Mitingul lui Badea

De la: garbo173427, la data 2010-11-14 05:47:04regret ca nu am putut s-a ajung la mitingul lui Badea,sunt departe de Bucuresti;iar bucurestenilor s-a le fie rusine ca n-au mers la acest miting pentru a sustine LIBERTATEA LA LIBERA EXPRIMARE !!!


eu n-am sa-ti spun "hai sictir", desi sunt foooarte tentata! dar te-as intreba: tu cine esti de bati obrazul cuiva ca s-a dus sau nu s-a dus, ca a prticipat sau nu a participat la vreo manifestare?! tocmai asta e ideea : suntem LIBERI sa facem ce ne dicteaza costiinta proprie si personala, nu trebuie sa ma iau eu dupa unul sau dupa altul, nu de alta, dar ca sa merg in directia turmei, unde ma duce ea...si in alta ordine de idei: mie imi place forte mult mircea badea, ma uit la emisiunea lui si in direct si la cele doua reluari, dar realizez ca si el are doza lui de subiectivism in ceea ce face (ceea ce este firesc cat de cat, pentru ca nu e normal sa muste mana care-l hraneste), dar mie imi place ca e destul de incisiv si de foarte multe ori ce zice el, se adevereste!
dar asta e parerea mea , desigur, si nu o impun nimanui...asta e ideea...
yyoana_62
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:08
Una este dreptu la exprimare si alta este mirlaniea, slugarnicia fata de Voiculescu,dorinta de a iesi in fata mai repede ,mirllani ca tine si excremente ca Badea cum spunea cineva mi sus mai sunt [ciutacu,ciuvica etc ] si vor mai aparea,dar tot asa vor dispare dearece istoria a dovedito ca numai cei ce duc o munca constructiva sunt remarcati ca fauritori de societati noi si moderne.o societate se aseaza in timp iar cei ca tinesi Badea ramin la fund si la urma de tot le vom da drumu in wc tragem apadeoarece miros prea tare a slugi si a excremente si mergem mi departe.
garbo165050
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:17
nelabarbuta
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:44
De la: garbo165050, la data 2010-11-14 08:17:00Una este dreptu la exprimare si alta este mirlaniea, slugarnicia fata de Voiculescu,dorinta de a iesi in fata mai repede ,mirllani ca tine si excremente ca Badea cum spunea cineva mi sus mai sunt [ciutacu,ciuvica etc ] si vor mai aparea,dar tot asa vor dispare dearece istoria a dovedito ca numai cei ce duc o munca constructiva sunt remarcati ca fauritori de societati noi si moderne.o societate se aseaza in timp iar cei ca tinesi Badea ramin la fund si la urma de tot le vom da drumu in wc tragem apadeoarece miros prea tare a slugi si a excremente si mergem mi departe.




Deci fa-ma sa inteleg....tie iti arde de istorie????? Cand zeci de mii de oameni raman fara munca si nu isi pot permite sa manance....cand alte zeci de mii muncesc si totusi nu isi pot permite sa isi intretina familiile......cand stapanii tai desfiinteaza scoli si spitale......si gonesc din tara tinerii care doresc ceva de la viata in afara de slugarnicia la care sunt fortati.......ghici cam ce va spune istoria despre stapanul tau basescu!!!!!!!!!!!!!!
Oricum si tu, ca si ceilalti "prieteni" ai tai, suparati pe Badea pentru ca spune adevarul despre tatucu' base, esti un LAS CARE SE ASCUNDE PE AICI LA UMBRA ANONIMATULUI!!!
CAND VEI AVEA SUFICIENT SANGE IN TINE SA ITI ASUM RESPONSABILITATEA OPINIEI SI CAND VEI INVATA SA SCRII "dovedit-o", "marlania".....mai vorbim.....pana atunci iti spun si tie ca si celorlalti pupincuristi de pe aici.....LASII SA SE ABTINA!!!!!!!!!!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:02
Daca as fi fost mai aproape mergeam isi eu. Bravo lui, il apreciez din ce in ce mai mult. Multi dintre noi nu avem curajul sa protestam pentru un drept care ni se incalca, asteptam sa faca altii si noi numai sa beneficiem. Multumim Mircea pentru ceea ce faci si la TV si la Radio.
getasanziana
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:08
marlania e prezenta la tot pasul: si printre noi, si pe posturile COMERCIALE de televiziune, si la voiculescu si la vantu si pe GARBO...etc
ideea e ca eu am discernamant, sau cel putin asa imi place sa cred, si pot sa ma uit si la badea si la moraru si la orice emisiune mai gasesc cand butonez telecomanda si trec prin filtrul creierasului meu informatia, fara patima, fara sa jignesc alte persoane si , mai ales, fara sa impun parerea mea ca si cum ar fi cea mai buna!
nimeni nu detine adevarul absolut!
yyoana_62
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:10
te trezisi,yoano?
ca n-avea cine sa dea de pamant cu alde garboleti de dimineata...
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:57
In primul rand nu stiam ca Badea organizeaza un miting deoarece nu ma uit la tv si cu atat mai putin pe antene unde indiferent ca au dreptate sau nu latraturile imi fac rau. In al doilea rand m-am cam saturat de mitinguri si proteste care in afara ca blocheaza circulatia n-au nici un efect. in al treilea rand, n-am nici o garantie ca daca cateii ceilalti ar fi fost la putere ar fi fost ceva schimbat. Cel mai bine e sa-mi vad de treaba, da am un serviciu si la el am fost in timpul cand marele Badea organiza un miting de care n-am stiut. Ce atat propaganda? Toti cei care sunt la conducere acum indiferent ca-s in opozitie sau la putere imi fac atata greata incat vomit de cate ori ii vad la tv. Nici unul nu face si n-o sa faca mai multa branza. Sunt niste imbuibati si atat. Asa ca mai scutiti-ma cu toti. N-aveti decat sa aveti sperante ca daca vine iar ilici la putere va veti scalda in lapte si miere. Sau betivanul de Crin. Aceeasi vomitatori.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:03
De la: Doara, la data 2010-11-14 10:03:50In primul rand nu stiam ca Badea organizeaza un miting deoarece nu ma uit la tv si cu atat mai putin pe antene unde indiferent ca au dreptate sau nu latraturile imi fac rau. In al doilea rand m-am cam saturat de mitinguri si proteste care in afara ca blocheaza circulatia n-au nici un efect. in al treilea rand, n-am nici o garantie ca daca cateii ceilalti ar fi fost la putere ar fi fost ceva schimbat. Cel mai bine e sa-mi vad de treaba, da am un serviciu si la el am fost in timpul cand marele Badea organiza un miting de care n-am stiut. Ce atat propaganda? Toti cei care sunt la conducere acum indiferent ca-s in opozitie sau la putere imi fac atata greata incat vomit de cate ori ii vad la tv. Nici unul nu face si n-o sa faca mai multa branza. Sunt niste imbuibati si atat. Asa ca mai scutiti-ma cu toti. N-aveti decat sa aveti sperante ca daca vine iar ilici la putere va veti scalda in lapte si miere. Sau betivanul de Crin. Aceeasi vomitatori.



DOARAAAAAAAAAAA HAI RECUNOASTE ESTI SI TU IN "GASCA LU' TATUCU' base"!!!!!!!!!! Nu mai incerca macar sa ne faci sa credem ca tu ai fi neutra, ca Elvetia, ca nu esti.....iti fac toti greata si puterea si opozitia dar arunci cu noroi in "betivanul de Crin"?????????? Pai stai un pic....cine a ridicat la rang inalt betia????? Iti spun eu daca nu vrei tu sa recunosti, basescu!!!!!!!!!!!!!! Iar daca vrei "garantii" intreaba-l tot pe tatucu' basescu ce garantii iti ofera ca nepotii tai nu vor invata geografia si istoria in limba maghiara! Fugi si cere-i lui garantii!!!! Ha ha ha, sa traiti bine!!!! Ca eu m-am carat din tara aia de rahat si nu ma mai intorc nici moarta sa sponsorizez posetele, pantofii, masinile si vacantele pe Coasta de Azur.....
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:34
marleno...
nu ti-s toate oile-n ocol,bag sama...
tu si superbu' ce mai faceti clab de fanatici p'acilea...
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:38
Gherila aici, nene, nu altceva.. ca sa vezi unde anume s-a reincarnat Che Guevarra.
Problema e ca Badea se da un pic lovit si face pe ilegalistul, intocmai ca si Ceasca in tineretea sa revolutionara. Mai misto este ca pe ilegalistii astia nu ii cauta decat seful de sectie de la spitalul 9.
anakin
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:45
Marleno, sictir si tu. Atat te duce creierul: daca nu esti cu noi esti impotriva noastra. Limitata.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:46
De la: Doara, la data 2010-11-14 10:46:44Marleno, sictir si tu. Atat te duce creierul: daca nu esti cu noi esti impotriva noastra. Limitata.




.... eu sunt limitata .....si tu nu stii decat cuvantul "sictir"...............oooooooooooo DA tu esti o "intelectuala" ....."intelectuala lu basescu"....ala spune unor femei "pasarica" si "tiganca imputita", loveste copii, care nu sunt ai lui, peste fata, si ii face cersetori pe oamenii care au muncit 45 de ani pentru tara aia sa plateasca impozite.......iar tu, conform "tiparului", imi spui mie sictir......maaaaaaaaaaaari "intelectuali" sunteti amandoi....pasarica.....
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:11
bre, eu atata zic: nu-i pacat sa se piarda-n efemer atatea frustrari binesimtite, cand zac nefolositi peretii veceurilor publice?... macar acolo ramane lumea-n eternitate, ca cam atata dureaza un ciclu' intre doua bidinele cu var... plus ca te citeste si-un public atent selectionat...
zambil
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:13
nuti_vio
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:27
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:33
eeee...

creca pun de un miting scandalos,

la care haita de coaste marinate, fleici piparate, slaninutze afumate, carnaciori rastiti si mici pricajiti vor milita pentru libertatea de sfaraiala libera si patimasa,
pe gratarul incins suPt stejari scuturati politic.

in aparenta neutralitate, mustarul, ketchup-ul si pasta de paprika vor veghea la bunul mers al adunarii acestor slugi ordinare de moguli flamanzi,
in asteptarea deznodamantului inerent...:D

dupa care haita de contramanifestanti hamesiti si autorizati care suntem, vom proceda la spargerea acestei adunaturi de frustrati la foc mocnit...

vom folosi lozinca "sa mancam bine!"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:36
Si eu as fi mers,dar nu sunt din capitala.Sigur data viitoare am sa fac tot posibilul sa merg.Eu il sustin si ii impartasesc punctul de vedere,sau punctele de vedere.Bag de seama ca unii nici nu au inteles de ce a facut Badea miting.El este contra lui Basescu,nu vede o solutie nici in opozitie(mai degraba in cei de la opozitei),dar a iesit in strada si a strigat LIBERTATE.Libertate de exprimare,JOS CENZURA(intr-un stat DEMOCRATIC nu are ce cauta cenzura).In rest va doresc SA TRAITI BINE!
adelinas62
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:26
Pentru tine limba romana este foarte saraca.Oameni ca tine ma fac sa regret,din cand in cand......dictatura.Poate esti gay,poate esti cretin.....de unde sa stii tu...!?Cert este ca nu dispui de suficienta materie cenusie........ai probabil prea mult din ce ai vrea sa bagi sub pamant.Ma oripilati jigodiilor.....
biliboy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:24
Mi-a luat ceva timp sa citesc toate postarile. Si chiar mi-a placut sa intalnesc o asa mare diversitate de opinii.Imbucurator e faptul ca aici pe Garbo,suntem liberi sa dezbatem sau chiar sa...combatem.Pe Forumul de la "Conquiztador"(,jocul unde mai intru acum foarte rar),am primit interdictie o luna de a scrie ceva ,doar pentru ca intr-o postare am amintit de faptul ca dupa `89 au aparut la toate colturile... tarabe,buticuri,si cafenele.Cica am jignit jucatorii care au deschis pe Forum ..:"Salon de epilat"," si "Taverna..lui peste.
In fond si la urma urmei,cred ca asta e scopul Forumului...Sa-ti poti exprima opiniile ,chiar daca mai scoti cate o "pasarica" pe gura..sau din tastatura.
Ariesh
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:34
Daca oameni care macar scriu cat de cat corect gramatical si, prin urmare, de la care ai anumite pretentii... au o gandire atat de limitata, atunci cred ca dl. M. Badea isi raceste gura de pomana. Cu multa parere de rau trebuie sa spun ca romanii nu mai sunt o natie, sunt doar o populatie fara identitate, fara pic de patriotism (in general). Ba mai mult, a fi patriot, a-ti iubi tara e rusinos acum... daca in licee, universitati, la serviciu se trezesc unii sa spuna ceva despre istorie, traditie, cultura sunt luati in ras ori sunt considerati "freaky", fiind ocoliti de majoritate. Dl. Badea este un om cultivat, face parte din acei oameni care ar face oricand cinste scolii romanesti. Da, are uneori si un limbaj agresiv, dar pe buna dreptate. In lumea politica pe care el o dezbate sunt indivizi josnici, inuman de josnici, iar cand ai de-a face cu astfel de specimene e usturator de penibil sa ai limbaj pretios, "elevat" tot timpul. N-ai cum!!! Indivizii aia sunt atat de perversi, absolut fara scrupule incat e de-a dreptul ridicol si esti luat chiar de pampalau daca ai un limbaj de genul "Este inimaginabil, dna Anastase, sa faceti asemenea greseli, nu este corect. Va rog sa luati atitudine in privinta greselii dv...." bum shaka, o s-o doara-n cot pe nemernica de pretiozitatea limbajului, de finetea exprimarii etc... ar rade de s-ar prapadi impreuna cu colegii si sefii ei!!! E ca si cum atunci cand esti atacat de un hot i-ai zice "Domnule hot, va rog frumos sa nu ma jefuiti! Eu va respect ca om, sunt convins ca sunteti o persoana speciala in fond...".
Daca nu aveti bunul simt sa apreciati oamenii care stiu sa isi orienteze modul de exprimare in functie de situatie si realitatea din jur, atunci ar fi bine macar sa nu criticati. Oricum, e dureros ca exista atita oameni care nu inteleg sau nu vor sa inteleaga adevaratul mesaj, persoane care se cramponeaza de idei si principii ce nu-s au rostul cand e vorba de situatia politica si sociala (actuala, cel putin) a Romaniei... Oameni buni, tara e pe cale sa... nu mai fie! Mai ales, "gratie" celor care se bucura cand chiar si intelectualii se lasa purtati de val.... intr-o lancezeala pur romaneasca...
filizsali
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:37
EH, CUM SPUNEAM MAI SUS DESPRE UNII. CUM SA VORBESTI CU ASTFEL DE OAMENI?! "AH, GRESITI, SUNTETI INTR-O EROARE GRAVA, DOMNULE/DOAMNA! " EY AS! SPUI MACAR: ESTI ATAT DE. .....VARZA!!!
filizsali
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:53
De la: filizsali, la data 2010-11-14 14:37:27Daca oameni care macar scriu cat de cat corect gramatical si, prin urmare, de la care ai anumite pretentii... au o gandire atat de limitata, atunci cred ca dl. M. Badea isi raceste gura de pomana.


De ce crezi ca numai "oamenii cu gandire limitata" sunt impotriva lui Badea Mircea? E chiar atat de greu de inteles ca nimeni nu poate fi pe placul tuturor? Nici macar Dumnezeu nu e pe placul tuturor, daramite un amarat de muritor care, daca maine ar primi o oferta financiara mai buna, incepand din seara asta i-ar injura pe cei cu care aparent imparte azi tabara.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:14
io zic sa urmati sfatul lui zambilu`, nu de alta, dar daca suferiti de constipatie, va vindeca imediat citatele alea de pe pereti...

ioi, mult m-ai veselit, nene..
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:28
De la: Thor_again, la data 2010-11-14 15:14:57
De la: filizsali, la data 2010-11-14 14:37:27Daca oameni care macar scriu cat de cat corect gramatical si, prin urmare, de la care ai anumite pretentii... au o gandire atat de limitata, atunci cred ca dl. M. Badea isi raceste gura de pomana.


De ce crezi ca numai "oamenii cu gandire limitata" sunt impotriva lui Badea Mircea? E chiar atat de greu de inteles ca nimeni nu poate fi pe placul tuturor? Nici macar Dumnezeu nu e pe placul tuturor, daramite un amarat de muritor care, daca maine ar primi o oferta financiara mai buna, incepand din seara asta i-ar injura pe cei cu care aparent imparte azi tabara.



Uite ce e "Thor" nu ti-l baga nimeni pe gat pe Mircea Badea! Schimba canalul! Chiar te rog! Daca tu crezi ca "nebunului" nu i s-au oferit bani te inseli amarnic! I s-au oferit si bani, cand au vazut ca nu merge cu "binisorul" a fost si amenintat......nu e vorba de bani aici.....crezi ca daca tu nu ai curaj sa-ti spui parerile toti sunt la fel ca tine???? Ei bine nu!!!! Si din pacate "nebunul" are dreptate!!! Imi pare rau pentru tara aia ca e minunata....dar poporul ei lasa de dorit....natie de molai, mamaligi si ameobe....am plecat de acolo in speranta ca voi scapa de romanii lasi care stau in patru labe si pupa posteriorul sefilor....am ajuns aici si gasesc acelsi soi de romani.....as pleca pe luna ca sa nu mai vad romani care se umilesc de buna voie si nesiliti de nimeni...asa sa ma ajute Dumnezeu!!!!!!!!!!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:38
marleno, ciocul mai mic, bre fatuco, ca eu nu zisei nimic de rau. Vaz insa ca tie iti prieste doar limbajul gen "hai sictir!"

"Dreptate" avea si ilici cand nu mai putea de dragul tarii si a distrus-o in trei mandate. La fel, tot "dreptate" are si basescu cand "plange" pe la colturi ca "baietii destepti" fura tot, "uitand" sa se uite in oglinda cand vorbeste astfel...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:48
breeee.....poci sa pui si io de un miting???????
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:49
nazirro, cine te opreste? da' ai grija cu ce "eggari" te-ntzolesti
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:51
pen' ce bre nazzi?
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:52
bre,,, e tot aia luciosi....da am mai perdut din sclimpici di la criza.....bre....
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce insemna a fii ateist? 99 De la: Doinita201 24 Octombrie 2010 20:36
Sa aveti o Dumnica placuta si Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti si sa va lumineze mintile 20 De la: anaROBERT 9 Noiembrie 2010 00:29
De ce sunt unii barbati asa burtosi? 37 De la: tymbark 30 Iunie 2010 13:05
Am ranit-o atat de mult.. 28 De la: Popa_Victor_1 6 Ianuarie 2016 23:44
preparate din carne calitate superioara 1 De la: garbo109083 25 Martie 2010 11:05
Setari Cookie-uri