Despre actul sexual

Este normal ca, intr-un cuplu, actul sexual sa se petreaca o data pe saptamana, de doua ori pe luna sau chiar o data pe luna ...asta in situatia in care locuiesc impreuna...????
Cred ca o problema este undeva.....
Sa va aud si pe voi dragii mei...
madita
Postat pe 8 Noiembrie 2010 10:49
madita, eu zic ca e normal sa se petreaca oricand...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 10:53
De la: madita, la data 2010-11-08 10:49:25Este normal ca, intr-un cuplu, actul sexual sa se petreaca o data pe saptamana, de doua ori pe luna sau chiar o data pe luna ...asta in situatia in care locuiesc impreuna...????
Cred ca o problema este undeva.....
Sa va aud si pe voi dragii mei...
maaaai nu exista reteta fiecare face atunci cand simte atras de partener ....si se poate si de doua ori pe zi
floare_cu_colti
Postat pe 8 Noiembrie 2010 11:05
dragelor intr-un cuplu este normal sa faceti dragoste ori de cate ori vreti voi atat timp cat exista comunicare si intelegere si sunteti de acord unul cu celalalt
nu va mai sfiiti si fiti deschise in cea ce priveste sexul
nu este nimic mai frumos sa fiti iubite, adorate de partenerii vostri
si mai ales daca locuiti singuri nu vad care ar fi motivul sa nu faceti dragoste de cate ori aveti chef
Lady_0N_Fire
Postat pe 8 Noiembrie 2010 11:13
Madita....
din ce stiu eu, normal ar fi de doua sau trei ori pe saptamana la un cuplu cu vechime.
Sau cum se lauda Floris...... si de doua ori pe zi........... Eu una m-as plictisi asa de des..... nu ar mai avea valoare.

Sunt cupluri care nu au raporturi sexuale din anumite motive : nasterea, probleme fizice sau psihice.
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 13:37
floare de colt sunt de acord cu u ...de cate ori se simte atras...si daca "se simte atras" o data pe luna...... ...zici ca i bn?
madita
Postat pe 8 Noiembrie 2010 14:16
De la: madita, la data 2010-11-08 14:16:45floare de colt sunt de acord cu u ...de cate ori se simte atras...si daca "se simte atras" o data pe luna...... ...zici ca i bn?
maaai ce sa zic poate are problema de erectie sau .....ar putea fi multe cauze sa mearga la medic sa stati de vorba de ce anume se intampla asa de rar.COMUNICATI si inpartasitiva sentimentele si va veni de la sine sa nu fie o disfunctionalitate sau lipsa increderii in sine.
floare_cu_colti
Postat pe 8 Noiembrie 2010 14:29
stii ce am constatat io?
ca,in realitate, se vorbeste despre el mai mult decat se face...
ce e pt unii "agreabil de rar",poate fi pt altii "exasperant de des"...

nah,ca apucai sa modific...
preci
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:02
De la: floare_cu_colti, la data 2010-11-08 14:29:13maaai ce sa zic poate are problema de erectie sau .....ar putea fi multe cauze sa mearga la medic sa stati de vorba de ce anume se intampla asa de rar.COMUNICATI si inpartasitiva sentimentele si va veni de la sine sa nu fie o disfunctionalitate sau lipsa increderii in sine.


Ba e mai simplu: decat "sa mearga la medic", mai bine sa mearga la altul/ alta. In general cam asta e problema reala, cel putin unul din cuplu se cam satura...
Thor_again
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:08
esti gata sa juri pe biblia in piele de capra, thorule?
esme
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:18
depinde de inprejurari , de cat de mult se iubesc.
narcysa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Menage a trois 14 De la: jeanette40 28 Decembrie 2010 17:14
Aveti incredere in oameni...asha in general?? 43 De la: garbo055472 29 Decembrie 2012 17:03
SI TU POTI AJUTA!!!!! 22 De la: yanyacharberet 10 Noiembrie 2009 21:06
Midnight Club 27 De la: b727ana 17 Iulie 2012 17:43
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
Setari Cookie-uri