AIORELATIECUDUMNEZEU?

Aipunctatbine,aici:"Saneiubimuniipealtii...",insasanuramanadoarteorie...satrecemlafapte.Saaiozibuna!
ica2
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:25
De la: ica2, la data 2010-10-10 18:18:24NuziccaDumnezeunute-arplace....insasigurnuvreasa-Lreprezinti...Irinuco,El"aintorsobrazul..."candafostjignitsipalmuit...Iartune"biciuiesti"(cuvorba)petoti...
Da la chestia cu obrazul,,se refera sa nu intorci cu rau daca un om iti face rau....Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii dai apa la moara sa creada ca are dreptate si sa faca la fel cu toti oamenii,,,Pt ca esti partas la pacatul lui si devii la fel ca el.De asta este pacat sa nu fii sincer si sa tolerezi atunci cand un om nu are dreptate...si cand nu este cinstit,,sa te insele,,pt ca uite asa il inveti prost si va face la fel cu toata lumea....Si apoi Iisus i-a biciut pe oameni,,si a acceptat crucificarea ca sa fie acceptat ca Dumnezeu,,prin inviere..Pt ca daca nu ar fii murit si inviat,,ar fii ramas doar cu prorpc si oamenii lar fii uitat repede
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:29
auzi, irinooko... esti mare preot(easa), da?
deduc ca Duh Sfant nu esti, nici barbat nu esti... corect?...

ma chinuie si pe mine, ca drept-credincios, o intrebare:
ce dresuri ai luat azi pe tine la biserica? cu banda adeziva dantelata... sau pentru portjartier?:PPP

:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:30
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 18:29:40
De la: ica2, la data 2010-10-10 18:18:24NuziccaDumnezeunute-arplace....insasigurnuvreasa-Lreprezinti...Irinuco,El"aintorsobrazul..."candafostjignitsipalmuit...Iartune"biciuiesti"(cuvorba)petoti...
Da la chestia cu obrazul,,se refera sa nu intorci cu rau daca un om iti face rau....Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii dai apa la moara sa creada ca are dreptate si sa faca la fel cu toti oamenii,,,Pt ca esti partas la pacatul lui si devii la fel ca el.De asta este pacat sa nu fii sincer si sa tolerezi atunci cand un om nu are dreptate...si cand nu este cinstit,,sa te insele,,pt ca uite asa il inveti prost si va face la fel cu toata lumea....Si apoi Iisus i-a biciut pe oameni,,si a acceptat crucificarea ca sa fie acceptat ca Dumnezeu,,prin inviere..Pt ca daca nu ar fii murit si inviat,,ar fii ramas doar cu prooroc ca moise sau ca pavel si oamenii lar fii uitat repede
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:31
Minciuna..prostia nu trebuie tolerata..Pt ca uite asa oamenii se invata prost si cred ca au dreptate,,devi egoisti si uite asa oamenii accepta si le fac ceilalti,,,si ii iarta de 100 de ori...Apoi fac si ei aceleasi pacate cu altii si asteapta si ei sa fie iertati de 100 de ori..HaLAL CREDINTA,,,FARA NICI O LOGICA SI NICI UN REZULTAT POZITIV
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:34
Scrieinbiblie,incarteaproverbe:"Unraspunsblandpotolestemania..."laastaamfacutreferire...hai,telas...Dumnezeuladevaruluisafiecutine!
ica2
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:35
Da la chestia cu obrazul,,se refera sa nu intorci cu rau daca un om iti face rau....Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii dai apa la moara sa creada ca are dreptate si sa faca la fel cu toti oamenii,,,Pt ca esti partas la pacatul lui si devii la fel ca el.De asta este pacat sa nu fii sincer si sa tolerezi atunci cand un om nu are dreptate...si cand nu este cinstit,,sa te insele,,pt ca uite asa il inveti prost si va face la fel cu toata lumea....Si apoi Iisus i-a biciut pe oameni,,si a acceptat crucificarea ca sa fie acceptat ca Dumnezeu,,prin inviere..Pt ca daca nu ar fii murit si inviat,,ar fii ramas doar cu prooroc ca moise sau ca pavel si oamenii lar fii uitat repede
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:36
ica2
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:38
De la: ica2, la data 2010-10-10 18:35:38Scrieinbiblie,incarteaproverbe:"Unraspunsblandpotolestemania..."laastaamfacutreferire...
dA CI CATI BARBAT sau femeiI AI VAZUT TU CARE SA ASCULTE DE CUVINTE BLANZI? EU PE UNDE AM UMBLAT PUTINI BARBATI CUMINTI AM VAZUT SI FEMEI ASCULTATOARE CARE NU STIU SA ISI EDUCE COPIII SI BARBATUL.Si uite asa prostia si egoismul se trasmite de la barbat l;a barbat,,eu una daca imi iau de barbat,,mai intai trebuie sa il educ..Ca maicasa a fost ocupata cu sexul si trebuie sa fac treaba ei..ca ea nu a avut timp sa il educe,,,a fost in concediu de lene si mironosita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:40
hehehehe, asta e tare de tot!:))))))))))))


"(...) Ca maicasa a fost ocupata cu sexul si trebuie sa fac treaba ei.(...)"

LOOOOOOOOL, irinuco, esti fabuloasa!:))))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:42
dA siI CATI BARBAT sau femeiI AI VAZUT TU CARE SA ASCULTE DE CUVINTE BLANZI? EU PE UNDE AM UMBLAT PUTINI BARBATI CUMINTI AM VAZUT SI FEMEI ASCULTATOARE CARE NU STIU SA ISI EDUCE COPIII SI BARBATUL.Si uite asa prostia si egoismul se trasmite de la barbat l;a barbat,,eu una daca imi iau de barbat,,mai intai trebuie sa il educ..Ca maicasa a fost ocupata cu sexul si trebuie sa fac treaba ei..ca ea nu a avut timp sa il educe,,,a fost in concediu de lene si mironosita .................Si eu nu ma iau dupa preotii puturosi ...eu il iau exemplu pe Iisus..El i-a biciut pe fatarnici

xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:43
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-10 18:40:24
De la: ica2, la data 2010-10-10 18:35:38Scrieinbiblie,incarteaproverbe:"Unraspunsblandpotolestemania..."laastaamfacutreferire...
dA CI CATI BARBAT sau femeiI AI VAZUT TU CARE SA ASCULTE DE CUVINTE BLANZI? EU PE UNDE AM UMBLAT PUTINI BARBATI CUMINTI AM VAZUT SI FEMEI ASCULTATOARE CARE NU STIU SA ISI EDUCE COPIII SI BARBATUL.Si uite asa prostia si egoismul se trasmite de la barbat l;a barbat,,eu una daca imi iau de barbat,,mai intai trebuie sa il educ..Ca maicasa a fost ocupata cu sexul si trebuie sa fac treaba ei..ca ea nu a avut timp sa il educe,,,a fost in concediu de lene si mironosita


Mda, mi-au trebuit cateva minute , ca sa citesc mai multe postari si sa-mi dau seama ca de fapt topicul asta nu e unul ce ar avea de-a face cu religia ci doar o parodie.
Irinuca, daca existi intr-adevar , si vei ajunge sa iti educi partenerul , spunand ca maica-sa era ocupata cu sexul... cred ca vei avea de tras destule ponoase, in primul rand de la partenerul tau, apoi de la soacra-ta. Si crede-ma soacrele sunt mai al decat noi astea ce chibitam pe forum.
m_ada
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:49
vreau sa te intreb irina... daca dumnezeu e barbat si pe deasupra si roman?
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:29
vrei s-o confuzezi de tot?

Tylly
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:40
nu vreau, ca dupa aceea o fi mai rau de cum este situatia acum, daca-s asa bun prieteni poate i-a zis
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:44
De la: Laura_M, la data 2010-10-11 15:29:21vreau sa te intreb irina... daca dumnezeu e barbat si pe deasupra si roman?

te/ai inspirat din videoclipul lui Joan Osborne-one of us
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:48
nu, de ce, ii spunea lui ozzy ca e roman?
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:53
sau lu joiana, pardon
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:54
Nu pot sa cred! Si Ozzy e prieten cu el?
Calliope
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:00
waw, u rock god!! zi tu daca dumnezeu nu e tare? are niste prieteni beton
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:01
pai in videoclip...dilema era ca daca...Dumnezeu e unul dintre noi...un strein intr/un autobuz carfe se grabeste sa ajunga acasa...etc...pai vedeti videoclipul
http://www.youtube.com/watch?v=USR3bX_PtU4
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:07
ia sa vad ce tot zici tu acolo
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:12
da, misto melodie, nu stiam de cine zici... acu o stiu, o tin minte, versuri frumoase
dar daca ar fi unu dintre noi, nush daca ar sta pe garbo, nu cred ca i-ar placea...
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:15
he he...interesant punct de vedere...dar oricum parerea mea e ca forumul garbo e mai bun decat alte variante de petrecere a unui timp liber in ...virtual...lumea pe garboo e ca si in viata de zi cu zi...pestrita...adica amestecata...cam din toate categoriile sociale si morale...stiu ca unora ...dintre noi ne cam lipseste tolerant dar asta e altceva
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:19
toleranta am vrut sa zic...ce mananc din litere dar nu mi.e foame credeti/ma
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:21
e fain pe garbo, la inceput nici n-am vrut sa intru pe forum ca eram de pe alt forum de bebei, dar poti sa discuti despre tot aici, suntem claie peste gramada si gasesti in meniul garbo, de toate
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:24
du-te si mananca, stati acilea pe forum asa nemancata, vezi ca dumnezeu sta cu urechile si cu ochii pe noi, vrei sa-i scartzaie timpanu' de la ghioraitu' matzelor? seriozitate te rugam,da?
Laura_M
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:26
Pai barbatii sunt rai...Ei ajuta femeia cu o mana si iau de la femeie cu 5 maini..De asta nici nu ma incurc cu nimeni...Barbatii sunt rai si femeile la fel pt ca se iau dupa barbati.Pt ca doar barbatii sunt liderii si femeia se ia dupa ei,,dupa barbati....Eu vreau sa raman curata la suflet si nu o sa ma incurc cu vreun barbat ca sa mi-l murdareasca....Pt ca barbatii cu suflet bun sunt putini...Femeia tace din gura si face la fel...doin cauza la interese femeia tace si barbatul la fel....pt ca sunt interese la mijloc...si oamenii pun banii si interesul pe primul loc apoi caracterul lor..Pt ca asa sunt oamenii,ii intereseaza mai mult eticheta decat continutul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:05
nu, irinooka. se incepe altfel:

"Pai da... ca barbatii sunt porci, lenesi si sarlatani...(...)"
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:06
nu cu mana ajuta berbatii aia femeia, ma-ntelegi...

lasa, nu-mi raspunde...is cam ocupata acu'
michelle_
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat,va rog 27 De la: garbo115311 16 Iunie 2015 10:35
El e penticostal si eu ortodoxa 243 De la: dani_3la 10 Octombrie 2012 08:03
DUO TOPIC 923 De la: garbo_499154 8 Aprilie 2019 13:17
javrele de companie 0 De la: 23 Aprilie 2010 14:01
HELLO! 7 De la: eladaela 3 Decembrie 2009 13:10
Setari Cookie-uri