ipocrizia

De la: bluelight, la data 2010-08-27 21:26:05nu-i nici neseriozitate nici nesimtire.
cand cuiva nu-i pasa ce e cu tine, nu se deranjeaza sa intrebe. decat daca are un interes.
eu m-as bucura ca s-au gandit chiar daca din faptul ca raspunzi nu se leaga mereu o discutie.

tu de cate ori intrebi pe cineva ce face ??




de multe ori.dar acele femei desi au unele necazuri,au totusi bun simt,nu ca Tuth de pilda care invariabil repeta:"iar ai copy-paste?"intamplator si acum ii raspund si ei,neuronii mei sunt mai multi de unul.ma bucur ca nu intalnesc si la mine,in realitate,ununeuronali.cata ipocrizie Tuth!!!noroc ca stii sa musti cu dintii,parca asta iti este meseria???
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:18
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-06 09:43:19 vuvuzela, ce mai faci draga?...ti-a fost dor de mine?....mie da !...cred ca se vede, te caut pe toate topicele, e bine asa?...care este pluralul?...topicuri, topice???




da scumpa mea.desi esti mica,imi place cum judeci.stii cat de mult conteaza,sa fii inteligenta?ma bucur ca noua generatie desi este teribilista,este si f inteligenta.imi este dor de tine,imi este dor de OAMENI!!!micimile chiar nu imi spun nimic.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:27
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-06 09:43:19 vuvuzela, ce mai faci draga?...ti-a fost dor de mine?....mie da !...cred ca se vede, te caut pe toate topicele, e bine asa?...care este pluralul?...topicuri, topice???



e bine scumpo.un topic ,doua topice.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:30
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-06 10:44:57
De la: vuvuzela, la data 2010-08-27 18:16:43de multe ori avem impresia,ca prietenii nostrii,se gandesc la persoana noastra,cu multa bucurie,cu multa protectie...etc.eu una cred ca unii ii chinuie pe altii pt ca sunt neseriosi,iar altii se chinuie singuri pt ca sunt instabili.prietenia adevarata, azi este atat de rara,deoarece ,bunastarea a devenit un concept individual.sigur ca nu generalizam.insa daca vrei azi cea mai rara floare,cauta "prietenia".pe parcursul cautarii,vei descoperii,multe lucruri urate,dureroase,cum este de pilda si ipocrizia.provenind din pretentiosul "hypocrisie" al francezilor,termenul defineste lipsa de adevar,falsitatea,fatarnicia,duplicitatea.in realitate,insasi esenta civilizatiei de azi.ea vine odata cu complimentele pe care i le faci unei colege grase,mirosind a transpiratie saraca,datorita glandei.n-o sa-i spui "arati oribil si puti ca o purcica",ci invariabil o sa-i remarci rochia,pe care,de altfel,o consideri penibila.apoi te intorci fata de alta colega razand de biata colega grasuna.unde este sinceritatea?ipocrizia este un partener atat de constant in vietile noastre incat am incetat sa-i mai observam simptomele.ipocriti suntem nu numai cand afirmam,ci si cand intrebam.cea mai frecventa intrebare de pe Terra este prin esenta ipocrita.de cate oriai intrebat sincer "ce faci"? fara sa te intereseze raspunsul?de cate ori ai ascultat macar raspunsul?spatiul nu imi permite un intreg sir de exemple,pe care daca nu suntem ipocriti o sa le indentificam fara probleme singuri.chiar daca se transcrie in "diplomatie","politete","amabilitate" sau "complezenta",in realitate,tot ipocrizie se cheama.unicul liant omniprezent al civilizatiei moderne....
Pai da putem fii sinceri si fara sa jignim pe cineva....Sau daca nu vrei sa raspunzi la ceva,,,mai bine nu spui decat sa apelezi la o minciuna...Conteaza relatia dintre oameni,,comunicarea si sa te gandesti sa nu faci la un om ceea ce tie nu ti-ar place...Chiar daca cateodata ti se poate intampla sa ti se intample lucruri care te deranjeaza ,,nu uita sa fii diplomat si sa iti impui subtil si hotarat fara sa jignesti punctul de vedere....Pt ca poate nu mereu vei primi lucrurile asa cum doresti dar un om trebuie mereu sa fie perseverent....Si toate i se vor rasplati...Pt ca si eu,,Dumnezeu ma ajuta sa imi impun punctul de vedere...Dar daca m-as lasa in voia oamenilor as fii calcata in picioare si trasa dupa turma....Nu sunt mereu multumita,,,pt ca mi-ar placea sa primesc lucruri care sa nu zic ce miar placea...Si sa stiu ca sunt sincere...Dar atunci cand iti impui punctul de vedere,,si spui ce tiar placea,,,trebuie sa fii mereu atent..Pt ca omul nu se schimba...Omul il poti controla...Adica oamenii se pot controla unii pe altii...Dar de schimat,,doar ei se pot schimba daca au vointa




Irinuca,asa este,turma niciodata nu se dezminte.asa au invatat de la comunisti,sa se tina una dupa alta,sa se repete si sa nu iasa din rand,caci apoi nu stiu pe unde sa calce.se sustin una pe alta oile,caci daca nu ar fii cainele care le strange in turma iar,ar uita sa behaie.nu vezi ca si in behaiala se copiaza?si atunci despre ce vointa vorbim?a cui?oile daca aveau vointa nu aveau gonacii in jurul lor.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:47
De la: anastasya, la data 2010-09-06 16:12:59sunt de acord cu cele relatate de tine!!



Anastasia,cea mai mare dovada o vei gasi chiar aici.care dintre noi ,am intrebat,macar asa din ipocrizie,:buna fetelor,ce mai faceti?stii epoca "noi nu gandim,noi ne facem ca "vorbim"?tocmai o retraiesti. vechi is toate!!!
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:57
De la: anaROBERT, la data 2010-09-07 00:22:16bre sageatalbastra unde m-am luat eu de tine,unde am batut macar un apropo legat de postarile tale? insist sa imi arati ca sincer ma simt in pom si pomul in aer.


te simti sireata?pai oi fi si tu vre-un soi de vulpe pe cale de disparitie
ca este democratie da,ai punctat bine,ca poti avea ''nspe'' conturi si asta este adevarat insa nu ne baga in ochii toate aberatiile pe care le visezi noaptea,fi mai diplomata si mai cizelata....lista continua dar nu poti scimba o persoana doar cu o banala carcterizare




ce se intampla?te doare ,te arde,ipocrizia?ai un copilas,din cate stiu eu.ti-am zis de mai multe ori si nu numai tie,de cate ori ne intrebam oare ce mai fac copii nostrii,cand noi parafrazam pe internet?am vazut mamici care vin si in timp ce copii lor au o boala,ele se "plang "pe net ce temperatura are copilul.altele vb despre sotul "iubit":a venit ,ii dau sa manance si vin repede,altele intreaba cum sa scape de soacre,de nurori,de cumnate?si voi comentati ,voi ?ipocrizia intruchipata?chiar felul comentariilor voastre,intaresc liantul acestei lumi,in care ne balacim,IPOCRIZIA.cand unele mame tipau ca li se ia din banii pt pempersi,pt bietii copilasi parasiti sufleteste,cand alte mame stau cu copii in brate la cersit,cu copii infasurati ca si cum ar avea un handicap,sau lasati dezgoliti in frig,asta ce inseamna,nu IPOCRIZIE?dar noi glumim cu ochii si urechile astupate,de cel mai mare handicap al acestei societati,IPOCRIZIA.vreti sa stiti de-i copiat ce am scris?uitati-va in jurul vostru,in ce lume traiti si veti vedea copia la indigou,o lume ipocrita intr-o societate ipocrita.sigur ca exceptiile confirma regula.dar cati suntem exceptii????
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:28
Auzi ipocrita Aleha? Tie ti-a nascut nevasta?
Doara
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:37
De la: Doara, la data 2010-09-12 07:37:17Auzi ipocrita Aleha? Tie ti-a nascut nevasta?




mai bine taceai si inteleapta ramaneai.asaaaa ai pierdut si trenul asta.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:43
vuvu draga, mai bine taceai tu! ca daca nu m-ai zapacit cu intelegenta ta
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:43
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-12 09:43:51vuvu draga, mai bine taceai tu! ca daca nu m-ai zapacit cu intelegenta ta



buna dimineata ,scumpo.asa incepe o zi frumoasa pt mine,ceea ce iti doresc si tie si tuturor.intregului univers. buna dimineata si o duminica placuta.eeee cum este ,te-am lovit direct in inimioara.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:57
tu ai trimis ghimpele ala de ma intepa adineauri? uf ca nu stiam de unde e

faza cu dimineata la tine e....fumata de mult o zi buna si tie!
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:02
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-12 10:02:49tu ai trimis ghimpele ala de ma intepa adineauri? uf ca nu stiam de unde e

faza cu dimineata la tine e....fumata de mult o zi buna si tie!




fara intentie de ghimpe,ci de sinceritate.o iei cum vrei ,insa.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:09
cred doar ca e pura ipocrizie din partea ta!
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:11
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-12 10:11:34cred doar ca e pura ipocrizie din partea ta!




adica ma faci sa cred in sintagma:"daca esti sincer ,esti prost"!
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:15
nu intotdeauna
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:17
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-12 10:17:34nu intotdeauna




sa stii ca te-ai scos.deci totusi nu sunt proasta !!!maaama ,norocul a dat peste tine.blondyno I love you!dar trebuie sa ies din tura.o zi placuta si mie somnic pufos.I poop you!
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:26
have a nice day!
blondy_made_to_love
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:32
De la: alla, la data 2010-09-07 15:15:20
De la: tutankhamon, la data 2010-09-06 21:11:03alta care ma vede barbat.....mare e durerea pe pamantul asta...si lipsa....


pai frate eu nu am puteri paranormale sa vad prin masca ta de faraon. si orice om normal la cap isi alege un nume specific genului si nu invers precum ai procedat tu.


serios????dar tu ai auzit de vizitarea unui profil si de citirea sexului scris acolo???vezi mai bine ca iar ti-o iei de la barbata-tu, ca vine acasa si tu erti pe garbo...si dupa aia te plangi ca tipa la tine si te face de doi lei...
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:53
vuvuzeao...la capitolul muscaturi nu te pot incurca......vad ca esti the best....de cour...la cour ma refer...musti de cour si tot tu sari in sus si aratai cu degetul ca altul a muscat.....tine-o tot asa...nu ma supar...de fapt nici nu ma intereseaza persoana ta care iese din tura......ai grija insa unde-ti lasi maturile alea la spitalul de psihiatrie...s-ar putea sa vina vreun pacient care se crede harry potter si ramai fara obiectul muncii....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:57
Hey Vuvu, I was looking for you!

Ia uita-te tu prin site-ul asta sa gasesti ceva info despre vuvuzele.

http://www.anorak.co.uk/251631/strange-but-true/in-pictures-origins-of-vuvuzela-discovered-nsfw.html
Ciresica
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:00
bre vuvuzelo vezi tu,diferenta dintre noi este ca eu pur si simplu va comentez discutiile aberante si intru pe banalele voatre topicuri pe cand voi deschideti''n'' topicuri incat ati inceput sa le si incurcati intre ele...
sa fiu mai explicita,incurci foarte mult ipocrizia cu prostia iar prostia cu lipsa educatiei.

indiferent ca ai spus tu,ca ai facu tu,ca eu am copil,ca tu nu ai copil,ca eu sunt ipocrita si tu o baba care pur si simplu nu are ce face,nebagata in seama de lumea ce o inconjoara isi varsa naduful aici pe un forum,fiecare sta pe internet,pe forumul asta sau pe oricare altul atat cat isi doreste si cat timpul ii permite...
nu te oftica ca ziua esti menajera iar seara surmenata de sters podele arunci un ochi pe garbo si esti gata sa iti tai venele.


si nu,nu iti copii replicile,sunt fumate de mult si nu vad nimic inteligent in comentariile tale banale,absurde si intolerante.
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:15
ana -> vad la tine un inceput de saptamana promitzator...:)))):P
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:18
buna seara ge.
daaaa si eu il vad la fel de promitator,e roz chiar

ma asalteaza viperele astea
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:21
hai mey, care vipere?! aici urla doar neputintza...(si impotentza) :P
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:29
poi na acum urlu si eu mai tare ca ele
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:31
ana...asa mamica....arata-le ce inseamna sa fii fomeie hotarata!
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:37
poi acusica iau tigaia si incep sa trantesc pe aici ca poate poate mo auzi si pe mine cineva
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:39
iti dau un wok???(tigaia aia chinezeasca, mai tare si mai maaare)
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:40
orice autor e bine venit,auzita sa ma fac si eu ce piulita mea numai ele ......



maaare?cat e de mare?
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:43
Exista ipocrizie, cum sa nu? Dar exista si politete, amabilitate...Nu le-as confunda!
Ipocrizia nu e liant, dimpotriva! Si e practicata de fiinte sarace cultural.
Politetea tine de educatie iar amabilitatea de capacitatea noastra de a iubi si a ne face iubiti...
Amare...Ipocrizia si amabilitatea: pamantul si cerul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 15 Septembrie 2010 08:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina 6 De la: tutankhamon 8 Septembrie 2009 12:16
UN VOT TE ROG!!! 0 De la: 4 Martie 2010 19:24
se poate ierta infidelitatea? 970 De la: Ioana007 21 Octombrie 2009 15:11
ajutor am nevoie de sfaturi 38 De la: daniilia 1 Martie 2011 21:21
CUTREMURUL TECTONIC,SOCIAL,POLITIC,ECONOMIC 2 De la: quasaria 26 Februarie 2012 19:09
Setari Cookie-uri