Omul nu invata nimic,nu se schimba in bine...El devine doar batran

Eu nu vad nici o legatura intre invatatura batranete si bunatate.Sunt chestiuni independente, poti fi batran la 7 ani ori poti invata ceva la 80 sau poti fi bun uneori. Si nici cu schimbarea nu vad legatura caci viata se poate schimba ori nu fara sa fii bun ori batran, invatat sau prost.
All_right
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:00
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:25
De cum am citit topicul am realizat ca tu esti initiatoarea......Dumnezeule.....tu chiar traiesti degeaba........
Nirvana
Postat pe 26 Octombrie 2010 15:34
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 17:38:42
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 14:22:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 11:42:28
De la: garbo001084, la data 2010-10-25 11:37:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 09:50:34
De la: alla, la data 2010-10-25 09:19:12
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 14:45:32De asta si sunt multi oameni care au devenit doar batrani..Dar nu au invatat nimic..Nu au devenit mai buni..Au devenit doar batrani si atat


chiar daca ai primit multe remaci de la forumisti mediocrii care habar n au sa inteleaga esenta unor cuvinte...mie imi place subiectul. asa e, ai dreptate... si uite, acei oameni care doar au imbartanit sunt cei care se iau de acest subiect.
asta asa este..adevarul supara
"duduie" PE MINE M-A SUPARA "vorbele goale >>care le debitezii!!!! ==NU VREI TU SA VI SA CITESTI din biblie >>PUILOR IN FAZA TERMINALA DE LA FUNDENI >>de ce dumnezeul tau ii pedepseste ???? ==Si este o vorba :" DACA N-AI UN BATRAN ,CUMPARA-L !!" DAR eu le spun SENIORII ,SI M-A PLEC IN FATA LOR ... Asa ca te astept la Fundeni sa faci voluntarism >>>sigur voi imbatranii eu si tu m-ai VAAAAAAAAAAAAAA
Pai sigur eu pana cand voi imbatrani voi avea grija sa imi stranga bani ca sa am sa nu fiu o povara pt nimeni...Asa si altii pot...Daca platesc,,de ce nu nu am grija de ei? Pt ca si pt altii viata trebuie sa fie frumoasa ,nu doar pt unii
HELLOOOOO SCULAREA >> SENIORII AU PLATIT ~35 DE ANI SINDICATUL SI ASIGURARIILE DE SANATATE SI >>TOTUL S-A FURAT >>DECI : SENIORII AU PLATIT SI "voi " BENEFICIATI >>de ce-au munciti >>EI!< ASA CA: "voi"SUNTETI O POVARA !!>>ABERATIIIIII>>,numai aberatiii VIN-O LA SECTIA DE PEDIATRIE >HEMATOLOGIE ca voluntar ..!!! PRICEPI CE-I ACEEA voluntar ??? = gratis ,omenos, etc..ASA CA NU O M-AI DA "ca strangi bani pentru zile negre "... SI DE UNDE ZICI CA STRANGI ..?! de la care "enoriasi ."..???!!!?!?!
Pai da,de la eneriasi..Ce crezi ca eu invat oamenii degeaba....Pe mine cine ma invata? Nici macar Dumnezeu nu ma ajuta pe gratis.....
si "enoriasul DUMNEZEU " CAT ZICI CA TE PLATESTE ...?! >> TU TE AUZI ...?!? ...>>si eu imi pun mintea cu o "X" >>ISUSE >>FRESTE-NE DE ASA "hahalera "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo001084
Postat pe 26 Octombrie 2010 17:22
De la: Nirvana, la data 2010-10-26 15:34:11De cum am citit topicul am realizat ca tu esti initiatoarea......Dumnezeule.....tu chiar traiesti degeaba........
garbo001084
Postat pe 26 Octombrie 2010 17:26
via de mine aici e razboiul parerilor! toata viata invatam! din greselile noastre sau ale altora,unii mai mult alti mai putin nu toti sunt la fel...
166116maryeta
Postat pe 27 Octombrie 2010 08:53
De la: garbo166116maryeta, la data 2010-10-27 08:53:30via de mine aici e razboiul parerilor! toata viata invatam! din greselile noastre sau ale altora,unii mai mult alti mai putin nu toti sunt la fel...
'In fiecare persoana batrana se afla una tanara-- care se intreaba cum dracu s-a intamplat asa ceva. '
- Cora Harvey Armstrong -
garbo001084
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:00
subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
garbo171675
Postat pe 28 Octombrie 2010 18:54
Doamne:
Am 40 de ani = 49 ani
Sportiva = tite mici
Nu sunt o frumusete = urata
Sunt chiar draguta = mincinoasa
Stabila emotional = ia calmante cu duiumul
O companie placuta = sunt enervanta pentru ca vorbesc prea mult
Vaduva = Sotul a fost tocat cu gura pana la moarte
Fire deschisa = dispusa sa faca orice pentru a pune mana pe un barbat
Scolita (culta) = are examen de bacalaureat
Un par bogat, roscat natural = mare consumatore a vopselelor industriale
Ii place sexul de moda veche = doar pe intuneric, dupa a cincea iesire la restaurant
Foarte afectuoasa = sufera de gelozie bolnavicioasa
Are inima vesnic tanara = e o baba fara dinti
KNIGHT_31
Postat pe 28 Octombrie 2010 18:58
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
garbo001084
Postat pe 29 Octombrie 2010 09:59
De la: garbo001084, la data 2010-10-29 09:59:12
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
oamenii sunt superficiali,,,si se copie unii pe altiii..au mintea limitata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Octombrie 2010 10:37
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-29 10:37:04
De la: garbo001084, la data 2010-10-29 09:59:12
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
oamenii sunt superficiali,,,si se copie unii pe altiii..au mintea limitata


ASA TE AUTOCARACTERIZEZI TU ?
KNIGHT_31
Postat pe 29 Octombrie 2010 15:31
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-29 10:37:04
De la: garbo001084, la data 2010-10-29 09:59:12
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
oamenii sunt superficiali,,,si se copie unii pe altiii..au mintea limitata
PAI parca spuneai :CA SENIORII NU SE SCHIMBA NICIODATA...?! a TE "copia" necesita UN MARE EFORT >> pe tine NU te vad capabila ,DECAT SA FII SUPERFICIALA !! imi este TARE MILA DE "enoriasii"tai >>DACA OR EXISTA .......
garbo001084
Postat pe 30 Octombrie 2010 11:06
De la: garbo001084, la data 2010-10-30 11:06:48
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-29 10:37:04
De la: garbo001084, la data 2010-10-29 09:59:12
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
oamenii sunt superficiali,,,si se copie unii pe altiii..au mintea limitata
PAI parca spuneai :CA SENIORII NU SE SCHIMBA NICIODATA...?! a TE "copia" necesita UN MARE EFORT >> pe tine NU te vad capabila ,DECAT SA FII SUPERFICIALA !! imi este TARE MILA DE "enoriasii"tai >>DACA OR EXISTA .......
Pai mi-ar placea sa am biserica mea si sa port haine sfinte....Dar sa nu fiu calugarita si sa execut ordinele la altii..Mi-ar placea sa traiesc intree oameni mai normali si sa ii ajut pe ceilalti oameni sa se insanatoseasca sufleteste...ca tare imi este greu sa traiesc inttre oameni care seamana mai mult cu maimutele decat cu oamenii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Octombrie 2010 16:56
Irinuca, si daca ai avea biserica ta, crezi ca ar fi altfel?
Aceiasi enoriasi pacatosi i-ar trece pragul. Ca doar cei pacatosi au nevoie de iertare, nu cei sfinti.
Dar , pozitia asta de superioritate spirituala ce-o ai vis-a-vis de ceilalti, eu zic ca nu e constructiva. Cu asta nu-i indemni pe ,,drumul cel bun'' ci dimpotriva ii intarati!
Scuze, nu am intentionat sa te jignesc.
m_ada
Postat pe 30 Octombrie 2010 17:04
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-29 10:37:04
De la: garbo001084, la data 2010-10-29 09:59:12
De la: garbo171675, la data 2010-10-28 18:54:43subscriu....e chiar asha....omul nu invata nimic si nici nu se schimba in bine...devine doar mai batran....asta am observat si eu.
"Combatand greselile SENIORILOR AI NEVOIE DE UN ALIAT CARE-TI LIPSESTE :INTELIGENTA LUI ." >>ASA ca nu ma MIRA CA NU AI "OBSERVAT....">LIPSA INTELIGENTEI >>o gasesti la tot pasul....
oamenii sunt superficiali,,,si se copie unii pe altiii..au mintea limitata


Nu chiar toti oamenii sunt superficiali si nu in toate privintele.
Cat priveste ,,mintea limitata'' , de pinde care sunt limitele.
m_ada
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:05
De la: m_ada, la data 2010-10-30 17:04:26Irinuca, si daca ai avea biserica ta, crezi ca ar fi altfel?
Aceiasi enoriasi pacatosi i-ar trece pragul. Ca doar cei pacatosi au nevoie de iertare, nu cei sfinti.
Dar , pozitia asta de superioritate spirituala ce-o ai vis-a-vis de ceilalti, eu zic ca nu e constructiva. Cu asta nu-i indemni pe ,,drumul cel bun'' ci dimpotriva ii intarati!
Scuze, nu am intentionat sa te jignesc.
Pai altii se simt inferiori...Eu doar ma apar,nu ma las calcata in picioare..Oamenii sunt rai ca niste maimute,,si normal ca ma afecteaza rautatile lor,pt ca eu nu fac rau...Poate ca pe aia rai care fac rau,nu ii afecteaza rautatile pt ca au mintea limitata..oricum si ei sufera mai mult ca un om care nu face rau...Pe mine ma afecteaza rautatile oamenilor pentru ca sunt rai si nerecunoscatori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:09
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-30 18:09:21
De la: m_ada, la data 2010-10-30 17:04:26Irinuca, si daca ai avea biserica ta, crezi ca ar fi altfel?
Aceiasi enoriasi pacatosi i-ar trece pragul. Ca doar cei pacatosi au nevoie de iertare, nu cei sfinti.
Dar , pozitia asta de superioritate spirituala ce-o ai vis-a-vis de ceilalti, eu zic ca nu e constructiva. Cu asta nu-i indemni pe ,,drumul cel bun'' ci dimpotriva ii intarati!
Scuze, nu am intentionat sa te jignesc.
Pai altii se simt inferiori...Eu doar ma apar,nu ma las calcata in picioare..Oamenii sunt rai ca niste maimute,,si normal ca ma afecteaza rautatile lor,pt ca eu nu fac rau...Poate ca pe aia rai care fac rau,nu ii afecteaza rautatile pt ca au mintea limitata..oricum si ei sufera mai mult ca un om care nu face rau...Pe mine ma afecteaza rautatile oamenilor pentru ca sunt rai si nerecunoscatori
duduieee>>>ai FRUSTARII nu gluma!!!! >tu te aperii..?! ZAU ASA >>>>AI TUPEU >>ATACI SENIORII ,II DENIGREZI ,FACI OAMENII 'maimute" ,superficiali.,rai.....etc >>>si zici CA TE APERI..?! ==ISUSE TE ROG EU FRUMOS>>AI DE GRIJA DE NOI >>SI NU NE DA NESANSA SA INTALNIM o asa "hahalera "
garbo001084
Postat pe 31 Octombrie 2010 09:30
De la: garbo001084, la data 2010-10-31 09:30:38
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-30 18:09:21
De la: m_ada, la data 2010-10-30 17:04:26Irinuca, si daca ai avea biserica ta, crezi ca ar fi altfel?
Aceiasi enoriasi pacatosi i-ar trece pragul. Ca doar cei pacatosi au nevoie de iertare, nu cei sfinti.
Dar , pozitia asta de superioritate spirituala ce-o ai vis-a-vis de ceilalti, eu zic ca nu e constructiva. Cu asta nu-i indemni pe ,,drumul cel bun'' ci dimpotriva ii intarati!
Scuze, nu am intentionat sa te jignesc.
Pai altii se simt inferiori...Eu doar ma apar,nu ma las calcata in picioare..Oamenii sunt rai ca niste maimute,,si normal ca ma afecteaza rautatile lor,pt ca eu nu fac rau...Poate ca pe aia rai care fac rau,nu ii afecteaza rautatile pt ca au mintea limitata..oricum si ei sufera mai mult ca un om care nu face rau...Pe mine ma afecteaza rautatile oamenilor pentru ca sunt rai si nerecunoscatori
duduieee>>>ai FRUSTARII nu gluma!!!! >tu te aperii..?! ZAU ASA >>>>AI TUPEU >>ATACI SENIORII ,II DENIGREZI ,FACI OAMENII 'maimute" ,superficiali.,rai.....etc >>>si zici CA TE APERI..?! ==ISUSE TE ROG EU FRUMOS>>AI DE GRIJA DE NOI >>SI NU NE DA NESANSA SA INTALNIM o asa "hahalera "
hahalera este bunica ta,,,,daca nu o mai ai..Dumnezeu sa o ierte si sa o mantuiasca in pace...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:30
irinooka, atunci cand spui ca oamenii sunt rai, cred ca privesti in oglinda, dimineatza...
si nu stiu ce-ai avut cu maimutele, ca sa le jignesti in asemenea hal...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:13
Pai cred ca ma confunzi..Tu crezi ca toata lumea este asa cum esti tu? Nu mai privi oamenii prin prisma ochilor tai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:42
asta-i adanca rau, irinooka... e un soi de "ba pe-a matii"... asta ai auzit tu azi la biserica?:PP
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:48
Am o curiozitate, Irinuco, poate mi-o satisfaci tu: cum se face , ca duminica, inainte de pranz , cand sunt slujbe in toate bisericile crestine, tu Irinuco ,,iti risipesti'' bunatatea printre noi astia rai si pacatosi?
m_ada
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:55
mada, ea are ca sarcina de la Tatal Ceresc tocmai instruirea in sfanta zi de Duminica, a pacatosilor care nu servesc bEserica.
e un soi de misionara...

in sensul ca prefera totusi pozitia misionarului...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:59
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 11:59:01mada, ea are ca sarcina de la Tatal Ceresc tocmai instruirea in sfanta zi de Duminica, a pacatosilor care nu servesc bEserica.
e un soi de misionara...

in sensul ca prefera totusi pozitia misionarului...:P
:)))
Pai vreau si eu sa fac ceva pt Dumnezeu..Pt ca Dumnezeu a facut destule pt mine,,chiar daca noi oamenii nu meritam nimic..Mi-a aratat drumul care ma caracterizeaza
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 13:45
da, irinooka, e o pozitie relativ buna, care merge cam la toata lumea.:P
esti pe drumul cel bun!
da-i tot inainte!:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 13:51
Batranetea nu este intotdeauna garantia intelepciunii!Sant batrani care n-au minte cat un copil,si copii care au intelepciunea unui batran.(presupusa).Oamenii care nu traiesc in ignoranta ,evolueaza,invata din propriile greseli cat si din ale celorlalti.Din pacate ,exista si oameni care trec prin viata si nu invata nimic din ea,ba mai mult,transmit si copiilor acelasi nivel de "evolutie"!
dragu_ta74
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:48
corect...
eu ma numar printre cei care involueaza.
si ma simt din ce in ce mai bine...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:59
De la: eu_geminy, la data 2010-10-31 13:51:05da, irinooka, e o pozitie relativ buna, care merge cam la toata lumea.:P
esti pe drumul cel bun!
da-i tot inainte!:)))
pana si puii ,SI NU NUMAI ,de langa mine ,au RAS >>>[a trebuit sa le explic ,ce-i cu pozitia m.... ffff discret ] >>ITI MULTUMESC FRUMOS CA NE-AI FACUT SA RADEM ==cel mai BUN medicament
garbo001084
Postat pe 31 Octombrie 2010 18:46
mi-ar placea sa va fac sa radeti la fiecare postare... da' asta e, nu m-a facut mama "genial si cult(ivat)"...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 18:56

Recomandari

Setari Cookie-uri