Omul nu invata nimic,nu se schimba in bine...El devine doar batran

De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:45
cred ca esti campioana pe garbo la deschis subiecte!!!!

.....probabil sunt cugetari in urma autoanalizei.
walkiria
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:48
hello walky! bine ca te mai vede omu' si pe tine!... :)
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:53
hello ,dear!!!Hello la toata lumea!!!!!!!!!!
Ei.....nu mai prea am timp sa intru....din cand in cand mai citesc cateva ceva...asa scurt!!Dar...nu v-am uitat....

si in plus....ma gandeam...ca poate unii chiar traiesc degeaba....dar important e ca-si dau seama!!!Si mai urla si in gura mare.....
walkiria
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:56
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:46
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat
Fiecare om are dreptul la o parere,dar asta este doar parerea ta,de exemplu,eu cred ca omul invata si se perfectioneaza in permanenta,de la nastere pana la moarte.Gandeste daca ai fii gandit ca acum ,cu 10 mai devreme,ma refer la toate experientele de viata prin care ai trecut,unele foarte bune altele mai putin bune,si sper ca toate acestea sa-ti fii influientat viata cumva.Ei ce zici ? GANDESTETE...vezi rezultatul ? care este...persoana ta de acum.O ZI BUNA SI PLACUTA ! GANDESTETE...
gogoo
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:07
Era bine daca era asa,dar de fapt se si inraiesc,inacresc,etc.
putini sunt cei ce imbatranind,devin mai intelepti si mai buni.
Putem ajuta,fiind noi insine un exemplu bun,pentru toti.
Cica e pacat sa critici pe ceilalti....mai bine sa observam partea buna din oameni,toti au si o parte buna...pentru ca sunt oameni.
daniilia
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:22
xanax - campionu' cinismului!
preci
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:26
Suntem rezultatele faptelor noastre trecute si vom trai consecintele faptelor de acum...Exista liberul arbitru, deci alegem noi insine cine si ce vom deveni !
Leona_Forever
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:32
nene...
vazusi ce zice ditai oracolu' din delfi prin preuteasa lui?
preci
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:49
De la: daniilia, la data 2010-10-17 22:22:45 Era bine daca era asa,dar de fapt se si inraiesc,inacresc,etc.
putini sunt cei ce imbatranind,devin mai intelepti si mai buni.
Putem ajuta,fiind noi insine un exemplu bun,pentru toti.
Cica e pacat sa critici pe ceilalti....mai bine sa observam partea buna din oameni,toti au si o parte buna...pentru ca sunt oameni.
Da ai dreptate...Eu cred ca doar un om cu credinta in Dumnezeu,pe parcursul vietii invata din greselile lui si devine mai bun si mai intelept..Eu cred ca un om fara credinta in Dumnezeu si care nu se roaga.el se inraieste de la loviturile vietii..egoismul oamenilor,rautatea care il incvonjoara...Pt ca datorita rautatii oamenilor,noi suntem nefericiti.Pt ca daca oamenii ar fii mai luptatori si si-ar impune punctul de vedere prin adevar..Uite asa oamenii s-ar construi unii pe altii,prin adevar si demnitate,,,sa nu ii mai invete pe oameni sa faca carpe de sters pe jos cu ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:40
toti ne nastem ...copii...
unii devin ...oameni....
fizic toti devenim ...batrini....
unii nu mor niciodata

rapsody33
Postat pe 22 Octombrie 2010 04:58


ti i somn. papusha???

si mie!!!

LILO
Postat pe 22 Octombrie 2010 05:02
de noi depinde ca s aimbatrinim si mai ales sa traim frumos...
rupt_de_realitate
Postat pe 23 Octombrie 2010 15:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat
>>>>HELLO "duduie" >TU SIGUR ESTI BATRANA !! ALTII >>SUNT SENIORII CARE AU COSTRUIT ACEASTA TARA ,si "apare cate-o hahalera " SA MURDAREASCA sacrificiul senioriilor!! >>asa ca m-a lasi.....ai frustari ??ai indoieli ? NU AI CE FACE ???>> TE DU LA psiholog
garbo001084
Postat pe 24 Octombrie 2010 12:49
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-19 09:40:11
De la: daniilia, la data 2010-10-17 22:22:45 Era bine daca era asa,dar de fapt se si inraiesc,inacresc,etc.
putini sunt cei ce imbatranind,devin mai intelepti si mai buni.
Putem ajuta,fiind noi insine un exemplu bun,pentru toti.
Cica e pacat sa critici pe ceilalti....mai bine sa observam partea buna din oameni,toti au si o parte buna...pentru ca sunt oameni.
Da ai dreptate...Eu cred ca doar un om cu credinta in Dumnezeu,pe parcursul vietii invata din greselile lui si devine mai bun si mai intelept..Eu cred ca un om fara credinta in Dumnezeu si care nu se roaga.el se inraieste de la loviturile vietii..egoismul oamenilor,rautatea care il incvonjoara...Pt ca datorita rautatii oamenilor,noi suntem nefericiti.Pt ca daca oamenii ar fii mai luptatori si si-ar impune punctul de vedere prin adevar..Uite asa oamenii s-ar construi unii pe altii,prin adevar si demnitate,,,sa nu ii mai invete pe oameni sa faca carpe de sters pe jos cu ei
HELLO ..in loc de-a sta pe net >>>NU MERGI TU LA FUNDENI ??? SA DAI O MANA DE AJUTOR LA SECTIA DE HEMATOLOGIE...?????
garbo001084
Postat pe 24 Octombrie 2010 13:06
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
allay
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:19
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 09:50:34
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
"duduie" PE MINE M-A SUPARA "vorbele goale >>care le debitezii!!!! ==NU VREI TU SA VI SA CITESTI din biblie >>PUILOR IN FAZA TERMINALA DE LA FUNDENI >>de ce dumnezeul tau ii pedepseste ???? ==Si este o vorba :" DACA N-AI UN BATRAN ,CUMPARA-L !!" DAR eu le spun SENIORII ,SI M-A PLEC IN FATA LOR ... Asa ca te astept la Fundeni sa faci voluntarism >>>sigur voi imbatranii eu si tu m-ai VAAAAAAAAAAAAAA
garbo001084
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:37
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
si tu brutus...?! ...pacat de sigla ta ...
garbo001084
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:41
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 11:37:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 09:50:34
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
"duduie" PE MINE M-A SUPARA "vorbele goale >>care le debitezii!!!! ==NU VREI TU SA VI SA CITESTI din biblie >>PUILOR IN FAZA TERMINALA DE LA FUNDENI >>de ce dumnezeul tau ii pedepseste ???? ==Si este o vorba :" DACA N-AI UN BATRAN ,CUMPARA-L !!" DAR eu le spun SENIORII ,SI M-A PLEC IN FATA LOR ... Asa ca te astept la Fundeni sa faci voluntarism >>>sigur voi imbatranii eu si tu m-ai VAAAAAAAAAAAAAA
Pai sigur eu pana cand voi imbatrani voi avea grija sa imi stranga bani ca sa am sa nu fiu o povara pt nimeni...Asa si altii pot...Daca platesc,,de ce nu nu am grija de ei? Pt ca si pt altii viata trebuie sa fie frumoasa ,nu doar pt unii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 11:42
"Brbailor le-a dovedi ct de mult greesc
cnd ei cred c nu trebuie s se mai
ndrgosteasc atunci cnd mbtrnesc,
fr s tie c ei mbtrnesc tocmai pentru c nceteaz a se mai ndrgosti."
asta spunea Gabriel Garcia Marquez..............eu asa zice ca e valabil si pentru femei............
deci imbatranim tocmai pentru ca incetam sa ne mai indragostim.........
jeanette40
Postat pe 25 Octombrie 2010 12:11
subscriu, jeanette...:)
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 13:49
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 11:42:28
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 11:37:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 09:50:34
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
"duduie" PE MINE M-A SUPARA "vorbele goale >>care le debitezii!!!! ==NU VREI TU SA VI SA CITESTI din biblie >>PUILOR IN FAZA TERMINALA DE LA FUNDENI >>de ce dumnezeul tau ii pedepseste ???? ==Si este o vorba :" DACA N-AI UN BATRAN ,CUMPARA-L !!" DAR eu le spun SENIORII ,SI M-A PLEC IN FATA LOR ... Asa ca te astept la Fundeni sa faci voluntarism >>>sigur voi imbatranii eu si tu m-ai VAAAAAAAAAAAAAA
Pai sigur eu pana cand voi imbatrani voi avea grija sa imi stranga bani ca sa am sa nu fiu o povara pt nimeni...Asa si altii pot...Daca platesc,,de ce nu nu am grija de ei? Pt ca si pt altii viata trebuie sa fie frumoasa ,nu doar pt unii
HELLOOOOO SCULAREA >> SENIORII AU PLATIT ~35 DE ANI SINDICATUL SI ASIGURARIILE DE SANATATE SI >>TOTUL S-A FURAT >>DECI : SENIORII AU PLATIT SI "voi " BENEFICIATI >>de ce-au munciti >>EI!< ASA CA: "voi"SUNTETI O POVARA !!>>ABERATIIIIII>>,numai aberatiii VIN-O LA SECTIA DE PEDIATRIE >HEMATOLOGIE ca voluntar ..!!! PRICEPI CE-I ACEEA voluntar ??? = gratis ,omenos, etc..ASA CA NU O M-AI DA "ca strangi bani pentru zile negre "... SI DE UNDE ZICI CA STRANGI ..?! de la care "enoriasi ."..???!!!?!?!
garbo001084
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:22
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 14:22:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 11:42:28
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 11:37:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 09:50:34
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
"duduie" PE MINE M-A SUPARA "vorbele goale >>care le debitezii!!!! ==NU VREI TU SA VI SA CITESTI din biblie >>PUILOR IN FAZA TERMINALA DE LA FUNDENI >>de ce dumnezeul tau ii pedepseste ???? ==Si este o vorba :" DACA N-AI UN BATRAN ,CUMPARA-L !!" DAR eu le spun SENIORII ,SI M-A PLEC IN FATA LOR ... Asa ca te astept la Fundeni sa faci voluntarism >>>sigur voi imbatranii eu si tu m-ai VAAAAAAAAAAAAAA
Pai sigur eu pana cand voi imbatrani voi avea grija sa imi stranga bani ca sa am sa nu fiu o povara pt nimeni...Asa si altii pot...Daca platesc,,de ce nu nu am grija de ei? Pt ca si pt altii viata trebuie sa fie frumoasa ,nu doar pt unii
HELLOOOOO SCULAREA >> SENIORII AU PLATIT ~35 DE ANI SINDICATUL SI ASIGURARIILE DE SANATATE SI >>TOTUL S-A FURAT >>DECI : SENIORII AU PLATIT SI "voi " BENEFICIATI >>de ce-au munciti >>EI!< ASA CA: "voi"SUNTETI O POVARA !!>>ABERATIIIIII>>,numai aberatiii VIN-O LA SECTIA DE PEDIATRIE >HEMATOLOGIE ca voluntar ..!!! PRICEPI CE-I ACEEA voluntar ??? = gratis ,omenos, etc..ASA CA NU O M-AI DA "ca strangi bani pentru zile negre "... SI DE UNDE ZICI CA STRANGI ..?! de la care "enoriasi ."..???!!!?!?!
Pai da,de la eneriasi..Ce crezi ca eu invat oamenii degeaba....Pe mine cine ma invata? Nici macar Dumnezeu nu ma ajuta pe gratis.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:38
nici pe mine nu ma ajuta nimeni....Oamenii ma ajuta doar cu sfaturi rele...Eu de ce sa ii ajut pe ei? Eu ajut pe cine vreau eu..Fiecare este liber sa faca ce vrea..Si eu la fel....Doar nu o sa ajut oamenii rai....care imi sapa groapa.....Lasai sa sape ei groapa si ca cada ei ,acolo
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:42
De la: Gogoo, la data 2010-10-17 17:07:20
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat
Fiecare om are dreptul la o parere,dar asta este doar parerea ta,de exemplu,eu cred ca omul invata si se perfectioneaza in permanenta,de la nastere pana la moarte.Gandeste daca ai fii gandit ca acum ,cu 10 mai devreme,ma refer la toate experientele de viata prin care ai trecut,unele foarte bune altele mai putin bune,si sper ca toate acestea sa-ti fii influientat viata cumva.Ei ce zici ? GANDESTETE...vezi rezultatul ? care este...persoana ta de acum.O ZI BUNA SI PLACUTA ! GANDESTETE...


normal asa ar trebui sa fie, sa te perfectionezi pe zi ce trece...nu neaparat sa te licentiezi in cine stie ce diplome...dar macar sa te adaptezi noului, sa inveti din experientele tale, dar si din ale altora.. sunt unii care raman asa, plafonati ...nici macar intelepti nu devin...ba dimpotriva rautatea lor devine mai evidenta pe zi ce trece... sa te fereasca Dumnezeu de oameni din acestia, incuiati, care merg retrograd...
garbo257891
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:57
am omis sa spun ca e un subiect extrem de simplu dar f important...este mai mai mult o provocare si asta e bine.
garbo257891
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:07
Pai asa sunt oamenii se uita doar la eticheta,...Apoi pe mine nu ma intereseaza diploma..P;e mine ca intereseaza ca am un suflet frumos,,,sa fac ceva pt oameni....Sa fiu utila pt societate.....Nu am nevoie de etichete si de laude false.....Sunt un om cu suflet ffrumos si sunt de omenie..Ceea ce lipseste ;la multi oameni,,chiar daca au multe diplome...Pot sa aiba multe,,,pe mine nu ma intereseaza diplomele si calitatile umane a unui om..Am intanit oameni mai inteligenti,,decat oameni cu diplome,care habar nu au ce inseamna bunul simt si respectul fata de oameni...De asta nici nu ma intereseaza diploma...Ci ma intereseaza sa fiu de omenie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:10
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 18:10:38 Pai asa sunt oamenii se uita doar la eticheta,...Apoi pe mine nu ma intereseaza diploma..P;e mine ca intereseaza ca am un suflet frumos,,,sa fac ceva pt oameni....Sa fiu utila pt societate.....Nu am nevoie de etichete si de laude false.....Sunt un om cu suflet ffrumos si sunt de omenie..Ceea ce lipseste ;la multi oameni,,chiar daca au multe diplome...Pot sa aiba multe,,,pe mine nu ma intereseaza diplomeleci ma intereseazai calitatile umane a unui om..Am intanit oameni mai inteligenti,,decat oameni cu diplome,care habar nu au ce inseamna bunul simt si respectul fata de oameni...De asta nici nu ma intereseaza diploma...Ci ma intereseaza sa fiu de omenie
Poate omul sa posede multe diplome.dar daca nu poseda calitatile umane pe care trebuie sa le aiba un om normal.in fata mea este un zero cu toate diplomele lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
CE FACE OMUL CIND SE PLICTISESTE ? 51 De la: VOIAJOR 1 Iulie 2012 20:06
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
Baietii 5 De la: garbo110498 26 Aprilie 2010 23:15
cum sa faci bani multi repede 0 De la: 29 Decembrie 2010 22:45
Setari Cookie-uri