O iubeste sau e doar obisnuiinta !? ...


Stiu ca poate e un subiect aiurea dar am nevoie de prerile voastre . Cam de 1 luna de zile ma tot intalnesc cu un baiat (el are o relatie de 2 ani si ceva cu o tipa) , am ajuns la un moment de am facut sex cu el. Dar pana la urma am hotarat sa ii spun ca mai bine nu ne mai vedem ca poate intervin sentimente mai intense si nu e bine (avand in vedere ca ne vedeam in fiecare sera si cu ea nu se vede deoarece sta departe de el)a fost de acord in ziua aceea a fost mai distant fata de mine dar a 2 a zi dupa ce ma vazut a inceput din nou sa ma caute si sa imi spuna ca vrea sa ne vedem si ca ii place sa o faca cu mine si chesti dinastea ... cu iubita se tot cearta dar a spus ca nu o poate lasa ca totusi sunt 2 ani si ea are si un picior si o mana ruota ca au avut accident si se simte vinovat. De fiecare data cand ne intalnim e foarte dragastos cu mine si fata de toata lumea nu se ascunde de nimeni , imi spune mereu ca ii e dor de mine si ca ii place sa petreaca timpul cu mine. Dar stau mereu si ma gandesc daca cu ea e doar obisnuinta sau chiar o iubeste , pararerea mea e ca daca iubesti pe cineva nu te intalnesti si cu altineva poate doar o aventura dat nu in fiecare zi ... Voi ce parere aveti !?
ralutauras
Postat pe 31 Iulie 2010 17:37
ralutauras
Postat pe 31 Iulie 2010 17:38
2 ani nu inseamna obisnuinta. Doar ii place sa ti-o traga.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 18:03
mi-a placut aia cu "de fiecare data cand ne intalnim e foarte dragastos cu mine"....

bre,io cre' ca-i doar din obisnuiinta...
preci
Postat pe 31 Iulie 2010 18:09
Daca te-ar sictiri te-ai mai culca cu el?
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 18:23
ralu, si care este pentru tine diferenta daca pe aia o iubeste sau e doar obisnuinta - din moment ce nu se va desparti de ea?
Faptul ca NU este dispus sa se desparta releva ca pentru ea simte ceva - indiferent ce - mai puternic decit pentru tine.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2010 20:03
"..am ajuns la un moment de am facut sex cu el. Dar pana la urma am hotarat sa ii spun ca mai bine nu ne mai vedem ca poate intervin sentimente mai intense si nu e bine.."


'dea dreaq de nu ma crucesc in fiecare zi..
deci acu' se face sex intai,si pe urma "intervin" sentimentele..
siiii..,asaaa.. ,pentru astia mai "neinitiati"..,cam la a cata "partida" intervin alea mai puternice..?
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2010 20:16
bre, robyta, io zic ca mai bine iti iesplica in particuler...
da' atentie la sentimentele alea, sa nu intervina deja de pe la a treia- a patra acuplare
ca nu te vaz bine dupe aia, pune asta capastru' pe matale si ai pus-o!
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 20:26
ti-ai raspuns singura , uite aici :
,,de fiecare data cand ne intalnim e foarte dragastos cu mine si fata de toata lumea nu se ascunde de nimeni , imi spune mereu ca ii e dor de mine si ca ii place sa petreaca timpul cu mine. Dar stau mereu si ma gandesc daca cu ea e doar obisnuinta sau chiar o iubeste , pararerea mea e ca daca iubesti pe cineva nu te intalnesti si cu altineva poate doar o aventura dat nu in fiecare zi ..."

nu e evident ?? :-) sau doresti ca noi sa te mintim frumos ca si el de altfel :-)

Roby...cred ca ti-am gasit jumatatea( pe alt topic)..
reyya
Postat pe 31 Iulie 2010 20:32
roby, asa : un om iubeste de nu mai poate pe toti aia de care se apropie de-a lungul timpului - fiecare e acel the one unic: dragostea suprema si jumatatea vietii.... Ne leshi?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2010 20:33
Q, nu-l speria chiar din prima
reyya
Postat pe 31 Iulie 2010 20:36
aha..,de retinut asta..
deci la primele doua nu-i nici un risc..
paii atunci...taurasule...,'ete la tata cum flutur...,na belea.. ,am uitat cum ii zice la cearsaful ala de-l manuie toreadoru'...
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2010 20:38
mandravela, bre!
oups! ba nu, aia-i altceva!
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 20:40
De la: quasaria, la data 2010-07-31 20:33:30roby, asa : un om iubeste de nu mai poate pe toti aia de care se apropie de-a lungul timpului - fiecare e acel the one unic: dragostea suprema si jumatatea vietii.... Ne leshi?


bre q..,tu stii ce vrei sa spui..
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2010 20:42
De la: Thor_again, la data 2010-07-31 20:40:38mandravela, bre!
oups! ba nu, aia-i altceva!



nu nu...,e bine..
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2010 20:43
Roby ...uite aici ..te iubeste una : :http://www.garbo.ro/comunitate/Mimi_loves_Roby ....Mimi loves u ..
reyya
Postat pe 31 Iulie 2010 20:45
da, ai dreptate roby, e biiine!
si aia flutura si, uneori, e chiar rosie
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 20:48
roby: sa iti traduc: vreau sa spun ca e firesc ca sentimentele sa se amplifice DUPA ce se apropie unul de altul. Pe toate planurile.
Sau sa nu....
Deci ce a zis fata asta e corect.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2010 20:59
aham..,ms ptr traducere q..
acu' flutur mai abitir..


reyya..,o draguta ca de obicei..
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2010 21:14
De la: roby_cado, la data 2010-07-31 20:16:36"..am ajuns la un moment de am facut sex cu el. Dar pana la urma am hotarat sa ii spun ca mai bine nu ne mai vedem ca poate intervin sentimente mai intense si nu e bine.."


'dea dreaq de nu ma crucesc in fiecare zi..
deci acu' se face sex intai,si pe urma "intervin" sentimentele..
siiii..,asaaa.. ,pentru astia mai "neinitiati"..,cam la a cata "partida" intervin alea mai puternice..?


de la prima penetrare!
multumit?
ank_a
Postat pe 31 Iulie 2010 22:17
ancuto..,noi nu parlim aci de sentimentu' ca l-ai strange p'ala de gat bre..
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 02:30
Din pacate acum prima data este sexul si dupa accea dragostea, vorba aia il probam si dupa accea hotarim.Fetele din ziua de azi au dat in mintea gaini, habar nu au de dragoste dar fac sex poate poate or simnti ceva, si curios ne intreaba pe noi ce inseamna asta sau ce sentimente au tipi fata de ele.... saracele victime.
garbo134266
Postat pe 1 August 2010 09:06
M'ati inteles cu totul gresit .. stiu ce e aia dragoste am avut si o relatie serioasa si am trecut prin multe ... avand in vedere ca are prietena am luat'o ca pe o aventura dar el a continuat sa ma caute si deaceea am spus ca mai bine nu mai continuam ca intervint sentimente mai intense >(adica sa ajung sa il iubesc) pentru ca sentimente aveam si am oricum pt el ca daca nu aveam nu faceam nimic cu el ... dar se pare ca multi mai bine criticati decat sa spuneti ceva (adica un sfat) :-j
ralutauras
Postat pe 1 August 2010 09:23
"..avand in vedere ca are prietena am luat'o ca pe o aventura dar el a continuat sa ma caute.."

tz tz..,marlanu'..
de ce o fi facut asta..?
dar tu, de felul tau asaaa..,te aventurezi des..?
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 10:53
sincer nu ... pot sa spun ca e prima mea aventura ... pt ca nu imi sta in fire sa ma int cu baieti care au prietena ...
ralutauras
Postat pe 1 August 2010 17:09
ehh,nu-ti face griji..,inceputul e mai greu..,pana te obisnuiesti..,pe urma joci si in LIGA MARE...
roby_cado
Postat pe 1 August 2010 17:28
Daca zici ca nu esti tipul de aventuri atunci lasal, spunei verde in fata si pa.
garbo134266
Postat pe 3 August 2010 16:25
ihi..... lasa l!!!!!!!!!!!nu i de treaba!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 August 2010 16:37
eu zic sa nu/l lasi

cred ca e de treaba
elodia
Postat pe 3 August 2010 16:37
ei nu.....lasa l.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 3 August 2010 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chimia ori comunicarea ...generatoare de functionare a relatiei ? 214 De la: snowflake 16 Decembrie 2009 23:20
>:D< o parere.. 22 De la: mia79x 14 Iunie 2009 11:41
cel mai umilitor lucru... 25 De la: Alexa_alexutza 2 Ianuarie 2017 10:40
Cum se fac banii pe internet? 7 De la: pik_nik 2 August 2009 13:37
Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........??? 1104 De la: eu_geminy 15 Noiembrie 2011 23:57
Setari Cookie-uri