prelungirea indemnizatiei la 3 ani

buna ziua vreau sa-mi raspunda si mie cineva la problema mea am un baietel de1 an jumate care de la 6 luni imi raceste ft urat si face crize de astm cu insuficienta respiratorie suierat si tot tacamul de fiecare data ajung la urgenta desi acasa am tot ce-mi trebuie in situatii de acest gen nu reactioneaza...suntem deja la a 11 criza mergem in fiecare luna la alergolog ptr tratament si d-na ne-a zis ca ptr a putea beneficia de prelungirea prenatalului avem nevoie de diacnosticul da astm trecut pe biletul de iesire problema e ca nici la bt si nici la is la alergologie nu ni se pune acest diac pe motivul ca nu se pune pana la3 ani i se pune pneumonie interstitiala si insuficienta resp. bronsiolita intrebarea mea este dc pot beneficia de prelungire cu aceste diac. avand in vedere ca este un copil bolnav am stat si de doua ori pe luna in spital practic ajung cu el fara respiratie analizele sunr rele raza la plamani ft urata de fiecare data si avem atatea bilete de externare multumesc
garbo170764
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:01
In primul rand iti doresc multa multa sanatate pentru bebic si sa dea domnul sa nu mai aveti probleme......iar ca raspuns la intrebare cred ca cel mai bine este sa vb cu medicul curant deoarece daca copilul chiar are astm si necesita ingrijire speciala nu vad de ce trebuie sa astepti pana la 3 ani ptr diagnosticare....daca ai nevoie reala de aceasta prelungire a concediului ptr a-ti ingriji puiutul trebuie sa te zbati sa o obtii mai ales ca din cate ai povestit chiar esti indreptatita ..........era mai bine sa nu ai nevoie de asa ceva si sa fie bebicul sanatos!!!!
cory_emy
Postat pe 16 Octombrie 2010 23:27
Eu spun sa vb cu directorul spitaluilui,i-a o audienta si explica exact situatia ,sa te ajute cu diagnostiicul care se pun pe biletele de externare ,o spun ca stiu exact ca asa a procedat cineva cu d-ul burlea si nu a fost nici o problema, mai ales daca vi la el si cu o atentie ,vezi tu.
In rest putere de a trece mai usor prin greutatile avute si sanatate ,si succes.
GILIOLA
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:51
da. poti sa-ti prelungesti cocediul sau se putea acum cativa ani. mergi la casa de asigurari de sanatate
garbo066663
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fidelitate 275 De la: piper 10 Februarie 2012 18:16
Nemultumire 15 De la: garbo_472769 3 Decembrie 2017 07:23
Un sfat va rog!!! 3 De la: liviu25 26 Iunie 2011 15:51
ce ma fac ? 21 De la: si_totusi 23 Martie 2010 12:26
spirulina 26 De la: iulia__ 19 Decembrie 2009 14:28
Setari Cookie-uri