moartea nu iarta,dar elibereaza!

dragilor....nu cunosc pe nimeni din acest forum, am naufragiat absolut intamplator (daca nu ma insel ..cautand o reteta culinara cu pastrav..hehehe) si nu ma grabesc sa fac cunostinte si prietenii,,,astea vin de la sine daca e cazul.
clar ca nu am habar cine deschide astfel de topicuri, pot doar intui genul...
dar eu cand am pierdut definitiv un membru al familiei (si nu un parinte) nu eram in stare de nimic, mainile-mi tremurau incontrolabil, ochii-mi jucau in lacrimi, buzele muscate pana la sange si o acuta nevoie de a ma agata cu tot sufletul si mintea de ceea ce fusese cel pierdut ma gonea intr-un colt izolat. In fata unei pierderi reactionam diferit, e drept, dar nu stiu cati dintre noi putem suferi cu tastatura-n brate...
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:24
se mai intampla si la case mai mari
las Ge ca trece... pana iti fac eu cinste
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:25
De la: reyya, la data 2010-11-26 16:23:42hehehe, defect profesional , cri :-)


asa este reyya....




si ar trebui sa nu mai postam pe topicul asta ..... astfel are ce si/a dorit : PUBLICITATE
cricat
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:28
o publicitate sumbra
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:30
De la: ufishor, la data 2010-11-26 16:24:49dragilor....nu cunosc pe nimeni din acest forum, am naufragiat absolut intamplator (daca nu ma insel ..cautand o reteta culinara cu pastrav..hehehe) si nu ma grabesc sa fac cunostinte si prietenii,,,astea vin de la sine daca e cazul.
clar ca nu am habar cine deschide astfel de topicuri, pot doar intui genul...
dar eu cand am pierdut definitiv un membru al familiei (si nu un parinte) nu eram in stare de nimic, mainile-mi tremurau incontrolabil, ochii-mi jucau in lacrimi, buzele muscate pana la sange si o acuta nevoie de a ma agata cu tot sufletul si mintea de ceea ce fusese cel pierdut ma gonea intr-un colt izolat. In fata unei pierderi reactionam diferit, e drept, dar nu stiu cati dintre noi putem suferi cu tastatura-n brate...


ai perfecta dreptate .SUBSCRIU!
Aceasta este postarea mea de aseara , inca o data o supun analizei voastre inca o data :

,,Condoleante pt pierderea tatalui . Fara sa par lipsita de empatie sau altceva....eu ma intreb de cand pierderea cuiva drag , a unui parinte face obiectul unui anunt pe Garbo?? Sa reprezinte forumul Garbo un punct atat de insemnat in viata cuiva incat sa ne anuntam aici decesele din familie , nuntile , cununiile si restul ...nu e putin patetica chestiunea....?!
Evident ..vin si spun... omul e dus dintre cele lumesti .-..dar nu putem plange in linistea caminului nostru fara a scrie asta pe ,,peretii "forumului Garbo ....?! In fine.... "

Am lasat loc ca ar putea fi si reala chestiunea, dar ma intreb acelasi lucru ..poate oare suferi cineva cu tastaura in brate...??e posibil ca modalitate de evadare dar totusi parca da cu virgula.
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:33
ufishor...
aia zisesem si eu anei, ieri...
cand ti se intampla astfel de nenorociri, nu prea iti mai arde de traznai de acest gen.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:40
De la: Laura_M, la data 2010-11-26 16:25:06se mai intampla si la case mai mari
las Ge ca trece... pana iti fac eu cinste


Laura, eu nu mi-o iert, pe bune.
e pentru prima data cand ma oftic pe acest forum.
ca m-am tras singur in piept:
eu chiar am crezut-o pe caraghioasa si penibila asta!

peste o saptamana, va juca rolul miresei, ca face nunta cu A_Yurea.
ne va invita la tort...:P

iar in celalalt weekend, va juca rolul proaspetei mamici...
cu primul nou nascut:

un baietzel pe nume Yurea cel Vuvos!

:D
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:44
Ce faci ge?? Ii dai idei?
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:47
LOL, ii bag o pila buna lu uomu asta al meu sa-i filmeze nunta, nasterea si botezul

coliva e chiar buna
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:47
De la: ufishor, la data 2010-11-26 16:47:08Ce faci ge?? Ii dai idei?

ufi, si daca nu ii dau, tot le va avea. tot idei proaste.
ca e idio(p)ata, scuze.

nu poti sa spui ca un om e sanatos la cap, atunci cand recurge la astfel de tertipuri ca sa obtina compasiune si atentie.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:52
vezi cum esti, trebuie sa te trag de urechi sa ti se incalzeasca si tie, sa vezi cum este
zici ca-s mai faina ca vuva ( in poza asta)
nu e nici gram de comparatie nenea Ge
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:52
Laura, orica de sictirit as fi (pe mine, evident),
tot trebuie sa-ti cer scuze.

Nici n-ar fi trebuit sa indraznesc.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:54
orice ati mai spune, pentru mine ramane o nebuloasa totala:

cum mama naibii, un om - fie el nebun de legat - poate sa recurga la asa ceva???

asta e o chestie pe care nu mi-o va putea explica absolut nimeni.

eu nu-s programat neuronal ca sa pot intelege astfel de mizerii.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:59
asa prieten imi esti?
bineinteles ca am glumit, nu am vorbit serios, daca eram asa din nastere, tot mai faina eram ca vuvu
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:02
a
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:03
corect, mey Laura...

numai ca vuvu se pare ca nu e om...
e ca si cum as compara un mar cu o ciuperca daunatoare...:D

sunt constient ca am gresit, si nu ma dor degetele ca sa-mi cer scuze.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:03
am uitat sa rad
cred ca am virusi
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:04
ge....dac-ai tine post si-ai mai trece pe la biserica ...ai sti ca la asemenea cazuri trebuie sa te 'crucesti', nu sa intelegi
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:05
ca bine zici Ufi
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:07
ufishor...
eu pe la biserica merg pentru mine, pentru familia mea si pentru cei dragi, in general...

pentru mine, merg mai des...
ca sa-mi mai descarc din pacate si sa fac loc altora...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:08
voua va vine sa radeti,
dar daca as avea vuvuleana la indemana, i-as toca degetzelele cu satarul, in bucatzele mici-mici-mici...:DDD

si tineti cont ca nu-s sadic, de felul meu.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:11
De la: eu_geminy, la data 2010-11-26 17:08:37ufishor...
eu pe la biserica merg pentru mine, pentru familia mea si pentru cei dragi, in general...

pentru mine, merg mai des...
ca sa-mi mai descarc din pacate si sa fac loc altora...:P
:))


cred ca e foarte corect
hai....e doar un forum
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:14
mey ufi... tocmai fiindca e un forum:

inca de asta vara (cand am intrat aici datorita unui eveniment cu adevarat trist), dupa acomodare, am spus ca nu vreau decat sa ma simt bine... sa ma distrez, si am precizat ca nu se poate conta pe mine absolut deloc ca om serios, intrucat sunt si voi fi din ce in ce mai neserios.:P

ieri/azi am gresit, si mi-e greu sa ma iert:
am luat si eu o data in serios o tampenie.

o bazaconie macabra.

promit ca nu se va mai intampla:))

PS: parca o vad pe vuLvu_zeaua deseara, dupa doua shot-uri de alcool dublu rafinat cu romparkin, cum incepe sa abereze zu insulte... uitandu-si "durerea" in cui, pana data viitoare.fiindca am observat ca astea-s chestii ciclice... la ea.
se repeta de regula in we, cu exactitate de ceas...:D

eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:21
De la: Laura_M, la data 2010-11-26 16:47:51LOL, ii bag o pila buna lu uomu asta al meu sa-i filmeze nunta, nasterea si botezul

coliva e chiar buna

postarea asta a ta n-o vazui.

no, uomu tau sa stea la coada.
si io am camera video buna, si fac si editare multimedia. profy...:P
banu' sa iasa.
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:52
deci.....?
care e buba,ce descoperiri ati mai facut???
am lipsit azi de la apel.....
anaROBERT
Postat pe 26 Noiembrie 2010 23:33
bre nea Gemini,matale ai un fix!daca nu iti convine ca omul te trage de atentie,hop te strofalcesti.incepi sa faci pe conducatorul obstii.la matale bre toate sunt vuvulene.cata rusine sa crezi ca cineva se joaca de-a moartea.uite mortu nu e mortu.bre mata nu vezi ca o iei razna?lasa bre omul in durerea lui.mie mi-au murit amandoi parintii.stau cu bunica.ai simtit ce inseamna sa nu te mangaie mama si tata cand te doare?bre pleaca, plimba-te si judeca.cum pot eu sa (adica mataluta),sa cred ca cineva se joaca cu asemenea nenorociri?lasati topicul bre oameni mari ,copii vostrii sunt mai inteligenti ca unii dintre voi.si bre sa nu te iei de gramatica mea,ca te pun sa imi dai bani sa ma duc la scoli.sanatate si lumina in suflet,bre.




Alexandra,condoleantze.
garbo176957
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:21
jeanette40
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:26
De la: garbo176957, la data 2010-11-27 13:21:08bre nea Gemini,(...)sanatate si lumina in suflet,bre.




Alexandra,condoleantze.


asculta vuvo...
de la tine nu pot avea pretentii...
poti sa joci orice teatru vrei, il joci asa precum esti.
adica prost.
:))))

PS: ti-am zis PA.
eu_geminy
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:38
don'soara garbo, daca imi permiti un sfat...dozeaza "bre"-ul ala, ca ce e mult strica...parerea mea...
michelle_
Postat pe 27 Noiembrie 2010 14:02
mai bine si-ar doza medicamentele necesare, fiindca a luat-o pe aratura rau de tot...:D
eu_geminy
Postat pe 27 Noiembrie 2010 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarbatorile pot reprezenta un moment bun pentru a ierta? 65 De la: bluelight 5 Decembrie 2009 15:28
femeea vicleana. 141 De la: tzontzonica 3 Martie 2011 01:39
O vreau inapoi 105 De la: Stefan_Sabin_1 14 Iulie 2019 18:23
cofuza 1 De la: garbo098668 19 Aprilie 2010 09:01
parerea voastra 10 De la: garbo_5723 13 August 2012 13:43
Setari Cookie-uri