zone erogene in functie de zodie

bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:53
pe sagetatori nu/i baga nimeni in seama.....de ce nu zici vuvu si de zonele erogene ale sagetatorilor? .............in revista aia nu zice si de sagetatori?
garbo077606
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:00
Ce insistenta esti 606!
Se vede ca esti sagetator.
Nu mai insista. Du-te unde te-a trimis ( citeste pe undeva mai sus)...
Am gasit: sursa zodiacului www.eva.ro
Mai treci si tu pe la tanti Eva...poate iti ghiceste si in cafea...e duminica..
(un mic secret: nu mai e astrolog, e SRI-sta)

dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:25
De la: garbo077606, la data 2010-11-14 16:00:57pe sagetatori nu/i baga nimeni in seama.....de ce nu zici vuvu si de zonele erogene ale sagetatorilor? .............in revista aia nu zice si de sagetatori?



ia pune mana si pipaie-te si nu te mai lua dupa toate prostiile, sau tu crezi ca daca-ti zice ca zona ta e sub limba si tu nu stii, maine-l pui sa te scarpine sub limba ??? sau il pui in seara asta ???
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:31
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:28:57sa mor daca pot sa te inteleg de ce te chinui mereu sa deschizi topicuri care-s varza din start.

gata, acu chiar ma duc sa dorm, ca-s mult mai castigat.:P
:)))



CU SAGETATORII CE AI AVUT < ISTETULE??!
MOVICA
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:43
vuvuzela..permite-mi sa te contrazic in privinta la ceea ce ai spus despre gemeni.poate nu in cazul tuturora dar cred k femeile (gemeni)nu adora sa le fie sarutate mainiile ca sa simta placere sau sa fie in extaz..mai de graba ni se potriveste descrierea de la femeile berbec..eu am patit-o pe pielea mea..deci nush ce sa zic dar eu cred k nu este corecta descrierea facuta la gemeni:p fara suparare :* si sunt gemeni:D
loxy_loxy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:38
Multa minte iti trebuie sa iei de bune prostiile astea.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:40
de aceea sunt si eu suparata pe vuvu, ca nu a zis la sagetator... sa-i zic si io lu' omu' asta al meu pe unde sa ma pipaie si ce sa-mi faca
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:44
Sgettor: coapsele


Zona inferioar a coapselor, srutat sau atins cu mna, este o tehnic sigur prin care l incii. i place s i stimulezi zona din jurul celei genitale, pentru c se simte tachinat.


Sursa: Zone erogene n funcie de zodie : Astro Fun : Unica

Na. Ca si eu ma descurc cu gogule nu numai vuvu.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:46
eii, pacat ca nu e sotu acasa, of doaro,
la naiba
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:47
De la: garbo077606, la data 2010-11-14 16:00:57pe sagetatori nu/i baga nimeni in seama.....de ce nu zici vuvu si de zonele erogene ale sagetatorilor? .............in revista aia nu zice si de sagetatori?




am sarit zodia sagetator,imi cer scuze.o voi cauta.
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:06
n-o mai cauta, am primit deja raspunsul
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:09
Nu vede mai ca ea nu ma citeste pe mine.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:26
DE CE NU ESTE SI SAGETATOR????????
corina_ciochina
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:36
Acum pune-ti ochelarii si mai uita-te odata.
Doara
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:37
De la: loxy_loxy, la data 2010-11-14 17:38:47vuvuzela..permite-mi sa te contrazic in privinta la ceea ce ai spus despre gemeni.poate nu in cazul tuturora dar cred k femeile (gemeni)nu adora sa le fie sarutate mainiile ca sa simta placere sau sa fie in extaz..mai de graba ni se potriveste descrierea de la femeile berbec..eu am patit-o pe pielea mea..deci nush ce sa zic dar eu cred k nu este corecta descrierea facuta la gemeni:p fara suparare :* si sunt gemeni:D




eu doar am preluat din informatiile care mi se trimit.nu am nici un aport la intocmirea lor.mie mi se par interesante si unele informatii chiar se potrivesc.depinde si de datele personalizate.aceste informatii sunt comune.eu cunoscandu-mi zodiacul,am facut niste transformari personalizate.sunt zodia pesti.partea cu apa ,dusul,sensibilitatea,etc se potrivesc decadei mele din horoscop.sunt primul decada.
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:42
ioai tu cristina, cand ai fost la cumparaturi, ochelari nu ti-ai luat
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:42
un mare semn de intrebare ?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:42
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 17:44:15de aceea sunt si eu suparata pe vuvu, ca nu a zis la sagetator... sa-i zic si io lu' omu' asta al meu pe unde sa ma pipaie si ce sa-mi faca[/quote



voi cauta si sagetator.scz
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:44
De la: garbo172260, la data 2010-11-14 16:43:19
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:28:57sa mor daca pot sa te inteleg de ce te chinui mereu sa deschizi topicuri care-s varza din start.

gata, acu chiar ma duc sa dorm, ca-s mult mai castigat.:P
:)))



CU SAGETATORII CE AI AVUT < ISTETULE??!


he he he...:))
am avut eu ceva cu sagetatorii, sau cu vreo alta zodie?...
vezi ca bati campii...

PS: bun, daca in mintea ta, crezi ca am avut eu ceva cu sagetatorii, atunci iti raspund asa:

am avut ce am avut eu chef!... e bine?:P

iar daca am vrut, m-am si insurat cu o sagetatoare, pe care n-as schimba-o pentru nimeni din lume.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:45
alexandro, de ce ai schimbat "decan" cu "decada" ? decan e si pentru semn zodiacal, iar cand am spus ca berbecii au facut facultate, am facut-o doar pentru ca ai zis "decan" dar de ce sa te agiti tu sa intelegi ce trebuie, esti orgolioasa si de ce sa lasi de la tine ca sa dai dreptate altora, cand poti sa te crezi zeu pe pamant
ESTE?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:45
atat vroiam "s-aud" Ge
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:47
De la: dor72, la data 2010-11-14 13:54:55

unde ti-e neuronu?
n-are legatura cu zodiile
nici cu zonele erogene
je m'en fiche, moi aussi de zonele erogene ale vuvuzelei.


dor, am renuntat la neuron.
il folosesc ca si atza, cu care am legat urechile ca sa nu mi le pierd...:D

decat sa-l am degeaba si sa umplu topicuri cu prostii pretins "intelectuale" si "cerebrale", mai bine cu prostii de prostii...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:49
sursa eva.ro-----SAGETATOR

"Sagetator - horoscop erotic
22 noiembrie - 21 decembrie

Femeia sagetator:
Ea este un "Don Juan" al zodiilor. In alegerea amantilor ei este marinimoasa. Fara griji, ea trece de la o aventura sexuala la alta, deoarece totul la ea ramane pe baza de prietenie. Nu este in stare de o legatura mai adanca. Se joaca cu dragostea. Fiecare partener este un jeton pe care il arunca pe o ruleta acolo unde crede ea ca se afla numarul norocos. Cand o iubire nu reusaste, gandeste filozofic: de ce sa plang dupa o iubire pierduta? in curand va veni alta. Este vanitoasa, iar cand atinge varsta mijlocie este posibil sa ajunga la chirurgie estetica.

Femeia aceasta vrea sa se conserve si sa se amuze. Nu poate suporta plictiseala. Este directa, sincera, buna la suflet si marinimoasa. Iubeste libertatea si trebuie sa aiba posibilitatea de a calatori. Are nevoie de variatiuni si stimulare. Chiar daca este fericita, nu poate fi singura, are nevoie de martori care sa-i vada fericirea. Se leaga de un partener sexual promitator dar mai mult o intereseaza un schimb de idei si o aventura romantica. De multe ori un barbat nu stie ce vrea caci este greu de decis: face un avans sexual sau cauta un prieten.

Intrebarea: "Putem sa ramanem doar prieteni?" a fost precis pusa pentru prima oara de o sagetatoare. nimic nu raceste mai mult ca o astfel de intrebare. Pare a nu-si gasi locul niciodata.

Locuinta ei arata de parca s-ar muta. Un lucru care nu o mai intereseaza il schimba si la fel face si cu amantii. Exista atatea de facut... de ce sa te plictisesti? Este o partenera ideala pentru o convietuire din care in orice moment iti poti da demisia. Este o buna ascultatoare, si barbatului caruia ii place sportul si aventura, o buna camarada. Inainte de a cauta o asemenea femeie trebuie sa te gandesti ca ea este neschimbata, o jucarie careia ii place sa surprinda. Se face ca stie totul dar de obicei nu stie despre anumite lucruri nici macar cat sa poata conversa. Sinceritatea ei in unele lucruri sentimentale ii zapaceste pe barbatii pe care i-a avut, iar daca un amant o dezamageste i-o spune direct. Firea ei nerabdatoare, impulsiva, ii face chiar ei greutati. I-ar merge mult mai bine daca si-ar intelege partile slabe si cele puternice.

Se avanta fara sa se asigure si niciodata nu va asculta de sfatul nimanui. Daca iubeste totusi un barbat, devine dependenta, iar daca acesta o paraseste se prabuseste. Un barbat o poate cuceri fara probleme si astfel ea va deveni victima unor barbati fara scrupule, iar pe barbatul adevarat il pierde. Necoapta, nesigura, usuratica si instabila este greu de inteles si imposibil de dominat.

Viata sexuala a femeii sagetator:
Locul desfasurarii pentru actul sexual este natura libera. Nu poate fi nimic mai frumos pentru ea decat a face dragoste in cort, in rulota sau la strand. Probabil de aceea gasim atatea femei sagetator la nudism. Savureaza actul sexual dar nu-i plac uverturile lungi. Interesul principal la ea este terminarea. Nu are nimic impotriva unei excitatii uverturice dar vrea sa inceapa reprezentatia principala cat mai repede. Poate ajunge la orgasm de mai multe ori, dar superficial. Unii barbati o gasesc fara tact in pat si este adearat ca uneori pot deveni foarte dure cu amantii.

Daca nu primeste ceea ce vrea se satisface singura. Ii place sa-si ia partenerul peste picior pana cand acesta isi pierde stapanirea de sine. Nu-i pasa daca barbatul termina inaintea ei. Gaseste mijloace si drumuri de a se satisface. Ii place mult acel "dupa-aceea" cand sta alaturi de el cu o tigara sau cu o bautura si discuta despre fericirea avuta mai inainte. Sexul este frumos dar ei nu-i plac amantii care se manifesta ca si cand s-ar schimba tot universul. Problema sa de vaza consta in aceea ca nu se poate dedica unui singur amant. Fara prea multa alegere zboara de la unu la altul.

Nu opune prea multa rezistenta, dar nici nu gaseste prea multa multumire. Nu-i plac experimentele, vibratoarele sau alte jocuri asemanatoare. Nu este o cunoscatoare a eroticii, prefera formele verticale. Variatiunile o scarbesc. Poate avea relatii si cu femei si atunci preia rolul masculin cand poate devenii cruda si sadica. O va interesa numai stisfacerea sa.


Barbatul sagetator:
Este vesel, sarmant si spiritual, ai impresia ca pentru el esti cea mai interesanta femeie. Nu te lasa inselata. Cand te uiti mai bine observi ca ochii ii fug de la o femeie la alta. Adevarul este ca le doreste pe toate. Daca va intra o femeie frumoasa se va invarti in jurul ei, o va complimenta si va face totul pentru a o vraji; ii va cere adresa, numarul de telefon pentru a o bombarda cu flori si bomboane, telefoane peste telefoane. Este un idealist romantic care crede ca urmatoarea va fi cea mai cea. Indiferent cat a fost de dezamagit, optimismul sau ramane in picioare. Fiecare zi inseamna pentru el o noua posibilitate. Are o inima pe care o doreste mereu strapunsa. Doreste sa fie indragostit dar se fereste sa fie legat.

Nici o aventura nu dureaza pentru ca asta nu ar corespunde felului sau de a fi. Lupta impotriva legaturilor stranse si nu suporta gelozia. Cel mai mult ii plac femeile cu experienta pentru ca ele vad in dragoste un joc usor. Daca se indragosteste nu vrea sa aiba sentimentul ca semneaza un pact. Un asemenea act ar trebui sa aiba o clauza de libertate deoarece el nu stie niciodata ce vrea. Sunt deschisi si vorbesc liber, de multe ori parerea lor poate fi jignitoare, nu au tact. Te poti insa bizui pe ei pentru ca se tin de cuvant. Ca prieten este foarte accesibil, tolerant, jovial. Ca amant face din femeie un proiect: vrea sa o maturizeze. Daca el investeste in ea un timp si ea il dezamageste, se razbuna. Nu-i pasa de critica si e incapatanat. Doreste concordanta fizica si psihica din partea ei.

Ii plac secretele si chiar si atunci cand nu este cazul va tine o legatura secreta. Este subordonat depresiilor si dispozitiilor. Sufera din cauza acestora si a nervozitatii, numai ca aceste faze nu dureaza mult. Se poate intampla sa sperie o femeie cu accesele sale de furie. Experienta l-a invatat ca prin ambitii ajung oriunde. Are slabiciunea de a investi acolo unde nu merita. Este marinimos, iubeste luxul si face cadouri mari. Este un excelent povestitor. Ii plac petrecerile in cerc restrans. Oamenii multi sub un acoperis sunt un eveniment pentru el. Ar fi de preferat sa nu fie nici un acoperis ci bolta plina de stele. Calatoreste mult.

Caracterului sau ii corespund variatiunile: noi contacte, intamplari... Este prototipul omului care in fata unui ghiseu, va cere un bilet de calatorie astfel: "Dati-mi un bilet pentru undeva, am peste tot prieteni". Cauta intotdeauna certitudini. Curiozitatea si setea de a sti este nestavilita. Se intereseaza mult pentru pentru initiere in sex. Femeia care se casatoreste cu un astfel de barbat sa se gandeasca totdeauna ca el, casatorit sau nu, ramane un vesnic celibatar.

Viata sexuala a barbatului sagetator:
Nu poti fi la fata pe care o iubesti, o iubesti pe cea la care esti - aceasta pare a fi deviza lui. Este ca o albina care zboara din floare in floare si soarbe nectarul fiecareia. Impotriva acestui lucru nu se poate lupta. Este indragostit de un vis idealist. Trebuie sa urmeze acest drum oriunde ar fi. Sexul pentru el nu este o intamplare puternica. Il savureaza dar nu are impresia ca se cutremura pamantul. Cine iubeste zonele cu multe cutremure? Mai bine se plimba printr-o gradina linistita, plina de flori, si culege floarea care-i place.

Excitanta pentru el este vanatoarea, uvertura, dar in momentul in care a reusit sa ademeneasca femei in dormitor, ar putea ca acestea sa ramana dezamagite. Simbolul acestei zodii este sageata prinsa intr-un arc, dar sageata nu nimereeste intotdeauna tinta in primul tur. Placerea este scurta, se termina rapid iar femeia ramane. Sexul nu-l plictiseste niciodata, ii place sa faca dragoste si este primul care incearca o pozitie noua. La el cantitatea poate suplini calitatea. Are o minte agera si poate sa-si convinga partenera la orice, fiind mester in mesaje erotice. El foloseste acest talent prea des pentru a cuceri domeniul erotic.

Ii plac picioarele femeilor. O femeie care tine picior peste picior si-l balanseaza usor il inebuneste pe sagetator. Are inclinatii spre fetisism. Daca este criticat in aceasta va raspunde doar cu o gluma si nu se va inhiba. Daca este bisexual, ceea ce nu este rar, trece cu usurinta de la un sex la altul. Are multe si variate relatii. In privinta iubirii nu cunoaste morala. Pentru el asta inseamna viata si el vrea sa traiasca din plin.

Zone erogene:
Soldurile si coapsele sunt cele mai erogene zone. La femei si parul. Daca te joci cu parul ei, va toarce ca o pisica. Daca treaba asta o faci timp indelungat ii poti trezi patima. La barbat partea cea mai sensibila a corpului este aproape de organele genitale. Amandoi savureaza ungerea coapselor cu creme. La solduri se fac miscari rotunde. Asta face ca cel mai obosit sagetator sa-si intinda arcul.

Cum "agati" un Sagetator:
Deoarece ii place sa vorbeasca este bine sa-l asculti si sa-i pui intrebarile necesare. Trebuie sa ai spirit treaz si sa fi mereu pe faza pentru ca el sa-si poata etala inteligenta si spiritualitatea. Are un adanc simt al umorului. Refuza sa se intretina cu oamenii care nu au ce sa-i spuna. Cei care iubesc cainii si caii vor avea ce discuta. Chiar si pisicile pot fi un subiect de discutie cu toate ca aceste animale nu stau pe primul loc, deoarece nu sunt animale doritoare de natura, de viata in aer liber. Ar fi bine ca prima intalnire sa fie in aer liber.

Sagetatorul reactioneaza la lucruri neconventionale si indraznete. Un picnic, o calatorie, tenis, schi, excursii in munti. Dar trebuie sa se tina cont de rezistenta sagetatorului, sa poti tine pasul cu el. Va accepta cu placere o invitatie pentru o excursie in week-end. In privinta actului sexual este foarte deschis si liber... Ceva neobisnuit si plin de aventura. Iubeste miscarea combinata cu muzica. O petrecere sa fie facuta intr-un cerc restrans pentru a face impresie. Primeste cadouri: cele mai bune lucruri sportive, tot ceea ce poate fi folosit in aer liber sau ceva care sa-i corespunda sangelui tiganesc - geanta de voiaj. Nu uita ca este mereu pregatit pentru a fi un prieten. depinde de altii daca din aceasta relatie va iesi mai mult decat o prietenie.

Cum scapi de un Sagetator:
Cand pneurile s-au uzat nu trebuie sa cauti o cale de iesire. Sagetatorul va fi suprasatul si relatia se va termina fara probleme. Sfarsitul il poti urgenta fiind dictator, facand critici la imbracaminte, esti grabit, vezi totul in negru. Sagetatorul este un optimist care crede ca dupa fiecare colt se va ivi o noua ocazie. Il dezamageste faptul ca vrei sa-l deziluzionezi. De o femeie sagetator un barbat poate scapa devenind grav, preferand sa stea mai mult in casa, refuzand sa faca 50m pentru a vedea un film, cochetand cu alte femei si bagandu-si nasul in munca ei. Cine vrea sa scape de un sagetator organizeaza o petrecere mai mare si invita oameni imposibili. Critica planurile sale prea idealiste. Intr-o dimineata te vei trezi cu o scrisoare pe perna unde scrie ca de acum incolo esti tot atat de liber ca si el."
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:03
De la: corina_ciochina, la data 2010-11-14 18:36:23DE CE NU ESTE SI SAGETATOR????????




am adus informatii mai complexe despre sagetator.
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:05
De la: vuvuzela, la data 2010-11-14 18:42:07
De la: loxy_loxy, la data 2010-11-14 17:38:47vuvuzela..permite-mi sa te contrazic in privinta la ceea ce ai spus despre gemeni.poate nu in cazul tuturora dar cred k femeile (gemeni)nu adora sa le fie sarutate mainiile ca sa simta placere sau sa fie in extaz..mai de graba ni se potriveste descrierea de la femeile berbec..eu am patit-o pe pielea mea..deci nush ce sa zic dar eu cred k nu este corecta descrierea facuta la gemeni:p fara suparare :* si sunt gemeni:D




eu doar am preluat din informatiile care mi se trimit.nu am nici un aport la intocmirea lor.mie mi se par interesante si unele informatii chiar se potrivesc.depinde si de datele personalizate.aceste informatii sunt comune.eu cunoscandu-mi zodiacul,am facut niste transformari personalizate.sunt zodia pesti.partea cu apa ,dusul,sensibilitatea,etc se potrivesc decadei mele din horoscop.sunt primul decada.


vuvu, am orbit cand am citit " sunt primul decada" esti unguroaica? altfel nu ai scuze
dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:26
De la: eu_geminy, la data 2010-11-14 18:49:18
De la: dor72, la data 2010-11-14 13:54:55

unde ti-e neuronu?
n-are legatura cu zodiile
nici cu zonele erogene
je m'en fiche, moi aussi de zonele erogene ale vuvuzelei.


dor, am renuntat la neuron.
il folosesc ca si atza, cu care am legat urechile ca sa nu mi le pierd...:D

decat sa-l am degeaba si sa umplu topicuri cu prostii pretins "intelectuale" si "cerebrale", mai bine cu prostii de prostii...:P
:)))


PRETINS?!
dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:29
trebuia sa pun si PRETINS in ghilimele cumva?...
nu stiu, ca neuronu-i atza...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:31
vuvu tu cam duci lumea in oroare pe acilea. pardon, eroare. nu ne mai da prostiile altora. fi tu autoarea lor. parerilor zic.
icezero69
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:38
"nu ne mai da prostiile altora. fi tu autoarea lor. "

he he he, asta merita in top!
:)))))))))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compromisul 52 De la: buna01 14 Ianuarie 2010 14:37
neveste(si nu numai) de politisti--aliati-va! 22 De la: oana4me 11 Ianuarie 2010 12:02
Of lume,,,, 10 De la: tutankhamon 30 Decembrie 2009 13:45
Barbatul rac 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:48
buna 7 De la: anirica 15 Ianuarie 2010 21:25
Setari Cookie-uri