AIORELATIECUDUMNEZEU?

De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:26:38Na, Ge, ca te-a mancat in cour sa pomenesti de satanaila!
Adica tu il ai pe satana in tine si pe angajatii lui....Ai cumva nevoie de exorcisism? Hai ca incep imediat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:30
cum ii spui lu ala care-ti da? multumesc, mai vreau
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:31
De la: Laura_M, la data 2010-10-10 17:29:50irina draga, daca tu multumesi la toata lumea, esti recunoscatoare, crezi ca esti un exemplu de urmat? crezi ca esti vro trimisa d-alu nenea de sus?
Eu sunt doar crestina...Si crestinii adevarati sunt sinceri si ii iubesc pe oameni si ii ajuta ca sa se contruiasca prin adevar..Pt ca adevarul si sinceritatea contruiesc pe oameni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:33
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 17:30:50
De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:26:38Na, Ge, ca te-a mancat in cour sa pomenesti de satanaila!
Adica tu il ai pe satana in tine si pe angajatii lui....Ai cumva nevoie de exorcisism? Hai ca incep imediat....


nu bre, cretinico, nu ai inteles nimic, da' nici nu ma mir. eu NU il am pe satana in mine, nici pe angajatii lui...
EU SUNT scaraotzchi Asa ca pazea!
Thor_again
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:36
De la: Laura_M, la data 2010-10-10 17:31:23cum ii spui lu ala care-ti da? multumesc, mai vreau
Sa fii recunoscator,,atunci cand te ajuta cineva...Si sa il ajuti si tu...poti sa fii recunoscator si prin comportament....sa ajuti si tu...Cum fac eu lucruri pt Dumnezeu...Dumnezeu ma ajuta pe mine,,eu ii ajut pe cretinii de oameni ca sa se contruiasca...CHIAR DACA UNII NU FAC 2 LEI...DAR O FAC PT Dumnezeu...dar mai sunt si oameni buni,,,nu sunt toti oamenii cretini...Dar daca vad ca un om este nerecunoscator,,ii dau un sut in fund si il trimit la gara
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:36
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 17:33:15
De la: Laura_M, la data 2010-10-10 17:29:50irina draga, daca tu multumesi la toata lumea, esti recunoscatoare, crezi ca esti un exemplu de urmat? crezi ca esti vro trimisa d-alu nenea de sus?
Eu sunt doar crestina...Si crestinii adevarati sunt sinceri si ii iubesc pe oameni si ii ajuta ca sa se contruiasca prin adevar..Pt ca adevarul si sinceritatea contruiesc pe oameni...
Irina, eu apreciez ambitia ta si dorinta ta de bine , ma bucur ca esti o crestina insa cred ca pe langa atata ravna, mai e nevoie si de intelepciune multa. Jignind si lovind in unul sau altul, crede-ma ca nu vei apropia pe nici unul mai mult de divinitate sau de biserica.
m_ada
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:38
De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:36:25
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 17:30:50
De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:26:38Na, Ge, ca te-a mancat in cour sa pomenesti de satanaila!
Adica tu il ai pe satana in tine si pe angajatii lui....Ai cumva nevoie de exorcisism? Hai ca incep imediat....


nu bre, cretinico, nu ai inteles nimic, da' nici nu ma mir. eu NU il am pe satana in mine, nici pe angajatii lui...
EU SUNT scaraotzchi Asa ca pazea!
Scaraolschi in persoana este foarte urat..Eu cred ca tu esti doar o unealta folosita de scaraolschi....ca sa trasmita raul in lume..Si eu sunt tocmai opusul tau
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:39
De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:26:38Na, Ge, ca te-a mancat in cour sa pomenesti de satanaila!


mey thor, eu vazusem ca a postat, inainte de a posta eu...
da' am zis sa ma fac ca n-o vad, ca e sfanta si smerita azi.
poate o fi venit de la Sfanta Cuminecatura, Fumeea... cine stie:P

stii ca astept sa dea intai cineva in mine, ca nu-mi place sa ma iau aiurea in tramvai de oameni. iar daca ma apucam s-o laud, procesa in felul ei si iara zicea ca am suduit-o...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:40
De la: m_ada, la data 2010-10-10 17:38:00
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 17:33:15
De la: Laura_M, la data 2010-10-10 17:29:50irina draga, daca tu multumesi la toata lumea, esti recunoscatoare, crezi ca esti un exemplu de urmat? crezi ca esti vro trimisa d-alu nenea de sus?
Eu sunt doar crestina...Si crestinii adevarati sunt sinceri si ii iubesc pe oameni si ii ajuta ca sa se contruiasca prin adevar..Pt ca adevarul si sinceritatea contruiesc pe oameni...
Irina, eu apreciez ambitia ta si dorinta ta de bine , ma bucur ca esti o crestina insa cred ca pe langa atata ravna, mai e nevoie si de intelepciune multa. Jignind si lovind in unul sau altul, crede-ma ca nu vei apropia pe nici unul mai mult de divinitate sau de biserica.
Eu nu lovesc pe nimeni si nu jignesc pe nimeni...Eu doar ma apar si spun adevarul,,adica sunt sincera si asa o sa raman
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:41
tu asa crezi ca il ajuti pe dumnezeu, ca ma ajuti pe mine un om oarecare sa ma apropii de dumnezu, asa cum faci tu? NU AJUTI PE NIMENI, cand ai sa intelegi ca ce vrei tu sa faci nu-ti iese, nu se face pe un forum, nu asa ajuti pe cineva, nu stiu daca dumnezeu are nevoie de ajutor faino... noi oamenii avem nevoie, tu ai o mare nevoie de un dus rece
tu ajuti pe cineva doar daca te ajuta pe tine? eu asta inteleg si nu e prima data care spui treaba asta, si daca spui ca nu, nu e asa, te contrazici, si atunci vin si te intreb, nu crezi ca-l zapacesti pe dumnezeu?
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:43
tu crezi ca noi suntem gandacii si tu esti tanti cu flitu' ? mai gandeate o tzara, mai sunt oameni sinceri pe lumea asta, si cei care-ti spun cum esti draga irina, daca niste oameni iti spun ca esti beat, inseamna ca trebuie sa te culci soro
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:45
Laura... cine stie daca n-o fi scapat in altar Irinooka si a dat pe goarna tot vinul euharistic...:P
caci dupa cum l-a scris pe "Scaraolschi"... pare destul de evident.
Care mai stiti pe unde am lasat etilotestu'?:P

:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:48
De la: eu_geminy, la data 2010-10-10 17:40:07
De la: Thor_again, la data 2010-10-10 17:26:38Na, Ge, ca te-a mancat in cour sa pomenesti de satanaila!


mey thor, eu vazusem ca a postat, inainte de a posta eu...
da' am zis sa ma fac ca n-o vad, ca e sfanta si smerita azi.
poate o fi venit de la Sfanta Cuminecatura, Fumeea... cine stie:P

stii ca astept sa dea intai cineva in mine, ca nu-mi place sa ma iau aiurea in tramvai de oameni. iar daca ma apucam s-o laud, procesa in felul ei si iara zicea ca am suduit-o...:P
:))
garbo074997
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:50
De la: Laura_M, la data 2010-10-10 17:43:14tu asa crezi ca il ajuti pe dumnezeu, ca ma ajuti pe mine un om oarecare sa ma apropii de dumnezu, asa cum faci tu? NU AJUTI PE NIMENI, cand ai sa intelegi ca ce vrei tu sa faci nu-ti iese, nu se face pe un forum, nu asa ajuti pe cineva, nu stiu daca dumnezeu are nevoie de ajutor faino... noi oamenii avem nevoie, tu ai o mare nevoie de un dus rece
tu ajuti pe cineva doar daca te ajuta pe tine? eu asta inteleg si nu e prima data care spui treaba asta, si daca spui ca nu, nu e asa, te contrazici, si atunci vin si te intreb, nu crezi ca-l zapacesti pe dumnezeu?
Pai eu nu pot sa ii oblig pe oameni sa se apropie de Dumnezeu. eu imi spun doar parerea si atata..Asa ca ii las in plata Domnului si ma rog pt ei,,pt sufletul lor chinuit de ganduri rele.Pt ca nu pot sa oblig un om sa se schimbe,,asa ca ma indepartez de el si il las sa isi traiasca viata asa cum ii place...Si eu imi caut oameni curati care respecta si ei poruncile si sa fim buni uni cu altii..Si pe aia rai,,,lasai sa traiasca in pace cu aia rai..Pt ca asa vor ei..Pt ca principiile sunt pt toata lumea nu doar pt mine,,sau doar pt altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:50
Eu cred ca Irina nu e beata , nici proasta,si nici rau intentionata doar ca are nevoie sa fie indrumata. Irino, cere de la Dumnezeu intelepciune si sigur ti-o va da daca o ceri cu sinceritate .
m_ada
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:50
Pai eu nu pot sa ii oblig pe oameni sa se apropie de Dumnezeu. eu imi spun doar parerea si atata..Asa ca ii las in plata Domnului si ma rog pt ei,,pt sufletul lor chinuit de ganduri rele.Pt ca nu pot sa oblig un om sa se schimbe,,asa ca ma indepartez de el si il las sa isi traiasca viata asa cum ii place...Si eu imi caut oameni curati care respecta si ei poruncile si sa fim buni uni cu altii..Si pe aia rai,,,lasai sa traiasca in pace cu aia rai..Pt ca asa vor ei..Pt ca principiile sunt pt toata lumea nu doar pt mine,,sau doar pt altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:52
mada, eu doar vreau sa rad... n-am nimic cu irinooka.
e dreptul ei sa stea si sa scrie orice doreste, cat doreste, ca nu ma afecteaza...
daca vrei o parere sincera, cred ca e o persoana care stie sa joace foarte bine teatru, si care si-a asumat acest rol.
nu spun ce fel de rol.:)
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:55
irina draga, cred ca nu te intelegi tu pe tine... cred ca esti prea mica si prea neindrumata cu zice ada... uita-te si tu, toti ne dam cu pararea, daca iti spui pararea, asa il ajuti pe dumnezeu? crezi ca asa esti sincera si pura, daaaaaa vai, mai vreau... pe ce lume traiesti? si noi incercam sa-l ajutam pe dumnezeu sa-si aleaga trimisii cu foarte mare atentie... nu numai tu te rogi pentru lume
si nu zice nimeni ca e rau intentionata, doar ca nu asa se face, ce zice nu e cu ce vrea ea... e ca si cum ai sufoca pe cineva
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:56
Pai vreau si eu sa fiu de ajutor lui Dumnezeu....Intro mana biblia si intro mana biciul....Si apoi daca o sa imi iau un sforait de barbat pe cap,,o sa ii fac vreo 5 irinuci din alea mici
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:01
Irinuco,cuteoriastaibine...
ica2
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:02
eeeeh... si numai ce meditasem ca azi irinooka e fara baioneta la arma, si cu o floare pe tzeava pustii...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:03
De la: ica2, la data 2010-10-10 18:02:49Irinuco,cuteoriastaibine...
Pai Dumnezeu o sa ma ajute sa pun si in practica....pt ca Dumnezeu asculta dorintele curate...Mam saturat de oameni inapoiati prin jurul meu si lam rugat sa le dea minte la toti..Sau sa ma ajute pe mine sa ii ajut....Si doar cu cer bani,,o fac cu inima curata...Si uite de asta Dumnezeu ma place..Si sper ca sunt buna prietena cu el...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:07
irinooko... daca Dzeu al tau e barbat, poate ca nu-i bine sa te increzi prea tare in spusele lui...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:09
Pai Dumnezeu o sa ma ajute sa pun si in practica....pt ca Dumnezeu asculta dorintele curate...Mam saturat de oameni inapoiati prin jurul meu si lam rugat sa le dea minte la toti..Sau sa ma ajute pe mine sa ii ajut....Si doar nu cer bani,,o fac cu inima curata...Si uite de asta Dumnezeu ma place..Si sper ca sunt buna prietena cu el... si ca ma place macar putin
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:09
am inteles irinooko. misiunea ta pe acest pamant e sa devii "vatafa" barbatilor.
sa-i pui la jug mama, si sa ari ogoarele patriei cu ei!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:12
De la: eu_geminy, la data 2010-10-10 18:09:33irinooko... daca Dzeu al tau e barbat, poate ca nu-i bine sa te increzi prea tare in spusele lui...:P
:))
Acum nu se stie daca Dumnezeu este barbat,,sau este femeie..Dumnezeu este un Duh...Si apoi Iisus era barbat,,,dar era bun si drept....Si eu ma incred in Dumnezeu..In oameni nu ma incred,,,pt ca oamenii nu vor sa se dedice trup si suflet lui Dumnezeu si sa capete o inima si o minte curata pt ca sunt prea mandri si egoisti..Si se incred prea mult in ei...Pt ca nu cunosc pe Dumnezeu si nu inteleg multe lucruri...Cred ca oamenii sufera din cauza lui Dumnezeu...Nu ca oamenii sufera pt ca nu au pe Dumnezeu cu ei...si accepta ca creatura aia mincinoasa de sarsaila sa le conduca mintea cum vrea el..si sa il faca pe om ca practic el este liber....Dar practic poruncile lui Dumnezeu ne sunt date de Dumnezeu..Ca noi sa trai bine si in pace unii cu altii..Sa fim buni unii cu altii,,sa nu ne mintim si inselam.Pt ca uite de asta exista atata ura intre oameni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:15
Acum nu se stie daca Dumnezeu este barbat,,sau este femeie..Dumnezeu este un Duh...Si apoi Iisus era barbat,,,dar era bun si drept....Si eu ma incred in Dumnezeu..In oameni nu ma incred,,,pt ca oamenii nu vor sa se dedice trup si suflet lui Dumnezeu si sa capete o inima si o minte curata pt ca sunt prea mandri si egoisti..Si se incred prea mult in ei...Pt ca nu cunosc pe Dumnezeu si nu inteleg multe lucruri...Cred ca oamenii sufera din cauza lui Dumnezeu...Nu ca oamenii sufera pt ca nu au pe Dumnezeu cu ei...si accepta ca creatura aia mincinoasa de sarsaila sa le conduca mintea cum vrea el..si sa il faca pe om ca practic el este liber....Dar practic poruncile lui Dumnezeu ne sunt date de Dumnezeu..Ca noi sa trai bine si in pace unii cu altii..Sa fim buni unii cu altii,,sa nu ne mintim si inselam.Pt ca uite de asta exista atata ura intre oameni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:17
NuziccaDumnezeunute-arplace....insasigurnuvreasa-Lreprezinti...Irinuco,El"aintorsobrazul..."candafostjignitsipalmuit...Iartune"biciuiesti"(cuvorba)petoti...
ica2
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:18
mama, cate kestii noi aflu... de-aia imi place sa vin la tine la biserica, irinooko. uite, stau cumintzel in bancutza, sunt numai oki si urechi...
si ma caiesc pentru toate pacatele pe care le-am comis. pana ies:P
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:20
Eu stiu ca a fii crestin nu este usor...Pt ca mama prostilor este mereu gravida si mereu se trezeste cate unul care nu te place..Termina unul,,incepe altul.....Dar asta este viata..Este din cauza noastra pt ca am lasat sa se inmulteasca rautatea pe pamant si sa o trasmitem mai departe de la om la om..Trebuie sa invatam sa trecem de greutatile care sunt tot din cauza noastra....Sa nu dorim raul cui ne doreste raul..Ci sa ii doresti binele dar sa si te feresti de el..Ca poate Dumnezeu prin bunatatea ta,,se va milostivi de acel amarat..si uite asa esti partas la redarea pacii in suflet a aproapelui tau,,care o va trasmite mai departe....Dar daca esti crestin,,ai si bucurie in suflet...si pace in suflet,,mai ai cate o bucurie...Dar daca esti necrestin,,toata viata ta va fii o amaraciune pt tine si pt altii ca tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HISPANIANET TE PLATESTE CA MANINCI 3 De la: tutankhamon 7 Ianuarie 2010 01:00
femeia taur barbatul scorpion 3 De la: pik_nik 10 August 2009 09:00
probleme vietii,neintelegerile dintre oameni,certurile,si din cauza ca oamenii sunt rai unii cu altii se imbolnavesc si exista atatea boli,daca oamenii ar fii respectat poruncile si ar fii corecti unii cu altii,oamenii ar fii trait unii cu altii si nu ar 6 De la: ingerasulluptator 7 Mai 2012 07:39
buna 2 De la: fleurdelis 8 Mai 2010 12:54
foarfecile de frizerie 11 De la: elodia_2 21 Octombrie 2011 20:58
Setari Cookie-uri