AIORELATIECUDUMNEZEU?

Crestiniii nu trebuie sa ii mai ajute cu nimic pe necrestini..Doar cu sfaturi,,,si sa isi prinda singur peste..Daca nu vor,,,sa stea nemancati....Crestinul nu trebuie sa se lase folosit..Pt ca de asta este luat de prost...Fiecare are parerea lui....Cei necrestini daca vor sa fie asa,,sa ramana,,dar crestnul sa nu se lase folosit de necrestin....Ci crestinul sa fie sever si sa invete sa isi calce pe inima....Pt ca doar daca iti calci pe inima,,,doar asa poti fii respectat...Pt ca nu toata lumea asculta de vorba buna....Daca eu am chef sa fiu crestina,,asa raman...Si altii sa fie cum vor ei..Dar fara sa ma deranjeze,,,sau sa incerce sa profite de mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:06
Wife,sincermabucurpentruvesteacareamaflat-o...Intr-adevarestiomamicafericita!Situsafiiiubita!
ica2
Postat pe 15 Octombrie 2010 01:36
De la: sora_ilsi, la data 2010-10-10 15:18:24Avem noi, oare, dreptul, ca fiinte muritoare, sa-L ispitim pe Dumnezeu? Se cade sa intrebe vasul de lut pe Olar " pentru ce m-ai facut asa?"

De mii de ani se cauta un tap ispasitor: Adam a dat vina pe femeie, femeia pe sarpe si toti pe Dumnezeu, nu-i asa, Emanuele? Nu uita , te rog, ca Adam nu a fost ispitit, ci Eva...Adam a ales in cunostinta decauza...Ilsi,sicinesefacemaivinovat?Eva?Sauasaafost scris sa se intample...
emanuelt25
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:04
Ilsi,explica-netu,despreplanuldemantuire...EvasiAdamaufostvictimealuisatan?Saudincauzaneascultariisialliberularbitruauajunssasuporteconsecintzele...
ica2
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:22
Atat Eva cat si Adam au ales sa nu asculte de porunca lui Dumnezeu...nu asa a fost scris sa se intample, ci asa s-a intamplat si la fel se intampla cu fiecare dintre noi cand alegem sa pacatuim: suntem lipsiti de slava lui Dumnezeu...dar, Dumnezeu, in mila si bunatatea Lui, a prevazut si a conceput un plan de salvare a omului si de intoarcere a lui, inapoi, in Eden...
sora_ilsi
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:24
da' chiar... azi irinooka a cam chiulit de aici...
nu stiam ce-mi lipseste: nu m-a facut dobitoc, porc, sarlatan etc.
da' si mUine e o zi...:P
:))

eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:43
i s-au impartit pijamalele si s-a racit lapticu
Laura_M
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:48
Nu-i bai, Laura... il punem la frigider, pana maine...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:49
daca nu-i ajunge ii mai dau de la andrei... mi se face foame numa cand zici de frigider
Laura_M
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:54
Laura... are irinooka de unde bea laptic. in niciun caz nu iei de la copil:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:01
ca bine zici, sa iau de la gura lu fiu-meu? doamne fereste... am zis si io sa fac o fapta buna
Laura_M
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:03
ei nah... irinooka e ocrotita de Tatal ceresc, chiar daca are zilnic insulte in program...:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 02:14
Ceplacutestesaafli,camaiexistacaledeintoarcereinEden...Deciexistaosolutie,osperantapentruomulpacatos...FrumosaiexlicatIlsi!
ica2
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:42
iasomia
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:45
Tastaturameanufunctioneazasiimicerscuzepentrucadactilografierea(scrisul)nuesteatatdeinteligibil...
ica2
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:48
SieutepupIaso!Seapropievacanta,aminceputsamabucurdeja...Revedereacupersoanelecareimisuntdragi,maumpledebucurie...
ica2
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:54
aici eram,daca cumva mi-ati simtit lipsa...Dar nu sunt deloc in forma,,sunt in repaus....pe unde sunt este rece ca in polul nord
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
ico tata, da' care-i planu' ala de salvare, nene?... ca ce-am inteles eu de la sorela e doar ca s-a dat liber de pacate... eu nu primii brosura cu instructiuni pan-acuma...
zambil
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:05
de unde stii, iry... ai fost IN Polu' Nord?...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:05
Pai oamenii si in ziua de azi...Dau vina unii pe altii.Nu vor sa se pocaiasca,,pt ca Dumnezeu ii pune la munca..Si barbatilor nu le place munca,,si nu doar barbatilor...Pt ca oamenii pacatosi sunt robi ai gandurilor rele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:14
Un om care se pocaieste..Dumnezeu il ajuta cu o gandire curata...Dar pt celelalte trebuie sa isi puna osul la munca.Nu ca daca te rogi...Nu mai trebuie sa muncesti,,,Sau nu te imbolnavest.Si oamenii sfinti devin bolnavi....Dar ei trebuie sa aiba grija ca sufletul lor sa ramana sanatos....pt ca daca ai o relatie cu Dumnezeu..Dumnezeu te ajuta,sa devii un om normal,cu calitati umane...Trebuie sa isi iubeasca dusmanii,,adica chiar daca cineva iti doreste raul..Tu trebuie sa te rogi pt el,sa nu ii doresti raul,pt ca Domnului nu ii place asta,si uite asa iti pierzi pacea ,pt niste amarati,fara creier.De asta cred ca nu se merita,,sa doresc raul nimanui,,pt ca imi fac singura rau..Asa ca mai bine ii pun in banca lor,si apoi ii trimit la plimbarica ca sa se invete minte cum sa se comporte cu oamenii,data viitoare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:20
mey... cred ca vorbesti despre barbatul care se poRcaieste. isn't it?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:26
"Domnului nu ii place asta,si uite asa iti pierzi pacea ,pt niste amarati,fara creier"...ziceIrinuca,nustiamdeceimipierdpacea...Darcandignorpostariletale,orecapat...Acumsatevad,Irinuco...catdemultmablagoslovesti...
ica2
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:35
He,he,he...Zambilu!Chiarnustiiacelplandesalvare?Ilsipoatenevaexplicamaiindetaliu...Dacam-arajutatastatura,ti-asscriemaimult,mi-arfaceplaceresavorbescdespreplanuldemantuire...Hai,safiiubit!DeDumnezeuinprimulrand...
ica2
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:47
eu sunt de-a dreptul ingrijorat... irinooka e absenta azi, sper ca nu a patit ceva rau...
ca ramanem fara bice pe spinare...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:50
De la: eu_geminy, la data 2010-10-20 18:26:45mey... cred ca vorbesti despre barbatul care se poRcaieste. isn't it?:P
:))
Pai nu doar barbatii,,,si femeile care sau luat dupa creierii minusculi a barbatilor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:53
"nu s-a dat liber de pacate", sorry, never...ci, doar avem speranta ca daca Iisus a biruit pacatul si noi putem sa-l biruim, prin puterea Lui...ei, nu suna tentant? sa traiesti intr-o lume fara de pacat, in care nu te porcaie nimeni, nu te calca pe bataturi, nu te injura, nu te fura, nu-ti da in cap, etc.?
sora_ilsi
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:32
De la: sora_ilsi, la data 2010-10-23 21:32:45"nu s-a dat liber de pacate", sorry, never...ci, doar avem speranta ca daca Iisus a biruit pacatul si noi putem sa-l biruim, prin puterea Lui...ei, nu suna tentant? sa traiesti intr-o lume fara de pacat, in care nu te porcaie nimeni, nu te calca pe bataturi, nu te injura, nu te fura, nu-ti da in cap, etc.?
pai da avem viata grea din cauza noasra a oamenilor.pt ca am lasat sa se adune atata mizerie si nu am luat initiativa..sa ne educam copiii in principii morale..mamele sa isi educe baietii ca sa respecte femeia..ca sa nu ii distruga caracterul..si sa educe copiii in credinta si adevar
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 10:36
... caci a Ta e Imparatia, Puterea si Slava,
a Tatalui, si a Fiului, si a Sfantului Duh,
acum si pururea si in vecii vecilor,
AMIIIIN!!!....

:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:12
Mai tarziu poate fac cutia milei....Dupa ce se mai imbunatateste situatia in Romania....Asa oamenii sa faca si ei pt ceilalti oameni cu probleme Ca Dumnezeu a facut destul pt ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ati face 13 De la: sora_ilsi 20 Mai 2010 23:04
Am nevoi de bunatate ca de aer in viata mea... dar si de justete 20 De la: garbo_463471 12 Martie 2017 10:13
bancurile cu ' blondele sunt proaste'-o frustare? 5 De la: anakin 8 Octombrie 2010 15:27
consiliere on line GRATUITA 1 De la: garbo185480 7 Februarie 2011 03:48
iubind iubitul alteia!! 167 De la: fleurdelis 28 August 2010 11:10
Setari Cookie-uri