Mitingul lui Badea

vezi ca era ceva odata, pe vremuri... "PALUX" parca ii zicea, nazirro...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:01
haidi bre....io s soba Westa???????
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:05
maI, DAR CE DISPUTE GRAVE P-ACI, e luna plina cumva ??/ca aseara cand m-am uitat nu era, fiecare e liber sa faca si sa creada ce vrea, dar as vrea sa mentionez un lucru, cand pleci din tara sa scapi de romani inseamna ca esti apatrid, si ar trebui sa ti se rupa de tot, vad ca nu-i asa, doamna aceea este doar una dintre cei lasi care a fugit, atat si nimic mai mult
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:07
aaa, sa spun de ce vorbeam, vorbeam de Ganea marilena 2003, ai plecat uita de tara asta, ca pana una alta vorbesti tot cu romani,oare di ce ???nu stii limba tarii in care te-ai refugiat ???
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:17
De la: casperphantom, la data 2010-11-14 16:17:41aaa, sa spun de ce vorbeam, vorbeam de Ganea marilena 2003, ai plecat uita de tara asta, ca pana una alta vorbesti tot cu romani,oare di ce ???nu stii limba tarii in care te-ai refugiat ???



Ai o problema cu mine???? De ce??????? Ca prefer sa platesc taxe si impozite intr-o tara de unde stiu cu siguranta ca o sa primesc o pensie cand/daca va veni vremea??? Cred ca glumesti!!! In privinta lasitatii mele.....am muncit in tara aia 14 ani....am platit taxe si impozite pana mi-a ajuns la os....macar daca vedeam un rezultat......dar a ajuns sa imi fie sila sa merg intr-un spital, ma bucur ca am terminat scoala cand inca se mai putea face invatamant pentru ca scolile au ajuns niste ruine, si mi-e rusine cu natia noastra, cea mai mare exportatoare de prostituate din UE....in schimb lasitatea ta, faptul ca nu ai curajul sa iti asumi opiniile, spune totul despre tine si calitatea ta!
Si apropo....vorbesc engleza foarte bine, mai bine decat presedintele tau!!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:45
da' totusi nu inteleg o chestie: de unde pana unde incrancenarea si inversunarea asta pe un amarat de presedinte,marleno?

zici ca muncisi acilea 14 ani,da?
poi fuse baselu presedinte pa vremea aia?
el a fost de vina c-ai platit tu taxe si impozite?
cea mai mare exportatoare de prostituate din UE,zici?
poi tu nu marfa de export ai ajuns?
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:03
Eh!... Vorbeste si ea cu cine o baga in seama, chiar daca nu prea mai intelege nuantele frazelor sale. I think she has to blame that "English" ...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:14
veve, presedintele asta are painea si cutitu-n mana. el e cel ce isi aroga drept de viata sau de moarte asupra supusilor.poate tu ai ai bani, ai din ce unde trai.,si-ti permiti sa faci filozofie insa, unii sunt dependenti de o biata leafa.
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:14
thor, chiar?eu as zice ca stie ce spune. desi, nu e user vechi si acceptat de voi
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:17
tothusico,io nu prea cred ca are prea multe de facut presedintele.....io cred ca i rezultatul tuturor celor ce au condus tara asta.....nu sint fan Basescu.nici n am fost la vot,pentru ca eu asa cred ca s toti o apa si un pamint......
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:21
Sincer??? Nu stiu ce dracu' m-a apucat sa "imi bat gura de pomana" pe aici....ai dreptate THOR!!!! Tara aia, poporul ala isi merita "conducatorul mult iubit"!!!!!!!! Ma bucur ca macar mai sunt si romani fericiti ca sponsorizeaza la posetutele lu' madam udrea....ramaneti voi acolo cu fericirea voastra, eu nu va mai deranjez. PROMIT!
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:23
brrrrr
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:24
Scumpo, eu nu am inteles de unde si pana unde trebuie ca EU sa "accept" pe cineva pentru a-si expune parerea. La urma urmei, toata lumea de pe aici stie ca mi-e "drag" basescu asa cum iti este si tie... poate chiar un pic mai mult...
Dar de la asta si pana la "schimba canalul" si alte indemnuri revolutionare de genul asta, pe care mi le-a adresat individa in cauza, ca urmare a faptului ca eu ii spuneam ALTCUIVA ca nu e necesar ca toata lumea sa il iubeasca pe badea, e cale cam lunga... Deruleaza si tu o pagina inapoi si vezi, pentru ca eu am impresia ca iar te iei de cine ti-a picat tie si nu de cine trebuia... daca intr-adevar ar fi trebuit sa te iei de cineva
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:25
De la: ganea_marilena2003, la data 2010-11-14 17:23:07...ai dreptate THOR!!!! Tara aia, poporul ala isi merita "conducatorul mult iubit"!!!!!!!!


Ai vazut? Aici ai zis exact vorbele mele. Dar am o observatie de facut: diaspora a cantarit greu de tot la numararea voturilor probasescu
In alta ordine de idei, NICIUNUL din cei aflati acum pe "firmament" nu e mai breaz decat celalalt.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:28
marilena draga, esti nervoasa? se vede
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:28
naziru, cred ca nu vezi ce se intampla. constitutional, da. . la noi nu prea ar avea ce face.romania nu e republica prezidentiala insa, in realitate, baselu conduce. a si spus ca e presidinte jucator. numai ca, vezi tu, el joaca la calcialma.si asta ne afecteaza pe fiacare. fie ca vom constientiza acum sau peste ani
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:29
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 17:28:11marilena draga, esti nervoasa? se vede


nu e nervoasa. gandeste. e o deosebire, nu?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:32
atothusico,da mi voie...io tot cred ca noi n avem politiceni,sint toti in aceasi oala ,isi vad doar propiu interes,atit......restul se descurca rominul cum poate...
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:35
Corect era "gandeste". Cu ghilimele. Pentru simplul motiv ca incearca sa impuna un punct de vedere conform caruia badea mircea ar fi un mare justitiar, cu adevarul intr-o mana si cu sabia dreptatii in cealalta. Ce mai, omul providential de-a dreptul...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:37
si tu, cum te descurci, naziru? tu, care cottizezi ca acesti conducatori sa fie acolo?ei nu au aparut pe postul acela obigati, nu au aparut pe linie de descendenta si nici ca sa ne faca viata calvar. a-i accepta si a-i tolera, inseamna ca suntem niste lasi si niste naluci.
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:39
io nu cred ca Badea a devenit din circar mare politician peste noapte!!!!!!!il placeam mai mult cind era cu teo.....
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:40
totusico...
a'ma n-o sa ma apuc de aruncat cu state de plata-n stanga si-n dreapta,da' si io ma bazez,la o adica,tot pe o leafa...
in al doilea rand,io in politici nu ma bag,da' orice prost poate sta stramb si judeca drept: au fost o gramada de hahalere la conducere inaintea lui,si nici aia n-au facut mare cashcaval...nu vad de ce tre' sa-i spargem lu' base toate oalele-n cap?! doar pen'ca-i actualul?
haida de...
si-n ultimul rand,filosofia o face cine are cu ce,nu cine are-n burdihan sarmale.
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:41
De la: Thor_again, la data 2010-11-14 17:37:20Corect era "gandeste". Cu ghilimele. Pentru simplul motiv ca incearca sa impuna un punct de vedere conform caruia badea mircea ar fi un mare justitiar, cu adevarul intr-o mana si cu sabia dreptatii in cealalta. Ce mai, omul providential de-a dreptul...


parerea ta.

tu, nu apari cu un cutit in mana si spui ca nu e asa? care e diferenta?ca esti destept si ea fraiera? ca tu detii cheia adevarului universal si ea nu pricepe? e parerea ei si merita luata in seama ,cum si parerea ta merita accelasi respect

ps. sa nu-mi mai zici 'scumpo". id-ul meu e "si_totusi"
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:42
bine, veve. am inteles. o scalzi
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:44
De la: si_totusi, la data 2010-11-14 17:42:43parerea ta.

tu, nu apari cu un cutit in mana si spui ca nu e asa?


NU!
PS: Nu degeaba ti-am facut trimitere la pagina anterioara
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:45
De la: preci, la data 2010-11-14 17:41:44au fost o gramada de hahalere la conducere inaintea lui,si nici aia n-au facut mare cashcaval...nu vad de ce tre' sa-i spargem lu' base toate oalele-n cap?! doar pen'ca-i actualul?


Nu pentru ca-i actualul, ci pentru ca insista. Fiecaruia, la randu-i, i s-au aruncat destule in cap. Nu vad de ce sa il menajam tocmai pe acest circar. Dar asta e cu totul alta mancare de peste.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:48
nu o scald deloc.
leafa mea-i de 2000 ron si muncesc pt ea de la 8 la 5 in fiecare zi,inclusiv sambata.
n-am mai avut concediu de 3 ani,si asta nu pt ca-i basescu presedinte...
la vot n-am fost,nu pt ca nu ma coafeaza dreptul meu constitutional,ci pt ca sunt absolut convinsa ca-n tara asta nimic nu se va schimba atata timp cat fostii comunisti manevreaza din umbra tot ce misca...
poate nici dupa ce ei nu vor mai fi nu se va schimba ceva,si stii de ce?
pentru ca asteptam sa ne pice para malaiata,n-ar pune unu' mana la munca in folosul comunitatii!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:50
menajare?
zici bine,thorele...
decat ca pe noi ne menajam!
e atat de simplu sa faci spume politice virual!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:52
tothusica,ma descurc cum pot, de aproape 10 ani lucrez la un privat ,iar de politica mie sila....
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:54
preci, cam mica leafa aia
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa ma mut cu ea 55 De la: garbo_404586 11 Septembrie 2014 12:07
Sunt geloasa pe copilul prietenului meu 256 De la: Horvat_Claudia_1 5 Decembrie 2013 14:05
femeia leu ...barbatul taur 6 De la: AngeloBluLdy 28 Octombrie 2010 03:58
Portretul unei mari doamne 96 De la: garbo_405421 28 August 2014 14:26
Eu Capricorn El Pesti 5 De la: AnkaLuana 16 Iunie 2012 10:15
Setari Cookie-uri