Mitingul lui Badea

De la: Laura_M, la data 2010-11-14 18:56:09io zic sa ma votati pe mine, sunt un canditat independent, plus de asta, am pentru fiecare cateceva, asa, ca sa se simta bine, si nu cu plante "frumos mirositoare" or' cu "iarba"
simplu, o guritza de lapte pentru cine vrea, e bun, are calciu, ztine oleaca di foame si pan' a doua zi nu-ti mai trebe nimic, si donsoarele pot sa tina la dieta, si de ce nu, e bun si pentru veegetarieni

nu mai zic de o racoritoare, de o beutura foarte bunna si fina, apa pentru toata lumea si gratis

sa nu-i uit si pe bolnavi... am ditamai perfuzia, zau ca o s-o duceti bine... "sa traiti... cu mine" e bun asa?


laura, da' niste pufuletzi sau floricele nu ai?
hai ca dau alune la schimb ;)
:))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:04
pe Isarescu nu-l schimba pen'ca-i sexy...
nu vazusi,nazi,ce bine-i shade lui asea grizonat?
georgica cluny de romania,bre...
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:05
De la: nazirra, la data 2010-11-14 19:01:28bre ....sti ce ma roade pi mini??????? :di ci in 20 de ani nu l schimba nimeni pe Mugur Isarescu.domnle?is io nebuna ,sau omu ista ii o capacitate?????????//



poate-i masonul cu cea mai mare functie din Romania, cine vrei sa-l schimbe ???aici e un fel de Dumnezeu financiar, si noi tot financiar suntem gatati
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:06
casper, nu prea mai au ce fura astia de acum... mai bine zis, nu ii duce capul ca pe cei dinaintea lor. Tocmai de aia au atentat acum la buzunarul paulimii, cu alte si alte taxe si impozite, cu reduceri salariale si restul tacamului...

si_totusi... Pentru faptul ca Badea a iesit sa protesteze, ok, bravo lui! Dar TU PERSONAL cum anume ai luat sau iei atitudine? Ca aici nu faci altceva decat ceea ce facem si noi, adica discutii de piata, cum bine ai spus. A, vei fi si tu de opinie ca "barbatii din tara asta trebuie sa faca ceva". Eu, recunosc, nu am facut nimic altceva decat sa ii aprob tacit iesirea, chiar daca nu sunt intotdeauna de acord cu el si chiar daca Badea nu e tocmai modelul meu in viata.

Eu am trecut demult de stadiul in care esti tu acum. Stadiul in care citeam o stire sau ma uitam la tv si injuram politicenii mai abitir ca birjarii... N-am rezolvat nimic altceva decat o reeditare a unui ulcer pe care oricum il facusem pe la 24 de ani. Solutia? Nu mai citesc presa, nu mai am legaturi cu audio-vizualul romanesc. De altfel la televizor nu cred ca m-am uitat 3 ore in total, in ultimele 4 luni.

PS: ma rog, la tine nu e numai asta, mai e si altceva, mai personal, dar eu unul am sa trec cu vederea
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:06
este!!!!!!!preci.....ii secsi rau.......
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:07
Nazi, sunt unele chestiuni care nu se pot face de capul lor, cum ti se pune pata, si de catre orice taraie-paula care vine la cotroceni sau la victoria. Asa si cu Isarescu. Neica nimeni astia de la putere nu au vreun cuvant de spus, decat doar "am inteles, sa traiti!" Altii fac cartile in domeniu, si nu sunt de pe la Romanica

Pe cealalta parte, da, Isarescu este chiar o somitate in materie. Si, intamplator sau nu, mai este si mason.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:10
De la: ganea_marilena2003, la data 2010-11-14 16:45:02
De la: casperphantom, la data 2010-11-14 16:17:41aaa, sa spun de ce vorbeam, vorbeam de Ganea marilena 2003, ai plecat uita de tara asta, ca pana una alta vorbesti tot cu romani,oare di ce ???nu stii limba tarii in care te-ai refugiat ???



Ai o problema cu mine???? De ce??????? Ca prefer sa platesc taxe si impozite intr-o tara de unde stiu cu siguranta ca o sa primesc o pensie cand/daca va veni vremea??? Cred ca glumesti!!! In privinta lasitatii mele.....am muncit in tara aia 14 ani....am platit taxe si impozite pana mi-a ajuns la os....macar daca vedeam un rezultat......dar a ajuns sa imi fie sila sa merg intr-un spital, ma bucur ca am terminat scoala cand inca se mai putea face invatamant pentru ca scolile au ajuns niste ruine, si mi-e rusine cu natia noastra, cea mai mare exportatoare de prostituate din UE....in schimb lasitatea ta, faptul ca nu ai curajul sa iti asumi opiniile, spune totul despre tine si calitatea ta!
Si apropo....vorbesc engleza foarte bine, mai bine decat presedintele tau!!!!!


frumos tot ce spui aici

doar la chestia cu pensia s-ar putea sa iei o plasa: ai plasat discursul in trecut si in prezent, OK...dar pensia e de domeniul viitorului si situatia pensiilor e grava in intreaga lume...deocamdata se pare ca mai merge, desi exista mari semne de intrebare...nici chiar pensiile mici nu au sanse sa se mai poata mentine...
sora_ilsi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:13
asiiia....si mai am o intrebare mai taticule.....unde e bre toti banii care ecsistau inainte da criza asta ,pe care io sincer....nu crez ca i de a devaratelea?????????///
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:13
i-am investit io in poshete,nazi...
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:15
thor,le-o mai ramas, dar inca se sfiesc, si ai dreptate, nu prea facem mare lucru, decat sa cotcodacim, eu am iesit in strada in 21 .12.1989, in Cluj, am fost in grupul lui Lucian Matis si al lui Calin Nemes care-mi era prieten si coleg la clubul de teatru al armatei, numai ca am vrut sa-mi trimit fratele acasa, ca urma sa fie tata, altfel eram si eu cu niste plumbi in mine, si am vazut ce s-a intamplat dupa, si in primele saptamani si dupa aceea niste ani, un prieten bun de-al meu a pus bazele aliantei civice, si Doina Cornea l-a lasat mofluz si fara partid, stiu ce se intampla aici, acum nu e cu cine, dar eu as spanzura niste ticalosi, sincer nu cred ca din cati parlamentari exista as mai lasa 10
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:16
aha....io in egari si n pantofiori!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:17
De la: nazirra, la data 2010-11-14 19:13:29asiiia....si mai am o intrebare mai taticule.....unde e bre toti banii care ecsistau inainte da criza asta ,pe care io sincer....nu crez ca i de a devaratelea?????????///



naziruco, nici banii nu existau de-adevaratelea, erau bani electronici, pe piata exista cam 1% in moneda din cati bani se circula prin afaceri, deci daca se pune de-o frica de faliment global, Rockfelationistii mor incetisor
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:19
bre....m ai linistit!!!!ii urez si io lui Rockefeller,si pretenii lui din grup.....toate cele bune...........
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:35
De la: Thor_again, la data 2010-11-14 19:10:36Nazi, sunt unele chestiuni care nu se pot face de capul lor, cum ti se pune pata, si de catre orice taraie-paula care vine la cotroceni sau la victoria. Asa si cu Isarescu. Neica nimeni astia de la putere nu au vreun cuvant de spus, decat doar "am inteles, sa traiti!" Altii fac cartile in domeniu, si nu sunt de pe la Romanica

Pe cealalta parte, da, Isarescu este chiar o somitate in materie. Si, intamplator sau nu, mai este si mason.


Daaaaaaa si dupa ce ca este o somitate in materie si e si mason, fiica-sa e si logodnica lu Lucian Croitoru, artizanul crizei noastre bancare, si mai are fatuca si o agentie imobiliara prin care ne cumpara pe toti la pachet. A se vedea si in http://www.agentia.org/anchete/artizanul-imbogatirii-lacramioarei-isarescu-51.html.
Si avand in vedere ca a lucrat f bine si cu psd si cu pdl, va dati seama ca noi suntem doar o masa de manevra, fraierii pe care "somitatea" de mircea badea crede ca-i manipuleaza cum vrea el (si pe unii vad ca, chiar reuseste sa-i prosteasca). Adica, voi imbibati-le capu astora de stau gura casca la tv cu tot felul de prostii, ca suntem dusmani de moarte (psd si pdl), ca noi oricum o sa ne dam mana in curand. Parerea mea!
garbo111036
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:15
E super ok. Bravo lui.
PCristina
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:23
De la: PCristina, la data 2010-11-14 21:23:04E super ok. Bravo lui.

si io zic ca tine, sa stii!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:25
e o vorba care spune ca, cel caine moare de drum lung si nu mai stiu eu ce om intelegent, de grija altuia

mai, garbo a nu stiu catelea. de fapt, a 111 mii si o leaca. aici nu e vorba de badea. da, tu nu intelegi. umbli cu barfulita si iti place sa cauti prin containere dupa rufe murdare. atat te duce capul, atat spui. ca sa te citez, e " parerea mea"
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:28
nu spun decat atat "LASA-TI SOACRELE SA VINA LA MINE"
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:32
casper, pentru tinde, cu dedicatie
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:34
Laura,
a inceput Emisiunea lui Mircea Badea... da' nu intri fara bilet.
Nu cumperi?:P

:=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:13
am si uitat, ma uitam pe protv la un film si cu un ochi pe garbo, daca-l scap noaptea, ma uit in reluare la el
dar tre sa dau la mircea :D hai ca dau niste pufuleti de la andrei si sper sa nu fie nevoie de bilet, cu pufuletii scap si eu mai ieftin
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:16
cauciuce sa-ti pui si tu sa nu mai dai peste babe
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:19
cauCIOACE, laura...
atatea cau_CIOACE...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:21
facem ce facem si tot la cioace ajungem, ieri aveam parte de sort, azi cioace cu cristale
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:23
laura,
eu sunt multumit ca mi-a iesit azi mitingu' comandat si executat de mogularia mea...
plus aer curat,
ciripit de pasarele...:P
...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:24
stii si pasareste?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:26
i-auzi Ge, sex dezlantuit, cum vine asta? cu gura pana la urechi?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:32
laura, eu stiu numai secs inlantuit...
ca imi scotea catusele numai cand terminam...:))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:49
profita de tine Ge ce-ti mai place shaorma
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:51
laura,
da' de unde stii ca nu-mi placea sa profite?!:P
...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bijuuri 1 De la: garbo001656 30 Iunie 2009 20:28
Este adevarat ca romanii se desfiinteaza unii pe altii? 10 De la: REALIZATU 12 Octombrie 2010 13:05
Formatorii de opinie 1 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:27
Lenjerie intima problema 2 De la: garbo_427282 21 August 2018 23:41
sa mai lupti sau sa renunti 105 De la: doremi 7 Martie 2013 13:48
Setari Cookie-uri