si ce daca

De la: aliceintaraminunilor, la data 2010-08-29 11:51:08
De la: vuvuzela, la data 2010-08-29 04:35:57
De la: garbo004422, la data 2010-08-07 16:10:23 Multzi parintzi se vor urca in capul meu da la 62 de ani permitetzimi sa va spun [da nimeni nu recunoaste] ma copile soba e fierbinta da 99,99999995DIN COPII AU VERIFICAT si ZIC UNI : DA, DA ERAU ALTE VREMURI Care alte vremuri?



cand o mama sta pe net atata timp,crezi ca stie care vremuri?pe unele dintre mame, le-am citit cu stupoare,spunand :plage copilul,trebuie sa-l schimb,e ora mesei...vin repede!!!ma intreb cate cunosc ele despre copil,cand si cum creste?altele vor sa scape de socrii.altele intreaba despre bolile copilului pe net,cata inconstienta.copilul trebuie dus la doctor ,stimate mamici.indiferent despre ce vremuri vorbim,copii au aceleasi cerinte,printre care :MAMA,TE VREAU LANGA MINE,CACI CRESC MARE FARA TINE!se aude un ecou....si ce daca?si ce daca?........

Oau tu chiar ai inteles ce voia madam???

alice...lor du-te-n taramul tau de povesti!...cand ai sa fii ceva mai pamanteana, o sa te bagam in seama.
caleidoscop
Postat pe 29 August 2010 15:49
si "ce daca" la nunta au fost si artificii !....vuvuzela a fost super frumos si m-am simtit si bine, ca asta conta, bineinteles.A fost ceva de vis!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 29 August 2010 15:52
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-29 15:46:07
De la: ovidiu42, la data 2010-08-29 11:54:45hait!!!! ...si ce daca? ....iote...cum se dezbate subiectu`...chiar de nu-i!!!
pana se racoresc circuitele...mai asteptam...
salutari! Ovidiule, mama!, ca bine mai zici.





ha??????..........am zis yo...ceva?
ovidiu42
Postat pe 29 August 2010 16:06
ai spus ieri ceva interesant!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 29 August 2010 16:10
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-29 16:10:46 ai spus ieri ceva interesant!!!!!!!!!!!!!





meyyyyyyyy..........ter`na...ca yo...nu spun nimic interesant!!...unde...si cand?
ovidiu42
Postat pe 29 August 2010 16:47
zau, tu?!
caleidoscop
Postat pe 29 August 2010 18:24
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-29 18:24:04 zau, tu?!





deci...ezemplifica...
ovidiu42
Postat pe 29 August 2010 21:33
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-29 15:49:08
De la: aliceintaraminunilor, la data 2010-08-29 11:51:08
De la: vuvuzela, la data 2010-08-29 04:35:57
De la: garbo004422, la data 2010-08-07 16:10:23 Multzi parintzi se vor urca in capul meu da la 62 de ani permitetzimi sa va spun [da nimeni nu recunoaste] ma copile soba e fierbinta da 99,99999995DIN COPII AU VERIFICAT si ZIC UNI : DA, DA ERAU ALTE VREMURI Care alte vremuri?



cand o mama sta pe net atata timp,crezi ca stie care vremuri?pe unele dintre mame, le-am citit cu stupoare,spunand :plage copilul,trebuie sa-l schimb,e ora mesei...vin repede!!!ma intreb cate cunosc ele despre copil,cand si cum creste?altele vor sa scape de socrii.altele intreaba despre bolile copilului pe net,cata inconstienta.copilul trebuie dus la doctor ,stimate mamici.indiferent despre ce vremuri vorbim,copii au aceleasi cerinte,printre care :MAMA,TE VREAU LANGA MINE,CACI CRESC MARE FARA TINE!se aude un ecou....si ce daca?si ce daca?........

Oau tu chiar ai inteles ce voia madam???

alice...lor du-te-n taramul tau de povesti!...cand ai sa fii ceva mai pamanteana, o sa te bagam in seama.

de ce-mi raspunzi tu la ce am intrebat-o pe vuvu? si de ce te simti datoare sa ma bagi TU in seama? pardon vorbesti in numele amandorura: o sa ma bagati in seama

Eu chiar voiam sa o felicit ca a inteles, ce ti-e si cu oamenii astia rai care stiu numai sa critice si sa jigneasca, ntz ntz
aliceintaraminunilor
Postat pe 30 August 2010 13:52
ti-am spus ca-ti voi scrie ceva frumos si nu numai....de pilda, am o inteligenta ce este o proprietate a creierului meu, a creierului uman in general. Dar creierul trebuie rodat, unii au o inteligenta productiva, iar altii neproductiva, -productiva- ceea ce consideram noi, oamenii, a fi productiv, dar nu in sens industrial.....talentul este inteligenta indreptata mai mult intr-o anumita directie; intelegand rodajul creierului mai mult intr-o anumita directie. Cine are talent la desen, prima data a observat o linie, o culoare, la matematica, este cu atentia indreptata spre o multitudine de obiecte asemenea. Deci incepe rodajul creierului dintr-un anumit punct. Eu ,cand m-am nascut, m-am nascut cu privirea asupra intregii lumi din jurul meu.Rodajul a inceput din clipa aceea. Si de aceea am o inteligenta mare, dar care se imprastie intr-o mie de directii. Sensibilitatea este tot o uzura a creierului intr-o anumita directie. Ce inseamna sa fii sensibil? Esti mai uzat. Un om talentat nu poate fi prost. Adica fara facultati mintale. Nu se poate ca un om talentat sa n-aiba facultati mintale. Si invers. Orice om cu facultati mintale are si talent intr-o anumita directie.Daca are talent trebuie sa si-l dovedeasca, si nu poate sa-si dovedeasca talentul pana ce nu are facultati mintale. Astfel de oameni nu exista. Dar poate sa aiba talent intr-o anumita directie, iar celui cu care vorbeste i se pare ca nu foloseste ce are in cap, deci il considera prost. Greseala!!! Tocmai fiindca cel care il observa nu are talent in directia celui observat, nu are sensibilitate in acea directie si nu sesizeaza talentul celuilalt. Oamenilor li se pare ca cineva e prost fiindca nu simt latura in care este destept. In concluzie, orice regula are si exceptii, exista si cazuri patologice(cei cazuti in cap)---dar exceptia tocmai fiindca e exceptie este foarte mica...pe curand....
caleidoscop
Postat pe 31 August 2010 23:18
ia sa dam niste exemple - ce-ti apartin- de intelegenta ,sageato, irino, vuvuzelo, etc

ca in povestea vorbei:

"in viata trebuie sa dai cu coatele- unde se da cu coatele, dar si acolo unde nu se da- cand nu se vede.

pentru ca,

"Eu ,cand m-am nascut, m-am nascut cu privirea asupra intregii lumi"

deci,

"Si de aceea am o inteligenta mare, dar care se imprastie intr-o mie de directii"

si,

"Sensibilitatea este tot o uzura a creierului intr-o anumita directie"



si_totusi
Postat pe 31 August 2010 23:48
asa perle gasite motz -gramada intr-o singura postare, rar vezi . brava, vuvuzel !
si_totusi
Postat pe 31 August 2010 23:52
si mie imi creaza impresia ca aleha se multiplica in sageti albastre, garofite samd...
anakin
Postat pe 31 August 2010 23:56
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-29 16:10:46 ai spus ieri ceva interesant!!!!!!!!!!!!!



sagetuta ma bucur ,ca te-ai distrat.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 23:59
si totusi... daca ma umfla rasul, iarasi risc sa fiu condamnat ca "ubicuu"... in schimb mi se rup falcile...:)))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:00
nu-i impresie. e certitudine, anakin

azi m-a distrat garofita. o facea pe sefuta . cica era admin garbo
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:03
De la: anakin, la data 2010-08-31 23:56:40si mie imi creaza impresia ca aleha se multiplica in sageti albastre, garofite samd...
impresia ta e buna nu so plictisi oaresa fie repudiata?
garbo074997
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:03
coane ubicule, nu rade. te risti mult
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:05
impuyy mey, parca vad ca vine dimineatza cu masquatzii si ma salta...:D
:)))))))
eu_geminy
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:06
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-31 23:18:58ti-am spus ca-ti voi scrie ceva frumos si nu numai....de pilda, am o inteligenta ce este o proprietate a creierului meu, a creierului uman in general. Dar creierul trebuie rodat, unii au o inteligenta productiva, iar altii neproductiva, -productiva- ceea ce consideram noi, oamenii, a fi productiv, dar nu in sens industrial.....talentul este inteligenta indreptata mai mult intr-o anumita directie; intelegand rodajul creierului mai mult intr-o anumita directie. Cine are talent la desen, prima data a observat o linie, o culoare, la matematica, este cu atentia indreptata spre o multitudine de obiecte asemenea. Deci incepe rodajul creierului dintr-un anumit punct. Eu ,cand m-am nascut, m-am nascut cu privirea asupra intregii lumi din jurul meu.Rodajul a inceput din clipa aceea. Si de aceea am o inteligenta mare, dar care se imprastie intr-o mie de directii. Sensibilitatea este tot o uzura a creierului intr-o anumita directie. Ce inseamna sa fii sensibil? Esti mai uzat. Un om talentat nu poate fi prost. Adica fara facultati mintale. Nu se poate ca un om talentat sa n-aiba facultati mintale. Si invers. Orice om cu facultati mintale are si talent intr-o anumita directie.Daca are talent trebuie sa si-l dovedeasca, si nu poate sa-si dovedeasca talentul pana ce nu are facultati mintale. Astfel de oameni nu exista. Dar poate sa aiba talent intr-o anumita directie, iar celui cu care vorbeste i se pare ca nu foloseste ce are in cap, deci il considera prost. Greseala!!! Tocmai fiindca cel care il observa nu are talent in directia celui observat, nu are sensibilitate in acea directie si nu sesizeaza talentul celuilalt. Oamenilor li se pare ca cineva e prost fiindca nu simt latura in care este destept. In concluzie, orice regula are si exceptii, exista si cazuri patologice(cei cazuti in cap)---dar exceptia tocmai fiindca e exceptie este foarte mica...pe curand....





bv sagetuta!
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:07
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-31 23:18:58ti-am spus ca-ti voi scrie ceva frumos si nu numai....de pilda, am o inteligenta ce este o proprietate a creierului meu, a creierului uman in general. Dar creierul trebuie rodat, unii au o inteligenta productiva, iar altii neproductiva, -productiva- ceea ce consideram noi, oamenii, a fi productiv, dar nu in sens industrial.....talentul este inteligenta indreptata mai mult intr-o anumita directie; intelegand rodajul creierului mai mult intr-o anumita directie. Cine are talent la desen, prima data a observat o linie, o culoare, la matematica, este cu atentia indreptata spre o multitudine de obiecte asemenea. Deci incepe rodajul creierului dintr-un anumit punct. Eu ,cand m-am nascut, m-am nascut cu privirea asupra intregii lumi din jurul meu.Rodajul a inceput din clipa aceea. Si de aceea am o inteligenta mare, dar care se imprastie intr-o mie de directii. Sensibilitatea este tot o uzura a creierului intr-o anumita directie. Ce inseamna sa fii sensibil? Esti mai uzat. Un om talentat nu poate fi prost. Adica fara facultati mintale. Nu se poate ca un om talentat sa n-aiba facultati mintale. Si invers. Orice om cu facultati mintale are si talent intr-o anumita directie.Daca are talent trebuie sa si-l dovedeasca, si nu poate sa-si dovedeasca talentul pana ce nu are facultati mintale. Astfel de oameni nu exista. Dar poate sa aiba talent intr-o anumita directie, iar celui cu care vorbeste i se pare ca nu foloseste ce are in cap, deci il considera prost. Greseala!!! Tocmai fiindca cel care il observa nu are talent in directia celui observat, nu are sensibilitate in acea directie si nu sesizeaza talentul celuilalt. Oamenilor li se pare ca cineva e prost fiindca nu simt latura in care este destept. In concluzie, orice regula are si exceptii, exista si cazuri patologice(cei cazuti in cap)---dar exceptia tocmai fiindca e exceptie este foarte mica...pe curand....





bv sagetuta!
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:07
cre'ca aciulea ie vorba despre Elena Udrea... care este o mare admiratoare a Elenei Udrea...:))))
eu_geminy
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:09


si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:10
De la: si_totusi, la data 2010-08-31 23:48:55ia sa dam niste exemple - ce-ti apartin- de intelegenta ,sageato, irino, vuvuzelo, etc

ca in povestea vorbei:

"in viata trebuie sa dai cu coatele- unde se da cu coatele, dar si acolo unde nu se da- cand nu se vede.

pentru ca,

"Eu ,cand m-am nascut, m-am nascut cu privirea asupra intregii lumi"

deci,

"Si de aceea am o inteligenta mare, dar care se imprastie intr-o mie de directii"

si,




fii atenta,lasa confuziile si criticile.de ce trebuie sa iti repet mereu?-mintile ilustre discuta idei,inteligentele medii discuta evenimente,iar mintile reduse ii discuta pe altii.
"Sensibilitatea este tot o uzura a creierului intr-o anumita directie"

e valabil pt toti cei care critica si spun minciuni.dar cat de curand se va schimba totul.
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:14
sa imi fie cu iertare dar noi criticam si spunem minciuni?

dar voi care de fapt sunteti una si aceiasi persoana cu ''nspe'' conturi si cu aceleasi subiecte in care domina critica,slaba valoare si lauda...
ba barbatii sunt nu stiu cum si pe dincolo,ba va simtiti urmarite cand de fapt aberati aici pana vi se tocesc dejtele.....
anaROBERT
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:24
De la: eu_geminy, la data 2010-09-01 00:00:00si totusi... daca ma umfla rasul, iarasi risc sa fiu condamnat ca "ubicuu"... in schimb mi se rup falcile...:)))))))))))))))



pacat!consideratie pierduta!sincer,nu=mi vine sa cred,dar asta este uneori ,nimic nu este ce pare a fii.
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:41
De la: anaROBERT, la data 2010-09-01 00:24:27sa imi fie cu iertare dar noi criticam si spunem minciuni?

dar voi care de fapt sunteti una si aceiasi persoana cu ''nspe'' conturi si cu aceleasi subiecte in care domina critica,slaba valoare si lauda...
ba barbatii sunt nu stiu cum si pe dincolo,ba va simtiti urmarite cand de fapt aberati aici pana vi se tocesc dejtele.....



Ana stai blanda in banca ta .nu era vb de kidz.
vuvuzela
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:46
Hai ca pana la urma e draguta, cum schimba ea conturile sa se pupe singura, sa-si dea dreptate, sa se sustina.
Doara
Postat pe 1 Septembrie 2010 06:23
ce se intampla?...ce s-a intamplat?...de ce starnesc atatea animozitati?...sa stiti ca eu va simpatizez pe toate, si cu bune si cu rele....nu inteleg de ce atata confuzie intre mine si vuvuzela, irina, luptatoareacurajoasa....sa va mai spun ca ele au fost cele care m-au incurajat mai tot timpul?!....sperante imi dau Doara, si_totusi, .....nu stiu....traiesc tot timpul intr-o confuzie!....de ce, asta vreti?!
caleidoscop
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:09
....cred ca o sa-mi spuneti mai tarziu "confuzionata"!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:12
ca alta treaba n-am ,decat sa vad cu cine CONfuzionezi tu, vuvuzelo
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cred ca am inceput de depresie, am nevoie de ajutor 227 De la: Jojolin 7 Ianuarie 2011 08:21
Daca intereseaza pe cineva patutz, cantar si port bebe. 7 De la: cathy28 9 Februarie 2009 14:48
salut 65 De la: anaROBERT 5 Martie 2010 12:24
udatul patului 3 De la: zambil 21 Noiembrie 2010 17:59
constipatia 6 De la: kidz000315 18 Martie 2009 15:49
Setari Cookie-uri