De ce sunt oamenii singuri?

De la: sageataalbastra, la data 2010-08-18 21:30:37
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-18 19:43:08
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-18 10:40:27 "daca voi nu ma vreti eu va vreau", a spus AL.LAPUSNEANU.


SI A MAI TAIAT CITE UN CAP DE BOIER, DACA NU AU VRUT SA II FIE DE CREDINTA


KNIGHT_31
Postat pe 20 August 2010 01:54
De la: ameno, la data 2010-08-17 12:37:02onelia te dai la Anabell esti sigura???risti sa-ti vezi muci pe asfalt
nu ti-a zis fata ca-i ocupata....




sti doar ca nu ma cobor la nivelul lor......nu e de mine
anaROBERT
Postat pe 20 August 2010 02:04
De la: bluelight, la data 2010-08-19 23:01:39si cand esti muncitor defapt nici nu ai timp de prieteni ..si daca tot n-ai timp n-ai nici motiv sa-ti faci nu de alta dar oamenii nu-s sinceri si iti dau si bataie de cap ca nu stii cand sa i incredere si cand nu , cand sa-i ajuti si cand sa-i lasi balta, si tot asa.

bre, cred ca a venit vremea sa-mi fac un cont nou .
Pai oamenii din comoditate practica minciuna..Pt ca ei asa cred ca ies mai usor din belele...Dar le baga in belele si mai mari pt ca intr-un om care minte nu poate sa aiba nimeni incredere...Eu cred ca cel mai inteligent...Este sa stii sa iesi inteliget din belele,,in locv sa minti...Poti spune,,imi pare rau...Sau sa gasesti o rezolvare pozitiva fara sa folosesti minciuna..Ocolesti un subiect,,daca nu vrei sa raspunzi in loc sa minti...Trebuie doar sa iti pui un pic mintea la contributie si sa nu gandesti instinctiv..Pt ca tot ce vine de la om este rau..De asta avem creier,,ca nil punem in fuctiune ,sa ni-l stimulam....Nu sa il lasam sa doarma
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 11:23
cel mai sarac om e cel fara prieteni...
lala_cri
Postat pe 20 August 2010 11:26
De asta avem un creieras ca sa nil stimulam....Si sa avem grija si de caracterul nostru...Ca sa fim si frumosi in interiorl nostru...Pt ca un om care are un interior frumos are si multe avantaje./...Numai ca un un care vrea sa aiba un caracter frumos trebuie sa isi puna mintea la contributie...Si sa fie atent la ceea ce ii iasa din gua,,sa fie atent la gandurile lui...Pt ca sar putea sa devina fapte si obisnuinta....Si sa avem grija de ne obisnuim cu lucruri pozitive si sa insistam in lucruri pozitive....Ca sa fim oameni frumosi in inriorul nostru...Sa invatam sa spunea nu,,fara sa te comporti urat...Sa invatam sa comunicam,,fara ura,,,fara dusmanie.....Pt ca oamenii gresesc...Si sa nu uram pe nimeni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 11:28
De la: lala_cri, la data 2010-08-20 11:26:41cel mai sarac om e cel fara prieteni...
Asa este..Un om care nu are prietenii potriviti langa el..Este foarte sarac....Dar pt a avea o prietenie sincera si dezisteresata..Trebuie sa cauti si prieteni care doresc acelasi lucru...Sa caute prietenie sincera si dezintersata...Sa nu caute gaini de jumulit..Daca vrea bani..sa isi puna osul la munca si sa munceasca orice
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 11:31
confunzi lucrurile...cel care te "jumuleste" nu e prieten...esti in ceata...amesteci totul
lala_cri
Postat pe 20 August 2010 11:33
eu sunt bogataaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

mi-e tare dor de prietenii mei....si lor de mine!!!!!!!!!
walkiria
Postat pe 20 August 2010 11:35
lala_cri
Postat pe 20 August 2010 11:38
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-19 22:57:12
De la: sageataalbastra, la data 2010-08-19 20:35:17 Prietenii sunt usor de facut, de gasit mai greu este sa-i intretinem, sa-i pastram, si uneori sa nu mai putem scapa de ei(de aceia,rai).
Este greu sa iti faci prieteni sinceri.....Pt ca multi au doar interese...oRI SA LE IMPRUMUTI BANI,,,ORI sa le dai aia si aialalta.....Mai ales daca esti un om muncitor...




Deja vorbesti de singuratatea in mijlocul 'prietenilor interesati'

Te vor prieten cat le pui la dispoitie orice,..chiar si siguranta la locul de munca....

Mai bine singur in mijlocul dusmanilor ...decat singur in mijlocul ' prietenilor interesati'...
anca_53
Postat pe 20 August 2010 15:45
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-14 15:30:07Pai da oamenii se simt singuri sufleteste...Chiar daca prin jurul tau roiesc o multime de oameni..Lipseste comunicarea,,caldura sufleteasca intre oameni..Pasarea unuia fata de celalalt......oameni lipsiti de ratiune condusi doar de instincte si de stomac,,uita sa mai fie si umani....Fiecare doreste sa devina bogat,,,si de asta oamenii au mai uitat sa mai si rada...au poate bani,,dar sunt saraci sufleteste....Poate chiar nici macar ei nu pot oferi caldura sufleteasca...Pt ca omenirea a evoluat negativ...In rau..oamenii se simt singuri si nefericiti....Dar pt ca sa poti primi iubire trebuie sa oferi iubire...Pt ca sa pretinzi corectitudine,,trebuie sa oferi corectitudinea..Lumea din ziua de azi...Toti pretind,dar nimeni nu ofera nimic...Toti doar pretind unul de la celalat...Dar cine va face primul pas,,sa ca daruiasca,,apoi sa pretinda?


Despre ce pasare e vorba??!! ..Pasarea unuia fata de celalalt'' Fiecare individ are o pasare?
lucicazainea
Postat pe 20 August 2010 19:55
decat un prost singur, mai bine un prost intre prosti.....e dintr-un film cu Louis de Funes parca...
H_N_
Postat pe 21 August 2010 00:00
De la: lucicazainea, la data 2010-08-20 19:55:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-14 15:30:07Pai da oamenii se simt singuri sufleteste...Chiar daca prin jurul tau roiesc o multime de oameni..Lipseste comunicarea,,caldura sufleteasca intre oameni..Pasarea unuia fata de celalalt......oameni lipsiti de ratiune condusi doar de instincte si de stomac,,uita sa mai fie si umani....Fiecare doreste sa devina bogat,,,si de asta oamenii au mai uitat sa mai si rada...au poate bani,,dar sunt saraci sufleteste....Poate chiar nici macar ei nu pot oferi caldura sufleteasca...Pt ca omenirea a evoluat negativ...In rau..oamenii se simt singuri si nefericiti....Dar pt ca sa poti primi iubire trebuie sa oferi iubire...Pt ca sa pretinzi corectitudine,,trebuie sa oferi corectitudinea..Lumea din ziua de azi...Toti pretind,dar nimeni nu ofera nimic...Toti doar pretind unul de la celalat...Dar cine va face primul pas,,sa ca daruiasca,,apoi sa pretinda?


Despre ce pasare e vorba??!! ..Pasarea unuia fata de celalalt'' Fiecare individ are o pasare?
Oamenii daca se s-ar ruga ar fii mai intelepti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 August 2010 00:31
unii oameni sunt sau se simt singuri pentru ca nu stiu sa se exteriorizeze ,sa comunice cu cei din jurul lor si se inkid intro carapace iar de aici se poate ajunge la tot cei rau
garbo159811
Postat pe 21 August 2010 12:31
foarte adevarat tot ce ai spus.............
iarina34
Postat pe 21 August 2010 17:24
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-21 00:31:43
De la: lucicazainea, la data 2010-08-20 19:55:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-14 15:30:07Pai da oamenii se simt singuri sufleteste...Chiar daca prin jurul tau roiesc o multime de oameni..Lipseste comunicarea,,caldura sufleteasca intre oameni..Pasarea unuia fata de celalalt......oameni lipsiti de ratiune condusi doar de instincte si de stomac,,uita sa mai fie si umani....Fiecare doreste sa devina bogat,,,si de asta oamenii au mai uitat sa mai si rada...au poate bani,,dar sunt saraci sufleteste....Poate chiar nici macar ei nu pot oferi caldura sufleteasca...Pt ca omenirea a evoluat negativ...In rau..oamenii se simt singuri si nefericiti....Dar pt ca sa poti primi iubire trebuie sa oferi iubire...Pt ca sa pretinzi corectitudine,,trebuie sa oferi corectitudinea..Lumea din ziua de azi...Toti pretind,dar nimeni nu ofera nimic...Toti doar pretind unul de la celalat...Dar cine va face primul pas,,sa ca daruiasca,,apoi sa pretinda?


Despre ce pasare e vorba??!! ..Pasarea unuia fata de celalalt'' Fiecare individ are o pasare?
Oamenii daca se s-ar ruga ar fii mai intelepti


Ma rog si eu , ca oricare muritor,dar daca ma rog degeaba??Intelepciune ca a ta... nu as vrea, mai bine ca mine...
lucicazainea
Postat pe 21 August 2010 21:47
sunt deaccord cu tine
garbo162163
Postat pe 21 August 2010 21:58
De la: garbo162163, la data 2010-08-21 21:58:01sunt deaccord cu tine
Eu nu sunt de acord cu voi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 August 2010 22:21
Nici io
Thor_again
Postat pe 21 August 2010 22:24
de ce sunt oamenii singurii?buna intrebare cine a pusoo?deci sa va ras si euu acuma 'in cele mai multe cazurii femeile ramin singuree din cauzaa ca barbatuu este un idiot si inseala femeia si deacea sunt tot mai multii oamenii singuriii
garbo163065
Postat pe 22 August 2010 16:16
garbo158782
Postat pe 22 August 2010 20:12
fiindca Doara ma lasa singura si nu-mi raspunde pe alt topic....stie ea !
caleidoscop
Postat pe 23 August 2010 23:22
De verbul ,, A PS " nu ati auzit?
PS vb. 1. A fi cuprins de grij; a a se ngrijora, a se neliniști, a se sinchisi
A NU-I PSA = a-l lsa rece, a numai putea (de cineva sau ceva)
PSRE s. f. (Pop.) Faptul de a-i psa1 (1) cuiva ceva; grij, interes, preocupare (pentru cineva sau ceva); ngrijorare, team

E chiar atat de greu de priceput?
garbo001850
Postat pe 24 August 2010 12:22
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 22:59:56 Pai daca un om se lasa folosit....Si accepta prietenia la oameni care umbla dupa interese....Eu una imi aleg singura prieteniii...Nu ma aleg ei pe mine.....Si eu decid cui sa accept prietenia si cui nu.....Daca vezi ca un om umbla dupa profit,,trebuie ignorat imediat...Pt ca daca omul vede ca poate avea profit,,normal ca se apropie cat mai mult si joaca teatru....Eu cred ca si prietenii trebuie sa isi puna osul la munca...si sa nu ii lasi sa profite de tine...Pt ca sunt multi care si fac compromisuri si lasa pe altii sa profite de ei numai ca sa nu mai fie singuri,,in loc sa se impuna...Si sa isi aleaga doar oameni sinceri si dezinteresati care muncesc si ei..Si cauta doar o prietenie sincera si dezinteresata
lilik
Postat pe 24 August 2010 19:10
adevarat ca cel mai sarac om este cel fara prieteni nu multi,putini dar adevarati,restul cunostinte
lilik
Postat pe 24 August 2010 19:15
am ametit .
heeeeelp!
bluelight
Postat pe 24 August 2010 20:22
mie mi-e a pasa.....niste ciuperci pentru o supa crema....
tutankhamon
Postat pe 24 August 2010 20:54
pentru ca nu stiu a fi impreuna, nici macar pe forum !...de aceea sunt oamenii singuri.
caleidoscop
Postat pe 25 August 2010 00:00
pt ca nu stiu sa convietuiasca cu ceilalti
garbo074997
Postat pe 25 August 2010 00:05
sau nu stiu sa convietuiasca neconditionat
garbo074997
Postat pe 25 August 2010 00:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el Capricorn ea gemeni 7 De la: Mariana_Paun_1 23 Februarie 2019 13:31
Ea berbec,el peste opinii 3 De la: garbo_426781 7 Martie 2016 11:16
RAC EA SI EL LEU HMMM??? 1 De la: ALEXA_NASPA 11 Februarie 2010 17:11
el scorpion , ea taur 1 De la: elis11 3 Martie 2009 16:46
BARBATUL TAUR CU ASCENDENT IN BALANTA E BARBATUL PERFECT 12 De la: garbo177263 24 Noiembrie 2010 16:42
Setari Cookie-uri