AIORELATIECUDUMNEZEU?

hehehe, nebunateco, te gandesti sa faci si un ban cinstit... bravo, irinooka, ai initiativa!...:)):P
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:06
Luptatoareo...Ilsifaceareferirelalumeaingerilor,lataradesus,laEden...
ica2
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:24
ica, iarta-ma... da' chiar crezi ca irinooka stie despre ce vorbeste?...:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:27
Incearcasaitiscotidinminteideilefixe...Irinuco,mailasabarbatii,ofigresitel...Adam,darafostispititdefemeie,iarpeEvaaispitit-o"sarpele"....Siuite,infinal...stimcineesteautorultuturorrelelor...Curiosesteca...vinovatianuesterecunoscuta,Evadavinapesarpe,AdamzicecaEvapoartavina,siculmea...sarpeledavinapeDumnezeu...Uiteochestiecu"talc",nustiudacadezlegimisterul...
ica2
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:33
De la: ica2, la data 2010-10-25 19:24:09Luptatoareo...Ilsifaceareferirelalumeaingerilor,lataradesus,laEden...
Pai si pe pamant ar putea fii raiul daca oamenii ar respecta poruncile...Pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea ,nu doar pt uniii....Eu vreau corectitudine si ca oamenii sa se trateze ca niste oameni....Daca taci si suporti nedreptatile pe pamant si dai dreptate la altii,,,asta nu inseamna ca o sa ajungi in rai....Pt ca si asta inseamna egoist,,vrei sa te mantuiesti prin pacatele altuia...Eu nu pot accepta ca sa ma mantuiesc prin pacatele altuia..Pt ca asta este o tampenie....Daca nu ai demnitate si nu iti impui punctul de vedere..esti un copil al satanei..Pt ca Dumnezeu vrea adevar si dreptate.Doar asa se contriesc oamenii unii pe altii..Cu adevar
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:31
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-25 20:31:54
De la: ica2, la data 2010-10-25 19:24:09Luptatoareo...Ilsifaceareferirelalumeaingerilor,lataradesus,laEden...
Pai si pe pamant ar putea fii raiul daca oamenii ar respecta poruncile...Pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea ,nu doar pt uniii....Eu vreau corectitudine si ca oamenii sa se trateze ca niste oameni....Daca taci si suporti nedreptatile pe pamant si dai dreptate la altii,,,asta nu inseamna ca o sa ajungi in rai....Pt ca si asta inseamna egoist,,vrei sa te mantuiesti prin pacatele altuia...Eu nu pot accepta ca sa ma mantuiesc prin pacatele altuia..Pt ca asta este o tampenie....Daca nu ai demnitate si nu iti impui punctul de vedere..esti un copil al satanei..Pt ca Dumnezeu vrea adevar si dreptate.Doar asa se construiesc oamenii unii pe altii..Cu adevar
Cu toleranta nu ajungi departe...Pt ca toleranta te face sa nu faci doi bani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:34
asadar, esti intoleranta... deh, si intoleranta e un pacat crestinesc, irinooka...:P
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:41
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 20:41:48asadar, esti intoleranta... deh, si intoleranta e un pacat crestinesc, irinooka...:P
Parintele Arsenie Papacioc..Spunea si el,ca toleranta nu este deloc ajutatatoare....Sa nu tolerezi minciuna,rautatea si ipocrizia.....In rest trebuie sa te comporti ca un om..Asta este valabila si in relatie,,copil parinte...Un parinte nu trebuie sa fie tolerant,,privind la educatia copilului....Pt ca insufla copilului o educatie morala,,este nevoie de strictete si afectiune....Iubire amestecata cu strictete si exigenta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Octombrie 2010 09:51
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 19:27:32ica, iarta-ma... da' chiar crezi ca irinooka stie despre ce vorbeste?...:))
Amdubii,epelangasubiect...
ica2
Postat pe 26 Octombrie 2010 10:41
Ma uit la cite se intimpla in lume cite nelegiuiri cita suferinta...si ma intreb ..unde este dumnezeu...doarme.Daca nu doarme ..si EXISTA cum poate ramine indiferent si permisiv?
Cind viata ma lovit frontal si credeam ca nu mai am nici o speranta de undeva din interior am gasit forta sa ma ridic si sa merg mai departe si am simtit..am stiut ca nu putea fi decit "mina" lui ce ma sprijinit si ma imbarbatat.Nu IL GASESC IN BIBLIE SAU IN BISERICA...INSA INTOTDEAUNA A FOST IN SUFLETUL MEU SI ALATURI DE MINE.
rapsody33
Postat pe 27 Octombrie 2010 01:53
eeeee... poate stie el ce stie. ai facut tu ceva...:P:))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 02:37
De la: eu_geminy, la data 2010-10-27 02:37:33eeeee... poate stie el ce stie. ai facut tu ceva...:P:))

am fc multe....ka nu vreau sa traiesk degeaba........
park sp ka nu-mi mai raspunzi
rapsody33
Postat pe 27 Octombrie 2010 02:40
ba am zis "k rasp" numai atunci cand vreau eu...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 02:54
De la: eu_geminy, la data 2010-10-27 02:54:23ba am zis "k rasp" numai atunci cand vreau eu...:P
:))

daksy fie ka tine...nu ma bag cind e chestie ce vointa
rapsody33
Postat pe 27 Octombrie 2010 02:59
aaaaaa.... poftim?!:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 05:23
De la: ica2, la data 2010-10-26 10:41:10
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 19:27:32ica, iarta-ma... da' chiar crezi ca irinooka stie despre ce vorbeste?...:))
Amdubii,epelangasubiect...
Ti-au spalat aia rai creierul...Si o sa fii ca talharul care se va pocai in ultimul moment si in rest asteapta de la altii ca sa faca totul...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Octombrie 2010 17:21
of,of, of...
sora_ilsi
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:43
ILSI, e de oftat intr-adevar ...cu ...nu mai pronunt nici un nume ...

Ce mai faci? Am revenit din vacanta cu chef de a scrie pe garbo ,chiar mi-ati lipsit ...
Pupicuri !
ica2
Postat pe 20 Noiembrie 2010 19:34
ica..

kum fu in conced?...
iasomia
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:31
Iasomia,nu ma pot lauda prea mult ....nu a fost cum mi-am imaginat ....
Cu bucurii ,dar si cu deceptii ...nu intru in detalii ...
Te pup !
ica2
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:37
icutza..

erau cu ochii pe portofelu' tau,iubita...
este?
te pup si eu...
iasomia
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:42
Iaso.poate si asta ...insa de felul meu sunt generoasa ...am adus pentru fiecare cadouri ...
Altele au fost motivele .... schimbari de situatii ,iar dezamagirea a venit de la o persoana la care nu m-am asteptat .Asta e viata !
Primim raul ,dar ma intreb, de ce ?Doar facusem bine,si binele pe care il asteptam ,iata ca nu-i.
"Ce vreti sa va faca voua oamenii,faceti-le la fel ",in cazul meu nu fost valabil.M-am consolat si sunt mai atenta pe viitor ...
Pupuici!
ica2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:33
d-aia e bine in viatza sa nu prea ai asteptari,numa' ca asta se invata in timp.
numa' bine...
iasomia
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:06
Da,asa este ...Totusi nu ma asteptaam la asa comportament ,am pretentzii la anumite persoane ...in fine ,a trecut ... .Te pup !
ica2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 18:16
ico

iti faci pacate,mami..
ma bagi in ispita?
mi-ai trezit curiozitatea....
iasomia
Postat pe 21 Noiembrie 2010 19:06
Curiozitatea ,zici Iaso ...Nu ma pune sa fac marturisiri ,vreau sa uit ....
Te pup!
ica2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 19:17
poate uiti mai usor, daca spui ce ai pe suflet...
iasomia
Postat pe 21 Noiembrie 2010 19:27
Am vorbit cu El si am inceput sa uit deja ...pupici !
ica2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:51
Am citit intr-o carte ce a scris Siluan Antonitul..Dumnezeu sa il odihneasca...A fost un om,,,cu o intelepciune rara....El a spus.....Ca sa nu judeci pe un om dupa faptele lui,,si sa te razbuni pe el....Tu doar sa ai demnitate...Si sa ii spui ce te deranjeze ca sa il faci sa se indrepte...Dar razbunarea este doar a Domnului.....Dar practic nu Dumnezeu face omul sa sufere,,ci duhurile rele fac oamenii sa sufere,,dar cu acordul lui Dumnezeu..Pt ca omul este liber sa aleaga....Ca lumea nu a avut indrumatori in viata duhovniceasca si lumea sufera si are mintea limitata..Este pt noi am ales drumul asta....Ca omul care se intoarce la credinta sufera din cauza celorlanti...Este din vina noastra pt ca am lasat ca sa se adune multa mizerie....Si ceea ce am distrus trebuie sa construim....Daca inainte omul pacatos a distrus caracterul oamenilor prin minciuni si lucruri rele care apoi si ei le-au trasmis altor oameni si uite de asta s-a imprastiam raul in lume....Un om poate sa stopeze raul; si sa nu il trimita mai departe si sa il roage pe Dumnezeu sa stinga rautatea din el si sa devina un copil al lui Dumnezeu care trasmite adevar si iubire celorlalti ceea ce ii ajuta pe ceilalti sa se contruiasca....Dumnezeu se bucura ca oamenii sa se contruiasca unii pe altiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:32
Pai da sunt credinciosi.....Dar ei sunt rai,,,nu fac fapte bune si nu traiesc in adevar...Faptele bune nu inseamna ,,,,sa tolerezi minciuna sa ii inveti pe altii sa devina niste egoisti,,niste lenesi si sa ii lasi sa traiasca pe spatele tau....Fapte bune este sa il sprijni moral pe un om si sa il ajuti sa se contriasca......Sa ii ajuti cu apa ca sa prinda peste,,nu sa ii dai pestele de-a gata si sa il inveti sa devina un comod si un egoist....depinde cum interpteteaza fiecare,,,ce inseamna fapta buna..Ceea ce sa il ajute sa inainteze duhovniceste.....Si sa se apropie de Dumnezeu..Si ca Dumnezeu sa ii asculte dorintele...Oamenii gresesc de asta sufera,,,Sunt ispite multe care fac credinciosiii sa fie indepartati de adevar si realitate de zi cu zi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pagina ALLEXANNDRREI 139 De la: titiana 25 Noiembrie 2009 00:56
In ziua in care m-am iubit cu adevarat Charles Chaplin 40 De la: Luna_in_capricorn 6 Decembrie 2011 19:39
femeia taur barbatul scorpion 3 De la: pik_nik 10 August 2009 09:00
Poveste de dragoste -partea a doua 18 De la: 12 Iulie 2012 23:06
:( 7 De la: elisabeta_boia 19 Ianuarie 2012 21:08
Setari Cookie-uri