VREAU SA MANINC SANATOS SA FIU FRUMOASA

Dragele mele domnisoare si doamne daca nu gaseam din intimplare Restaurant & Lounge din Centrul Istoric,viata mea devenise un calvar.Silueta mea arata groasnic,sotul ma neglija,pina si prietenele ma ocoleau iar la servici colegii ma ironizau.
Intr-o zi trecind pe str. Smardan am intrat intimplator in Restaurant & Lounge ca eram lihnita de foame.Povestea am repetato mereu de vreo 2 saptamini si acum trebuie sa-mi cumpar imbracaminte noua ,nimic nu mi se mai potriveste.Am fost si la medicul de familie o doamna foarte draguta care ma linistit si mia explicat ca regimul corect de alimentatie au dus la schimbarea siluetei,fapt pentru care mia cerut adresa Restaurant & Lounge din Centrul istoric.
garbo261156MADALINA
Postat pe 25 Ianuarie 2012 12:12
Pe Smardan, in centrul vechi sunt si cafenele cool!
SAL
Postat pe 25 Ianuarie 2012 12:35
De la: SAL, la data 2012-01-25 12:35:28Pe Smardan, in centrul vechi sunt si cafenele cool!

Eu treceam zilnic pe acolo si ocupata cu problemele de serviciu nu dadeam importanta ,intimplator am intrat la Restaurant & Lounge unde am servit masa si de atunci am facut un obicei,au si cafea foarte buna ,dar este un local curat si unpersonal placut,m-am imprietenit cu patroana care are o silueta de invidiat.
garbo261156MADALINA
Postat pe 25 Ianuarie 2012 13:32
care este tu
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2012 14:37
De la: ufishor, la data 2012-01-25 14:37:24care este tu

Dece vrei sa stii ?Sunt casatorita si-mi iubesc barbatul,pentru el vreau sa ma ingrijesc sa arat bine.
garbo261156MADALINA
Postat pe 25 Ianuarie 2012 14:42
ufuletzu, mai traiesti, mami? si, pe langa tine, cine mai traieste?

a, si pe tantica asta di ce o lasati sa faca reclame deshantzate la birturi?
se vede ca nu m-am mai bagat cam de mult timp in voi! v-ati luat-o in cap si nu va mai faceti treaba!
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2012 14:52
haide mai, nu i se mai potriveste ca s-a ingrasat
si daca te faci mai frumos cand manaci sanatos, ma apuc si io( desi inca nu s-a speriat nimeni de mine, la prima vedere )
apoi sa pui un "imperfect" cu "unul mai mult ca perfect" si sa ai asa rezultate....

ufisor mamica, de ce nu te exprimi corect si induci lumea in ...ianuarie
dor72_
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:27
traim thorache (si cine-mi seamana, traieste bine langa mine), si nici memoria nu ne-a lasat....cine zice ca se baga in cine?

tanti face reclama la sot, mai abitir!

doaro, zau ca e corect....'patroana cu chestii de invidiat....este 'ea' (sau o primeste pe la caserie, macar)
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:27
ete... de cine am dat aici... ! de maestru Thor... sincer sa fiu, nu ma asteptam, dar ma bucur. am trecut de cateva ori pe langa topicul asta, asa cum trecea si MADALINA pe langa propriul ei restaurant, bodega sau ce-o fi... ! pana la urma m-a apucat o curiozitate de urechi si am intrat sa vad si eu combinatia asta minune... si frumoasa si sanatoasa. trec peste poanta aia cu Dzeu. care nu prea a impartit din toate calitatile psibile la toate femeile.... si as intreba-o pe frumoasa noastra sanatoasa, cam ce meniu are la restaurantul, bodega, asta ? ce... daca-s destept, nu am voie sa fiu si frumos si sanatos... ??? in general mananc sanatos, dar intodeauna mai ai de invatat ceva nou. cu toate ca MADALINA nu mananca sanatos ca sa fie in primul rand sanatoasa... ci ca sa-i placa sotului. si ospatarilor, chelnerilor si bucatarului Shef... ! adica "colegii". asa am inteles eu.... ! si daca ajung in curand prin Bucuresti, o sa caut centru vechi si Str. Smardan, pentru ca habar nu am unde e. eu, ultima oara am stat vis-a-vis de hotelul Intercontinental, Str. Tudor Arghezi... e departe de acolo ?
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 06:30
De la: barboneli, la data 2012-01-26 06:30:55ete... de cine am dat aici... ! de maestru Thor... sincer sa fiu, nu ma asteptam, dar ma bucur. am trecut de cateva ori pe langa topicul asta, asa cum trecea si MADALINA pe langa propriul ei restaurant, bodega sau ce-o fi... ! pana la urma m-a apucat o curiozitate de urechi si am intrat sa vad si eu combinatia asta minune... si frumoasa si sanatoasa. trec peste poanta aia cu Dzeu. care nu prea a impartit din toate calitatile psibile la toate femeile.... si as intreba-o pe frumoasa noastra sanatoasa, cam ce meniu are la restaurantul, bodega, asta ? ce... daca-s destept, nu am voie sa fiu si frumos si sanatos... ??? in general mananc sanatos, dar intodeauna mai ai de invatat ceva nou. cu toate ca MADALINA nu mananca sanatos ca sa fie in primul rand sanatoasa... ci ca sa-i placa sotului. si ospatarilor, chelnerilor si bucatarului Shef... ! adica "colegii". asa am inteles eu.... ! si daca ajung in curand prin Bucuresti, o sa caut centru vechi si Str. Smardan, pentru ca habar nu am unde e. eu, ultima oara am stat vis-a-vis de hotelul Intercontinental, Str. Tudor Arghezi... e departe de acolo ?

Cred ca de la Intercontinental pina la str. Lipscani nu sunt 600 ml,dar strada Smardan despre care se vorbeste este mai pe linga Banca Nationala in zona restaurantului Carul cu bere,zona din centrul Bucurestiului ramasa nedemolata de Ceausescu.
VOIAJOR
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:41
aha... acum mi-ai dat puncte de reper pe care le cunosc inca bine de tot ! doua spargeri am facut la bancutza aia.... !!! mersi ptr. informatie, de str. Smardana asta nu stiam. poate acum 35 de ani, se numea altfel. dar distantza intre Inter si Lipscani, plus pana la Banca Nationala, e mai mare decat 600m. !!! poate e in linie dreapta... dar eu nu am folosit helicopterul.... ci masina. masina banci... e adevarat, dar masina ! mai ales ca eu am masurat exact distanta, pana la Carul cu Bere... unde de fapt m-am ascuns, pana au iesit aia din masina Banci Natz..... ! ce timpuri dragilor.... ce timpuri.... !!!!! da' apropo.... cine a scris ca de la Inter. sunt 600m pana la Lipscani..... ca eu nu vazui nimic ???
Ceausescu ? Bad man... !!!
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:29
De la: garbo261156MADALINA, la data 2012-01-25 14:42:54
De la: ufishor, la data 2012-01-25 14:37:24care este tu

Dece vrei sa stii ?Sunt casatorita si-mi iubesc barbatul,pentru el vreau sa ma ingrijesc sa arat bine.

Foarte bine sa fii frumoasa dar sa știi ca barbații intodeauna gasesc alta mai frumoasa,bunaciune cum le zice Iar la restaurantul CHARME din str Smrdan este aglomeratie vara la terasa ,acum iarna organizeaza fotbalistul Burca reuniuni cu ai lui colegi ,ca de fapt al lui este restaurantul
DRAGHINA
Postat pe 26 Ianuarie 2012 23:46
a daaa... ? a lui Burca ? ok, nu stiu cine e asta... dar imi cer scuze atunci de la MADALINA... !
barboneli
Postat pe 28 Ianuarie 2012 14:12
aha. Si ce detergent folosesti?
Ca si ala e vital... altfel nici nu merita sa traiesti: te ocolesc prietenele, te birfesc colegii... te inseala iubitul.... iti moare capra.... iti scade IQul....
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:23
De la: quasaria, la data 2012-02-07 00:23:40aha. Si ce detergent folosesti?
Ca si ala e vital... altfel nici nu merita sa traiesti: te ocolesc prietenele, te birfesc colegii... te inseala iubitul.... iti moare capra.... iti scade IQul....

Da ce la restaurantul Charme se vinde detergent
PETRU_CEL_MARE
Postat pe 7 Februarie 2012 00:41
da, bre! se si serveste la mese! :)))

f.u.c.k. :)))
esme
Postat pe 7 Februarie 2012 00:46
asadar,
charme e nume de craJmaaaa...
e bine de retzinut!...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 00:46
De la: esme, la data 2012-02-07 00:46:10da, bre! se si serveste la mese! :)))

f.u.c.k. :)))

stiu, esme...

ai vrut sa spui "For Unlawful Carnal Knowledge"...

dar ti-a fost lene, azi...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 00:48
nu stiu de care charme vorbesti - dar, dupa nick, pari sa ai si tu vreo dilema existentiala.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:51
aoleo, si ce lene, ge!
da` si somn! :))
esme
Postat pe 7 Februarie 2012 00:58
Q -> aceea ca nu e precum vrea sa para...
nici la marime, si nici macar la secs...:D

da' las'... ca nu e singura...:PPP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 00:59
orice se autointituleaza "cel mare" imi provoaca suspiciuni.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 01:03
De la: esme, la data 2012-02-07 00:58:10aoleo, si ce lene, ge!
da` si somn! :))


si mie, esme...
da'ma bag imediat in scutece...
fiindca dimineatza devreme,
iar trec pe la oglinda...

si n-as vrea sa ma zburlesc si la mine...:P...
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 01:05
De la: quasaria, la data 2012-02-07 01:03:58orice se autointituleaza "cel mare" imi provoaca suspiciuni.


sau "cea superioara"...cu zisele, numai...:D
idem
:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 01:06
da` `cel viteaz`, nu, Q? :)))

noapte buna cu odihna strasnica, ge! ;)
esme
Postat pe 7 Februarie 2012 01:08
ma rog, eu n-am vrut sa zic "cea mare"... ca sa nu se interpreteze eronat.

a, ba da, esme... si cel razboinic....
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 01:08
suna ca si cum mi-ai ura "Odihna (aproximativ) Napraznica", esme...:)))))

dar cum eu ador senzatiile tari,
incep sa devin chiar curios,
(precum "fecioarele" demult uitate de... altar:D):

oare cum o fi?!:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 01:11
De la: quasaria, la data 2012-02-07 01:08:51ma rog, eu n-am vrut sa zic "cea mare"... ca sa nu se interpreteze eronat.

a, ba da, esme... si cel razboinic....


exista si exceptii, Q...
ca daca isi zice "cel/cea galben/-a", sau "cel/cea maron",
(zi-i cum vrei:P)
apai poti sa stii ca il/o cred...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 01:13
sa demonstreze.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 01:14
ge, fecioarele alea, cre`ca sunt caprioare pA dinafara, cu ochi d-aia umezi si neprihaniti si privirea rusinata, si cutremure, explozii de dorinte pe dinauntru. oare, ce-or rosti in sinea lor? :)))
esme
Postat pe 7 Februarie 2012 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce credeti ca sunt oameni care nu merg la biserica si totusi sunt mai de omenie?Pt ca poate unii merg la biserica doar de ochii lumii dar ei nu au ganduri curate si nu se straduie sa fie mai de omenie 3 De la: ingerasulluptator 24 August 2011 12:13
Dar intr-adevar, s-a schimbat femeia? 43 De la: garbo_466560 21 Mai 2017 13:35
Va place emisiunea"Burlacul"? 14 De la: caleidoscop 3 Iunie 2012 23:37
Ajutor! 15 De la: estela 13 Iulie 2010 05:41
De ce oare la unii oameni nu le place sa vorbeasca despre Dumnezeu? 51 De la: vuvuzela 13 Iulie 2010 22:24
Setari Cookie-uri