Ce inseamna a fii sectant?

De la: dor72, la data 2010-09-20 18:44:07Draga inimoaso,
Imi cer mii de scuze pentru felul in care ti-am raspuns atunci cand ti-am raspuns. Mi-e rusine cu mine pentru ca nu am priceput de la inceput ce este cu tine. Iti urez multa sanatate/insanatosire daca s-ar putea.
Dragi forumisti: este patologic. Vorbesc extrem de serios.
Aveti mila si nu va luptati cu persoane care nu sunt de calibrul vostru.
In conditii normale as polemiza pe unele teme, dar in conditiile date nu pot decat sa ma cert singura pentru ca nu am fost atenta si am raspuns unor provocari ce nu pot fi numite decat fixatii ( e normal pentru aceste persoane) in cazuri de boala.
O seara buna tuturor, Daniela
Geminy, chiar vorbesc serios. Daca esti putin mai atent la tema aceea cu preotii care nu merita sa primeasca bani, ci banii i se cuvin ei, o sa imi dai dreptate. Este BOALA... GRAVA.
Nu poti sa te enervezi pe astfel de persoane. Zau ca mi-e mila.
imi vine sa rad la cate prostii iti pot iesi din bostanica aia a ta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Septembrie 2010 15:24
Zilnic se mai trezeste cate un eretic sa-si creeze propria lui secta. John Smith si Thomas Helwys(baptisti),A.J. Tomlinson si Charles Parham(penticostali),William Miller si Ellen G. White (adventisti),Charles T. Russell (yehovisti) asa au aparut sectantii. Niste fermieri din America s-au gandithai sa facem si noi o afacere si sa vindem locuri in rai , asa au aparut cultele neoprotestante......si bla bla bla....
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 00:50
navigatorii isi pot spune locatia,folosindu-se de soare,luna si stele,daca au un SECTANT,cu oglinda.acest aparat este din alama,aluminiu.el poate fii iluminat sau nu.deci vant in pupa!!!
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 00:58
ai vrut sa spui SEXTANT... asta e denumirea lui corecta.
eu_geminy
Postat pe 23 Septembrie 2010 01:21
da Gemy ,pfuuuu fi-ar sectantul ,de ras.uite ca am gresit exprimarea coreta a sextantului.ok ms.mai invata lumea ceva interesant,decat despre sectanti.ma gandeam ce sa-i raspund tipului cu sexul,si nu am fost atenta.eram convinsa ca am scris corect.vezi trebuia sa caut mai intai ,daca nu scriu gresit cv.
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 02:03
De la: vuvuzela, la data 2010-09-23 00:58:06navigatorii isi pot spune locatia,folosindu-se de soare,luna si stele,daca au un SECTANT,cu oglinda.acest aparat este din alama,aluminiu.el poate fii iluminat sau nu.deci vant in pupa!!!




regret profund greseala.este vb de SEXTANT.nu am mai folosit de mult cuvantul.am citit odata intr-o carte f interesanta.si am uitat exprimarea corecta.chiar asta seara cand am scris mi s-a parut ciudat.insa eu nu intru pe google,decat f rar.m-am grabit.sunt de serviciu si sunt si obosita.asta este imi cer scz,pt greseala .toti suntem oameni,si suntem supusi greselii.daca nu greseam ,eram ingeri.
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 02:18
ce porunci sa se respecte? cele din Vechiul testament? pai acelea erau pt poporul evreu. tu, ca si crestina, trebuie sa traiesti dupa Noul Testament, stiai?
garbo103632
Postat pe 23 Septembrie 2010 11:32
sunteti duri cu "luptatoarea", sau mi se pare mie?
garbo103632
Postat pe 23 Septembrie 2010 11:35
Nu suntem duri, o ajutam sa se mentina in forma...

Tylly
Postat pe 23 Septembrie 2010 11:43
vai mie, de cate ori intru aici si va gasesc combinati, in discutuii, bineinteles, cu "luptatoarea" , nu am parte decat de distractie. chiar daca nu am motiv sa rad doua zile, cand va citesc, sigur nu ma pot abtine. sunteti niste haiosi. iar pe draguta de irinuca, tb s-o luam asa cum este, are farmecul ei, nu credeti?
garbo103632
Postat pe 23 Septembrie 2010 12:32
De la: garbo103632, la data 2010-09-23 12:32:34vai mie, de cate ori intru aici si va gasesc combinati, in discutuii, bineinteles, cu "luptatoarea" , nu am parte decat de distractie. chiar daca nu am motiv sa rad doua zile, cand va citesc, sigur nu ma pot abtine. sunteti niste haiosi. iar pe draguta de irinuca, tb s-o luam asa cum este, are farmecul ei, nu credeti?



nu ,eu nu cred.a depasit masura.nu ne legam de religiile altora,iar pe a noastra o trimitem unde se propovaduieste,adica in biserica.respectam tot,dar nu acceptam sa ni se toarne religia cu palnia pe site.pai atunci schimbam titulatura site-ului;www.maicutele-crestine.ro.si intram cu toatetele,ingenunchem,ii luam si pe preotii masculi si cotcodacim toata ziua despre" sfintenie trupeasca'ca de nu avem voie d-alea alea,si le facem la toti cat o biblie imprimata pe creier.si incepem sa criticam alte relegii in stanga si dreapta.asta e farmecul Irinucai?exista biserica.acolo poti sa te exprimi in liniste,sa te rogi.ce face ea aici se cheama utopie si lipsa de imaginatie.exista atatea subiecte.Irina a ajuns deja o psihoza garbolina.ce vrei sa deschidem si spitalul www. pisiatrie-garbo.ro?
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 12:57
Eu cred ca Irinuca, luptatoarea, Xena, e un personaj pitoresc pe acest site.
Mi-a facut placere sa dialoghez cu ea , desi de cele mai multe ori nu i-am impartasit ideile .
Cand nu am dispozitia necesara, nu o citesc. Asa cred ca ar trebui sa facem de fiecare data cand nu ne convine. E mult mai elegant sa ignori, decat sa improsti cu noroi.Nu ne avantajeaza pe niciunul dintre noi.
m_ada
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:05
De la: garbo103632, la data 2010-09-23 11:35:50sunteti duri cu "luptatoarea", sau mi se pare mie?
Duri?
Putin spus! Sunt gata s-o desfiinteze, insa ea impasibil isi vede de-ale ei, mai departe!
m_ada
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:26
De la: m_ada, la data 2010-09-23 13:05:44Eu cred ca Irinuca, luptatoarea, Xena, e un personaj pitoresc pe acest site.
Mi-a facut placere sa dialoghez cu ea , desi de cele mai multe ori nu i-am impartasit ideile .
Cand nu am dispozitia necesara, nu o citesc. Asa cred ca ar trebui sa facem de fiecare data cand nu ne convine. E mult mai elegant sa ignori, decat sa improsti cu noroi.Nu ne avantajeaza pe niciunul dintre noi.



a incerca sa o faci sa inteleaga" ca nu se da foc nici unui coran , pt ca au deranjat-o pe ea musulmanii',a incerca sa o faci sa inteleaga ,ca a vb langa despre acelasi subiect si fara sa cunoasca despre ce este vb,a creea o psihoza ,pt ca tranteste mereu aceleasi cv 'eu sunt cinstita, nu ma culc cu barbati etc,inseamna pana la urma si jignirea noastra.adica relatiile intre parteneri ne 'murdaresc trupeste"?cine accepta asemenea lucruri repetate la nesfarsit ,sa o ia acasa,sa-i sopteasca la ureche asemenea ineptii.voi ii dati nas,in loc sa o faceti sa inteleaga ca greseste,trancanind asa vrute si nevrute?dar ce este Irinuca obiect de distractie si amuzament?asta inseamna ca noi suntem in culpa ,pt ca ne permitem asemenea lucru.nu noi o improscam cu noroi ci viceversa.ea zice ca fiecare face ce vrea,dar ea este curata,imaculata si noi ce suntem?trage singura concluziile.
vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:27
m_ada..cum ai dialoghat tu cu irinuca??
fiecare ,,personaj"de pe acest forum stie ca irinuca are probleme,majoritatea nu o iau in seama,unii mai fac o gluma ici,colo...altii o mai iau peste picior....
Cata seriozitate in postarea ta

Nu i-ai impartasit ideile??Care idei?
Sa fim seriosi acu"!
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:42
chanty vezi ca ti-o iei irinuca face conversatie clar!!!!ce nu pricepi????
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:47
De la: m_ada, la data 2010-09-23 13:26:01
De la: garbo103632, la data 2010-09-23 11:35:50sunteti duri cu "luptatoarea", sau mi se pare mie?
Duri?
Putin spus! Sunt gata s-o desfiinteze, insa ea impasibil isi vede de-ale ei, mai departe!
[pai in romania este greu sa ai paererea ta proprie..pt ca romanii aproape toti gandesc la fel...o turma de oi de 21 milioane, care s-au dat unii dupa altii si nu au persoanalitate condusa de 100 de lupi....romanii inteligenti au plecat din romania pt ca nu sau putut adapta prostie care se afla in romania..la cum nici eu nu ma pot adapta prostiei care se afla in romania..romanii sunt niste sclavi si nu au respect unii pt altii,,,pe romanii ii unesc doar prostia si rautatea,,invidia,,lucrurile rele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:48
pai nu vezi ce zisa m_ada?
vorbea de"parca irinuca ar fi Mitropolitul banatului !intelegeam daca scria :lasati-o sarmana in pace,oamnei buni!Dar asa???
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:51
de unde pot achizitiona un sclav???am nevoie urgent de unul
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:51
iaca c-o aparut!
Ziua buna irinuca..
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:52
sa dus sa-mi caute un sclav
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:54
Ameno,ai de unde alege...n-auzisi...21 de milioane de oi,sclavi sau ce-o mai fi....mai 100 de lupi...traiasca Romania!
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:55
nenene eu vreau "crema" al mai bun dintre ai mai buni sclavi...nu vreu unul puturos,un oarecare
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:57
Ameno,tre" sa te dezamagesc,imi pare rau!
Cei mai buni au plecat din tara ca nu s-au putut adapta....Adica...iacata-ma
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:00
romanii vor sa ma ajute sa intru in turma lor de oi,,ca sa fim 21 de milioane si inca una care nu reusesc ei sa o prinda si sa o bage in turma lor de sclavi...Pt ca asa fac romanii ei se doboara unii pe altii pt a lungi turma ..dar cum pe mine nu ma caraterizeaza proastia si nesimtirea....este nepotrivire de caracter....asa ca las oile sa se agite...pt ca gura oamenilor doar pamantul le-o astupa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:00
irino unde ziceai mataluta ca locuiesti???
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:08
raspund eu pentru tine aici intre cei 21 de milioane adica intre cei 21 milioane posibil sclavi
vrei sa fi sclava mea
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:09
Ameno
Acu sti de ce am plecat eu,da?Ca sa nu ,,lungesc turma"
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:11
si spiritul de echipa unde-i????
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:13
De la: ameno, la data 2010-09-23 15:13:28si spiritul de echipa unde-i????
chanty
Postat pe 23 Septembrie 2010 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii perfecte 11 De la: valentino 1 Iunie 2009 18:47
si barbatii atentioneaza...... 23 De la: ratuscaceaurata 9 Noiembrie 2011 00:58
intamplare sau destin 24 De la: blanca 23 Septembrie 2009 21:10
SANTETI PASIONATI DE DRUMETII? 1 De la: 24 Octombrie 2009 18:01
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
Setari Cookie-uri