Despre gemeni

Ce defecte au gemenii, si care credeti ca sunt acele zodii care ar putea suporta un geaman (in special femeile din aceasta zodie)in preajma lor pentru un timp mai indelungat?
goddes03
Postat pe 30 August 2010 04:56
Singura zodie care suporta gemenii e zodia mea.
Luna_in_capricorn
Postat pe 30 August 2010 09:53
Eu sunt de parere ca nativii din aceasta zodie sunt indragiti de f multi semeni.Sunt firi dinamice, comunicative, vesele...si nu degeaba sunt numiti "inteligentii zodiacului" Reusesc sa se adapteze f usor....leaga prietenii chiar si in statia de autobuz , asa ca nu vad un motiv real pt care sa nu reuseasca sa se faca placuti!
Morena29
Postat pe 30 August 2010 11:59
Gemenii sunt cei mai mincinosi barbati !!!! Vor avea intotdeauna viata dubla !!
Ii urasc !!!
garbo158782
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:42
de ce crezi ca toti sunt la fel?as vrea sa iti pot dovedii ca mai sunt si exceptii....rare .dar mai exista...barbatii gemeni nu sunt chiar asa......nu doar zodia ii influenteaza pe barbati.....sunt altele cum ar fi educatia,moralitatea,sentimentele ptr cel de langa tine.......etc
yotto
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:16
asa este leaga prietenii foarte repede si-n statia de autobuz si oiunde si cu orice tip de oameni
garbo107589
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:06
au fler, sunt prietenosi, vorbareti, eleganti, manierati, stiu sa faca bani, au minti deschise,etc...depinde sunt si exceptii de la regula, dar sa nu uitam ca au si defecte, dar nu majore.
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:00
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-30 09:53:42Singura zodie care suporta gemenii e zodia mea.
sa inteleg ca esti geamana?
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:01
Eu sunt nascuta in aceasta zodie si vreau sa va spun ca, la fel ca in toate zodiile duble, nu vei gasi doua persoane la fel. Poti intalni oameni deosebiti, stralucitori dar, in acelsi timp , poti intalni ipocriti, razbunatori. Am avut cateva experiente in acest sens. Un lucru este clar: sunt inteligenti , sociabili si (in majoritate) buni prieteni. Daca intalniti un geaman (femeie sau barbat) din jumatatea benefica, nu lasati sa va scape. Daca intalniti un geaman malefic, fugiti mancand pamantul!!!!!!
garbo002977
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:01
io sunt geaman si n-am de gand sa divulg nimic. :P
:))

PS: doar ca m-am inteles mereu foarte bine tot cu zodii bipolare (ex. gemeni, balanta)...:)
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:10
Si io tot gemeni!
Doar ca eu nu m-am inteles nicioadata, pana la momentul actual cu aceste zodii bipolare!
In general, nu pot suferi persoanele din aceste zodii!
Oi fi exceptia care confirma regula?
picaturaderoua
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:15
habar nu am, la mine asta a functionat; dar inca nu-i prea tarziu sa fie si altfel...:P
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:19
A fost o concluzie! Fara intentie!
picaturaderoua
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:26
aici nicio concluzie nu e general valabila... la fel de bine, concluziile mele pot sa nu fie valabile la altii, deci nicio problema...:)
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:30
Nu stiu ce virsta ai tu de ai ajuns la sa concluzie ......in fine !Toate femeile , dar toate sint si credema am cunoscut destule am fost prietene foarte bune si sintem , pentru ca gindim la fel , avem aceleasi conceptii despre viata etc


.Despre barbati , recunosc sincer ca nu stiu mai nimic pentru ca prima data am cunoscut un geaman acum freo 6 ani in societate era super ok dar separe ca in familie nu si tot asa si de altii pe care eu nu-i ccunosc.
Cu cine se intelege gemenii HABAR NU AM (la barbati ma refer)sotul meu e taur si sintem impreuna de 30 de ani , geamnul in general se intelege cu toata lumea , mai putin cu prosti si cu perversi ,La femei cred ca varsatoarele sint cele mai atrase spre prieteni cu un geaman (femeie) .Oricum zodia cea mai destepta si frumoasa din zodic
angin
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:01
de acord cu tine, in ceea ce priveste "intelegerea" cu prosti, cu perversi... si cu neamuri proaste, in general...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:06
Angin - concluzia pe care o am se bazeaza pe experienta mea de viata. Nu a ta! Si nu sunt chiar tinerica...


Cat priveste simpatia pentru prostil perversi si fatarnici.. asta nu cred ca tine de zodie!
Parerea mea!
picaturaderoua
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:09
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-07 17:09:51Angin - concluzia pe care o am se bazeaza pe experienta mea de viata. Nu a ta! Si nu sunt chiar tinerica...


Cat priveste simpatia pentru prostil perversi si fatarnici.. asta nu cred ca tine de zodie!
Parerea mea!

Nu crezi ca depinde totusi si de educatie eu nu stiu cum ai reusit tu sa nu te intelegi cu zodia ta chiar sint uimita ?!
angin
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:40
Cu ce patos vb unii despre nativii din aceasta zodie ....devine amuzant pana la un punct, acela cand constati ca se fac adevarate obsesii...sentimente de ura pt o persoana care s-a nascut sub acest semn. Sunt oameni de calitate in orice zodie, asta stim cu totii...dar si exceptii de asemenea...asa ca nu poti lua de buna o situatie in care esti facut sa suferi de un geaman...nu este cazul sa personalizam ....
Morena29
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:04
dar, ca gemenii sunt ironici si sarcastici ati auzit???....au limba tare ascutita !!!
caleidoscop
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:17
Atins ! ... dar face parte tot din farmecul lor, nu?
Morena29
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:19
da, frumusico !!!cunosc bine, zic eu aceasta zodie !!!....numai ca nu stiu, cu ce persoane de sex feminin(zodii) se inteleg si cu ce zodii(pers.feminine) nu se inteleg.
caleidoscop
Postat pe 9 Septembrie 2010 07:45
De la: goddes03, la data 2010-08-30 04:56:19Ce defecte au gemenii, si care credeti ca sunt acele zodii care ar putea suporta un geaman (in special femeile din aceasta zodie)in preajma lor pentru un timp mai indelungat?



Ce defecte au : leii,..racii,..fecioarele,..balantele,..scorpionii,..sagetatorii,..capricornii,..varstorii,..pestii???

Toti suntem un cumul de calitati si defecte

De ce nu vorbesti intai de defectele tale???
anca_53
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:29
sunt geaman veritabili ,gemeni nu sunt mincinosi ,sunt sinceri,iubareti,inteligenti
garbo107589
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:04
deja incep sa-mi fac o parere minunata despre mine insumi...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:47
fleurdelis
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:49
Vesela, comunicativa, isteata...cu multa imaginatie si romantica...femeia GEMENI este mereu in cautarea acelui barbat "perfect" din mintea ei...care sa o fascineze prin frumusete fizica si intelectuala, pana sa-l gaseasca va zbura din "floare-n floare" putand fi acuzata de unii chiar ca ar fi superficiala...desi nu este. Cauta acel barbat care stie sa o pretuiasca, sa o puna in valoare si sa ii ofere sufletul lui...in schimb acel barbat nu se va plictisi niciodata cu o femeie cu imaginatia si farmecul ei...
2fluturasi
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:36
Am uitat sa va spun: feriti-va sa aveti ca dusman un GEAMAN...nu-l uita niciodata pe cel care l-a ranit...nu-l iarta niciodata pe cel care a indraznit sa-l umileasca si nu se intoarce atunci cand a pus punct unui capitol din viata sa, revenirile, impacarile ....carpelile nu sunt pentru noi. Punem punct si mergem mai departe....
Cu cine se intelege??? Desi in zodiac scrie ca se intelege fff bine cu Berbecul....mie aceste personaje mi s-au parut extrem de plictisitoare si lipsite de imaginatie....neputand sa-si faca fericit partenerul....in schimb cu un TAUR (culmea cu care se spune ca nu ne intelegem ) poate exista o relatie extrem de frumoasa...si inca o data astrele predispun, omul dispune...
2fluturasi
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:48
grija mare caci, asemeni celorlalte zodii dualiste....balanta, pesti....au tendinta de a fi cu doua fete.....am avut parte de toti.....una spuneau in fata, alta in spate, una spuneau acum, alta peste cinci zile.....
tutankhamon
Postat pe 9 Septembrie 2010 21:00
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-09 07:45:28da, frumusico !!!cunosc bine, zic eu aceasta zodie !!!....numai ca nu stiu, cu ce persoane de sex feminin(zodii) se inteleg si cu ce zodii(pers.feminine) nu se inteleg.



Mi-ar placea sa-ti pot da un raspuns clar si concis, insa...nu este posibil. Nu pot spune cu ce zodie ma inteleg mai bine si cu care nu! De regula am ocolit si detestat in jurul meu, femeile care pozeaza in niste victime vesnice, care se alinta atunci cand vb...care dau pe afara de atata sensibilitate, si care iti impun sa te porti cu grija atunci cand le vorbesti.A fi femeie nu inseamna sa te lasi modelata de un barbat, nu inseamna sa-i sari in brate de cate ori nu-ti gasesti gloss-ul preferat in magazin, pt ca ...de regula doar barbatii lipsiti de materie cenusie cad in plasa.Sunt de parere ca naturaletea, spontaneitatea, sinceritatea..contureaza mult mai bine profilul unei femei adevarate!
In ceea ce priveste barbatii...pot spune ca eu sunt casatorita cu un geaman,cu care in curand voi avea un copil, si care este nascut in aceeasi data ca si mine: zi, luna, an!! Deci...pot spune ca am sfidat oarecum legile zodiacurilor. Sunt inconjurata de prieteni barbati...cu mult umor, sinceri si directi, cu principii de viata care intamplator coincid cu ale mele.Nu am putut avea rabdare in schimb cu oamenii lipsiti de inteligenta, banali si plictisitori!
Sper ca este multumitor raspunsul, m-am straduit cat am putut...
Morena29
Postat pe 10 Septembrie 2010 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta -el rac 10 De la: tinavalentina2006 7 Iulie 2009 14:05
eu berbec el taur 2 De la: valentino 6 August 2009 20:00
horoscopul saptamanii 1 De la: roastrolog 3 August 2009 09:40
Ea BALANTA si el CAPRICORN 7 De la: garbo063661 8 Februarie 2010 16:11
barbatul capricorn 3 De la: Tonicmind 12 Octombrie 2010 20:19
Setari Cookie-uri