moartea nu iarta,dar elibereaza!

corect, treaba ei.
e libera sa ma si injure, daca simte nevoia.
eu_geminy
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:40

pai nu te-ai obisnuit Ge????
sau ai uitat de cand nu a mai facut-o???
anaROBERT
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:43
trebuie sa recunosc cu modestie(:P) ca am aceasta calitate:
uit foarte repede mizeriile marunte...:))
eu_geminy
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:46

asta da calitate Ge,cum sa fac si eu sa am ceiasi calitate ???
:))))
eu nu uit,nu iert
anaROBERT
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:48
eu uit, mey ana.
da' nu iert...:DDD
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:49
De la: eu_geminy, la data 2010-11-25 23:49:47eu uit, mey ana.
da' nu iert...:DDD
:))))




mi s-au spus si mie acum aproximativ doi ani de zile...''te uit dar nu te iert''' si stau si ma gandesc cum draq vine asta...??
pai daca uiti nu mai este nevoie sa ierti,ai uitat,gata,sa terminat....sau.....ciudata expresie
:)))
greu pentru mine adica :)))
anaROBERT
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:52
ba nu-i greu, deloc...:))))
:D
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:12
Condoleante pt pierderea tatalui . Fara sa par lipsita de empatie sau altceva....eu ma intreb de cand pierderea cuiva drag , a unui parinte face obiectul unui anunt pe Garbo?? Sa reprezinte forumul Garbo un punct atat de insemnat in viata cuiva incat sa ne anuntam aici decesele din familie , nuntile , cununiile si restul ...nu e putin patetica chestiunea....?!
Evident ..vin si spun... omul e dus dintre cele lumesti .-..dar nu putem plange in linistea caminului nostru fara a scrie asta pe ,,peretii "forumului Garbo ....?! In fine....
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:28
...alexandra a greșit cnd a deschis topicul, dar nici voi nu v lsați....cred c topicul acesta ar trebui nchis....
daria_
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:31
mey reyya... si tu "intinezi", bag seama...:P

eu nici macar nu i-am adus vreun repros legat de asta.

i-am pus in vedere faptul ca e bine sa tina cont de proverbul "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face"... fiindca nu stii cum ti-o intoarce destinul.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:32
De la: daria_pet, la data 2010-11-26 00:31:42...alexandra a greșit cnd a deschis topicul, dar nici voi nu v lsați....cred c topicul acesta ar trebui nchis....





a se retine ca nimeni nu ia spus nimic cu rautate....din contra au sfatuito fiecare cum a stiut mai bine....

si da,ai dreptate ar trebuii uitat topicul.....
anaROBERT
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:36
condoleante alexandra,
moartea nu iarta pe nimeni si elibereaza pe toata lumea
Laura_M
Postat pe 26 Noiembrie 2010 00:39
Condoleante,
Dumnezeu sa-l ierte.
persidadamian
Postat pe 26 Noiembrie 2010 09:04
Alexandra,putere si condoleante.


frumoase gesturi ale celor care apreciaza durerea pierderii unui parinte.in situatia trista,nu ar trebui sa conntinui nea Gemeni sa creezi discutii .daca matale te-ai potoli nu ar mai continua si altul sa iti raspunda.sa stii ca moartea nu vine ca vb pe cineva de bine sau de rau.la varsta matale ar trebui sa stii ca moartea nu iarta pe nimeni.i nu suntem nemuritori.iar faptul ca ea s-a izolat si se exprima in scris,este ceva normal in situatii tragice sau chiar de prea mare bucurie,te comporti anormal.ea a inteles ce i-a scris buna doamna Ana si a inchis topicul.condoleantele pot fi exprimate.micile rautati nu isi au locul aici si in situatia data.aici este vb doar de tatal ei.atat.


Alexandra nu te cunosc ,dar stiu ce inseamna pierderea parintilor.


garbo176957
Postat pe 26 Noiembrie 2010 12:59
mey garbo nustiucare...
(te stii tu mai bine, dar oricum, n-are importanta... esti "anonima" si atat.)

nu stiu de unde scoti tu traznaile alea.
am afirmat exact invers: ca oamenii sunt muritori... cu precizarea ca nu e bine sa iei in deradere, sau sa batjocoresti moartea cuiva, indiferent a cui. si stiu bine de ce am afirmat asta.

unde este acea "rautate", despre care vorbesti?... te referi la rautatea cu care de fapt nu ai intrat aici pentru condoleantze, ci pentru a ma lua "la rost"?... da' pentru ce, ma rog?? am injurat? am insultat? mi-am batut joc de acest trist eveniment?...

sau, ar trebui sa-ti dau socoteala tie pentru ceea ce spun?.. dar cine esti tu, ma rog??

sunt singurul responsabil pentru ceea ce spun, imi asum afirmatiile, nu le retractez.

tie nu ti-s dator cu nimic: nici macar cu aceasta postare...

insa te-ai trezit vorbind balarii, si am zis ca, din politete, e bine sa-ti raspund.
nu de alta, dar n-as vrea sa mori cumva ne...lamurita, prin afirmatiile facute.

fiindca oricum, asta e prima si ultima postare pe care ti-am adresat-o.

acum hai pa.

PS: comparand stilul, pari a fi bucatzica rupta din vuva. condoleantze si tie...:P
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:34
ma intrebam pe unde te-oi mai fi zarit...
si nu m-am inselat...

acum vreo 4 zile, cand intrasesi cu acest cont nou-noutz (nu ca ai fi noua, esti chiar batrana, dupa comportament:D), la fel strigai dupa mine pe alt topic si scriai tot balarii, doar-doar ca sa te bag in seama.
si nu ti-am raspuns, deoarece incercai sa provoci.

de data asta m-ai pacalit.
promit ca nu se va mai intampla...:))))
(asa ca poti sa uiti acest cont. poti sa incerci cu altul:D)

deci PA.:P
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:43
inca o mica precizare:

comparand stilurile, pari bucatzica rupta din indurerata vuva.

condoleantze (inca o data)!...
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:48
asa cum spunea Cioran( cred ca el , sper sa nu ma insel )...,,Inca din clipa cand ne nastem suntem livrati mortii" fie ea reale sau virtuale, as adauga eu :-) Si atat , nimik mai mult pentru acest topic .
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:51
reyya,
daca voiam sa fiu macabru, ii faceam alta urare... :D
noului cont, evident.
nu vietzuitoarei care posteaza din el.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:55
asadar ramanem pe varianta A :-)
Si as mai adauga ceva :: Nu trebuie s fii trist c n-ai fost remarcat. Fii trist c n-ai fcut nimic remarcabil.-Confucius, citatul se adreseaza multora de aici ..cei care dincolo de taste cred ca se pot face remarcati :-)
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:59
mey reyya...
obosit fiind dupa atata alergatura, nu mi-am dat seama de la inceput ca tuta m-a pacalit cu prima mea postare.... daca aveam putin tact, ii raspundeam doar cu ultima.

PS: aseara m-am cam contrazis cu voi, referitor la asta... dar, dupa cum se poarta, incep si eu sa cred ca e varianta A...
si ce frumos isi adreseaza ea "sincere urari", siesi...:D
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:04
si gata,

ma declar pacalici.
topic inchis.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:06
Hmm,,,topicul asta are alura de bataie cu caramida-n piept...nu cred o iota!
na...shoot me!
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:12
ufi, asa este...
reyya (si nu numai ea), a emis posibilitatea acestei ipoteze, inca de aseara.

iar eu chiar am crezut ca specimena asta mai are o farama de decentza, si am crezut-o.
de fraier ce sunt.

sper sa nu am dreptate.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:16
Iertat sa-mi fie, dar nici mie nu-mi vine a crede.

Tylly
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:17
eu imi bag unghia in gat ca am fost pacalici si ca am crezut-o.:D

intotdeauna am sustinut ca nu se poate glumi cu astfel de subiecte.

ete ca vuva poate.
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:19
eu aseara am crezut/o ......

dar acum, dupa postarea de azi...... imi dau seama ca reyya citeste bine printre randuri.
cricat
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:22
De la: eu_geminy, la data 2010-11-26 16:19:00eu imi bag unghia in gat ca am fost pacalici si ca am crezut-o.:D

intotdeauna am sustinut ca nu se poate glumi cu astfel de subiecte.

ete ca vuva poate.


Ge ,dar asta nu dovedeste decat ca esti empatic..nu e nimic rau in asta , serios :-)
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:22
hehehe, defect profesional , cri :-)
reyya
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:23
Ge... chiar nu trebuie sa te consumi tu pentru ea..... chiar nu merita.....zau asa
cricat
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
va rog o parere 80 De la: garbo_399025 28 Mai 2014 15:06
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
Help mee..!!!!! 53 De la: esme 22 Decembrie 2011 00:25
Setari Cookie-uri