Mitingul lui Badea

unde da Cricat, creste mare
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:54
Laura, la imputitii aia pupincuristi de LABE1TV nu ma mai uit demult.
am ras canalul din memorie...:D

poate-ar trebui sa-l reintroduc, atunci cand am nevoie de un vomitiv.
asta daca ar disparea anumite topice de pe Garbo...:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:57

daca te/ar auzi fetele mele..... ar rade cu gura pana la urechi .....

dau cum sa nu...... dar cu vorba dulce
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:58
vai de mine, acum cad si eu ce am scris, mi-e foame rau, mi se tot muta cursorul asta si scriu aiurea rau, nu ca n-ar fi asa ,dar acum am o scuza, vroiam sa zic si eu "bunicuta" of, greu cu matematica asta

si o sa ma mai uit la labe1tv cand o sa fiu anorexica

Ge, de ce ziceai ca nu poti sa razi cu gura pana la urechi? parca un motiv sau nu mai tin eu minte :D
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:03
ioi, sper ca intelegeti ce scriu, ma enerveaza ca la laptop mai ating cu maneca unde dai cu degetu sa misti cursorul, si-mi iese tot pe dos
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:05
Hai mey Laura.... oi fi eu mai mare.... dar bunicuta.... in niciun caz
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:09
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 14:03:57vai de mine, acum cad si eu ce am scris, mi-e foame rau, mi se tot muta cursorul asta si scriu aiurea rau, nu ca n-ar fi asa ,dar acum am o scuza, vroiam sa zic si eu "bunicuta" of, greu cu matematica asta

si o sa ma mai uit la labe1tv cand o sa fiu anorexica

Ge, de ce ziceai ca nu poti sa razi cu gura pana la urechi? parca un motiv sau nu mai tin eu minte :D


fiindca daca ma umfla rasul, imi pierd erectia, mey Laura...:P
:))))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:09
nu se poate, lasa-ma sa ma PRAPADESC DE RAS, lol lol lol

data trecuta nu mi-ai zis, acu te-ai dat de gol

nuuuu cri, imi imaginam o bunicuta, nu ca ai fi tu, doamne fereste, pun pariu ca esti o mama tanara
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:11
ei, m-am dat de gol... daca nu voiam, nu ziceam... asta-i adevarul...

vreau sa-l vad si eu pe barbatu' ala super-potent, facand amor in hohote de ras...:)))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:14
daca ar fi toti ca badea si ciutacu situatia noastra ar fi alta,dar asa...'''''',in afara de ei toti se uita si nimeni nu face nimic,felicitari
tiberiosaraiva
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:14
in momentele alea, trebuie sa fii serioss Ge, numai sa nu-ti treaca prin minte ceva s-atunci sa te tziii
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:18
ciutacu..un cretinoid care-si da aere
garbo009711
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:21
vorbe ,vorbe..............pe toate posturile tv....care mai de care isi dau cu parerea si care mai de care spune ca el are dreptate ..! concret nu se vede insa nimic ...vorbe ...vorbe ...!
pischia
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:22
he he he...:))))
adunarea tzatzelor fesenisto-pedeliste, episodul doi.
s-a inchis cantina saracilor si iar le-au trimis pe teren...:D
:)))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:24
pis..ico, incepand de la o inmormantare, botez, nunta, chef, miting-uri, totul se face cu oameni, daca tu vii si spui ca nu s-a rezolvat nimic, stai acasa si nu te duci si tu acolo sa-ti spui pasul, cum draq sa se faca ceva?

las, sa ne uitam la telenovele si sa ascultam manele si suntem cei mai cei
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:26
laura...
pe aia cu "Hai Basescu la Putere/ Scapa tara de lichele..." o mai stii?...:)))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:31
din pacate da, si din pacate tre sa ies iar ca am musafiri, vezi ce faci cu vuvu
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:37
ah, era sa uit, mai era una:

"Sa-l alegem presedinte/ Ca basescu nu ne minte..."...:))))

he he he, ce tzeapa le-a dat... cum naiba sa recunoasca acuma?

le-a umflat neuronu' la maxim cu "pixelu' albastru" (era sa zic stele verzi:D), de la viteza pumnului in fatza unui biet copil...

no, ashea le trebe.:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:39
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 14:37:48din pacate da, si din pacate tre sa ies iar ca am musafiri, vezi ce faci cu vuvu


Laura, du-te linistita, ca ies si eu sa rad la soare... poate-l mai retzin niste zile...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:40
wow , wow , wow cati comunisti la un loc.....
inca un subiect la fel ... ii adunam si vedem pe urma ce facem cu ei...
marcsi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:18
merita tot respectul pentru faptul ca lupta pentru libertatea de exprimare! ca uneori mai are si derapaje de limbaj si frustrari d eordin personale, asta e ! Nu e om perfect dar una peste alta cred ca ii putem acordsa mai multe bile albe decit negre!
rupt_de_realitate
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:24
in tara asta incepem sa ne simtim tot mai mul asemeni lui Don Quijote in lupta lui cu morile de vant!!
cu totii vedem abuzurile,hotia,marsavia lipitorilor de la putere dar nu se intampla nimic! aparatele de stat care ar trebui sa deserveasca justitia ii apara si ii protejeaza, parca am fi sortiti pieirii! ei tot mai pe fata fac totul ne sfideaza parca cu fiecare hotie noua pusa pe tapet si tot privesc sai asteapta sa vada cat mai razistam!
dar noi rezistam ca "romanul e un dobitoc ce nu-si supara stapanul!"
garbo104172
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:26
mai fratilor pentru cati bani ia badea va sta sin limba pentru voiculescu ,bv voua cal sustineti dar si voi daca vise da bani veti rage precum boii ,HALAAL. EFECTUL DE TURMA
ylav
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:51
De la: ylav, la data 2010-11-13 15:51:11mai fratilor pentru cati bani ia badea va sta sin limba pentru voiculescu ,bv voua cal sustineti dar si voi daca vise da bani veti rage precum boii ,HALAAL. EFECTUL DE TURMA




Cum am spus si acum cateva pagini..... LASII CARE SE ASCUND AICI LA UMBRA ANONIMATULUI SA SE ABTINA!!!!!! TIE PERSONAL ITI SPUN SI ......O SA-TI ACCEPT PAREREA CAND VEI SCRIE CORECT!!!!!!!! Pana atunci iti spun ca la usa cocinei mele.....ca poate mama ta a facut parte din turma daca nu a reusit sa te invete cum se scrie "cal sustineti" sau "ca-l sustineti"!!! Iar problema banilor pe care ii castiga Badea....Badea aduce bani grei companiei in care lucreaza, de acolo isi primeste salariul....nu ca aia platiti de presedentie.....
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:03
De la: ra, la data 2010-11-13 09:39:41Sunt de acord cu respectarea dreptului la exprimare.
Si daca ne exprimam opiniile folosind un limbaj cat mai placut putem transmite celorlalti ideile dar si respectul nostru pentru parerile lor chiar daca ele nu sunt identice cu ale noastre si de cele mai multe ori sunt chiar opuse.
Pana cand noi, romanii, nu vom invata sa ascultam si sa ne exprimam cu respect chiar daca aceste lucruri uneori sunt extrem de greu de realizat si poate cer eforturi mari nu vom ajunge nicaieri si in nici un caz nu ne vom situa la inaltimea inaintasilor care au reusit in conditii destul de vitrege sa realizeze unirea si apoi statul roman modern.
Acel stat roman modern devenit legenda in care leul era o moneda europeana puternica si care i-a generat pe Titulescu , personalitate marcanta a Ligii Natiunilor si inca multe alte valori universale.
Sa jignesti, sa injuri, sa te exprimi ca la usa cortului este lesne.
Este mai greu sa te exprimi respectuos, sa plantezi un pom, sa cresti un copil si mai ales sa pretinzi respectul semenilor tratandu-i tu inainte si neconditionat cu respect.
Exista valori si principii morale pe care toate filozofiile si religiile lumii, mari sau mici, mai mult sau mai putin cunoscute, cu milioane sau numai zeci de sustinatori le au la baza, dar ,pe care din nefericire , multi dintre noi le considera simple idei asternute asternute pe hartii ingalbenite de timp ,care chipurile nu ar mai fi actuale si nu ar mai fi in concordanta cu globalizarea si cu alte teorii si modalitati "moderne" de manipulare a marelui vulg la nivel mondial.
Si in timp ce unii injura, mint sau fura ,altii mor de foame in state care au in frunte oameni cu credinta in Dumnezeu Atotputernicul.
De moare un lider spiritual, ucis poate si de rautatea si indiferenta semenilor sau liderilor politici vremelnici ca toate si ei in aceasta lume efemera, nu mai ai loc de conducatori sau semeni fatarnici in biserici, sinagogi ,temple sau moschei.
Liniste si dovada de respect nu mai exista nici macar pe ultimul drum.
Si atunci vine fireasca intrebare : Quo vadis domine ?
garbo001084
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:12
De la: garbo097574, la data 2010-11-13 07:57:36De cand acest site a devenit tribuna electorala? Tara asta vad ca se conduce de la televizor, acum vad ca se vrea condusa si prin intermediul internetului! Hmmm....inca nu v-am auzit nici pe unul sa indemnatzi la munca. Asa ca...dragilor, la munca cu voi si apoi om mai vedea!



da'ce ma tu esti vreun poponar de patron ???ia du-te si munceste tu, hapciupaliticule, si taci, noi aici facem ce vrem
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:00
cu inserimavilete tale opini nu mweiti mai mult decat un umil IGNOR
ovidiuar
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:09
tataye...ha??...:)))

ce-ai consumat? :D
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:23
ce faceti mai aici?!

am si eu o intrebare....cine-i badea?? mircea badea de la antena 1?
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:27
( ylav) yshvan draga, permite-mi sa-ti zic asa, nu e vorba de nici un efect de turma, nu e vorba ca e platit si rage ca un bou la masa aia, si la celelalte posturi de televiziune sunt platiti moderatorii si nu se spune in fata tot ce trebuie, se cenzureaza, cand sunt invitati politicieni in emisiuni li se pregatesc intrebarile dinainte sau vin ei cu intrebarile, nu mai urina (ca sa nu zic altfel) contra vantului tu si ceilalti care-l injurati pe badea, va stropiti rau de tot

nu e vorba de cine e platit sa faca si sa zica ceva, e vorba ca oamenii au fost acolo si au protestat, si nu numai impotriva CNA-ului, ci si impotriva imbecililor si tiganilor care ne conduc

crezi ca mircea badea e cea mai mare problema din tara noastra?

tu crezi ca daca ai fi platit nu tot asa ai face, si nu neaparat ca esti platit de mogulu ixulescu, conteaza ce spui, sa spui adevarul, lumea s-a saturat sa fie intoxicata cu aberatii si minciuni...

normal ca e o raca intre ei, in orice e o politica sa stii, pana si la o firma banala, totul e o politica
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:31

Recomandari

Setari Cookie-uri