Mitingul lui Badea

veve, ce zici e frumos, admirabil insa, vezi tu? e o hiba.

1. nu asteptam para malaiata. oamenii muncesc si fac ce li se spune . insa, daca astia azi zic sa facem dreapta si maine stanga, ce se alege? praful. apoi vin si spun ca suntem lenesi. vad ca asta ti-ai insusit teoria. de... asta e. ii crezi si repeti ce ti se spune. mai ales ca, e destula lume care face la fel. si lume desteapta, nu ca alde mine.

2. nu suntem noi vinovati ca astia ne conduc aiurea. suntem vinovati ca aceeptam, ca nu gandim, ca le gasim motivatii, ca ne mancam intre noi, in loc sa-i luam de guler

3. votam tot felul de tembeli si apoi gasim motivatii- cum gasesti tu si altii. brava, aveti dreptate. romanul e un lenes, un asteapta poimana si, noroc de unii vizionari - ca voi- ce pricep aceste meandre ale concretului

4. sa traiasca noul regim, vechiul si viitorul. sa dea dumnezeu sa avem tot asa conducatori buni ,peste un popor de lenesi, hoti, pomanagii, gura casca

nu asa, zambilu? ca si tu tot asa descrii poporul ista
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:03
sa-mi insusesc ce?
ca ziare nu cetesc,la antene nu ma uit...
am doi ochi si vad cu ei foarte bine,multumesc...

leafa mica,thorele?
sunt multi care-o duc mult mai prost ca mine...
just so u know - n-am fost mai fericita cand aveam bani de spart pe poshete de fitze..
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:09
tothusico...pe cine sa luam de guler?????chiar n ai inteles????justitia,politica,sint mina in mina,toti.
trist dar adevarat!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:10
si p'orma ce spui tu acolo,la punctu' 2,cam spune tot,nu?

ce dreaq mi-a trebuit mie sa ma bag in discutii d'astea?
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:14
De la: ganea_marilena2003, la data 2010-11-14 17:23:07Sincer??? Nu stiu ce dracu' m-a apucat sa "imi bat gura de pomana" pe aici....ai dreptate THOR!!!! Tara aia, poporul ala isi merita "conducatorul mult iubit"!!!!!!!! Ma bucur ca macar mai sunt si romani fericiti ca sponsorizeaza la posetutele lu' madam udrea....ramaneti voi acolo cu fericirea voastra, eu nu va mai deranjez. PROMIT!



las ca esti la Madam regina, care pe langa ca este miliardara, cere statutlui sa-i plateasca incalzirea palatului Buchimgham, daca esti la inglis, fiecare tara are gunoaiele sale, numai alea in care esti tu acum, poate-s mai spalate si mai vechi( ca ramura nobiliara) dar mersi ca nu mai intri
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:17
De la: preci, la data 2010-11-14 18:14:08si p'orma ce spui tu acolo,la punctu' 2,cam spune tot,nu?

ce dreaq mi-a trebuit mie sa ma bag in discutii d'astea?


chiar asa. puteai sa chatuiesti linistita, gen ce mai faci ,ce ai mai mancat. ce atata bataie de cap?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:21
da tothusico,mata ce propunere ai???????io te ascult!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:24
De la: nazirra, la data 2010-11-14 18:10:32tothusico...pe cine sa luam de guler?????chiar n ai inteles????justitia,politica,sint mina in mina,toti.
trist dar adevarat!!!!!!!


adica, las asa ca tot nu avem ce face. ce, daca astia traiesc din banii nostri si din votul nostru? trebuie sa facem ciocul mic si sa criticam pe badea si alti ciumeti. asta e sportul national. de presedinte, nu trebuie sa ne luam. el e dumnezeu si face ce vrea muschiul lui. conceptie de slugi.da, rai cu altii. chiar caini. trebuie sa aratam si noi ,ca avem personalitate, nu?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:26
De la: nazirra, la data 2010-11-14 18:24:00da tothusico,mata ce propunere ai???????io te ascult!!!!!!!!


n-auzi, bre? sa iei dreaq furca aia din pod si sa iesi cu ea in strada!
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:27
nazira, daca ai fi cetit pe la pagina 3, ai fi aflat. oricum, nu imbratisez ideea ca"ce nu-i scris, in frunte ni-i pus"
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:28
Auzi, nu te bagi tu la candidati? Eu te votez, pe cuvant!
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:28
De la: Thor_again, la data 2010-11-14 18:27:11
De la: nazirra, la data 2010-11-14 18:24:00da tothusico,mata ce propunere ai???????io te ascult!!!!!!!!


n-auzi, bre? sa iei dreaq furca aia din pod si sa iesi cu ea in strada!


s-ar putea, la 20 de ani de la revolutie sa n-avem alta solutie, desi eu m-am saturat sa vad sange curgand de-am pasta
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:30
taticu.....nu me descurc cu furca......ma nchedec si cad!!!!!!
-si tothusico....iesitu in strada nu cred ca i o solutie.....
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:30
imi pare rau daca chat-uiala mea de amuzament ti-a lezat intr-un fel sau altul preaserioasele preocupari,totusico...
as putea,totusi,sa-ti reamintesc de vremile in care faceam alegeri la mishto in acest spatiu virtual?
tot de amuzament erau si alea...sau nu?

orisicum...
opiniile divergente in subiectul "politicienii si ce rahati au mai bashit ei" au ajuns o buba dureroasa la scarpinat pt multi..
drept care,pasnica fiind din fire,n-o sa-l mai abordez..
raman la chat-uiala mea inofensiva,si asta pt ca am destule dureri de cap in real.
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:30
preci, intre timp oamenii s-au mai cunoscut. pretioase sau nu, parerile mele ciudate dar sincere,nu au vizat pupatul in si anume undeva, a nimanui. te-am apreciat cand a fost de apreciat. cand am impresia ca sari calul, spun. asa sunt eu
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:33
si io s de acord cu preci!!!!!
sintem pre coplesiti de griji,tothusico......poate asta i si dorinta lor ,a conducatorilor iubiti.....nu imnu nostru incepe cu desteapta te romane????ce am realizat ca au iesit in strada la revolutie???libertate.....libertate.....ei acu sa vedem ce facem cu ea!
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:35
mei, nu va certati ca pe cei de la putere nu-i doar nici in dos ca noi ne spetim aici, iar badea chiar daca e pus, platit, circar si alte cele, o zice bine
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:35
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 18:35:30mei, nu va certati ca pe cei de la putere nu-i doar nici in dos ca noi ne spetim aici, iar badea chiar daca e pus, platit, circar si alte cele, o zice bine



si o zice degeaba, cine ne conduce, nu ne conduce din tara, Romania postrevolutionara n-a mai fost condusa din tara, de 20 de ani, macar nu va faceti iluzii, trebuie sa disparem ca natie si sa cedam terenul, e mult mai valoros terenul fara noi, nici dragii nostrii conducatori nu fac ce vor ei, fac ce li se spune
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:38
libertate au avut oamenii si n-au stiu ce sa faca cu ea, iar altii si-au batut joc de ea, cred ca am fost liberi doar ca sa putem sa zicem si noi ceva, nu sa ni sa impuna ceva, poate mai credeam ca scapam de cenzura
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:39
normal ca o zice degeaba... si noi tot degeaba zicem, ne luam ciorba de limba si gata
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:41
bre....nenea din Cluj.....da sa ti pup....te ai prins!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:42
eu zic ca altcineva e cu saritul calului..

si mai zic ca daca aveti draci, varsati-i pe cine vi i-a facut, daca sunteti nemultumiti de viata voastra.

e incredibil ce-am putut sa citesc aici !
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:45
De la: nazirra, la data 2010-11-14 18:35:10si io s de acord cu preci!!!!!
sintem pre coplesiti de griji,tothusico......poate asta i si dorinta lor ,a conducatorilor iubiti.....nu imnu nostru incepe cu desteapta te romane????ce am realizat ca au iesit in strada la revolutie???libertate.....libertate.....ei acu sa vedem ce facem cu ea!


naziru, suntem coplesiti de lasitate. grijile, nu explica un mod de a gandi superficial
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:46
fac cinste la toata lumea
va si fredonez ceva daca vreti





mai aveti?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:50
tothusico,nu cred ca i lasitate....e mult mai grav.....nu mai avem nici o speranta....deci pentru ce????sa iesim in strada si sa schimbam ceva???ce ?pe Basescu cu Geoana?pe Basescu cu Iliescu??pe cine cu cine???????e aceiasi Marie.....zic io......cred ca interesele sint altele.....
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:51
io zic sa ma votati pe mine, sunt un canditat independent, plus de asta, am pentru fiecare cateceva, asa, ca sa se simta bine, si nu cu plante "frumos mirositoare" or' cu "iarba"
simplu, o guritza de lapte pentru cine vrea, e bun, are calciu, ztine oleaca di foame si pan' a doua zi nu-ti mai trebe nimic, si donsoarele pot sa tina la dieta, si de ce nu, e bun si pentru veegetarieni

nu mai zic de o racoritoare, de o beutura foarte bunna si fina, apa pentru toata lumea si gratis

sa nu-i uit si pe bolnavi... am ditamai perfuzia, zau ca o s-o duceti bine... "sa traiti... cu mine" e bun asa?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:56
De la: Freya_, la data 2010-11-14 18:45:16eu zic ca altcineva e cu saritul calului..

si mai zic ca daca aveti draci, varsati-i pe cine vi i-a facut, daca sunteti nemultumiti de viata voastra.

e incredibil ce-am putut sa citesc aici !



nazirucoo, eu am stiut din momentul in care nenea Ilici a abolit pedepsa cu moartea, ca s-a dat startul la furat, asa ca...acum ma mir ca mai au ce fura, cam atat
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:56
nu e asa, nazi. schimbam de cate ori astia o iau pe aratura. asta inseamna ca avem in noi putere si coloana vertebrala. daca-i lasam sa-si joace caii, se intampla ce vedem acum
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:00
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 18:56:09io zic sa ma votati pe mine, sunt un canditat independent, plus de asta, am pentru fiecare cateceva, asa, ca sa se simta bine, si nu cu plante "frumos mirositoare" or' cu "iarba"
simplu, o guritza de lapte pentru cine vrea, e bun, are calciu, ztine oleaca di foame si pan' a doua zi nu-ti mai trebe nimic, si donsoarele pot sa tina la dieta, si de ce nu, e bun si pentru veegetarieni

nu mai zic de o racoritoare, de o beutura foarte bunna si fina, apa pentru toata lumea si gratis

sa nu-i uit si pe bolnavi... am ditamai perfuzia, zau ca o s-o duceti bine... "sa traiti... cu mine" e bun asa?



Lauraaaaaa , mamii, ai baut prea mult, iar ai dat iama in vinul de impartasanie, daca traim toti cu tine, stii ce patesti de atata poligamie ???????


o sa ai o conferintza de soacre, nu te vad bine....cre'ca mi-s aburiti ochelarii
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:00
bre ....sti ce ma roade pi mini??????? :di ci in 20 de ani nu l schimba nimeni pe Mugur Isarescu.domnle?is io nebuna ,sau omu ista ii o capacitate?????????//
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
NOTARUL 99 De la: cricat 12 Septembrie 2011 19:30
Vorbe intelepte 452 De la: Rotty 5 Decembrie 2015 10:16
trecut in prezent... 29 De la: Dsoara_T 12 Noiembrie 2012 20:08
Nu-l inteleg,oare ce mai vrea acum? 11 De la: mihaelucutzuzuk 1 August 2011 07:13
Setari Cookie-uri