Omul nu invata nimic,nu se schimba in bine...El devine doar batran

poti doar sa dai copy paste de pe unde gasesti ceva frumos....sa mai radem si noi....vroiam sa va intreb....k fac abatere de la subiect....are cineva copilul la cresa? si cum se descurca in caz k exista!
Dinu_Adina89
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:02
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 17:59:02corect...
eu ma numar printre cei care involueaza.
si ma simt din ce in ce mai bine...:P
:))
>>Ar vrea "misionara" sa involueze ca tine !! M-am gandit ca i- as sugera sa intre pe google sa se documenteze "ce-i cu cama sutra " ,SIGUR "enoriasii " ii vor FACE SI "bisericuta ">ITI DA I SEAMA CA N-AR MAI FII PE NET >>ca de>>> "bisericuta ar fii full...."
garbo001084
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:10
De la: Dinu_Adina89, la data 2010-10-31 19:02:39poti doar sa dai copy paste de pe unde gasesti ceva frumos....sa mai radem si noi....

mda... eu unul chiar sunt convins ca asta e idealul lui Ge: sa te faca pe tine sa razi.

de unde veniti, soro?
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:19
084... eu am ajuns la concluzia ca (,) cu cat stii mai multe, cu atat durerea-i mai mare.:D

motiv pentru care prefer sa nu mai stiu atatea si astept cu incredere legalizarea bordelurilor, unde sa ma fac controlor de bilete (Nash)...

ca pentru aia nu-i necesar sa stii sa citesti mai mult decat etichetele de pe conserve de muraturi
sau cel mult carticica "Bun, taiem porcu'... da' cum il preparam?!":O...:D

spre norocu' meu, mi-a placut sa citesc in viatza, si am citit.
vreo 3 carti de bucate, dintre care - de departe - cea mai buna e cea a Sandei Marin.:PP
:))))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:22
he he, sanda marin, Ge?
am gasit pe la ai mei a doua editie a cartii, din 1937 dateaza... prefata e scrisa de... insusi Pastorel.
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:28
Thorule, esti mai tare... a mea e editie din '39, are valoare sentimentala, o am de la o sora a bunicului.
Dzeu s-o ierte si s-o odihneasca, fiindca fara cartea asta erEam pe nicairea acuma.

N-as fi avut carte, nici parte...
de nevasta, care nu ma lua, daca vedea ca nu gatesc bine...:PP
:))))

PS: Acuma serios vorbind, e "beselar"...;)
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:38

Ge, pe vremea aia nu oricine avea o carte de bucate in casa, si mai ales de-a sandei marin. Asa ca pastreaz-o bine, are si altfel de valoare
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:42
Z'dai seama ca am legat-o in coperti noi, e cartea mea de capatai... doar dupa ea mi-am dat lucrarea de licentza la soatza.:PP

Valoreaza cu mult mai mult decat mine, am trecut-o deja in testament la avere...:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:50
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 19:50:19Z'dai seama ca am legat-o in coperti noi, e cartea mea de capatai... doar dupa ea mi-am dat lucrarea de licentza la soatza.:PP

Valoreaza cu mult mai mult decat mine, am trecut-o deja in testament la avere...:))





eu am carti scrise de Carmen Silva(regina) originale.am scrieri despre Regele Mihai originale.sunt mai tare ca voi.am si altele dar tac,ca e mai bine.altfel ma ataca hotii.
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 20:20
aha... vuvu. acum imi explic de ce asta iarna te chema iulius_cezar pe aici

da' de unde stii tu ca Ge nu are vreun liturghier de prin 1456, editie princeps de lux, in piele ecologica, ha?
sau ca eu nu am o biblie prima-ntaia dinainte de Iisus, legata in piele rosie de bivol saharian altoit cu papagal erotic din specia dicotiledonate, ha?
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 20:32
vuvu, sa fii sanatoasa, noi suntem mai ignoranti si ne multumim numai cu ceea ce avem... puteam sa n-avem nici atat, he he.

eu de exemplu am facut numai clasa I si am repetat-o de doua ori.
tu ai ajuns in clasa a III-a, fiindca ai fost paracioasa clasei si te-a simpatizat invatzatoarea aia securista care te-a instruit pentru infanterie.

esti mai tare ca mine, clar!...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 20:34
Thorule, iti zic acu la ureche ca pe langa alea 2 carti de bucate (ca pe-a treia am imprumutat-o) mai am o Evanghelie foarte veche, primita cadou de la un muzeograf - ca sa-mi aduca mintea (he he) la cap. :D
Da nu zici mai departe, ca ma fura 'otzii care dau iama la vuNvu, da?:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 20:38
Ge... cre' ca vuvu inca mai cauta pe goagal despre bivolul saharian altoit cu papagal erotic din specia dicotiledonate ...
Na, ca am uitat sa-i dau link catre site-ul ala specializat in animale si plante de apartament....
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:02
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 20:32:05aha... vuvu. acum imi explic de ce asta iarna te chema iulius_cezar pe aici

da' de unde stii tu ca Ge nu are vreun liturghier de prin 1456, editie princeps de lux, in piele ecologica, ha?
sau ca eu nu am o biblie prima-ntaia dinainte de Iisus, legata in piele rosie de bivol saharian altoit cu papagal erotic din specia dicotiledonate, ha? [/quote



Thorulet,sa te cred,sa nu te cred.......haaaaaaaaaaaaaaaaa
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:09
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 20:32:05aha... vuvu. acum imi explic de ce asta iarna te chema iulius_cezar pe aici

da' de unde stii tu ca Ge nu are vreun liturghier de prin 1456, editie princeps de lux, in piele ecologica, ha?
sau ca eu nu am o biblie prima-ntaia dinainte de Iisus, legata in piele rosie de bivol saharian altoit cu papagal erotic din specia dicotiledonate, ha? [/quote



Thorulet,sa te cred,sa nu te cred.......haaaaaaaaaaaaaaaaa
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:09
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 20:34:19vuvu, sa fii sanatoasa, noi suntem mai ignoranti si ne multumim numai cu ceea ce avem... puteam sa n-avem nici atat, he he.

eu de exemplu am facut numai clasa I si am repetat-o de doua ori.
tu ai ajuns in clasa a III-a, fiindca ai fost paracioasa clasei si te-a simpatizat invatzatoarea aia securista care te-a instruit pentru infanterie.

esti mai tare ca mine, clar!...:P
:)))







si sunt in crestere,iti dai seama?
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:12
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 20:38:25Thorule, iti zic acu la ureche ca pe langa alea 2 carti de bucate (ca pe-a treia am imprumutat-o) mai am o Evanghelie foarte veche, primita cadou de la un muzeograf - ca sa-mi aduca mintea (he he) la cap. :D
Da nu zici mai departe, ca ma fura 'otzii care dau iama la vuNvu, da?:P
:)))




ma voi aveti cate un Van Googlan si mergeti pe blat?
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:27
erata intentionata*
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:29
vuNvu, pe Gugal nu tre sa-l trec in testament, ca nu va fi inchis, iar umpik mai incolo va sti totul - inclusiv biografia ta - care va fi incadrata la categoria "exemple".
nu spun de care.=))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:37
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 21:02:51Ge... cre' ca vuvu inca mai cauta pe goagal despre bivolul saharian altoit cu papagal erotic din specia dicotiledonate ...
Na, ca am uitat sa-i dau link catre site-ul ala specializat in animale si plante de apartament....

Thorule, nu stressa fata, ca abia a intrat in posesia informatiei despre locul unde se afla Bin Laden, iar maine noapte pleaca in misiune de capturare a acestuia cu baietii de la SPIR.
:)))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:40
dar eu nu am inteles cum vine treaba aia cu "erata intentionata"
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 21:40
iti spun eu Thorule... fiind ea atat de serioasa, nu a vrut sa o credem ca fiind neinstruita in materie de arta.

Traducere:

"erata intentionata" (vuNv.) = "am glumiiiit!!!" *

:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:02
De la: Thor_again, la data 2010-10-31 21:40:18dar eu nu am inteles cum vine treaba aia cu "erata intentionata"



vroiam sa pun emoticul la sf.apoi am realizat ca efectul este mai mare asa.rad mai cu pofta.!!??
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:07
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 21:37:42vuNvu, pe Gugal nu tre sa-l trec in testament, ca nu va fi inchis, iar umpik mai incolo va sti totul - inclusiv biografia ta - care va fi incadrata la categoria "exemple".
nu spun de care.=))




ahhhh,cata "noncultura',eu am facut referire la Van Gog-al. aveti cate unul fiecare ,sau unul impreuna?
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:14
mey vuNvu... ia de citeste mai sus, unde ii spun eu lui Thor ca ai facut referire la arta...

ca stiu si eu cine a fost Van Gogh"-ala"...

un foRbalist, parca, dar nu mai stiu in ce divizie a jucat, yo nefiind microbist...:PPP
he he he...:D
:))))))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:25
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 22:25:32mey vuNvu... ia de citeste mai sus, unde ii spun eu lui Thor ca ai facut referire la arta...

ca stiu si eu cine a fost Van Gogh"-ala"...

un foRbalist, parca, dar nu mai stiu in ce divizie a jucat, yo nefiind microbist...:PPP
he he he...:D
:))))))))




vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:31
impuyy mey, vuNvu...
vezi daca am bEut cerneala?...
ca mine am ajuns!:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:34
Gemi,cat de mult tanjesti dupa bild milk? e din alt topic,dar eu le incrucisez,ca asa imi place !!
vuvuzela
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:37
mey vuNvu, decat sa te ocupi de fel de fel de incrucisari ciudate, nu mai bine te-ai incrucisa tu?... ca io asa as face, sa ma mai imBUNatatesc cat de cat...:D:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:39
pardon, sa ma ameliorez... ca asa se spune in zootehnie...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia rac! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:08
Despre casatoria Cu un musulman 27 De la: any3la 30 Noiembrie 2010 15:19
Rezista relatia de cuplu cand sotul este mai mic cu 12 ani??? 43 De la: daria_pet 27 Aprilie 2011 10:16
operatie de micsorare de sani 2 De la: alfheim 27 Septembrie 2011 17:06
Relatia cu un barbat de alta religie 92 De la: Celleste_ 6 Februarie 2010 12:03
Setari Cookie-uri