Psiholog

Buna seara, dragi utilizatoare Garbo!
Numele meu este Roxana Tanasescu si sunt psiholog. Am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei din cadrul Universitatii din Bucuresti, iar acum doresc sa imi deschid propriul cabinet. Insa pana atunci mi-ar placea sa ajut si alti oameni, pentru ca nu multi isi permit sa vina la o sedinta de consiliere. Desigur, sedintele pe care le fac sunt mult mai complexe decat ceea ce as dori sa realizez cu dumneavoastra.
De ce fac asta? Consider ca majoritatea femeilor din Romania sunt foarte pasive, nu le pasa de ingrijirea corporala, de hainele pe care le poarta, in special in era crizei economice.
Cum fac asta? Momentan caut un loc de inchiriat pentru cabinet, strang bani si incerc sa ma fac cunoscuta. Am ceva timp liber si vreau sa-l folosesc cumva.
Sper ca v-am atras atentia, incat sa-mi trimiteti e-mail-uri cand aveti nevoie de ajutor obiectiv.
Va multumesc pentru atentie!

Roxana Tanasescu
garbo196626
Postat pe 16 Martie 2011 22:13
multumim pt oferta!
esme
Postat pe 16 Martie 2011 22:20
Si eu sper ca tu inca nu crezi ca esti chiar psiholog, dupa ce de abia ai terminat facultatea. Din cate stiu eu, un psiholog pe mana caruia sa poata intra mintile oamenilor, se formeaza in cativa ani DUPA terminarea facultatii. De dezvoltari personale ai auzit? O amarata de diploma de licenta nu face nici doi bani in conditiile in care vrei sa iti mai deschizi si cabinet in care sa tratezi subiectii. No offence...
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 22:21
si, in primul rand, banuiesc ca trebuie sa treci printr-o comisie de `acreditare` si evaluare, care sa-ti dea girul pt asemenea `intreprinderi`. si nu numai.
esme
Postat pe 16 Martie 2011 22:26
K.O.
sora_ilsi
Postat pe 16 Martie 2011 22:27
esme... treaba e mult mai complicata dar da, ai dreptate. ca sa ajungi sa treci prin comisia aia, iti trebuie stagii, cursuri, specializari, astea dupa ce ai terminat facultatea. in caz contrar, nu poti decat sa faci ceea ce ar putea face oricine: dai niste teste psi, le aduni, le impachetezi si le trimiti unui psiholog adevarat pentru interpretare.
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 22:29
prin "a da teste psihologice" de mai sus ma refer, bineinteles, la actiunea de a distribui formularele, bateriile de teste. eu as fi curios daca ai macar competente de lucru pe CPI, cu care se lucreaza in orice departament HR al unei firme cat de cat serioase.
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 22:33
unde mai pui si practica necesara pe diversi.
esme
Postat pe 16 Martie 2011 22:45
esme... practica cred ca s-a gandit sa o faca cu noi
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 22:51
da, ma gandisem si eu.
esme
Postat pe 16 Martie 2011 22:55
mai, am citit mai bine... de fapt tanti fata psiholog vrea sa va invete sa nu mai fiti nespalate, pardon, neingrijite corporal, si sa va mai invete cum sa va imbracati
Pe voi, dragi utilizatoare Garbo
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 22:56
eu zic sa prinda oferta aia de dans vestimetar..e mia acote.
Tanti are talent si imaginatie. Fix ce ii trebe.
quasaria
Postat pe 16 Martie 2011 23:00
ii dau numarul sotului de telefon .... sa ii spuna si ea ... ca nu am suficiente haine ...
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 23:02
carevasazica, asta se invata mai nou la psihologie!
esme
Postat pe 16 Martie 2011 23:06
si eu vroiam sa fac psihologia cand ma mut la Bucuresti ... esme...
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 23:10
io tot stau ca prostu' (nu mi-e prea greu, nah! ca sa nu profitati voi de mingea pe care am ridicat-o la fileu! ) si ma gandesc la ce a zis cricat... si ma gandeeesc... si ma gandeeesc... si p-orma ma intreb: ce-o fi, mai, sotul ala de telefon? si cum arata? e mic si verde, sau mare si cu antene? si acumulatorul unde si-l tine?
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 23:15
crilore
Postat pe 16 Martie 2011 23:18
Hai sa-ti desenez Thor .... la ceea ce ai spus ca doamna vrea sa ne invete cum sa ne imbracam. Stim sa ne imbracam ... dar nu avem suficiente haine.
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 23:21
cricat, ca de obicei: ce are paula cu prefectura? ca nu pricep ce-i cu desenele alea. da', in fine... nu te mai chinui
PS: NU EU am spus ca doamna vrea sa va invete, ci insasi doamna va atragea atentia ca nu stiti sa tratati aspectele alea. ma rog, se referea la "majoritatea femeilor" si se adresa "utilizatoarelor garbo"
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 23:30
Multam !! Ce ma faceam fara tine !!
Sa fii iubit !!
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 23:38
pentru putin. daca ai fi si un pic mai clara, zau ca asta ar putea fi inceputul unei frumoase ...
ei, pe naiba! nu, nu ar putea, ziceam si eu asa
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 23:41
cu siguranta nu ar putea....
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 23:45
nu am reusit sa prind ideea...
poate sa-mi decodifice si mie cineva? sau is prea grea de cap si trebe sa merg la vreun psiholog?

e musai sa am si haine de firma? ca nu prea le am cu astea...

da' cu spalatul stau mai bine...ca la mine ploua mult...si bine...sa traiti!
sora_ilsi
Postat pe 19 Martie 2011 20:37
De la: Thor_again, la data 2011-03-16 23:30:47
PS: NU EU am spus ca doamna vrea sa va invete, ci insasi doamna va atragea atentia ca nu stiti sa tratati aspectele alea. ma rog, se referea la "majoritatea femeilor" si se adresa "utilizatoarelor garbo"


Madam' Thor! ai nevoie urgenta de mlle Tanasescu...
cu doua vizite nici nu te mai recunoastem sa nu-ti schimbi si numele de user ( cine stie ce-ti baga fata asta in capatzana) si sa nu te mai recunoastem
nu depasi 2 vizite, sa nu fim nevoitE sa-ti zicem irinuca
cand te-ntorci iti povestesc de vreo 2-3 barbati care nu e mitocani...
dor72
Postat pe 19 Martie 2011 21:41
De la: Thor_again, la data 2011-03-16 23:15:31io tot stau ca prostu' (nu mi-e prea greu, nah! ca sa nu profitati voi de mingea pe care am ridicat-o la fileu! ) si ma gandesc la ce a zis cricat... si ma gandeeesc... si ma gandeeesc... si p-orma ma intreb: ce-o fi, mai, sotul ala de telefon? si cum arata? e mic si verde, sau mare si cu antene? si acumulatorul unde si-l tine?


Vazusi,Thorule,ca fetele nu-"ntelege"?Si stii de ce eu pot sa inteleg?
Pt ca nici mie nu mi-e prea greu sa stau ca prostul si sa ma gandesc.
Deci ea s-a exprimat dupa modelul:

-patut pt copil de lemn
-masa pt 12 persoane cu picioare de fier
etc...Este?
tatoo
Postat pe 19 Martie 2011 22:44
pardon : umbrele pentru barbati cu cap de lemn
executam genti din pielea clientului
dor72
Postat pe 19 Martie 2011 22:58
Unde-i criza ?
Kamitzu15
Postat pe 19 Martie 2011 22:59
in fund...(v. in capat)
dor72
Postat pe 19 Martie 2011 23:01

...pe dreapta!
tatoo
Postat pe 19 Martie 2011 23:06
pe bune???
sora_ilsi
Postat pe 19 Martie 2011 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieteni 17 De la: Sal_a_toi 8 Septembrie 2011 18:53
In lipsa mamei 22 De la: Jojolin 30 Decembrie 2010 08:10
pentru ca ma reprezinta !! 56 De la: elodia 10 Mai 2011 18:43
Ati pleca in China? 117 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:17
invatamant 2 De la: elodia 13 Septembrie 2011 16:15
Setari Cookie-uri