Poezii si cantecele pentru copiii nostri, de Mos Craciun

Dragi mamici, as vrea sa va spun un secret pe care il practic de cativa ani.In fiecare Ajun de Craciun, la geam, in secret, pun o scrisorica cu ceva dorinte pe care le am, pentru anul ce vine.La mine functioneaza intotdeauna, asa ca va doresc si voua sa vi se indeplineasca dorintele pentru anul ce vine.
La multi ani cu sanatate!

Pentru mine, sarbatorile de iarna sunt cele mai minunate, cele mai pline de mister si pline de emotii, de ganduri bune si speranta pentru noul an care va veni.Lumea magica a Craciunului intotdeauna a avut un loc special in inima mea.As vrea sa ii transmit si copilului meu aceeasi stare de basm care m-a cuprins in fiecare an, in aceasta perioada a anului.
As vrea sa stiu ce poezii mai stiu copiii pentru Mos Craciun si as vrea sa spun si eu o poezie pe care o stiu de la 4 ani si care o stie si Calinel de un an incoace.

Bradulet, bradut dragut!
Ninge peste tine.
Haide, haide- n casa mea,
Unde-i cald si bine.
Pom de anul nou te fac,
Ah! Ce bucurie!
Cu beteala am sa te-mbrac,
Si stelute mie!
ramona_andronic
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:46

Da iubita poate ti le citeste mos craciun sau ..... mai stii ?
Poate chiar egzista mos craciun...........?
doamne ce figura esti, rid singura aici, tine-o tot asa daca functioneaza treaba.
pupici si nu te supara bine...
lumi_store
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:27
simt la fel ca tine:-).pe cand eram copil ma cuprindea inca de la primii fulgi de zapada o stare de vis.in preajma craciunului ma simt intotdeauana mai buna si de ce nu? asa mai ...visatoare.e frumos sa mai crezi in mos craciun atunci cand tu la randul tau ai copii.imi doresc din suflet sa-i pot transmite aceleasi frumoase sentimente si fetitei mele.Sarbatori fericite!
chanty
Postat pe 18 Decembrie 2009 18:56
Din an in an sosesc mereu,La geam cu mos ajun, E ger cumplit,e drumul greu,da-i obicei strabun!E sarbatoare si e joc in casa ta acum,Nu-i nici o casa fara foc,de ziua lui Craciun!!Azi cu stramosii cant in cor,Colindul sfant si bun,Tot MOS era si-n vremea lor,Batranul MOS CRACIUN!
chanty
Postat pe 18 Decembrie 2009 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 1 De la: ariana 7 August 2009 10:15
Pangasius 24 De la: iullius 31 Mai 2009 12:53
ou 7 De la: ninutza 27 Ianuarie 2009 17:14
as dorii niste sfaturi... 4 De la: quasaria 18 Decembrie 2011 13:16
sarbatori frumoase! 1 De la: ale_micutza 24 Decembrie 2009 16:18
Setari Cookie-uri