intalnire karmica???

De la: Thor_again, la data 2010-11-09 21:14:10Mai, mie, citatul asta al vivacedonnei, imi suna a sandra brown un pic mai spalata
Imi place insa cum veniti si recomandati tot felul de "carti" ("cititi ca sa va convingeti!"), avand pretentia ca aceste carti sunt echivalentele unor tratate bine aprofundate si documentate de nu stiu care grupuri de cercetatori americani, britanici, australieni si alte natii conlocuitoare ...


DRAGULE,
DE CE ITI TREBUIE NISTE CERCETATORI AMERICANI, ETC...
NEAPARAT???

CE SE INTIMPLA IN VIATA NU TI SE PARE CERCETARE IN TIMP REAL?????????
CARTEA AIA, NU S-A VRUT O CERCETARE PE CARE SA NU O INTELEAGA DECIT 10 %
DIN OAMENI,
S-A VRUT UN ROMAN PE CARE SA-L CITEASCA SI SA-L INTELEAGA TOATA LUMEA
ASTA FACE CIT 10 TRATATE ALE UNOR CERCETATORI DE SEAMA...
vivacedonna
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:42
toti avem un destin, cum il aflam ???asta nici macar un clarvazator nu-ti poate spune exact, aaaa, ar putea sa fac urmatorul lucru, """"uite eu iti scriu ce o sa ti se intample maine, punem in plic sigilam si citim maine dupa ce ai patit"""" asa poate da, pentru ca viitorul e in continua schimbare si daca afli ce te asteapta faci ceva sa schimbi asta
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:55
Karma reprezinta acumularea consecintelor bune si rele generate de faptele entitatii pe parcursul incarnarii sale. Pentru a-si putea alege parintii aceasta trebuie sa caute printre persoanele cu care s-a mai intalnit si in alte vieti si sa aleaga in asa fel incat sa-si poata achita datoriile pe care le are fata de acestia dar si acestia fata de ea;
Incepem o relatie pentru ca gasim inconstient la celalat individ ceva care ne poate ajuta sa rezolvam o problema karmica adica atragem pe cei de care avem nevoie, in momentul in care suntem pregatiti sa intelegem un lucru;
Regasirile karmice se realizeaza in toate formele de relatii posibile iubire, prietenie, parinte-copil, profesional, asocieri, profesor-elev, frate-sora etc.;
Fiecare relatie genereaza evolutie spirituala pentru parteneri si nu are nici o importanta varsta entitatii c conteazai: SUFLETUL care e supus legilor destinului pe care omul si l-a creat singur adica KARMA si SPIRITUL care e supus legii reincarnarii, a vietillor pamantesti repetate;
garbo173858
Postat pe 23 Februarie 2011 23:05
a fost nu va mai fii m-aajutat intr-un modjosnic pe cevacare jur pesa natatea mea nu-i adevarat
garbo107589
Postat pe 24 Februarie 2011 18:36
nici nu-mi vinesa-mi mai iau buletinul
garbo107589
Postat pe 24 Februarie 2011 18:46
nu ma mai ducacolo
garbo107589
Postat pe 24 Februarie 2011 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Obiceiuri, traditii si superstitii de Boboteaza 1 De la: malinad 5 Ianuarie 2012 13:22
subiecte din domenii diferite in pagina Vuvuzelei 76 De la: vuvuzela 6 Octombrie 2010 06:05
Cum sa-l invat la olita? 87 De la: MIKY_16 17 Mai 2010 20:31
Cum visati alb negru sau color ...? 107 De la: garbo_19362 30 Mai 2014 19:28
caut bona, urgent 2 De la: garbo_380598 26 August 2016 13:28
Setari Cookie-uri