relationarea pe internet!!!

exista pe internet,multe site-uri de socializare on-line.se pare ca multi useri au inteles gresit,ce inseamna socializare.aceste site-uri nu sunt nici decum,ce ar trebui sa insemne socializare.adica sa socializezi cu cei care au aceleasi pasiuni cu ale tale,muzica,sport,cultura...domenii diferite,pana si matrimoniale.poti intra doar sa iti spui o parere,in mod civilizat.exista site-uri pline de sentimente frumoase,altele de distrugerea sentimentelor.daca stam sa analizam unele site-uri care se numesc de socializare,observam ca foarte putine indeplinesc acst serviciu oferit de internet.iti faci un cont oarecare,si daca esti mai atent ,observi ca un Eminescu iti trimite un mesaj,tie sau lui Ceausescu.observi ca Eminescu ii scrie lui Veronica Micle povesti de dragoste,si ca acestea multe alte exemple.ce e mai trist ca isi ureaza de ziua numelui imprumutat,tot felul de lucruri.ba ii scrie Tutankhamon lui Obama,lui Basescu(referirile sunt alese neintentionat),comunica probabil din lumi diferite.dar de multe ori,aceste site-uri ascund altceva,nu exista siguranta adolescentilor,nici chiar siguranta celor ce apeleaza la site-uri matrimoniale.apar site-uri in care orice obsedati sexuali sunt mielusei in virtual,in aceste site-uri apar cei certati cu legea,pentru a-si alege prada din virtual.aici in aceste site-uri,te specializezi cum sa vinzi si sa cumperi droguri,fete,baieti,sau chiar femei.apar adolescenti care iti cer ajutorul,iar unii useri le rad in fata,apoi auzi in mass--media de sinuciderea unora dintre cei care cereau ajutorul.dar cui ii pasa?bunastarea este un concept individual,iar indiferenta un concept comun.tot in aceste site-uri apare voyeurismul si exhibitionismul.tot in aceste site-uri apar frustratii,etc.cred ca foarte putini dintre useri respecta sau stiu ce inseamna termenulde socializare on-line.unde este siguranta on-line?cei certati cu legea sunt mutati on-line,in aceste site-uri,unde se afla cei care trebuie sa asigure userilor,siguranta?unde se afla cei care trebuie sa se asigure ca internetul,te face mai inteligent si nu te imbecilizeaza?unde se afla cei care sa fie atentila strigatele de ajutor,indiferent de unde si de la cine vin ele?vrem o lege care sa ne protejeze si pe internet!!!
alexxandra
Postat pe 23 Martie 2010 14:10
mi-era dor...
zambila
Postat pe 23 Martie 2010 14:12
macar nu face clabuci...tot e ceva...
nu ataca,nu o mananca in popou...
cine mai citeste ce spune ea p-acilea?
sa fie sanatoasa...
iasomia
Postat pe 23 Martie 2010 14:16
De la: zambila, la data 2010-03-23 14:12:42mi-era dor...




si mie!ce este cu site-ul de detectivi,la care faci referire?
alexxandra
Postat pe 23 Martie 2010 14:18
da ? de cine?
ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 14:18
format c:
Si gata, te simti in siguranta. Nu te mai fugaresc psihopatii de pe net.
E simplu.
quasaria
Postat pe 24 Martie 2010 13:53
quasaria
elodia
Postat pe 24 Martie 2010 13:55
De la: quasaria, la data 2010-03-24 13:53:19format c:
Si gata, te simti in siguranta. Nu te mai fugaresc psihopatii de pe net.
E simplu.
.




imi pare rau pt.tine.se pare ca nu realizezi,decat ce este in viata ta.insa ce se intampla in jurul tau cu ,alte fete sau femei nu te intereseaza?nu despre mine este subiectul topicului ,ci despre ce se intampla in lume cu cei de langa noi,si noi nu ne implicam ,pt ca nu ne pasa!!astazi bunastarea este un concept individual.si mai ziceti ca sunteti oameni care sunteti crestini.de ce sarbatoresti ....pastele?
alexxandra
Postat pe 25 Martie 2010 20:51
uite asa, inrosesc outze (de Pasti, desigur) si ma gandesc la saracele femei. Alea de vor sa gaseasca iubiri nemuritoare la nickul don_juan_69_69 si cind colo.. nemernicu'... obsedat nenorocit, le corupe pe saracele crestine. Si le si lasa balta - ca asta ar fi problema, nu coruperea.
Ia sa vina politia... pai ce, e fiecare de capu' lui asa, pe net?
quasaria
Postat pe 26 Martie 2010 00:59
e mare lucru sa realizezi ce e in viatza ta...ca intr/a altora e foarte greu...unii nu realizeaza nici macar ce e in viatza lor...deci intr.a altora nu au ce realiza..ca ar fi!!...chiar e greu de dedus...ce se intampla prin vietile altora!
andreea_n_c
Postat pe 26 Martie 2010 02:18
de fapt...unde sunt cei care ar trebui sa se asigure ...ca sa zicem asha...ca doar cei inteligenti..tre sa intre pe net...dar nu aia...de le sta inteligenta numai in...pantaloni...de fapt..in esenta...pe net e loc si de inteligenti si de ne/inteligenti...problema e ca si conceptul de inteligent ... e foarte discutabil...ce inteleg eu prin a fi inteligent...altii s/ar putea sa nu inteleaga la fel...si atunci ce am spus eu e o utopie....si o sa intre toata lumea...si o sa fac fiecare ce o sa/l taie capul...si ...in timp...or sa ramana numai unii...sa speram ca ...majoritatea o sa fie formata...din aia care trebuie...ca niciodata...o padure nu o sa ramana fara uscaturi!!
andreea_n_c
Postat pe 26 Martie 2010 02:33
adica...bine ..ce am zis eu e teoretic...de fapt pe aicea...sunt permanent conflicte de pareri...care se iau la modul cel mai personal...si totul degenereaza in scandaluri de proportii...de ajungea lumea sa se injure...direct si pe fatza...si atuncea asta e relationarea...
...altfel mai exista categoria aia...a clubului privat cu circuit inchis al unor useri mai vechi...care socializeaza doar intre ei...de fapt polemizeaza forumul!!!...hai sa nu dau exemple ..ca intru in conflict!
andreea_n_c
Postat pe 26 Martie 2010 02:38
Andreea, mai respira fetitza ca prea te-ai incins.
Imi place patima ta dar sa nu exageram.
Ciresica
Postat pe 26 Martie 2010 04:11
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-26 02:38:59adica...bine ..ce am zis eu e teoretic...de fapt pe aicea...sunt permanent conflicte de pareri...care se iau la modul cel mai personal...si totul degenereaza in scandaluri de proportii...de ajungea lumea sa se injure...direct si pe fatza...si atuncea asta e relationarea...
...altfel mai exista categoria aia...a clubului privat cu circuit inchis al unor useri mai vechi...care socializeaza doar intre ei...de fapt polemizeaza forumul!!!...hai sa nu dau exemple ..ca intru in conflict!




din pacate ,ai mare dreptate!!!ce propui pt a schimba situatia?dupa parerea ta.eu sunt o pers.care te ascult,pt ca ma intereseaza,aceste opinii,si fi sigura ca nu vor ramane doar ,cuvinte scrise,intr-o fraza ,la cafeaua de dimineata.
alexxandra
Postat pe 26 Martie 2010 12:40
De la: Ciresica, la data 2010-03-26 04:11:43Andreea, mai respira fetitza ca prea te-ai incins.
Imi place patima ta dar sa nu exageram.





e dreptul ei sa-si exprime opinia.nu exista limite de opinii.daca asa vede ea situatia si nu este singura,inseamna ca ceva scartaie si ar trebui sa deranjeze sau sa atraga atentia internautilor,ca si acest serviciu platit,este folosit de oameni ,despre care stim ca sunt animale cuvantatoare si dotate cu inteligenta,daca este sa ne luam dupa conceptul darwinist.
alexxandra
Postat pe 26 Martie 2010 12:49
mai relaxeaza-te si exprima-te articulat. In propozitii.
quasaria
Postat pe 29 Martie 2010 20:39
nici nu ne-am prins pana acum, alexandro.
bluelight
Postat pe 29 Martie 2010 21:07
Aleho ! Iar nu-ti merge , mami , tastatura bine ??? Tot ea e de vina ca nu pui semnele de punctuatie acolo unde trebuie ??? Mama ei... de tastatura !
eu_vio
Postat pe 29 Martie 2010 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un dar in pas cu vremurile... 2 De la: fleurdelis 28 Decembrie 2009 17:51
Sănătate mentală la locul de muncă 1 De la: garbo_500955 16 Aprilie 2020 00:58
Credem in Dumnezeu cu adevarat sau ....ne prefacem ? 3081 De la: alexandru_revnic_yahoo_com 14 Martie 2010 16:27
Urare de Paste din partea Garbo 65 De la: Echipa_Garbo 17 Aprilie 2012 10:28
Principii sau dragoste? 59 De la: teona_35 30 Iunie 2009 10:53
Setari Cookie-uri