despartiti sau nu?

buna!am si eu o mica problema!de doi ani si jumatate sunt cu un tip!pe timpul vacantei e distanta dintre noi de vreo 300 de km!mi-a propus sa ne despartim!chestia e k imi zice k ma iubeste si stiu asta!nu e vorba nici de alta!dar vrea k vreo doua saptamani sa il las in pace(nu k as fi o pacoste )!dar vreau sa stiu si eu ce sa fac in perioada asta?
adik se poate k dupa doua saptamani de singuratate sa zik k s-a teminat totul?ms
sweetharmony
Postat pe 11 August 2009 23:05
n-am inteles prea bine cum, cat si cand exista distanta aia, da' esti sigura ca nu-i insurat, sau cu alta careia-i cere doua saptamanai ca sa fie cu tine?
in orice caz, iti sugerez sa lasi un timp, nu prea mult, sa fie cum vrea el. ca sa te dumiresti, dupa aia mai vezi tu
pik_nik
Postat pe 11 August 2009 23:29
Picnicele, bine ca nu mi-ai vazut fata cind am citit postarea ta.Adica mi-a cazut fatza vreau sa zic... Sa dai tu dovada de atita maturitate???????
Aemulus
Postat pe 12 August 2009 05:38
micabis, ma lasi sa-ti caut eu fatza?
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 05:50
Picnicele vezi nu da din picioare ca ma calci pe fata! Ca fatza mea e tot pe jos
Aemulus
Postat pe 12 August 2009 06:28
lasa...
e la mine in brate
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:29
Sa spun.....sa nu spun.....
Mai bine schimb topica.....
Deci, cit mai stai la servici?
Aemulus
Postat pe 12 August 2009 06:34
cat are lumea nevoie de mine, apoi ma retrag in olimpul meu
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:37
pai si de unde sti tu ca el te iubeste sau ca n-are pe alta??? mai ales ca stati destul timp despartiti?

daca te iubeste, te vrea langa el, pare logic, nu?? asa si este!
asta cu : vreau o pauza, nu stiu ce vreau....se cheama abureala!!
zambila
Postat pe 12 August 2009 15:17
ce-i cu moda asta cu relatiile la cat mai mare distanta? pai, se pot numi relatii? va imbatati cu apa chioara.

la distanta, poate fi cel mult un fel de amicitie tip " hai sa mai vedem cu cine mai vorbim, ca sa nu ne plictisim"
si_totusi
Postat pe 12 August 2009 15:30
Importanta e si varsta "inculpatilor"... daca au 17-18 ani si ea viseaza deja la flori de lamaita, nu m-as mira ca el sa se fi speriat si sa ia distanta...
Ella34
Postat pe 12 August 2009 15:46
ca bine zici Elut
blanca
Postat pe 12 August 2009 15:51
De la: sweetharmony, la data 2009-08-11 23:05:41buna!am si eu o mica problema!de doi ani si jumatate sunt cu un tip!pe timpul vacantei e distanta dintre noi de vreo 300 de km!mi-a propus sa ne despartim!chestia e k imi zice k ma iubeste si stiu asta!nu e vorba nici de alta!dar vrea k vreo doua saptamani sa il las in pace(nu k as fi o pacoste )!dar vreau sa stiu si eu ce sa fac in perioada asta?
adik se poate k dupa doua saptamani de singuratate sa zik k s-a teminat totul?ms


Chestia asta cu ,, sa luam o pauza,, e un adios spus intr-o maniera mai ,, frumoasa,,
Junona
Postat pe 12 August 2009 23:06
interesante experiente
pacat ca nu e lumea mai animata
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:12
eu zic sa te gandesti daca ai facut cv rau...de obicei baietii zic asta inainte sa iti zica ''pa'' eu zic sa fi tare pt cn stie c veste
memecis
Postat pe 12 August 2009 23:13
vrei s-o intrebi daca e putin gravida?
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:15
suna cam "adio, dar ma intorc la tine"...
adica esti buna, dar cu pauza
pauzele lungi si dese, cheia marilor iubiri...
parca asa ceva...
daria_
Postat pe 13 August 2009 00:02
da de unde...suna a: "poate mai am chef din cand in cand de tine, de ce sa nu pastrez un loc caldut pentru vremuri de restriste"
scuze, m-am abtinut pana acum dar...e dur insa cam asa este in general
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 00:05
distanta e cat mai e din vacanta!pt k suntem la facultate amandoi!nu e insurat si nici de alta nu e vorba(sper si asa sustine el)!vrea doar timp de gandire k sa isi aseze gandurile!boolshit....
sweetharmony
Postat pe 13 August 2009 17:40
mai bine despartiti decat inpreuna in minciuna...si nefericire...
AGAPI_MOU
Postat pe 13 August 2009 20:37
dak tu stii k te iub acorda-i timpul asta poate ii este greu si lui sa stea fara tine si de aceea ar prefera sa puna punct acum decat sa contuie sa faca acelasi lucru in vacante inceaca si tu sa te apropii de el sau....poate sa va mutati impreuna
mady
Postat pe 14 August 2009 02:00
De la: garbo037276, la data 2009-08-14 02:00:28dak tu stii k te iub acorda-i timpul asta poate ii este greu si lui sa stea fara tine si de aceea ar prefera sa puna punct acum decat sa contuie sa faca acelasi lucru in vacante inceaca si tu sa te apropii de el sau....poate sa va mutati impreuna
spunei k vrei sa stai cu el si atunci ai sa vezi dak te iub sau nu
mady
Postat pe 14 August 2009 02:04
daca tu stii ca te ubeste...lasa-i putzin timp liber...nu ma refer sa va despartiti...acorda-i sansa de a vedea ca iesty de acord cu el...
Deutza_Frumusica
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:11
salut, uneori oamenii au nevoie de liniste pentru a medita intens la viata lor. Ofera-i cele doua saptamani solicitate ( se mai relaxeaza si astrele intre timp), si iti doresc multa rabdare.Oricum, ca fapt divers, sa stii ca Marte, planeta masculinitatii si a razboiului, se afla in Leu si cam toti vom avea turbulente intr-un domeniu sau altul al vietii noastre. Putere! Pentru ca este ingrozitor de greu sa astepti in suspans ,fara sa stii unde te afli.
Bafta! Cu drag, astrolog Alexandra Coman, www.roastrolog.ro
roastrolog
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:13
Din proprie experienta stiu ca aceasta perioada de liniste inseamna despartire, inseamna ca s-a plictisit, ca e nehotarat, Eu am pus capat acum unei relatii si nu am stiyut cum sa o fac, pentru ca nu prea aveam motive. Si atunci am cerut o perioada de liniste.
rcc
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 1 De la: eUniversum 30 Ianuarie 2012 18:37
Sa revin la primul iubit ? 11 De la: garbo_1211 18 Aprilie 2012 08:13
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
despartirea ,bat-o vina 39 De la: mielutza 14 August 2009 07:38
concurs-cel mai bun topic-aprilie 2010 62 De la: Achmed 31 August 2010 11:00
Setari Cookie-uri