De ce sunt oamenii singuri?

bre ...sincer????mie imi aduce otira cu gigi becali!!!!!!!!nu stiu de ce....daca face si pac pac....si ma intelegi.....io zic ce iel ii!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 August 2010 12:59
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 12:26:17
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-16 22:06:51MULTI SUNT SINGURI DIN LIPSA DE TIMP, PREA MULTA ALERGATURA DUPA BANI
Pai ca sa poti avea prieteni adevarati trebuie sa oferi si tu o prietenie sincera si dezinteresata...Ca sa poti pretinde o prietenie sincera,,,trebuie sa oferi si tu tot o prietenie sincera si dezinteresata....Sa ai demnitate,,sa nu faci compromisuri si sa iti inveti prietenii sa stea cu tine din interes...Stii vorba aia..prieteni prieteni,,dar branza este pe bani...Fiecare prieten trebuie sa isi coordoneze poftele in funtie cat il tine buzunatul..Sa nu se intinda mai mult cant il tine punga....Nu ca apelezi la prieteni....O PRIETENIE ADEVARATA NU INSEAMNA,,,sa o cumperi cu bani...pt bani fiecare trebuie sa munceasca,,,si sa nu sa se profite unul de altul....Daca un om este sincer,,,te accepta ca prieten,,chiar daca nu are castiguri materiale din urma ta....La treaba cu casatoria este alta treaba...Pt ca barbatul are niste atributii fata de femeie...Si fiecare trebuie sa si le respecte ca sa poata exista pace..Pt ca nimenui nu ii place sa fie luat de prost...Nici la femeie nici la barbat


CU CIT TE SITUEZI MAI SUS PE O SCARA IERARHICA CU ATIT AI MAI PUTINI PRIETENI ADEVARATI, CEILALTI DOAR PRETIND CA ITI SUNT PRIETENI PT A AVEA AVANTAJE MATERIALE DAR ADEVARUL E CA TE INVIDIAZA
KNIGHT_31
Postat pe 17 August 2010 16:18
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-17 16:18:30
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 12:26:17
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-16 22:06:51MULTI SUNT SINGURI DIN LIPSA DE TIMP, PREA MULTA ALERGATURA DUPA BANI
Pai ca sa poti avea prieteni adevarati trebuie sa oferi si tu o prietenie sincera si dezinteresata...Ca sa poti pretinde o prietenie sincera,,,trebuie sa oferi si tu tot o prietenie sincera si dezinteresata....Sa ai demnitate,,sa nu faci compromisuri si sa iti inveti prietenii sa stea cu tine din interes...Stii vorba aia..prieteni prieteni,,dar branza este pe bani...Fiecare prieten trebuie sa isi coordoneze poftele in funtie cat il tine buzunatul..Sa nu se intinda mai mult cant il tine punga....Nu ca apelezi la prieteni....O PRIETENIE ADEVARATA NU INSEAMNA,,,sa o cumperi cu bani...pt bani fiecare trebuie sa munceasca,,,si sa nu sa se profite unul de altul....Daca un om este sincer,,,te accepta ca prieten,,chiar daca nu are castiguri materiale din urma ta....La treaba cu casatoria este alta treaba...Pt ca barbatul are niste atributii fata de femeie...Si fiecare trebuie sa si le respecte ca sa poata exista pace..Pt ca nimenui nu ii place sa fie luat de prost...Nici la femeie nici la barbat


CU CIT TE SITUEZI MAI SUS PE O SCARA IERARHICA CU ATIT AI MAI PUTINI PRIETENI ADEVARATI, CEILALTI DOAR PRETIND CA ITI SUNT PRIETENI PT A AVEA AVANTAJE MATERIALE DAR ADEVARUL E CA TE INVIDIAZA
Pai da ,,pt ca un om care ajunge sus..Poate a urcat candva de jos...Altii nu fac nimic,,,si doar invidiaza pe altii care se straduie sa faca ceva in viata lor ....Daca ajuti un om,,in loc sa iti fie recunoscator....Te invidiaza si te sapa...Si apoi se intreaba,,de ce nu il mai ajuta nimeni si moare de foame? Pai cam acolo te duce invidia si rautatea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 20:57
bogatii, sau oamenii realizati credeti voi ca sunt oameni singuri in comparatie cu alta clasa sociala?...stiti ce eu cred ca daca vreau sa am prieteni ei ma aleg pe mine,nu eu pe ei, eu doar daca vreau le accept prietenia fie ea sincera, dezinteresata,etc
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 22:42
Pai daca un om se lasa folosit....Si accepta prietenia la oameni care umbla dupa interese....Eu una imi aleg singura prieteniii...Nu ma aleg ei pe mine.....Si eu decid cui sa accept prietenia si cui nu.....Daca vezi ca un om umbla dupa profit,,trebuie ignorat imediat...Pt ca daca omul vede ca poate avea profit,,normal ca se apropie cat mai mult si joaca teatru....Eu cred ca si prietenii trebuie sa isi puna osul la munca...si sa nu ii lasi sa profite de tine...Pt ca sunt multi care si fac compromisuri si lasa pe altii sa profite de ei numai ca sa nu mai fie singuri,,in loc sa se impuna...Si sa isi aleaga doar oameni sinceri si dezinteresati care muncesc si ei..Si cauta doar o prietenie sincera si dezinteresata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 22:59
"daca voi nu ma vreti eu va vreau", a spus AL.LAPUSNEANU.
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 10:40
nu zau si ti-a iesit de fiecare data ????!!!!!
ladyDY
Postat pe 18 August 2010 10:55
Dupa mine da , e universala !
garbo096683
Postat pe 18 August 2010 11:06
Pai un care vrea o prietenie sincera...Trebuie sa ofere o prietenie sincera...Sau sa isi cauta prieteni care ofera si ei ceea ce ofera si ei....Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea....Si un om care accepta prieteni falsi,,doar pt faptul de a nu fii singuri...Se inseala enorm..Pt ca va ajnge la fel ca ei...Pt ca omul care va fii nefericit si va accepta rautatile altora si nu se va exterioriza se va umple de ura impotriva oamenilor chiar si pe cei nevinovati..Pt ca se va gandi ca si el a fost o data nevinovat si alti oameni rai a profitat de inocenta lui..Nu va da vina pe el..pt ca el a acceptat prietenia cu oameni rai...Oamenii rai trebuie ignorati,,pt simplul fapt ca sa nu ajungi ca ei si sa te umpli si tu de ura ,,,Pt ca un om care suporta multe rautati din partea altor oameni si nu se exteriorizeaza se va umple de ura..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 12:59
De la: ladyDY, la data 2010-08-18 10:55:51nu zau si ti-a iesit de fiecare data ????!!!!!

da!...mi-a iesit sufletul!
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 17:05
si de cele mai multe ori ...............ochii
jeanette40
Postat pe 18 August 2010 17:17
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 18:40
De la: jeanette40, la data 2010-08-18 17:17:57si de cele mai multe ori ...............ochii


MELC, MELC, CODOBELC........
KNIGHT_31
Postat pe 18 August 2010 19:41
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-18 10:40:27 "daca voi nu ma vreti eu va vreau", a spus AL.LAPUSNEANU.


SI A MAI TAIAT CITE UN CAP DE BOIER, DACA NU AU VRUT SA II FIE DE CREDINTA
KNIGHT_31
Postat pe 18 August 2010 19:43
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-18 19:43:08
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-18 10:40:27 "daca voi nu ma vreti eu va vreau", a spus AL.LAPUSNEANU.


SI A MAI TAIAT CITE UN CAP DE BOIER, DACA NU AU VRUT SA II FIE DE CREDINTA
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 21:30
Pai un care vrea o prietenie sincera...Trebuie sa ofere o prietenie sincera...Sau sa isi cauta prieteni care ofera si ei ceea ce ofera si ei....Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea....Si un om care accepta prieteni falsi,,doar pt faptul de a nu fii singuri...Se inseala enorm..Pt ca va ajnge la fel ca ei...Pt ca omul care va fii nefericit si va accepta rautatile altora si nu se va exterioriza se va umple de ura impotriva oamenilor chiar si pe cei nevinovati..Pt ca se va gandi ca si el a fost o data nevinovat si alti oameni rai a profitat de inocenta lui..Nu va da vina pe el..pt ca el a acceptat prietenia cu oameni rai...Oamenii rai trebuie ignorati,,pt simplul fapt ca sa nu ajungi ca ei si sa te umpli si tu de ura ,,,Pt ca un om care suporta multe rautati din partea altor oameni si nu se exteriorizeaza se va umple de ura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 21:31
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-18 21:31:25Pai un care vrea o prietenie sincera...Trebuie sa ofere o prietenie sincera...Sau sa isi cauta prieteni care ofera si ei ceea ce ofera si ei....Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea....Si un om care accepta prieteni falsi,,doar pt faptul de a nu fii singuri...Se inseala enorm..Pt ca va ajnge la fel ca ei...Pt ca omul care va fii nefericit si va accepta rautatile altora si nu se va exterioriza se va umple de ura impotriva oamenilor chiar si pe cei nevinovati..Pt ca se va gandi ca si el a fost o data nevinovat si alti oameni rai a profitat de inocenta lui..Nu va da vina pe el..pt ca el a acceptat prietenia cu oameni rai...Oamenii rai trebuie ignorati,,pt simplul fapt ca sa nu ajungi ca ei si sa te umpli si tu de ura ,,,Pt ca un om care suporta multe rautati din partea altor oameni si nu se exteriorizeaza se va umple de ura

ce mai faci dragut-o?...eu, mai de demult ti-am scris ca voi fi sincera, cu tine, cu toti. Eu mai stiu ca exista persoane interiorizate si opusul lor, dar exteriorizandu-te sigur vei atrage si antipatii.Asa ca??? nu stiu ce am acum ca mi se blocheaza toate sinapsele.Poate ma ajuta cineva, binevoitor.
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 21:41
oamenii sunt singuri datorita comportamentului lor si a efectului produs de acesta,as putea spune cateodata! ,in general nu exista o regula valabila a acestei sintagme, de aceea alti oameni sunt inconjurati de carti, de animalute:catei,pisici,papagali,etc, de tot ce nu poate fi om. Eu nu pot sa afirm ca sunt singura cand vizionez un film, citesc o carte buna, mangai un catel.
caleidoscop
Postat pe 18 August 2010 21:57
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-18 21:41:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-18 21:31:25Pai un care vrea o prietenie sincera...Trebuie sa ofere o prietenie sincera...Sau sa isi cauta prieteni care ofera si ei ceea ce ofera si ei....Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea....Si un om care accepta prieteni falsi,,doar pt faptul de a nu fii singuri...Se inseala enorm..Pt ca va ajnge la fel ca ei...Pt ca omul care va fii nefericit si va accepta rautatile altora si nu se va exterioriza se va umple de ura impotriva oamenilor chiar si pe cei nevinovati..Pt ca se va gandi ca si el a fost o data nevinovat si alti oameni rai a profitat de inocenta lui..Nu va da vina pe el..pt ca el a acceptat prietenia cu oameni rai...Oamenii rai trebuie ignorati,,pt simplul fapt ca sa nu ajungi ca ei si sa te umpli si tu de ura ,,,Pt ca un om care suporta multe rautati din partea altor oameni si nu se exteriorizeaza se va umple de ura

ce mai faci dragut-o?...eu, mai de demult ti-am scris ca voi fi sincera, cu tine, cu toti. Eu mai stiu ca exista persoane interiorizate si opusul lor, dar exteriorizandu-te sigur vei atrage si antipatii.Asa ca??? nu stiu ce am acum ca mi se blocheaza toate sinapsele.Poate ma ajuta cineva, binevoitor.
pai nu trebuie sa fii deschis cu oricine...Nu trebuie sa iti deschizi inima oricui....Eu asa sunt o fire deschisa....Intr-un fel este bine,,intr-un fel esrte rau pt ca aproape nu merita multi sa fii dedschis cu ei si sa iti deschizi inima,,,sa nu povestesti nimanui probleme tale,,,ca poate iti va face tot la fel...La inceput trebuie sa fii foaarte atent si sa fii atent sa nu inveti prost....Ca apoi ai de furca cu el,,,Ca poate este vreun parazit si daca ii dai apa la moara,nu mai scapi de el.....Eu sunt o persoana deschisa.....Si cu persoanele care nu imi inspira incredere nu ma impretenesc....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:17
Poti sa spui unui om ceea ce te deranjeaza dar sa nu jignesti,,fara sa te enervezi,,sa fii hotarat....Dar fara sa iti deschizi inima lui...Si fara sa arati ca esti sensibil,,pt ca prin asta demostrezi ca esti vulnerabil...Si oamenii sunt rai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:22
yes,yes,yes,yes,yes.....cata dreptate ai !....cat pot sa sufar de aceasta sensibilitate, numai necazuri mi-a adus ! oricum viata merge inainte, cu bune cu rele, nu disper si ma incurajez singura, pentru ca nu are cine sa ma incurajeze, cateodata TU.
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 08:09
exista cineva in viata mea, dar nu vrea sa ma incurajeze. Asta-i bafta mea.
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 08:12
De la: garbo120005, la data 2010-08-03 17:45:04Singuratatea este universala.




Depinde din ce unghi priviti singuratatea....

Timpul este cel ce stabileste cat de singur esti...

trista este insa singuratatea in cuplu
anca_53
Postat pe 19 August 2010 12:51
sigur, desigur !......................
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 15:43
Prietenii sunt usor de facut, de gasit mai greu este sa-i intretinem, sa-i pastram, si uneori sa nu mai putem scapa de ei(de aceia,rai).
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 20:35
cine este microbist in aceasta seara? doar in aceasta seara de 19.08....uite vedeti voi, nu sunt singura, sunt cu o intreaga echipa !
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 21:50
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-19 20:35:17 Prietenii sunt usor de facut, de gasit mai greu este sa-i intretinem, sa-i pastram, si uneori sa nu mai putem scapa de ei(de aceia,rai).
Este greu sa iti faci prieteni sinceri.....Pt ca multi au doar interese...oRI SA LE IMPRUMUTI BANI,,,ORI sa le dai aia si aialalta.....Mai ales daca esti un om muncitor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 22:57
si cand esti muncitor defapt nici nu ai timp de prieteni ..si daca tot n-ai timp n-ai nici motiv sa-ti faci nu de alta dar oamenii nu-s sinceri si iti dau si bataie de cap ca nu stii cand sa i incredere si cand nu , cand sa-i ajuti si cand sa-i lasi balta, si tot asa.

bre, cred ca a venit vremea sa-mi fac un cont nou .
bluelight
Postat pe 19 August 2010 23:01
la ce ajuta sinceritatea? la ce ajuta compromisul?....facem numai fapte bune si apoi mergem numai in RAI.
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 23:52
Oare nu tocmai BASESCU ne duce la insingurare? vom trai si vom vedea ! uite ce m-am gandit eu pana atunci: o simpla definitie as putea sa-i dau primului om in stat, si anume: B-biruri
A-amare
S-si
E-etape
S-secventiale
C-cunoaste
U-umanitatea.
caleidoscop
Postat pe 20 August 2010 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gemeni-gemeni ? 7 De la: lady_DY 16 Februarie 2010 21:32
horoscop 2 De la: garbo003520 30 Mai 2009 10:26
femeia berbec, barbat rac....ce spuneti de acesta combinatie.... 2 De la: valentino 22 Mai 2009 13:18
balanta- balanta? 1 De la: isabeel78 20 Martie 2010 08:54
eu varsator-el scorpion 4 De la: gyulya 31 August 2009 17:34
Setari Cookie-uri