Sfaturi pt bebe!

In primul rand: Ai frigirer pentru masina? E super-necesar,mai ales vara.
Rotty
Postat pe 18 Iulie 2012 14:24
Are stecher pentru priza din masina? Sau e cu "perinite" ?
Rotty
Postat pe 18 Iulie 2012 14:30
Ai grija sa fie"beton" de inghetate cand plecati.Eu am din cel la priza si totusi racesc bine totul in frigi din casa mai intai. Ma gandesc ca ar fi bine sa portionezi dinainte papitza pentru aia mica si sa scoti tot cate o portie(doar ea are prioritate la racitor). Faceti pauza peste noapte la hotel ?
Rotty
Postat pe 18 Iulie 2012 14:42
Super ok planul.Si noi facem Ro peste zi de obicei. Depinde unde mergi si pe unde iesi din tara,dar de cand cu Autostrada 3 e super.Economisesti timp si e mai sigur.
Rotty
Postat pe 18 Iulie 2012 15:00
se va plictisi in mod sigur... Unul dintre voi trebuie sa o tina ocupata, sa ii spuna povesti, sa ii arate ce e pe afara...etc. Noi facem pauze multe cind plecam la drum lung, si recuperez distanta/viteza cind doarme odorul, asta e...
Iar de obicei ii dau sa manince des/putin si pe cit posibil chestii destul de inofensive, s-a intimplat si sa ii fie rau daca o indop inainte/in timpul drumului. Mai am problema de amplasament: fara AC e prea cald, sa tin copilul atitea ore la rind in AC iar nu e bine... Asa ca asta e o chestie stressanta, mai ales ca eu din fata nu imi dau seama cind e prea cald/prea frig la ea.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 15:11
Deci nu ajungi pe A3.Noi circulam pe Oradea.Ca micuta se va plictisi....e de asteptat.Singura solutie este sa faceti pauze mai dese,sa o scoti la o mica plimbarica. Va obosi mai repede si va dormi.In rest......mult succes si drum bun .
Rotty
Postat pe 18 Iulie 2012 15:11
a, da, si fie-mea era pasionata de surubaraie si mecanica: o aventura pe care n-a uitat-o nici acum e cind a trebuit sa schimbam roata si a vazut-o pe mama-sa calare pe cric... in the middle of nowhere.....:-))))
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 15:21
fie-mea avea ce avea cu bateriile. Vreo doi ani tot ce avea baterii prin casa era mort. Si bateriile ascunse la ea in camera - eventual, in punga de pampersi. Avea o abilitate stranie de a extrage bateriile si suruburile din absolut orice.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 15:29
sase in noiembrie.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 15:33
ms! La fel.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu ...barbatul taur 6 De la: AngeloBluLdy 28 Octombrie 2010 03:58
semnele unghiilor 22 De la: Ciresica 12 Iulie 2010 05:26
Chiftelute din orez - lamurire 1 De la: m4monik 2 Martie 2011 09:13
Oare de ce e asa greu sa trecem peste o relatie esuata?? 59 De la: flaminia28 30 Septembrie 2011 17:03
gradul de imunitate 2 De la: iasomia 24 Iulie 2009 17:13
Setari Cookie-uri