Mitingul lui Badea

De la: Laura_M, la data 2010-11-13 20:37:45cum Ge, e vuvu? parca se lauda ca nu-si mai poate schimba numele de la avatar


da' ce... i-a interzis cumva irinooka sa mai detzina vreun cont?:P
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:02
Ziceai ca de 20 de ani dormi.Cred ca ai creierul fff odihnit,asa ca nu ma mai obosesc sa-ti raspund ca am altceva mai interesant de facut
garbo031597
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:03
nu vrem sa te retinem
zambila
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:05
......97, vezi ca-ncurcasi personajele... tusica a intrat mai tarziu in schema...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:08
Sunt convinsa!
Balacareala plcuta!
garbo031597
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:08
Marilena, si daca -ti spun cum ma cheama, asta dovedeste ca nu sunt lasa??!! Ai o logica....se vede ca-l urmaresti pe Badea, acolo nu-ti trebuie multa concentrare ca sa intelegi ce spune
garbo111036
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:10
mamy si_... astia-s pierduti definitiv.

la fel erau si acuma 20 de ani, si de atunci se tot intreaba de ce au votat prost.
la fel vor face si data viitoare si ailalta, si ailalta... intre doua lamentari de cate 4-5 ani, mai iau cate o foarte scurta pauza. aia de vot cretin.:D

modelul l-au primit de la ceausescu.
pe vremea aia nu aveau de ales, nu era nevoie sa gandeasca, intrau si ieseau din cabina de vot fara sa faca nimic. mai simplu nici ca se putea.

acuma iti raspund, zambind tamp: "bun, da oricum nu avem pe cine pune in loc!"
sau ca "toti fura!"
sau ca "aia nu, ca-s "comunisti" "... he he he
(s-a trezit capitalismu' in ei, peste noapte, te pomeesti... iar ei is rupti de foame:D)

in realitate, la ei nici nu se pune problema de schimbare, deoarece le place sa fie dusi ca vitele la abator.:D

numai un chior n-ar putea vedea ce se intampla azi. dar si ala, macar aude si simte.

ei n-au nevoie sa gandeasca. fac ce e mai usor.

:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:11
Eu sunt de acord cu ceea ce spune, nu prea sunt de acord cu tot ce spune dar in mare masura are dreptate, deci....merita sustinut
332244
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:24
244... si_totusi a spus foarte exact:
nu e chestie de ceea ce spune Badea, ci de LIBERTATEA CUVANTULUI, DREPTUL LA OPINIE, LIBERTATEA DE EXPRIMARE... daca intelegi ce se intampla.
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:28
ma indoiesc, ge...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:30
ilsi,
fiecare e liber sa creada ce vrea
unii, sa se indoiasca.
sau sa se indoaie...
altii sa ramana verticali.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:34
deschideti ochii pana nu este prea tarziu.


mentalitatile invechite,nu ii lasa pe "inteligentii"vremurilor apuse,sa realizeze,ca noi vom deveni o colonie.suntem condusi in mod democratic de o dictatura perversa FMI o super putere periculoasa.in toate tarile in care FMI si-a bagat puterile ,in final ele au falimentat.si aici se va ajunge sa se spuna orice de catre popor ,dar nu conteaza pt nimeni.e f greu sa se realizeze ca Romania este agresata economic si financiar de catre FMI.razboiul economic este mai periculos decat cel atomic.cititi poezia lui Paunescu-ANALFABETII-.ea atentioneaza ,dar pe cine?multi traiesc intr-o butada a "libertatii".de fapt suntem sclavi in tara noastra,cu acceptul nostru.insa noua nu ne pasa.dar stim sa-i etichetam pe cei care incearca sa ne deschida ochii.ne intereseaza doar manele,emisinuni cu fundulete goale si sani opulenti,dar nu vedem prostia crasa care ne inconjoara sub aceasta goliciune .de ani de zile se vb despre codexul alimentarius,care decimeaza populatii intregi.dar nu ne pasa decat sa batjocorim pe cel care ne atentioneaza,ca Romania este si ea una din tarile sacrificate foarte usor,mai intai ne-u distrus economia,acum ne distrug financiar si apoi urmeaza distrugerea noastra ca natie.vom fii un stat bolnav la propriu.dar nu ne pasa!
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:47
asa e, caleidoscop! ai dreptate!
ba, pardon, vuvu! na, ca te confundai cu celalalt cont al tau
Thor_again
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:49
'ai sa-mi trag palme... ce revelatie am avut acuma...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:49
hai vuvuleana,
bag-o si pe aia cu prevenirea efectului de sera la scara mondiala si anunta ca ai deschis centru de colectare pentru etnobotanice, intru schimbarea mentalitatii si a salvarii lui Mircea Badea...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:55
De la: garbo111036, la data 2010-11-13 21:10:31Marilena, si daca -ti spun cum ma cheama, asta dovedeste ca nu sunt lasa??!! Ai o logica....se vede ca-l urmaresti pe Badea, acolo nu-ti trebuie multa concentrare ca sa intelegi ce spune




daca ai spune acum numele tau, cel adevarat nu unul fabricat, inseamna ca ai avea un pic de sange in tine si iti iei responsabilitatea pentru parerile tale......atat si nimic mai mult......pentru ca lasa te consider in continuare datorita faptului ca nu stii altceva decat sa il pupi in zona posteriorului pe tatucu' base....
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:02
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 21:34:09ilsi,
fiecare e liber sa creada ce vrea
unii, sa se indoiasca.
sau sa se indoaie...
altii sa ramana verticali.:P
:))


ma indoiam ca 244 a priceput ceva...si acum am aceeasi stare...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:22
ah, bun, ilsi...

eu cred ca aici nu e o chestiune de intelegere, desi sunt atatea persoane care se chinuie sa convinga cu "argumente", de ambele parti.... (nu comentam "taria" argumentelor expuse)

aici e mai degraba "care pe care"...

da-mi un singur exemplu de persoana careia i s-ar putea schimba opinia aici...:))

vin 3 babe feseniste, alte doua pedeliste, un basescu beat si el,
apar alti 20 care vor sa-i rupa gatu' maidanezului cherchelit,
iar Mircea Badea ramane un soi de Robinson Crusoe, citat aici, nici macar nu se mai stie pentru ce...:P

hai liberare!
sa traiti bine!
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:33
ai sa razi, dar eu mi-am schimbat uneori opiniile pe-aici, cand au fost suficiente argumente...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:40
pai da, ilsi, dar or fi fost argumente pertinente si logice, nu aberatii..
Freya_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:45
De la: sora_ilsi, la data 2010-11-13 22:40:53ai sa razi, dar eu mi-am schimbat uneori opiniile pe-aici, cand au fost suficiente argumente...


nu rad, ilsi, de ce sa rad...

insa de cand sunt aici, n-am invatat nimic nou. si nu ca o fac pe desteptul.

am cunoscut niste oameni frumosi,
si da, OK, m-am distrat copios uneori, asta e partea buna,...

facandu-ma - in treacat - ca uit de timpul pierdut, pe care il puteam petrece SI altfel.:P:)
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:49
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 21:11:54mamy si_... astia-s pierduti definitiv.

la fel erau si acuma 20 de ani, si de atunci se tot intreaba de ce au votat prost.
la fel vor face si data viitoare si ailalta, si ailalta... intre doua lamentari de cate 4-5 ani, mai iau cate o foarte scurta pauza. aia de vot cretin.:D

acuma iti raspund, zambind tamp: "bun, da oricum nu avem pe cine pune in loc!"
sau ca "toti fura!"
sau ca "aia nu, ca-s "comunisti" "... he he he
(s-a trezit capitalismu' in ei, peste noapte, te pomeesti... iar ei is rupti de foame:D)

in realitate, la ei nici nu se pune problema de schimbare, deoarece le place sa fie dusi ca vitele la abator.:D

numai un chior n-ar putea vedea ce se intampla azi. dar si ala, macar aude si simte.

ei n-au nevoie sa gandeasca. fac ce e mai usor.

corect!
marea majoritate a celor care le patineaza neuronii (si aia putini) spun mereu " lasa fata , ce era mai bine cu ala?"
sincer, eu pe astia ii consider mari idioti, nu se mai fac bine
in schimb ei cred ca traiesc bine si ca presedintele si guvernul nu se mai pot fura in voie de grija lor

:))
adeline
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:53
De la: sora_ilsi, la data 2010-11-13 22:40:53ai sa razi, dar eu mi-am schimbat uneori opiniile pe-aici, cand au fost suficiente argumente...




si azi nimeni nu a reusit sa te convinga ?fiecare a argumentat.tu nu simti inca in ce societate traiesti?cati ani iti mai trebuie?(oooffff bietul si nenorocitul de Brucan,ca ne mintii si el!).
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:56
ba, eu am invatat si lucruri noi...si cum vreau sa invat ceva din tot ce fac, incerc nu doar sa-mi pierd timpul, sau sa rad copios(desi si asta e un mare castig), exista mereu o logica a lucrurilor...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:56
si nu ma refeream la tine, vuvu...sorry...
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:58
ilsi, eu vorbeam prin prisma a ceea ce fac.
in timp ce postez la greu pe forum, lucrez si pentru niste bani.
si mi-a scazut serios randamentul, datorita faptului ca nu inchid browserul:D

in alta ordine de idei: carti citite - nexam, doar ceva tentative, filme (cam) pauza - si am vreo 150 trase si nevazute ... doar ceva plimbari in natura, cand reusesc sa umplu la modul insuportabil camera.
de fum...:D:))))

stiam ce ma asteapta, daca "ma fura" si acest forum.
mai avusesem pe un altul, o "scurta experienta". (unde "combatusem" cot la cot cu badia pik si niste fete super de aici.)

care a durat numai 6 ani.:D:D:D
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 23:07
doar 6 ani?! doar atat? erau ani lumina?!
sora_ilsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 23:26
pai am fost "pe metereze" cam de la inaugurare pana aproape de colaps...:))))
stiu, e cam putin, dar mai mult nu a durat...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 23:29
regret ca nu am putut s-a ajung la mitingul lui Badea,sunt departe de Bucuresti;iar bucurestenilor s-a le fie rusine ca n-au mers la acest miting pentru a sustine LIBERTATEA LA LIBERA EXPRIMARE !!!
garbo173427
Postat pe 14 Noiembrie 2010 05:47
Hai sictir cu rusinea ta.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 07:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna casatoria dintre un barbat si o femeie? 41 De la: KNIGHT_31 9 August 2010 21:48
de ce se spune ca daca iti deschizi inima oricui ai fii prost..pt ca mie imi place sa fiu deschisa 2 De la: xenaluptatoareainimoasa 3 Septembrie 2010 22:27
greseli in pat 68 De la: fleurdelis 19 Iunie 2010 18:53
concurs - voucher 400 lei 1 De la: pollet_a 27 August 2012 22:34
felinarul rosu 210 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:39
Setari Cookie-uri