o mama care ma obligat sa ma marit la 17 doar asa pt ca credea ea ca este mai bine cu cine si-a dorit ea .
ma rog inca ma lupt sa trec peste asta desi au trecut 23 de ani de atunci,specific nu suntem de etnie roma cred doar ca mama avea conceptii de evul mediu.atat.
eu inca cred ca este o gluma,ca ai vrut sa deschizi un topic asa de dragul de al deschide.
la 5 ani lasa iubirile pt cei care sunt la varsta lor gandeste-te la scoala si la viitor.
carmenere
Postat pe 12 Februarie 2011 20:06
De la: garbo186210, la data 2011-02-12 20:06:59
De la: garbo185704, la data 2011-02-08 13:50:49]BUNA ma numesk karina am 15 ani :D stiu sunt mika sotul meu are 21 sunt k el d 4 luni sincer nu stiu ce sa zik ca e cam rece fata d mne nu imi arata iubirea lui kum vreau eu sa fiu rasfatata
se joaka k mine..... face dragoste cum mine dar de cele mai multe ori trebuit sa fac eu primul pas nu pot zice ca el nu face. dar gandul meu e la trecutul lui petru ca ....a mai avut o relatie de 2 ani cu o fata dar intrerupta de multe ori si a avut si un baiat dar nu se stie daca e al lui ptr ca fata a ramas gravida de prima data cand a facut sex . Si fata acea fusese parasita de sotul ei...... multi zik ca a parasit-o lasand-o gravida si ia daca era tiganka era o rusine asa ca a dat vina pe sotul meu Gaby .el spune ca era chinuit la ia acasa ca tinea mai mult k maica-sa daia nu a mai vrut sa stea ku ia si ptr ca era hoata cu el ii lua bani din casa si aja ca el a parasit-o .Am vorbit ku el pe tema asta si a zis k el tine la mine ......nu a zis cu vorbelele lui dar mia dat de inteles si lam intrebat daca se gandeste la ia si ce putea sa zika k nu... dar poate ca , chiar nu se gandeste de ce sa il condamn si lam intrebat si de baiatul lui si a zis ca se gandeste ca il chinuie cei din familia lui . in fine pe mine ma supara ca mai mult se uita la tv decat sa vb cu mine sa ma rasfate sa se joace cu mine .....el e zodia taur si eu la fel asteptam unul d la altul. Oare ma iubeste ? poate se ma gandeste la fosta sotie ? ce crede-ti?


nu pot sa zic decat atat,
,,MARE E GRADINA TA DOAMNE"

am si eu doua fete una de 22 si un de 12 ani dar doamne fereste cred ca as inebuni daca una dintre ele ar fi in situatia ta,cine stie ce nebuna de mama ai avut.
spun asa pt ca si eu am avut o mama care ma obligat sa ma marit la 17 doar asa pt ca credea ea ca este mai bine cu cine si-a dorit ea .
ma rog inca ma lupt sa trec peste asta desi au trecut 23 de ani de atunci,specific nu suntem de etnie roma cred doar ca mama avea conceptii de evul mediu.atat.
eu inca cred ca este o gluma,ca ai vrut sa deschizi un topic asa de dragul de al deschide.
la 5 ani lasa iubirile pt cei care sunt la varsta lor gandeste-te la scoala si la viitor.[/quote



fac nebunii oamenii la batranete si nu ii judeci.insa la tinerete toti suntem predispusi la nebunii!daca ai un sfat de mama,e perfect.daca nu plimba-te prin gradina Domnului,caci si tu faci parte din ea.toti suntem copii lui in aceeasi gradina,adica in univers.
vuvuzela
Postat pe 12 Februarie 2011 20:20
De la: garbo095559, la data 2011-02-12 16:59:41Da Scumpo,multumita,lamurita..asa-i ca azi n-am baut lapte sa ma "prnd"..Nu tip la tine ca n-am de ce,esti f. simpatica si nici din greseala n-as ridica vocea,nici la tine si nici la altcineva..Merci ptr.explicatii,sunt cam neatenta...ceva se intampla cu mine..?!
scumpa31
Postat pe 12 Februarie 2011 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema mea 16 De la: vuvuzela 19 Septembrie 2010 13:15
aceleasi scopuri doar cai diferite de a le exprima... 36 De la: gmpa 26 Aprilie 2010 01:54
Ciau tuturora de pe Garbo! 81 De la: LILO 16 Ianuarie 2010 17:37
iubirea in concediu 16 De la: garbo055154 13 August 2012 15:42
1st time 23 De la: vuvuzela 12 Octombrie 2010 10:04
Setari Cookie-uri