AIORELATIECUDUMNEZEU?

lasa me... ca mai ajuta si cu mana, da' la inceput...:P
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:08
michelle_
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:11
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 17:06:48nu, irinooka. se incepe altfel:

"Pai da... ca barbatii sunt porci, lenesi si sarlatani...(...)"
Pai si este greu sa iti pastrezi sufletul curat daca barbatii sunt asa sarlatani...In ziua de azi nu se mai ocupa nimeni de educatie...In ziua de azi toti oamenii vor sa devina bogati,,cati mai multi bani dar fara sa faca nimica..Oamenii au mai uitat sa mai si rada sincer....toti urmaaresc doar interese sa se imbogateasca unul de pe spinarea la alalalt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:14
irinooka... eu te inteleg.
pentru tine e foarte important sa fii SI cu sufletu-n rai.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:17
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-11 17:14:29
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 17:06:48nu, irinooka. se incepe altfel:

"Pai da... ca barbatii sunt porci, lenesi si sarlatani...(...)"
Pai si este greu sa iti pastrezi sufletul curat daca barbatii sunt asa sarlatani...In ziua de azi nu se mai ocupa nimeni de educatie...In ziua de azi toti oamenii vor sa devina bogati,,cati mai multi bani dar fara sa faca nimica..Oamenii au mai uitat sa mai si rada sincer....toti urmaaresc doar interese sa se imbogateasca unul de pe spinarea la alalalt

...si io ca am muncit de m/.a gasit dracii si mi/am pus si sanatatea in pericol...io ce sa vreau??...ca de imbogatit nu m/am imbogatit
looooooool
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:22
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 17:17:26irinooka... eu te inteleg.
pentru tine e foarte important sa fii SI cu sufletu-n rai.:P
:))
Pai mie imi place sa fiu si sa raman asa cum sunt......dar nu poti trai curat,,daca barbatul este un excroc..Pt ca gandesc doar aiurea..Pt ca au o gandire foarte haotica...Ei cred ca daca sunt rai,,au mai mult de castigat..Apoi se plang ca sunt bolnavi,ca au copiii bolnavi..Ca la batranete sunt tratati urat de copiii care au uitat sa ii educe si sa ii invete principiii morale....oamenii fac doar rele,,apoi dau vina pe Dumnezeu..pt probeleme lor..Eu am vazut multe lucruri,,oameni rai care se cred destepti dar ei nu sunt constienti de viata care ii asteapta,,,care o sa ii doboare cand nu or sa se astepte....Am vazut ca oamenii simt cum sunt oamenii cu adevarat,mai ales copiii care ai uitat sa ii educi la batranete,,care apoi te arunca ca pe un obiect,uita de tine..Chiar daca ai muncit atata sa ii cresti mari..Apoi trebuie sa le dai bani,,ca sa se ingrijeasca de tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:24
Irinuca,tu spre ce tinzi?sa fii Iov?lasa oamenii sa-si traiasca traiul si sa-si cheltuiasca 'malaiul'.pe pamant moneda de schimb este banul.doar nu vrei sa ne intoarcem la troc in natura.lasa mama ca toti traim din acesti bani.toti vrem averi,aici pe pamant.dincolo nu ne mai trebuie decat ortul.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:27
Am vazut multe lucruri urate la oamenii prin strainatate pe unde am umblat...Ca la batranete,,oamenii cand nu mai pot si nu mai pot fii independenti atunci simt oamenii ce copiii au crescut,,si cat ai muncit pt ei..Dar oamenii au uitat sa ii invete lucruri morale pe copiii....Muncesti pt copiii o viata intreaga,,apoi la batranete cand nu mai poti,,te arunca ca pe un obiect,,si vor bani ca sa aiba grija de tine.DAR DACA OAMENII UITA SA ISI EDUCE COPIII PRIN PRINCIPIII MORALE...DUPA CE I-AI CRESCUT MARI....CAND AJUNGI LA BATRANETE SI DEVII DEPENDENT DE COPIII...SIMTE OMUL CE COPIII AI CRESCUT....APOI BLESTEAMA PE Dumnezeu....oamenii sunt niste nerecunoscatori si sunt foarte dezamagita de ei..eu vreau sa imi educ copiii cu principiii morale,,sa nu ma arunce la batranete ca pe un obiect..Sa invete sa fie altruisti,,dar sa nu fie prosti...Sa fie recunoscatori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:30
irinooka... e adorabil delirul tau... pls, nu te opri!...:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:31
ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti
michelle_
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:36
Eu nu vreau sa patesc ce patesc altii...Eu vreau sa am o viata linistita.pe pamant..Si sa ii invat pe copii mei lucruri morale ca apoi sa le practice si cu mine..Si asa o sa ii invat si pe oameni in general,lucruri bune ca sa le practice si cu mine...Apoi nu stiu ce o sa fie pe lumea cealalta sidaca o sa ajung pe acolo..Doar Dumnezeu hotarate asta daca o sa merit,,pt ca eu sunt pacatatoasa si ma stradui sa fiu mereu buna si amabila cu toata lumea,,chiar daca am dusmani..Pt ca ceilalti oameni nu sunt vinovati,,pt ca eu am suferit si ca eu am dusmani..De dusmani ma feresc si ma impretenesc doar cu oameni care respecta gandirea mea si suntem pe aceeasi lungime de unda
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:37
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 17:36:35ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti


n-ai inteles, ea ii face prin autopolenizare, mamy... sau ca Maica Domnului, pe Iisus...te vad eu acusi la cine te-nchini, cu tot agnosticismul tau...:P
:))

eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:45
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 17:36:35ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti
Pai oricum nu conteaza daca o sa am copiii....Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu...Dar oricum nu conteaza daca o sa am copiii mei.Eu pot iubi si copiii altora,,cum ar fii acei copiii abandonati...si sa ii ajut cu un cuvant bun..Si apoi la copiii eu pot sa imi deschid inima,pt ca copiii sunt sinceri....oamenii sunt falsi si dupa interese....de asta nici nu imi pot deschide inima oricui si sunt foarte precauta cu oamenii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:46
La oameni nu pot sa imi deschid inima...daca nu ii simt sinceri...mereu am fost asa,,,de asta nici nu m-am casatorit pana acum...putini oameni buni am intalnit,,foarte putini,,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:51
asa vorbesti irinuco de parca ai avea nu stiu cata experienta de viata... si copii vor deveni adulti candva, de ce nu-ti iei unu de la gradinitza, il cresti cum vrei tu, asta doar daca vrea el sa fie sufocat, si atunci poti sa-l iei de barbat... daca nu ti-a iesit treaba cresti altu si tot asa, poate pan la urma gasesti vreo bunaciune...
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:38
pacat de topicul icutei, iote ce-a ajuns din cauza irinei...
michelle_
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:17
Pai un barbat bun se comporta frumos cu toata lumea...Si este smerit si il lasa pe Dumnezeu sa intre in mintea lui...Pt ca un om crestin,,trebuie sa se comporte frumos cu toata lumea,sa fie amabil..Hai ca mai poate avea si toane rele ,,,dar sa nu fie rautacios....Dar oamenii nu vor sa fie amabili...Toti barbatii vor fete bune,,dar ei nu vor sa fie de treaba
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:06
wrong, irinooka...

"pai da... ca barbatii sunt porci, lenesi si sarlatani...(..)"

:))))))
eu_geminy
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:15
Wife,mi-afostdordetine!Desarbatorite-amcautat,online..darnuampututsaitilasniciunmesajcuurarilederigoare....Credcaaiselectatlaavatarultau,saprimestimesajeprivate,selectionate...Tepupsispune-micenoutatimaiai?Copilata...frumoasa,ceitimaiface?
ica2
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:18
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 17:31:40irinooka... e adorabil delirul tau... pls, nu te opri!...:)))
Des-aropri!Sicesafacem?Cunoastem...,inparteofurileei...
ica2
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:29
icuta, sunt bine...cat de bine pot fi, ma rog...dap...am setata optiunea aia sa primesc mesaje doar de la prieteni. da' nu-i bai, te bag in lista si divanim, mintenas.copila mea frumoasa e foarte maritata si foarte fericita. macar atata bucurie sa am

hai, sa fii iubita
michelle_
Postat pe 12 Octombrie 2010 19:05
De la: vuvuzela, la data 2010-10-11 17:27:30Irinuca,tu spre ce tinzi?sa fii Iov?lasa oamenii sa-si traiasca traiul si sa-si cheltuiasca 'malaiul'.pe pamant moneda de schimb este banul.doar nu vrei sa ne intoarcem la troc in natura.lasa mama ca toti traim din acesti bani.toti vrem averi,aici pe pamant.dincolo nu ne mai trebuie decat ortul.
Pai un crestin adevarat face facpte bune...Eu nu sunt ca iov,,saracul iov chiar a fost cu adevarat necajit....Apoi eu vreau sa fiu ca din aia care merg la biserica si nu fac fapte bune....Ca aia care scultau slujba lui Iisus si lau lasat pe bietul olog afara...pt ca erau pt ei..Eu vreau sa fiu ca aia care a vrut sa il ajute pe olog sa ajunga la Iisus ca sa se vindece,,dar nu putea trece de oameni,,,pt ca erau toti fiecare pt ei si nu se dadeau la o parte...Asta a fost o pilda..Asa cum sunt si oamenii din ziua de azi..Merg la biserica dar nu fac fapte bune...de asta sunt ghimposi si murdari sufleteste....Si nu poti trece de ei,,pt ca unul iti face ceva,altul iti face altceva...Si un om care se razbuna si face si el rau,,se simte satisfacut,,dar un om care nu se razbuna si nu face rau se simte,,neindreptatit...Eu sunt doar o crestina....care isi face datoria de crestina,,dar nu poate trece de ceialti,,de asta cateodata trebuie sa imi fac loc,,sa sparg acoperisul casei,,ca sa pot face fapta buna...Pt ca daca omul este hotarat,,o face...Asa cum sunt eu....Ma simt neindreptatita,,asta este din cauza oamenilor teposi,,dar asta este..Eu imi primesc rasplata prin alti crestini,,,sau prin gandurile mele,cand Dumnezeu imi da sugestii cum sa trec mai departe..Dar asta este din cauaza noastra a oamenilor,,,pt ca oamenii sunt comozi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Octombrie 2010 11:44
Pai un crestin adevarat face fac fapte bune...Eu nu sunt ca iov,,saracul iov chiar a fost cu adevarat necajit....Apoi eu vreau sa fiu ca din aia care merg la biserica si nu fac fapte bune....Ca aia care scultau slujba lui Iisus si lau lasat pe bietul olog afara...pt ca erau pt ei..Eu vreau sa fiu ca aia care a vrut sa il ajute pe olog sa ajunga la Iisus ca sa se vindece,,dar nu putea trece de oameni,,,pt ca erau toti fiecare pt ei si nu se dadeau la o parte...Asta a fost o pilda..Asa cum sunt si oamenii din ziua de azi..Merg la biserica dar nu fac fapte bune...de asta sunt ghimposi si murdari sufleteste....Si nu poti trece de ei,,pt ca unul iti face ceva,altul iti face altceva...Si un om care se razbuna si face si el rau,,se simte satisfacut,,dar un om care nu se razbuna si nu face rau se simte,,neindreptatit...Eu sunt doar o crestina....care isi face datoria de crestina,,dar nu poate trece de ceialti,,de asta cateodata trebuie sa imi fac loc,,sa sparg acoperisul casei,,ca sa pot face fapta buna...Pt ca daca omul este hotarat,,o face...Asa cum sunt eu....Ma simt neindreptatita,,asta este din cauza oamenilor teposi,,dar asta este..Eu imi primesc rasplata prin alti crestini,,,sau prin gandurile mele,cand Dumnezeu imi da sugestii cum sa trec mai departe..Dar asta este din cauaza noastra a oamenilor,,,pt ca oamenii sunt comozi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Octombrie 2010 11:45
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-11 17:46:43
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 17:36:35ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti
Pai oricum nu conteaza daca o sa am copiii....Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu...Dar oricum nu conteaza daca o sa am copiii mei.Eu pot iubi si copiii altora,,cum ar fii acei copiii abandonati...si sa ii ajut cu un cuvant bun..Si apoi la copiii eu pot sa imi deschid inima,pt ca copiii sunt sinceri....oamenii sunt falsi si dupa interese....de asta nici nu imi pot deschide inima oricui si sunt foarte precauta cu oamenii


"Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu.."
care creier femeie?
tymbark
Postat pe 13 Octombrie 2010 12:08
De la: tymbark, la data 2010-10-13 12:08:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-11 17:46:43
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 17:36:35ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti
Pai oricum nu conteaza daca o sa am copiii....Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu...Dar oricum nu conteaza daca o sa am copiii mei.Eu pot iubi si copiii altora,,cum ar fii acei copiii abandonati...si sa ii ajut cu un cuvant bun..Si apoi la copiii eu pot sa imi deschid inima,pt ca copiii sunt sinceri....oamenii sunt falsi si dupa interese....de asta nici nu imi pot deschide inima oricui si sunt foarte precauta cu oamenii


"Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu.."
care creier femeie?
Pai creierul meu de crestina....Eu vreau sa predomine crestinismul....Pt ca a fost comunisc,,fascism,,condus de ateisti...Acum urmeaza crestinismul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:20
Crestinii sau lasat folositi de necrestini si asta a fost greseala lor...Ispite.Un crestin trebuie sa de-a apa la oameni ca sa isi pescuiasca singuri,,,.Adica sa sfatuiasca,,sa incurajeze..Dar oamenii trebuie sa invete sa pescuiasca singuri..Daca nu sa moara de foame.Pt ca asa scrie in biblie,cine nu munceste sa nu manance...Crestinul trebuie sa fie sever....Trebuie sa dea de munca la crestni,,,nu sa le dea de mancare la necrestini....Ca sa invete si ei sa munceasca..Pt ca crestinii trebuie sa ii invete pe oameni sa munceasca,sa fie severi....Dar sa nu dea sa manance la oameni care nu muncesc..Pt ca pt o bucata de paine trebuie sa muncesti...Pt ca si crestinii si necrestiniii trebuie sa munceasca....

xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:40
Crestiniii nu trebuie sa ii invete pe necrestini ca sa profite de pe urma lor....Crestinul trebuie sa fie sever si sa nu lase pe nimeni,ca sa isi puna parerea lui,,peste parerea lui...Fiecare este liber sa gandeasca asa cum vrea el...Necrestinului ii plac oamenii crestini,,,ca sa poata profita de pe rma lor,pt ca sunt oameni inofensivi...Dar crestinul trebuie sa fie sever...

xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:41
oare
tusi_Oli
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:43
Crestiniii nu trebuie sa ii mai ajute cu nimic pe necrestini..Doar cu sfaturi,,,si sa isi prinda singur peste..Daca nu vor,,,sa stea nemancati....Crestinul nu trebuie sa se lase folosit..Pt ca de asta este luat de prost...Fiecare are parerea lui....Cei necrestini daca vor sa fie asa,,sa ramana,,dar crestnul sa nu se lase folosit de necrestin....Ci crestinul sa fie sever si sa invete sa isi calce pe inima....Pt ca doar daca iti calci pe inima,,,doar asa poti fii respectat...Pt ca nu toata lumea asculta de vorba buna....Daca eu am chef sa fiu crestina,,asa raman...Si altii sa fie cum vor ei..Dar fara sa ma deranjeze,,,sau sa incerce sa profite de mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:43
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-14 10:20:31
De la: tymbark, la data 2010-10-13 12:08:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-11 17:46:43
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 17:36:35ce copii pisi? cu cine ii faci? ca parca ziceai ca berbatii este porci si bagabaonti
Pai oricum nu conteaza daca o sa am copiii....Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu...Dar oricum nu conteaza daca o sa am copiii mei.Eu pot iubi si copiii altora,,cum ar fii acei copiii abandonati...si sa ii ajut cu un cuvant bun..Si apoi la copiii eu pot sa imi deschid inima,pt ca copiii sunt sinceri....oamenii sunt falsi si dupa interese....de asta nici nu imi pot deschide inima oricui si sunt foarte precauta cu oamenii


"Daca o sa intalnesc pe cineva care gandeste ca mine si sa il accepte inima si creierul meu.."
care creier femeie?
Pai creierul meu de crestina....Eu vreau sa predomine crestinismul....Pt ca a fost comunisc,,fascism,,condus de ateisti...Acum urmeaza crestinismul


mai intreb odata: care creier? ca se pare ca nu posezi asa ceva
tymbark
Postat pe 14 Octombrie 2010 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
.....spuneti ce vreti 11 De la: namyi 18 Aprilie 2011 19:01
Ce sa fac, sa il mai astept sau ... ? 5 De la: preciouss 15 Mai 2010 19:19
Asigurari de sanatate private 3 De la: n_mihaelaana 20 Februarie 2010 19:12
oare este iubire 1 De la: mih3 3 Mai 2010 16:03
LA MULTI ANI! 3 De la: tutankhamon 5 Decembrie 2009 13:15
Setari Cookie-uri