Mitingul lui Badea

Ge, ce sa-ti spun... dai coate, da-i un bip, trage-l de urechi, e cumsecade, doua ore dimineata la protv ne uitam, pacat ca nu are o emisiune ceva, sa-l vad mai mult ca spune ceva
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:07
de data asta chiar ca plec ca asa nu mai termin niciodata
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:11
Buna ziua,

Laura, Iti vorbesc si din postura de sef. Sunt si sefi care asculta ce spun angajatii, chiar au timpul lor la replica. Unora, cand le dai o mana, ti se urca la gat.

Badea, nu imi place ca om..... imi place ca spune de multe ori lucrurile pe nume.

cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:14
De la: vuvuzela, la data 2010-11-13 12:01:04Marilena,libertatea de expresie este un drept castigat care nu ti se poate lua.salariul insa nu deriva din acest drept.salariul exista de mult, este doar un venit din care traiesti,pt ca muncesti si esti remunerat .dreptul la care faci referire si anume cu taierea salariilor ,etc,te poti lupta pt el in functie de modul in care stii sa iti negociezi salariul la angajare.contractul incheiat intre tine si angajator,stampilat si parafat de ambele parti si cu clauze bine gandite da catre tine angajat si de catre angajator,nu lasate la indemana hotilor din sindicate(sa negocieze).in baza acestui contract ai dreptul daca nu se respecta ,sa mergi in instanta sa si castigi si sa ceri si daune interese.dar in Romania nimeni nu a facut acest demers.insa cineva trebuie sa faca si acest lucru. dar toti s-au lasat pe mana sindicatelor care au cazut la pace cu clasa politica.




:)))))))))):)))))))))))))))....vuvuzela ma judec cu un angajator de 3 ani......am castigat un proces cu el si mai am unul pe rol ......nu las buzunarul meu la indemana nimanui!!!!!!!!!! Vorbim aici de taierea salariilor doctorilor si profesorilor.....care nu pot introduce in contractele lor clauze de genul "guvernul de rahat al romaniei nu are dreptul sa imi taie salariul negociat in momentul angajarii si tot guvernul de rahat trebuie sa respecte legislatia in vigoare privind sporurile pentru orele suplimentare, orele muncite in ture de noapte, orele muncite sambata , duminica si sarbatorile legale"!!!!!!!!!!! Ai macar idee cate dosare de acest fel sunt pe rol??????????? Zeci de mii!!!!!!! Instantele sunt coplesite!!!!!!!!!! Un singur complet de judecata are cam 80 de infatisari pe zi....iti spun asta din experienta proprie!!!!!!!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:14
Hello, cri...
da'il cunosti pe badea ca om? eu nu-l cunosc...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:17
Pana de curand l-am privit cu suspiciune pe Mircea Badea....;mi-e clar ca greseam; este genul de persoana care are curajul si inteligenta de a gandi si actiona liber,care a inteles corect democratia.....parca ar fi fost crescut si educat in occident...;bravo lui! sper ca mai devreme sau mai tarziu vom lua toti atitudine, vom refuza sa mai fim umiliti!
lia_nica
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:19
s-o fi terminat invazia de tzatze fesenisto-pedeliste?...
unde-au disparut brusc, oare?
la sedintza cumva?:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:21
Nu Ge... nu il cunosc personal..... dar are niste pareri misogine .....
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:23
numai aparent, cri.
misoginia este ostilitatea fatza de femei.
daca-l asculti mai des, vei deosebi doar misto-uri la adresa lui Udrea,a lui Anastase si a unor proaste cu care mai polemizeaza.
dar nu neaparat ca sunt femei.
asa s-au nimerit ele, sa si fie.:P
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:26
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 12:21:42s-o fi terminat invazia de tzatze fesenisto-pedeliste?...
unde-au disparut brusc, oare?
la sedintza cumva?:D
:))))





au terminat "argumentele"......au vazut ca oamenii de pe aici nu inghit "rahatul" pe care il propovaduiesc ei/ele......sa le ramana in gat "rahatul".....din partea mea sa se ducaaaaaaaaa si sa nu se mai intoarca niciodata.....pa si pusi.....
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:28
iti garantez ca un barbat care dispretuieste femeile vorbeste cu totul altfel...:)
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:28
Marilena,apropo de dosare ,banuiesc cate procese sunt pe rol.si la stat poti negocia,daca te bazezi pe tine.clasa politica isi negociaza singura veniturile.stiu unii care au iesit la pensie din politica.si ei au contracte incheiate de retribuire,insa stiu sa isi negocieze la sange veniturile,drepturile,deplasarile...etc plus ca unii dintre ei fac afaceri cu firmele lor si cu statul,intrand in conflict de interese.exista contracte oneroase ale altor politicieni,dar cine ii judeca?toti mananca din acelasi cazan si se cearta 'pe sticla",in fata fraierilor,tragand de ciolan.a mai ramas zgarciul.sa vedem de ce o sa mai traga?
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:34
sa traga pe nas, sau in vena, vuvuleana?:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:38
nu numai ministerele. toate institutiile de stat sunt pline de panarame si de neamuri...:D
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:46
Domnule Badea
Eu sunt un cetatean oarecare , cu totul neangajat politic , si fara nici o aspiratie in acest domeniu.
Deasemenea ; in lupta aceasta cu cutitele in mana la vedere , care ne tine vie in memorie frumoasa traditie a senatului Roman (antic) , ( dar la o scara de Tom si Gery , desigur) , nimic nu ma atrage catre opozitia al carei sustinator sunteti.
Acolo se gasesc tot atatea jigodii , dar exact tot atatea cate si in PDL.
Astfel incat miza politica mie mi se pare derizorie.
Asta cu atat mai mult cu cat existenta statala in care se joaca aceasta miza devine secunda cu secunda mai subreda si mai problematica.
Dupa cum stim cu totii din rezultatele primului razboi mondial , Romania este singura care mai exista in momentul acesta (baba Cehia a vrut sa taverseze strada , iar baba Yogoslavia nu a vrut , dar tot a traversat-o vrand nevrand) si ambele sunt in acest moment niste cadavre in cimitirul istoriei.
Ca om de media , cred ca va aduceti si dvs. aminte de un serial , sau cam asa ceva , difuzat pe National Geografic ? , sau pe Discovery ? , in sfarsit nu conteaza , se intitula Moartea unei natiuni si se difuza la inceputul razboiului din Yugosalavia, cu mult inainte ca tara sa se pulverizeze.
In acest moment pe Romania o mai tine atarnata de un fir de par numai interesul conjunctural american pt. orientul mijlociu , interes care este in mod evident si explicit in scadere.
Si chiar luand in serios pe termen scurt acest interes , cred ca este o evidenta si pt. scolarii de clasa a 3a primara ; ca odata ce acest interes va fi rezolvat (cu castig de o parte , sau de cealalta ) , indiferent de rezolvare , a doua zi Romania isi pierde orice relevanta geopolitica , si numai cretinii (pe care dvs. ii pomeniti asa de des in emisiuni) s-ar mai putea baza din acel moment pe apartenenta la NATO.
Bref ; (ca nu e locul de analize geopolitice detaliate) cred ca e foarte clar pt. orice om cat de cat sanatos la cap , ca existenta acestei entitati statale e o problema a viitorilor cativa ani ( nu zeci de ani)
Personal ma indoiesc foarte tare ca anul 2050 va mai prinde Romania ca entitate , si ca nu vom avea o Moldova Mare , o Republica Transilvania si o Valahie cat Yugoslavia actuala .
Deasemenea nu stiu nici daca chestia asta va fi ceva mai catastrofal decat situatia actula ?
Nu cred ca acum Romania o duce mai bine decat Croatia , si nici nu cred ca e mai bine sa spui la Paris ca vii din Romania , decat va fi ca sa spuii ca vii din Republica Moldova Mare ?
Oricum in 2050 eu voi fi mort , iar dvs. veti fi f.f batran , astfel incat nu stiu ce relevanta va mai avea acest lucru pt. noi.
In orice caz , o privire cat de cat realista si scurta asupra acestor perspective , arunca lupta politica la care participati intr-o lumina de ridicol si derizoriu maxim.
In consecinta , cred ca intelegeti de ce demersul dvs. pe bloguri nu are impactul pe care il asteptati.
Asta nu insemna ca simpatia mea (si probabil si a altor cativa ) nu se indreapta spre dvs.
Personal mi-ar face o mare placere sa va am prieten si sa purtam acesta comversatie de 2 bani la o bere , dar cred ca acesta ar putea fi maximul impact social la care va puteti astepta.
Aceasta nu insemna ca opozitia dvs. este lipsita de interes , DAR : la romanii moderni ( ca si la cei antici) principiul de baza este ; vae victis
Daca asteptati un impact cat de cat oarecare , trebuie sa castigati meciul , sau macar sa dati impresia publicului din tribune ca sunteti pe cale sa-l castigati , si in orice caz sa ne descrieti cum le veti lua gatul invinsilor cand noi vom arata cu degetul mare in jos.
Cred ca nu trebuie sa va explic eu ce important este gustul sangelui in gura (mai ales in gura spectatorului) .Cine nu are killig spirit nu se face gladiator.
Ca o sipla sugestie de marketing ; cred ca simpla si prea lunga explicitare a unor principii pe care le aparati nu mai are nici o valoare electorala.
Noi publicul din tribune frematam sa ne descrieti cum ii veti trage pe roata in piata publica pe cei care dvs. ziceti ca au incalcat aceste principii.
Imaginatia viitorilor stropil de sange care ii vor inprosca pe cei care vor prinde loc in apropierea esafodului este singurul indemn launtric care ii vor face sa va voteze , pt. ca : de obtinut ceva ; oricum sunt siguri toti ca nu vor obtine nimic nici de la puterea viitoare , asa cum nu obtin nici de la cea prezenta .
Cu stima si cu urarea de a face in continuare emisiuni bune.
Un spectator
d061
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:13
imi poate citi si mie cineva?...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:18
Ge..am zis pareri misogine ..... ii plac femeile lucrate ..... ca cea de la Realitatea cu care este (sau era, nu mai stiu). No.. poate este el mai perfectionist , nu stiu.

Promit sa/mi fac timp sa il ascult mai mult. :P, :P
Eu ma uit putin la tv, si am aflat de protestul lui abia azi.

cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:27
Cri ....asa e .ai dreptate ......e un pic misogin , dar zic ....atat cat suntem noi feministe
parerea mea ...............
jeanette40
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:31
nu poate nimnei, crede-ma

cri sa nu te superi, am dat doar un exemplu si nu am zis ca toti la fel, nu am generalizat, am avut parte si de sefi buni si barbati fiind, care au fost de omenie rara, am spus asta la ce am discutat nicidecum ca sefii ar fii intr-un fel sau altul

cat despre badea cu parerile lui misogine, ma-ndoiesc ca ar fi asa, cum ar putea sa fie altfel si sa aiba o alta parere cand pe noi ne conduc si tutele, si cand in ziare apar pitipoance si buzate si alea alea, eu de ele am vazut ca facea MISTO, nu a fost misogin, si unele chiar isi merita comentariul pe care-l face badea, fii linistita, cu iubita lui carmen nu se comporta asa

misogin poti sa spui ca a fost base traian, cand a facut-o pe reportera aia tiganca si pasarica si mais tiu eu cum le-a mai numit

in concluzie badea e the best
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:31
fetelor, eu apreciez parerile voastre, dar nu sunt de acord.
un misogin adevarat nu ar putea trai cu o femeie.
or, din moment ce el are o relatie de durata cu "Manechina", ma indoiesc la modul absolut ca ar fi misogin.
are treaba intr-adevar cu tupeul si prostia unor politiciene si jurnaliste, dar la fel de bine are treaba si mai multa cu reprezentanti-masculi din aceste domenii....
la cat injura el la "ciumpalaci" si la "giboni", n-as spune nici macar ca e "misandru"...:P

in fine, poate ca voi percepeti altfel, iar eu nu-mi dau seama...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:37
completare:

sunt de parere ca o femeie ca si Carmen Bruma nu i-ar putea inghitzi badarania orientata predilect la adresa sexului frumos, daca ea ar exista.
l-ar face arsice...:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:40
Carmen Bruma, asa este, Laura.
Eu nu l/am mai ascultat de mult timp pe Badea. este parerea pe care o aveam despre el. Este adevarat ca nu ma dau in vant dupa limbajul lui dar esenta este buna.

Nici eu nu ma refer la toti angajatii, Laura.
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:43
pe mine ma distreaza badea la greu, nu m-ar distra nici cel mai mare bufon,ilar, de pe lumea asta, cand ii mai auzi si pe cei din spatele camereleor, e jale frate
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:43
De la: cricat, la data 2010-11-13 13:43:00Carmen Bruma, asa este, Laura.
Eu nu l/am mai ascultat de mult timp pe Badea. este parerea pe care o aveam despre el. Este adevarat ca nu ma dau in vant dupa limbajul lui dar esenta este buna.

Nici eu nu ma refer la toti angajatorii, Laura.


pacat, cri... in ultimele luni, am ras la emisiunile lui de m-a durut burta...:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:44
laura, mie imi place faptul ca Gadea si invitatii raman in studiou si se umfla de ras cu cameramanii, in timp ce vorbeste asta...:)))

sau cand vorbeste Badea ce vorbeste si cere la un moment dat parerea lui Gadea sau lui Vali Stan, ramasi in platou...:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:47
cri, sa fiu eu sefa, as pune biciu pe ei, sunt unii atat de lingusitori, atat de pupincuristi si ei, oooo doamne

pe badea, cum zis si Ge, trebuie sa stai sa-l urmaresti sa vezi ca nu e deloc asa cum spun unii, imi place cand vad ca se agita, cand bate din palme parca ar fi o foca, mai si un ras de te apuca si pe tine rasul

tin minte ca ma uitam candva la Nasu, si nu stiu de ce, zau ca nu stiu, prea multe gaze cred
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:48
o sa/mi fac timp... Ge... sa/l vad mai des.
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:48
asta imi place si mie Ge, saptamana trecuta, parca, l-a sunat pe nu stiu care in direct, pe Gadea?
cand ii auzi cum rad si cu greu se abtin, te bufneste si pe tine rasul, bine, ai si de ce, e o figura mare
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:51
Laura, niciun bici nu face cat o vorba spusa atunci cand trebuie.
cricat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:51
de ce cri, incercam sa-mi imaginez o bunicate care-si trage angajatii de urechi, fii serioasa, da acolo fara mila
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai exista oare in ziua de azi oameni care sunt normali la cap...Si care ar trebui sa aiba calitatile unui om? 2 De la: luptatoareacurajoasa 6 Iulie 2010 11:25
Nu ii inteleg familia 16 De la: ella4u_2004 26 Septembrie 2013 21:38
....Indiferenta!! 11 De la: blondina_X 2 Iunie 2012 23:49
Am adaugat o noua rubrica in blogul nostru de astrologie 2 De la: AGAPI_MOU 1 Septembrie 2009 22:09
relatii 5 De la: annie37 27 Martie 2014 18:09
Setari Cookie-uri