AIORELATIECUDUMNEZEU?

fii cinstita, fii buna, fii cum vrea sufletul tau, dar nu-l baga pe Dumnezeu in toate
Laura_M
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:26
Imi place sa fiu cinstita cu oameniii...si ca oameniii sa fie cinstiti cu mine...mi place sa fac ceea ce simt si sa ma las dusa de val,,,,sa ma las in voia lui Dumnezeu si sa fac ceea ce imi dicteaza mie constiinta,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:30
De la: Laura_M, la data 2010-12-01 17:26:58fii cinstita, fii buna, fii cum vrea sufletul tau, dar nu-l baga pe Dumnezeu in toate
Pai il iubesc pe Dumnezeu..Si il las sa imi conduca viata....Si eu ma las purtata de val,,,De El....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:32
faci ce-ti dicteaza constiinta, nu Dumnezeu

ca te lasi in voia lui Dumnezeu e cam aceeasi chestie cu soarta, si asta ti-o faci tu cu mainile tale, tu influentezi destinul, noi restul ne facem viata singuri si nu Alcineva, nici Dumnezeu

ce sunt pentru tine cei de aici care nu iau in seama postarile tale, si culmea, tu esti cinstita iar 30 de insi (sa zicem) nu sunt? crezi tu ca detii dreptatea in totalitate si restul sunt niste neciopliti, pacatosi si rai?
Laura_M
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:36
XENALUPTATOAREARANCHIUNOASA, tu zici ca-l asculti pe Dumnezeu, ai tupeul asta ???du-te si te spanzura si tu si vuvu, daca nu cumva suntetiuna si aceasi persoana, si tu esti tot o multicont, imi dai tu mie dictionare ???acum m-ai enervat si cum se ocupa Ge de vuvu asa o sa am eu grija sa-ti rupi buletinusi nu-mi cita din biblie ca Domnul zice sa intorci si celalalt obraz , ca n-am decat doi si tu m-ai palmuit peste amandoi deja, sunt DEJA liber sa-ti spun ce vreau, si ai dat de ...cum vrei tu sa-i spui, si nu ma cita daca vrei sa zici ceva
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:37
De la: Laura_M, la data 2010-12-01 17:36:11faci ce-ti dicteaza constiinta, nu Dumnezeu

ca te lasi in voia lui Dumnezeu e cam aceeasi chestie cu soarta, si asta ti-o faci tu cu mainile tale, tu influentezi destinul, noi restul ne facem viata singuri si nu Alcineva, nici Dumnezeu

ce sunt pentru tine cei de aici care nu iau in seama postarile tale, si culmea, tu esti cinstita iar 30 de insi (sa zicem) nu sunt? crezi tu ca detii dreptatea in totalitate si restul sunt niste neciopliti, pacatosi si rai?
Pai pur si simplu doar Dumnezeu este singurul care ma iubeste si ma ajuta pe mine si pe altii dezinteresat....Sa fim intelepti si sa gandim drept.....Mie imi place sa ma las in voia lui Dumnezeu...Pt ca am incredere in El....Pt ca ma iubeste si face doar lucruri cinsite pt mine si pt altii...De asta il iubesc cel mai mult pe Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:41
De la: Laura_M, la data 2010-12-01 17:36:11faci ce-ti dicteaza constiinta, nu Dumnezeu

ca te lasi in voia lui Dumnezeu e cam aceeasi chestie cu soarta, si asta ti-o faci tu cu mainile tale, tu influentezi destinul, noi restul ne facem viata singuri si nu Alcineva, nici Dumnezeu

ce sunt pentru tine cei de aici care nu iau in seama postarile tale, si culmea, tu esti cinstita iar 30 de insi (sa zicem) nu sunt? crezi tu ca detii dreptatea in totalitate si restul sunt niste neciopliti, pacatosi si rai?
eu nu ma iau de nimeni ,,,,eu doar ma apar si sunt sincera...nu am ca toti oamenii sunt rai..mai sunt si oameni cumsecade care isi vad de treaba lor....eu nu m-am luat de nimeni...nu m-am referit la nimeni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:47
Nu am zis ca toti oamenii sunt rai...Mai sunt si oameni cumsecade seriosi care isi vad de treaba lor....Vad ca s-a adunat multa energie negativa pe aici
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:51
Lupti,cand citezi pe cineva , tu de fapt te referi la cel de peste drum si nu la cel pe care-l citezi, , pai zi-ne sa ne dam seama ca suntem tampiti, si tu esti a mai destapta de pe aici
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:52
oare de ce crezi ca s-a adunat, ca pana sa intri tu indicele de beneficitate al forumului era de 90, dupa intrarea ta, a scazut aproape la zero
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:55
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 17:55:52oare de ce crezi ca s-a adunat, ca pana sa intri tu indicele de beneficitate al forumului era de 90, dupa intrarea ta, a scazut aproape la zero
parca ziceai ca esti beat si mergi sa dormi.....nu mai fii necajit ca nu am vrut ca am nimic cu tine,,,de asta ma necajesti....mie imi plac oamenii sinceri si naturalii...fa=te baiat cuminte si o sa te ajute Dumnezeu sa gasesti o fata cuminte sa te iubeasca...Dar si tu treebuie sa fii cuminte si cinstit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 18:08
AleSim
Postat pe 1 Decembrie 2010 18:12
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 15:03:08...sau are o datorie karmica fata de tine...s-o plateste si dispare...si ...in 10 zile il uiti atat de tare incat nici fizionomia nu ti-o amintesti, dar in suflet stii ca a fost un inger, ei sunt printre noi


nu-l cunosc, casper, decat ca personalitate literara, mi-a fost prezentat intr-un cerc literar, si, fara sa stiu, o prietena i-a povestit despre mine, despre neimplinita mea iubire, omul a vrut sa citeasca ce scriu si, eventual, sa-mi publice volumul de nuvele...nu este nimic altceva...si locuieste la sute de km de mine...
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2010 18:44
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 17:55:52oare de ce crezi ca s-a adunat, ca pana sa intri tu indicele de beneficitate al forumului era de 90, dupa intrarea ta, a scazut aproape la zero
ica2
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:51
Ilsi ,esti o draguta !Mersi pentru mesajele frumoase !Pupici !
ica2
Postat pe 4 Decembrie 2010 20:22
De la: ica2, la data 2010-12-04 19:51:48
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 17:55:52oare de ce crezi ca s-a adunat, ca pana sa intri tu indicele de beneficitate al forumului era de 90, dupa intrarea ta, a scazut aproape la zero
Si tu faci parte din gasca alor rai cu gandirea sa moara vecinul ca sa ii iau capra
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:50
Irino,din care gasca faci parte?Ma bucur ,daca faci parte din aceeasi tabara cu mine ...Tu ai capra ? Cine stie ...nu suntem vecine ,dar poate ne facem ....
ica2
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:16
vecine in rai,mda..
icutzo,asta nu are pacate.. ca-i sonata si nu se pun,intelegi?
iasomia
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:39
Irina e solitara pe forum, n-are gasca, nici prieteni. Inamicii ei sunt barbatii , in special cei romani care-s rai, lenesi si profitori.
m_ada
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:40
Da, Iaso, dar asa scrie parca in Biblie ca cei saraci cu duhul vor mosteni ,,Imparatia''.
m_ada
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:42
Barbatii Irinucai sunt mincinosi si prost crescuti.
Irina, asa i-a dat Dumnezeu, de ce nu ii iubesti asa cum sunt? Pe tine te-a dat Dumnezeu sa iubesti barbatii astia, sa ii aduci pe calea cea buna. Zau asa.
AleSim
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:36
De la: m_ada, la data 2010-12-07 16:42:46Da, Iaso, dar asa scrie parca in Biblie ca cei saraci cu duhul vor mosteni ,,Imparatia''.
Pai da asa se spune...Dar stii ce inseamna? Sunt acei crestini care se considera mereu saraci cu duhul si vor mereu sa acumuleze cunostinte si sa avanseze in viata duhovniceasca....De asta se spune.....Sa fii smerita in fata lui Dumnezeu.....Si sa spui....Miluestema pe mine pacatoasa doamne,,ca sunt cea mai rea dintre toti.. Sa te considera cea mai rea dintre toti,,sa te consideri saraca cu duhul si sa vrei sa acumulezi mereu si sa avansezi mereu in viata duhovniceasca....La asta se refera..Fericiti cei care se considera pacatosi si saraci cu duhul..Nu ca raiul va fii al pacatosilor care traiesc in mizerie..Locul pacatosilor va fii in iad....impreuna cu cei care le faceti pe plac....Sper ca Dumnezeu sa se milostiveasca de mine si sa nu ma lase sa ma intalnesc cu voi si acolo
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:29
De la: m_ada, la data 2010-12-07 16:40:53Irina e solitara pe forum, n-are gasca, nici prieteni. Inamicii ei sunt barbatii , in special cei romani care-s rai, lenesi si profitori.
Pai nici nu am nevoie de gasca..Eu il am pe Dumnezeu....Si Dumnezeu face cat toti oamenii la un loc si toate creaturile pamantului.....Daca il am pe Dumnezeu,,de ce mi-ar trebui si gasca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:32
De la: iasomia, la data 2010-12-07 16:39:58vecine in rai,mda..
icutzo,asta nu are pacate.. ca-i sonata si nu se pun,intelegi?
Sa stiii ca nu am sonerie.Daca la asta te referi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:53
De la: ica2, la data 2010-12-07 16:16:26Irino,din care gasca faci parte?Ma bucur ,daca faci parte din aceeasi tabara cu mine ...Tu ai capra ? Cine stie ...nu suntem vecine ,dar poate ne facem ....
pai nu prea esti genul meu....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:56
poate ai da nu mai suna
floare_cu_colti
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:56
...un scurtcircuit pe undeva...
m_ada
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:01
De la: AleSim, la data 2010-12-07 21:36:42Barbatii Irinucai sunt mincinosi si prost crescuti.
Irina, asa i-a dat Dumnezeu, de ce nu ii iubesti asa cum sunt? Pe tine te-a dat Dumnezeu sa iubesti barbatii astia, sa ii aduci pe calea cea buna. Zau asa.
Pai eu nu suport minciuna si prostia...nu avem nimic in comun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:02
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-12-07 22:32:32[ Pai nici nu am nevoie de gasca..Eu il am pe Dumnezeu....Si Dumnezeu face cat toti oamenii la un loc si toate creaturile pamantului.....Daca il am pe Dumnezeu,,de ce mi-ar trebui si gasca


Ok, dar atunci de ce intri pe forumuri si ai dispute cu ceilalti, fara a-ti face nici macar un prieten/prietena ? Admit ca nu esti pe-aceeasi lungime de unde cu majoritatea, dar nici macar unul- doi, nu sunt dupa inima ta?
m_ada
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:05
De la: m_ada, la data 2010-12-07 23:05:37
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-12-07 22:32:32[ Pai nici nu am nevoie de gasca..Eu il am pe Dumnezeu....Si Dumnezeu face cat toti oamenii la un loc si toate creaturile pamantului.....Daca il am pe Dumnezeu,,de ce mi-ar trebui si gasca


Ok, dar atunci de ce intri pe forumuri si ai dispute cu ceilalti, fara a-ti face nici macar un prieten/prietena ? Admit ca nu esti pe-aceeasi lungime de unde cu majoritatea, dar nici macar unul- doi, nu sunt dupa inima ta?
Pai eu nu imi fac prieteni de pe forum....Si apoi in viata de zi cu zi,imi selectez oamenii cu care vreau sa fiu prietena pt ca avem lucruri in comun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenii,nostri romani,plecati dupa un trai mai bun 3 De la: prometeus_wife 6 Iunie 2009 18:56
razbunare 31 De la: estela 31 Iulie 2010 05:21
iubesc un barbat insurat... 609 De la: garbo173858 5 Iunie 2011 16:43
CE CAUTAM/CAUTATI IN VIRTUAL ??? 63 De la: Rotty 23 Iulie 2012 20:56
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
Setari Cookie-uri